Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon
107 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Puntomdan utandım

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

1.4 fire tasarruf için gayet yeterli bir motor benimtek sorunum vites oranlarında oldu 3 ten 4 de attığımda motor devri düşmüyor sanki vites değiştirmemişim gibi bağırmaya dewam ediyordu. Multijet'ten indikten sonra fire gitmiyor gibi geliyor Yaşasın multijet
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

Taşkın Cin
    synx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 25

1.4 fire uzun yolda dayanılmaz bir çile başka bir şey değil. Şehir içi için ideal.

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Neden bu kadar etkilendiniz ve utandınız onu anlamadım ? Her aracın kendine göre bir limiti var. O arkadaş da Subaru'nun yanında mı utanıyor mesela ?
    Beneficium accipere libertatem est vendere

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

1.6 m jet gelse görürüm diyen arkadaşlar hyundai de 128 hp dizele geçti haberiniz olsun
    Keyif BMW'Dir...

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

arkadaşlar bir önceki aracım hyundai getz' di, ondan öncede era kullanmıştım, motorları gerçekten çok iyiydi, son kullandığım getz 97 ps 1.4 16v motora sahipti ki harika bir performansı vardı, ne zaman bu aracı sattım ve uzun bir araştırma sonucumda aradığım araca kavuştum, bırakın motoru içine oturduğunuzda bile puntolardaki hava bir başka, malzeme kalitesi mükemmel, ayrıca dış gürünüşü getz ve eraya açık ara fark atar diyorum.

Ayrıca şunuda ekleyeyim o eracıyı bi gönder bakalım yanıma bi bakalım araba nasıl gidiyormuş, alsın boyunun ölçüsünü
    Konu asukasan tarafından (03/06/2011 Saat 16:19 ) değiştirilmiştir.
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

Filiz Yaşayanlar
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PoLLiaNNa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 JHP 30
    Edilen teşekkür: 124

bence o eracıya punto diye başka bişi satmışlar... )) çok ayıp puntosundan utanırmı insan...

E. E.
    Metali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

3 sene boyunca grande punto 1,4 fire motor kullandım , şuan sıfır km benzinli polo 1,2 70 beygir kullanıyorum , motor hacmi ve beygir düşük olmasına rağmen polo da aynı güç hissediliyor, yani işin özü 1,4 fire beklenen performansı hiç bir zaman veren bir araç olmamıştır, motor hariç diğer kısımlarından memnundum o ayrı.

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

era kullanan arkadaş GP nin içine oturmuşmu hiç?? Allah aşkına era nın göğüsündeki ne rezil bir tasarımdır yahu.
    ayrıca 1.4 fire motor ekonomi motorudur. tüpsüz era ya binen var mı bir bakın cayır cayır yakıyor 1.4 ü bile.

Sancar Sönmez
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg. piankhy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı bankaci61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GP benzinli 1070 Kg araba. Era gibi mi. ağırlık farkınıda gözönüne alın biraz. GP malzemesi sağlam 5 yıldızlı.
    Era benzinli de 1200 kg. Sitesinden teknik özelliklerine bakın. Herkes Era'lar çok hafif zannediyor ama öyle değil.
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg.

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

altı üstü era arkadaşlar yapmayın yahuu. bi motoru var başkada bişeyi yok. ne kaporta, ne dizayn, ne teknik özellik. ince bi sacdan yapılmış kutunun içine motor koyup satıyolar işte.

atila semerci aveo ltz 95 hp
    atila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı sezerism Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atilla bey puntolarda problem yok bunlar tasarruflu araçlar . Ama yinede başka bir araç seni yada beni geçer yanı araçın 90 bg yada 105 lık olması önemli değil bizim araçlarımız genelde tasarruflu hız tatmin edecek kadar fazla değil .
    anlatmak istedigim hem ekonomikler hemde gerektiginde(bos otobanda)200e yaklasiyorlar,az yakar cok kacar sozunun artik sahibi puntolar.eski bir 320i kullanicisi olarak tabiki baska araclarin farkindayim ama puntoyla mutluyum,hem bedava gezdiriyor ,yolu bos buluncada

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Bırakın şu araba milliyetçiliğini.. Benim babam senin babanı döver tavırlarını.. Aracınızın keyfini çıkarın, bırakın ne derlerse desinler.
    Beneficium accipere libertatem est vendere

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

ben de hiç iddia etmiyorum gp nin süper bi araç olduğunu ama hyundai ile karşılaştırıp da utanacak ne olabilir ki? Kore malı mı yoksa İtalyan malı mı diye sorduğumuzda ucuz parça+işçilik daha çok hyundai de var. Sanatkar ve bilimsel yaklaşım bence Fiat'ta var (her ne kadar bazı konularda Türkiye'yi kazıkladıklarını düşünsem de)

Bence utandığınız için kendinizden utanın benzinli alacağınıza dizel alsaydınız ayrıca neyle neyin karşılaştırmasını yapıyorsunuz?

Cihan Can
    HarbiAslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

aracı alırken çok araştırdım, getz, accent, mitsubishi colt, subaru impreza (araç olsa alıyordum valla) , yeni fiesta, chevrolet aveo - cruze , toyota auris , yeni mazda 2 , ve 1-2 araç daha baktım sanırım ama yakıtı en uygun olan ve tipi güzel olan punto'yu tercih ettim. aslında fiat alınmaz mantığı çok doğru. nedeni ise yedek parça fiyatının yüksek olması, müşteri hizmetlerinin hizmetin anlamını bilmemesi, servis çalışanlarının yeterli bilgiye sahip olmaması , araçlarının kronik sorunları vs... vs...

ancak belirli bir kaç kriter neticesinde bu aracı almaya karar verdim. yakıtı şehir içi kullanım için gayet iyi seviyede, şehir dışında ise hiç kullanmadım aslında yorumum yok. donanımı ise kendi sınıfındaki çoğu araçta yok , tabi bu kriteri fiyatına göre değerlendirdim. bu arada zaten araca yine 600 lira kadar zam gelmiş az önce gördüm.

1.4 fire motor kullanıcıları bence keyfine baksın, sonuçta yarış arabası değil bu. gittiği kadar gider, yetmiyorsa demek ki araba değiştirme zamanı gelmiştir. aracı durduk yere kötülemeye gerek yok, kendinize ve kullanıcılarına zarar veriyorsunuz aracı kötüleyerek. adamlar bu motorun yetersiz olduğunu düşünse zaten koymaz , eco mode açık kullananlar kapatıp öyle kullansın arabayı bi görsün seriliği. ben alıştım, memnunum ama işte fiat olması nedeniyle 5 yıl sıkıntı çekeceğim kesin. keşke en baştan bulaşmasaydım diyorum marka tercihinden dolayı, ama artık çok geç. araçtan da memnun olmasam zaten satarım gider 5 yıl beklemeden. bir daha fiat'a asla yanaşmam. ne yapalım kısmetimiz buymuş.
    "Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer, içsende tükenir, içmesende..." Neyzen TEVFİK

Grande Punto 1.4 / 77hp / S&S / E5 / Dualogic / 2011 - Beyaz

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

saydığınız araçların parçaları daha pahalı puntodan

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Cihan Can
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saydığınız araçların parçaları daha pahalı puntodan
    en azından sağlamlık konusunda kendini kanıtlamış markalar var onların içinde. birinin parçası 3 yılda bozuluyorsa fiat'ın 3 ay'da bozuluyor. hoş biraz şans işi bu ama fiat'ın bu markalara göre çok çok ucuz olması lazım bence. ayrıca tek kriter de parça fiyatları değildi... benim için 1. önemli husus YAKIT.

subaru olsa alıyordum yakıtı fazla olmasına rağmen o ayrı mesele... parça fiyatının da üstüne pek düşmedim çünkü sonuçta 4 yıl garantili. 5. yıl sonunda Allah izin verirse satıp değiştiririm...

yorumunuz için teşekkür ederim...
    "Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer, içsende tükenir, içmesende..." Neyzen TEVFİK

İhsan ERTUĞ TURAN
    puntoturbom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 BHD 66
    Edilen teşekkür: 57

utanıyosan altında o aracın ne ısı var? sempatızanı deılsen burda ne ısın var? mılletın vaktını bosa harcama

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

getz accent onların da parça ömürleri hemen hemen aynı.Japon araçlarında da genelde stok olmadığı için uzun süre parça bekiyorsunuz.Fiat ın parçalarını bulmak kolay.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

mesut eyvaz
    mesut eyvaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Evo Granit Gri

Bende özllikle 1.4 fire motor seçtim tüpe uyumu az yakması sorunsuz olması . 180 i de gördü araç. Bana maksimum 150 yeter zaten gerek yok . ailmle yola çıkıyorum hiç bir sollamada zorlanmıyorum. Birde tüp taktırsam dizel gibi tasarruflu olacak araç .

Cihan Can
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

Alıntı mesut eyvaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende özllikle 1.4 fire motor seçtim tüpe uyumu az yakması sorunsuz olması . 180 i de gördü araç. Bana maksimum 150 yeter zaten gerek yok . ailmle yola çıkıyorum hiç bir sollamada zorlanmıyorum. Birde tüp taktırsam dizel gibi tasarruflu olacak araç .
    aynen böyle. tasarruflu bir araç ve tipi güzel. motoru kötülemeye gerek yok. bunlar yanlış.

Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon