Sayfa 14/20 İlkİlk ... 101112131415161718 ... SonSon
390 sonuçtan 261 ile 280 arası

Konu: Taksim Gezi Parkı

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alın işte provakatif bir haber
    Yolda en az 3 kameralı gölge var, onlara geri çekilin diyor.
    Ama bir de haberi seyredin..

https://www.youtube.com/watch?v=E2s5xtSXeto

"Bir polis amiri, biber gazı atmak için koşan polis ekiplerine ingilizce emir verdi" diyor. Olayın nereye çekilmek istediği ortada. Bari haberi yapan ingilizce bilip de yapsaymış. Reziller

edit:
    Bu haberi kullanan bir diğer ORGAN:
    https://www.youtube.com/watch?v=yLR7apdZLbQ
    Konu celenlee tarafından (11/06/2013 Saat 16:15 ) değiştirilmiştir.

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

"Bir polis amiri, biber gazı atmak için koşan polis ekiplerine ingilizce emir verdi" diyor. Olayın nereye çekilmek istediği ortada. Bari haberi yapan ingilizce bilip de yapsaymış. Reziller

edit:

benim izlediğim videoda ne bir kameraman ne de bir muhabir vs var. ingilizce konuşan biri geri çekilin diyor polislerde geri çekiliyor. daha sonra da ilerliyor. ayrıca işyerinde olduğum için verdiğin linkleri izleyemiyorum. her iki linki ve benim izlediğimi yanyana koyarak tekrark değerlendirme yaparım.

bu haberin provakatif olduğunu varsayarsak ki olabilir, yanımda gözlerimle gördüğüm hem polislere taş atıp hemde amirim diye konuşan adam ne peki...

diyelim orada polis dışında provakatörler de var ki mutlaka vardır. hepsinden önce tayyibin nefret dolu söylemleri ve halkı birbirine düşüren tutumlarına ne demeli... bu video emin ol tayyibin söylemlerinin yanında çok masum kalır.

hem sivil polisin hem de diğer marjinal güçlerin provakatörlerinin cirit attığı bir direnişte bu tarz haberlerin ve yanılsamaların olması çok doğaldır.

fakat bu polisin şiddetini asla örtmez. sabahın köründe insanlar uyurken gaz bombaları ve tomalarla saldırmak insanlığa da polisliği de sığmaz... bu saldırı bu direnişin en provakatif tutumudur. yoksa ki insanlar tutupta işini gücünü karısını kızını eğlencesini bırakıp parka gideyim gaz yiyeyim diye gitmez.. yaralanan ki bu hastane kayıtları 4700 kişi ölen 2 kişi ve bir polisin (polisin üst geçitten düştüğü kardeşi ve iş arkadaşı tarafından teyid edildi diye biliyorum) ölümünden sadece provakatörleri ve göstericileri sorumlu tutmak ne iktidarın ne de iktidarın hükmünde içişleri bakanlığı vali ve emniyetin suçunu örtmez...

ilk çadırlar kurulduğunda tayyip talimat verseydi belediyeye dinleyin bakalım ne diyolar bunlar diye emin olun hiçbirşey olmazdı... dik kafalılık yapmaya gerek yok. %100 ün başbakanıysan %100 ü dinleyip ona göre değerlendirme yapmalısın... inat ediyorsan da üslubunu daha ılımlı tutmalısın....

yoksa adın faşist te olur, diktatörde olur... hatta bir bakmışsın sadece adın değil karakterin öyle olmuş...

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her iki linki ve benim izlediğimi yanyana koyarak tekrark değerlendirme yaparım.
    Yapsanız iyi edersiniz Forumdaşımın böyle bir oyuna gelmesini istemem şahsen.

bu haberin provakatif olduğunu varsayarsak ki olabilir, yanımda gözlerimle gördüğüm hem polislere taş atıp hemde amirim diye konuşan adam ne peki...
    Bu noktada da diyebileceğim iki şey var:
    1-) Polisin içinde kesinlikle provakatörler var.
    2-) Halkı aldatmak adına, halk içerisinde göstere göstere yapılan bir eylem olabilir.
    Konu celenlee tarafından (11/06/2013 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Zaten move back diyen arkadaşın Türk olduğu belli aksanından. Yabancı polis işine ben ihtimal vermiyorum çünkü bizim polis zaten gayet güzel dövüyor vatandaşını Yabancı polise o konuda ihtiyaç yok şimdilik.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten move back diyen arkadaşın Türk olduğu belli aksanından. Yabancı polis işine ben ihtimal vermiyorum çünkü bizim polis zaten gayet güzel dövüyor vatandaşını Yabancı polise o konuda ihtiyaç yok şimdilik.

hahah buna çok güldüm yaa.... doğrusun valla.

provakasyona gelmem konusundaki endişelerin içinde teşekkür ederim. Bu kadar bilgi kirliliği ve hassas durumlarda elbette ki gelebilirim. sonuçta bende kendi hassasiyetleri olan bir insanım. yanılmam ve gaza gelmem de normal

Normal şartlarda bugün benim taksimde olmam lazımdı zaten. ama bakıyorum artık bir çok şey amacından sapmış evrim geçirmiş bu 15 günlük süreçte. (Ben BDP nin alana girmesi ve polisin senrayosunun başarıya ulaşmasına bağlıyorum) Az önce 6 gece taksimde direnişte ve nobette olan arkadaşımla istişare yaptığımız da hem taksim platformunun taleplerinin gerçekçiliği, hem direnişin örgütlü ve organik bir yapıya sahip olamayışı hemde kalabalığı gören siyasi partilerin grupların şov alanına dönüşmesi hem de yarın tayyiple görüşecek ekibin kafamda soru işaretleri bırakması vesilesi ile bugün evdeyim, takipte ve izlemedeyim...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can, zaten move back diyen yabancı değil.Ben Suriyeli Muhaliflere polis üniforması giydirdikleri söylenmekte, onu kastettim,

Eylemi, provakatörleri, polisleri, yakmayı yıkmayı geçtim yahu arkadaş burada bu kadar insan toplanmış bunların derdi ne, ne istiyorlar bir gidelim konuşalım, dinleyelim, toplumun her kesimine ulaşalım, biz kardeşiz, biriz, bütünüz demek bu kadar mı zor..Koalisyon yok, muhalefet yok.Toplumun %50 sini değil de %100 ünü arkana alabilme ihtimali bu kadar yüksekken nedir bu gerginlik...

7. Bu mesajı için 3 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can, zaten move back diyen yabancı değil.Ben Suriyeli Muhaliflere polis üniforması giydirdikleri söylenmekte, onu kastettim,

Eylemi, provakatörleri, polisleri, yakmayı yıkmayı geçtim yahu arkadaş burada bu kadar insan toplanmış bunların derdi ne, ne istiyorlar bir gidelim konuşalım, dinleyelim, toplumun her kesimine ulaşalım, biz kardeşiz, biriz, bütünüz demek bu kadar mı zor..Koalisyon yok, muhalefet yok.Toplumun %50 sini değil de %100 ünü arkana alabilme ihtimali bu kadar yüksekken nedir bu gerginlik...
    Toplumun tamamını arkasına almak isteyen kim ki abi Birlikten kuvvet doğar, ayıracaksın ki paylaşmak kolay olsun..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

İşler bu noktaya geldikden sonra, herkes başbakandan tevazu ve alçakgönüllük bekliyor. Ben başbakanın bu tutumunu yumuşatacağını pek zannetmiyorum. Zaten yumuşatır ve geri adım atarsa ülke de demokrasi adına hiçbir şey kalmaz. Bugün akp muhalifleri sahaya iner. Yarın bdp muhalifleri sahaya iner. Bu tip durumlatda hükümetler geri adım atmazlar.

İşin diğer boyutunda; bilmiyorum okudunuz mu ama taksim dayanışma platformunun istekleri maşallah gezi parkına yapılacak kışlayı gölgede bırakır. Gezi parkı direnişi diye başladı şimdi bütün istanbul projelerinin durmasını durmazsa da direnmeye devam edeceğiz şeklind tehdite dönüştü. Eğer bu direnişin amacı gerçekten gezi parkı içinse bunu elde edebilecek noktaya geldiler. Ama diğer istekleri bu şekilde elde edemezler. Bu talepler hiçde demokratik talepler değil.

Halkın sokağa inmesi, eylem yapması demokratik bir ülkede olması gerektiği gibi bence amacına ulaştı. Hükümette alması gerekeni çok iyi aldı. Ama maalesef biz millet olarak vur diyip öldürdüğümüz için, eylemciler hükümetten istifa bekliyor, üst komşum gecenin 12 sinde tencereye vuruyor. Provokatörler kolejdeki trafik lambalarını değil, komple direği sökmüşler hergün kaza tehlikesi atlatıyoruz, Audi a7 nin içinden sosyalist eşitlikçi Türkiye mesajları atanlar, sosyal ağlarda amerikansavar gurubu kurup iphone dan mesaj atanlar. Devrimci olup, starbucks a kapılarını açmıyor diye kızanlar....

Ne istendi ? Neler yapıldı ? Nereye geldik ? ...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

edit:
    Günlerdir ortada olmayan yalaka NTV, yine günlerdir ortada olmayan molotoflar.

"Aniden" ortaya çıkıverdi hı? vah vahhhh

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Aykut BODUR
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02

eylemin 10. gününe kadar direnişe uzak duran bdp ve pkk apo ile görüştükten sonra her ne hikmetse geziye girme kararı aldı. ardından apo posterleri açılmaya molotflar sıkılmaya şiddet sloganları atılmaya başlandı... polise molotof atanlardan birinin belinde silah görüldü. milletin gözünde direnişin anlamını küçültmeye çalışıyorlar...

saldılar provakatörleri pkk eylemine çevirmeye çalıştılar... yav arkadaş tamam pkk tü kaka anladıkta daha düne kadar bu iktidar değilmiydi osloda imralıda apoyla pazarlıklar yapan, askerin elini sıkıştırıp müdaheleyi engelleyen kardeş naraları atanlar... ortalğa akil insan salanlar... demekki neymiş bdp yi ve pkk yı tetikçi yapıp milletin arasına sokup polislerle işbirliği yapıp eylemi bitirmeye çalışmak varmış...

yemezler efendim... o apo posterleri de meydanlara saldığınız prov. polisleri de meydandan çıkarmayı bilecek direniş ruhu var orada...

linki olsa gönderirdim ama dün bir video izledim. gazi mahallesinde polis müdahale yapıyor fakat polise toplan saldır emri ingilizce geliyor

bugün yine gezi dolacaktır emin olun... kimse bu oyunlara prim vermeyecektir...

ha bu arada dolmabahçe camii için müftülük soruşturma başlatmış... tayyibi yalanlarsan içki içilmedi, seks yapılmadı diye olacağı budur... lakin çarşı imamla müezzini de savunur merak etmeyin...

seks yapıldı iddiasına girmmiyorum bile neyin kafasını yaşıyorlar, fantazi dünyalarında neyi kuruyorlarsa artık...
    Ergin abi agzına saglık, İstanbullularla gurur duyuyorum.

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Yeter artık ULAN!!!
    biz gp'yi çok sevdik

Aykut BODUR
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02

içim acıyor. Resmen "çocuklarınızı alın, can güvenliği yok" dedi.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

dün hazırlıksızdım ve tereddütlerim vardı gündüzden. akşam eve gittiğimde ise eşimin rahatsızlığı nedeniyle geceye kadar hastane de geçirdik. eve dönüp pc yi açtığımda gözlerime inanamadım. bir devlet bu kadar acımasız yalancı ve gaddar olamaz.

oraya gitmemek için zor ttutum kendimi. arkadaşlarım orada gezi de gazdan dumandan telef oluyorlar... herkes ama herkes sağduyu çağrısı yapıyor devlete lakin bunun adı diktatörlüktür.

gerçekten ağızdan çıkacak bir cümle bile o halkı ordan çekmeye yetecekken niye bu kadar nefret söylemleri anlamıyorum. ya gerçekten bu başbakan faşist diktatör oldu ya da daha büyük güçlerin elinde başbakanın aleyhinde kozlar ve köşeye sıkıştırıyorlar... ilk ihtimal daha güçlü olmakla birlikte ne olursa olsun bir ortak akıl çıkarılsa, tüm partilerle direnişçi temsilcileri ile gerçekten toplantılar yapılsa... bu kadar zor olmamalı...

bir ilin emniyet müdürü ve valisi çocuklarınızı taksimden alın orasının can güvenliği yok diye tehdit edebiliyorsa gerçekten bu ülke faşist dikta rejimine geçmiştir.

polis oldukları her halinden belli molotofçuların ki onca tomanın su sıkmasından doğru düzgün isabet edeni ıslananı yok göz altına alınanlarda baya keyifli görünüyorlardı. lakin aynı saatlerde çağlayan adliyesinde ellerinde molotof olmayan avukatlar yaka paça büyük bir şiddetle gözaltına alınıyorlar...

okmeydanında sokağa inen halka gaz sıkılıyor...

ne olursa olsun. sokağğa inen insanlar terörist bile olsa bunun sorumlusu iktidardır. bunu kimse reddedemez. eski iktdarlar döneminde esen yelden bile hükümetleri sorumlu tutan iktidar ne gei olaylarında, ne reyanlı olaylarında, ne afyondaki bomba patlamasında, ne göçükte ölen işçilerde, ne sellerde ölen işçilerde, ne öldürülen kadınlarımızda sorumlu olarak kendini görmüyor...

onlara göre her iyi sorumlusu kendileri her kötü şeyin sorumlusu müdahilleridir... biz buna faşizm diyoruz...

yazıktır. iletişim çağında dört yanımız kaynarken ülkemizde sağduyuyu yakalamak zor olmasa gerek...

imam osurursa cemaat ***** derler... imam sağduyu dese bir kelimecik inanın o polisler dünya iyisi insan olur... sizin anladığınız dilden dedi polis canavar kesildi...

insanları bizim gibi direnişçiler gibi olmasa bile sadece düşünmeye davet ediyorum... çözüm bu kadar kolayken ve bu iktidarın elinde iken neden bunca nefret ve kıyım... neden bunca maliyet... neden bunca acı.... neden bunca inat...

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Dün akşam CNN International da bir başlık vardı internet sitesinde. "Europe has a new Hitler."
    Muhammad Ali Clay

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Aşağıdaki görüntüden sonra bu konu üzerine daha fazla konuşmaya gerek duymuyorum. Hoşçakalın arkadaşlar...

Tekerlekli Sandalyeli Eylemciye Su Sıkmak - Video - Alkışlarla Yaşıyorum
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

20. Bu mesajı için 3 kişi LeoN48'ye teşekkür etti:

kadir özkan
    brembo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 59

Standart Ynt: Taksim Gezi Parkı

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki görüntüden sonra bu konu üzerine daha fazla konuşmaya gerek duymuyorum. Hoşçakalın arkadaşlar...

Bunu yapan babamın oglu olsa birdaha affetmezdim insan olan azıcık vijdan sahibi biri bunu yapmaz allah ıslah etsin baştaki diktacı polisde onun uşagı yazıktır günahtır daha 2 ay önce esata halkına zulmetme bırak o koltuhu diyen bir başbakan bu gğn kendisi neden aynı şeyi yapmak aciz .

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu görüntü ve onlarcası var. direk yüze sıkılan gazlar, nişanlanarak atılan bombalar plastik mermiler, 1 kişiye 5-10 kişi hayvan gibi saldırmalar, aynı anda atılan 20 bomba, direk kişiye yakın mesafeden sıkılan tazyikli su....

dün akşam dahil 15 günde 5000 in üzerinde yaralı kayıtlı olan...

yorum yapmıyorum... yapamıyorum... hala bu nefreti ve şiddeti savunanları ısrarla düşünmeye ve vicdanlı olmaya çağırıyorum... hükümetler gidicidir... valiler, polisler gidicidir.... kalıcı olan halktır... üst katında tencere tava çalan teyzedir, meydanda direnen komşunun çocuğudur... tayyip gider kılıçdaoğlu gelir bahçeli gelir ahmet mehmet gelir önemli değil... ama komşun yanındadır hep, sabah akşam görürsün... tayyip ve medyası yüzünden komşuna, kardeşine, iş arkadaşına, dostuna, bakkalına nefretle mi bakacaksın... onlar gittiğinde de nefret mi edeceksin...

bu nefret tohumlarını, şiddeti reddet... biraz vicdanlı ol, biiraz düşün...

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Meydandakiler silahlanmalı ve örgüt mü kurmalıydı da devlet müzakere yolunu seçmeliydi...

alın işte haber... benim vatandaşımı katletmiş pkk lılar yayla şenliklerinde konuşma yapıyor... nerde polis nerde asker nerde tomalar... sokağa çıkıp hak talep edenlere terörist muamalesi yapanlara destek çıkanlar bu haberleri okuyunca vicdanları sızlamıyor mu acaba???

PKK yayla şenliğinde - Hürriyet GÜNDEM

birde bu habere bakın...

https://gundem.milliyet.com.tr/yaral...21/default.htm
    Konu outlife tarafından (12/06/2013 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.

26. Bu mesajı için 3 kişi outlife'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

CNN TÜRK: Halk Polislere Saldırdı
    CNN INT: Polisler Halka Saldırdı

Sayfa 14/20 İlkİlk ... 101112131415161718 ... SonSon