62 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Komple Boya, İç ve Motor Koruma ve Tavan değişimi

Threaded View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Sertan Karaca
    badboy1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    31VV499
    Edilen teşekkür: 65

Teknik Konu Komple Boya, İç ve Motor Koruma ve Tavan değişimi

Arkadaşlar dün Özkar Oto'ya, aracın tavanının (bedelsiz) değişmesi, Karter muhafazanın takılması ve ikna edilerek, komple boya koruma için aracımı bıraktım. Akşamına tavan değişimi ve karter muhafaza tamamlanmış, boya korumanın tamamlanması için Pazartesi günü alacağım arabayı. Sağolsunlar 3 günlük araç tahsis ettiler. Biraz kirliydi ama bedava mal bu kadar olur.
    Bugün ne yapıyorlar diye bir uğradım.

Tavan değişmiş ve süper olmuş. Kompe koruma için 275+KDV fiyat vermişlerdi. Pazarlıktan sonra 235+KDV'ye anlaştık. (Sonax'ta sadece nano dış boya korumaya 200 TL'ye konuşmuştuk) Defalarca sordum 1 yıl garantili mi diye "evet" dediler. bakalım garanti kağıdı benzeri birşey alabilecek miyim? Broşür de Meguliar's ürünlerini kullandıkları yazıyordu. O yüzden tercih ettim.

Aracın rengini bugün gittiğimde fark ettim Boyanın içinde simler varmış. Ne güzel renkmiş Kapı kenarlarındaki boya dökülmelerine de rötuş yapacaklar. Farlara ve stoplara da uygulamalarını istedim korumayı. Bildiğim kadarı ile, farlarda ki ve stoplardaki çizikler de giderilebiliyormuş.

Asıl sizlere danışmak istediğim bir konu var. Diyelim ki 20 cm uzunluğunda, toplu iğne başı genişliğinde ve astarı gözüken düz bir çizik olsun. Acaba bu çiziğin genişliği açık kalacak şekilde bir maske yapılsa ve çok ince şekilde aracın renginden boya sürülse ve boya yüzeyine kadar hafif ıslak zımpara yapılsa üzerine de boya koruma şeklinde cila atılsa çizikten sıfır hata ile kurtulamaz mıyız?
    Konu badboy1980 tarafından (07/04/2009 Saat 12:32 ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

1. Boya koruma+bakım+motor koruma uyarılarınız
    BLUEMAN tarafından Araç Bakımı ve Temizlik forumunda yazıldı.
    Cevaplar: 7
    Son Mesaj: 14/12/2011, 08:33
  2. Boya koruma öncesimi, sonrasımı tavan folyo kaplatmalı???
    gorkem kaan tarafından Genel forumunda yazıldı.
    Cevaplar: 15
    Son Mesaj: 01/05/2011, 14:19
  3. Boya koruma + Motor koruma
    effect1903 tarafından Araç Bakımı ve Temizlik forumunda yazıldı.
    Cevaplar: 33
    Son Mesaj: 14/09/2009, 16:15
  4. Boya Koruma,Koltuk Koryma,Motor Koruma..
    elbruz tarafından Genel forumunda yazıldı.
    Cevaplar: 8
    Son Mesaj: 11/06/2007, 11:24
  5. Mersin de 120 ytlye boya koruma,motor koruma,detaylı iç temizlik
    Honor COOPER tarafından Araç Bakımı ve Temizlik forumunda yazıldı.
    Cevaplar: 10
    Son Mesaj: 27/05/2007, 10:49

Yer imleri

Yer imleri