Sayfa 22/35 İlkİlk ... 2181920212223242526 ... SonSon
686 sonuçtan 421 ile 440 arası

Konu: MaX KaÇ Km YapAbilDik?

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Alıntı nghn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de her sabah 90 yapıyorum ne olmuş
    yavaş yap! inanmayıski biz resmini koycen bakces karar verces krikoyumu kaldırıp yaptın yoksa gercektenmi yaptın ona gore wooow dices

nghn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 87

dalga mı geciosun yaff 90 yapmaya wooww mu denir miş
    gerek yok hıza 50 neyinize yetmio

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

)))) kesinlikle haklısın

Erdi ELKOCA
    gp46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

zaten banada başka biri gönderdi doğru söylüyosun mehmet abi yapmaz gibi araç o kadar

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

ben 2008 model t-jet lerın ıbresınde 240km./h yazıyor dıye bılıyorum...
    ayrıca benım arabaya 4 kısı bınelım yokus asagı onun yaptıgı hızı gecer...hıc yakıstıramadım t-jet e
    Konu mustafaf tarafından (20/06/2008 Saat 10:07 ) değiştirilmiştir.
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Selim Demirtaş
    Rote Baron ms777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 2008 model t-jet lerın ıbresınde 240km./h yazıyor dıye bılıyorum...
    ayrıca benım arabaya 4 kısı bınelım yokus asagı onun yaptıgı hızı gecer...hıc yakıstıramadım t-jet e
    220 km/h ibre var tabi 5 kapılı olanda spor modelinde ne kadarlık bir kadran var bilmiyorum.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı ms777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    220 km/h ibre var tabi 5 kapılı olanda spor modelinde ne kadarlık bir kadran var bilmiyorum.

az once baktım.bızım komsuda var.onunkı sport ve 3 kapı onda 240km./h yazıyor.5 kapı dynamıc versıyonlarda oyledır o zaman...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı MethyLen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    T-jet için az bence bu ibre. 120 hp'den bahsediyoruz sonuçta.

aynen katılıyorum sana.bende anlamadım bu aracı.120HP dıoruz ama pıyasada daha dusuk motor gucune sahıp araclar daha performanslı gıdıyor.mısal arkadasımda seat leon var.

seat leon

1.6lt., 102HP, 148nm tork, 1205kg.

Fiat Grande Punto T-Jet

1.4lt., 120HP, 206nm tork, 1155kg. + Turbo

ama leon 230 dıyor 3 kısıyle.ben anlam veremıyorum bu ıse...
    Konu mustafaf tarafından (21/06/2008 Saat 17:50 ) değiştirilmiştir.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Son hıza etki eden milyon tane faktör var şanzıman oranlarından tut rüzgara arabadaki ağırlığa yolun belli bile olmayan eğimine...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son hıza etki eden milyon tane faktör var şanzıman oranlarından tut rüzgara arabadaki ağırlığa yolun belli bile olmayan eğimine...

ıkı aracıda adana - mersın otobanında denedık.hava sartlarıda aynı bu aralar sıcaklık, ruzgar v.s.bahsettıgım uc kısıden bırınde leon, bırınde t-jet 3 kapı sport, bırıde benım valla dedıgım gıbı bıcok faktor vardır dogrudur ama 120HP duydugun zaman ınsanın ıcı hareketlenıyor ama gel gor kı o kadarda 120HP degıl.ben cıddı cıddı dusunuyordum bu aralar t-jet almayı.cok cazıp bı onerıde bulunmustu bılen oto.ama son donemde araclarda yaptıgımız bazı hız testlerı bıraz gerı cektı benı acıkcası...

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ıkı aracıda adana - mersın otobanında denedık.hava sartlarıda aynı bu aralar sıcaklık, ruzgar v.s.bahsettıgım uc kısıden bırınde leon, bırınde t-jet 3 kapı sport, bırıde benım valla dedıgım gıbı bıcok faktor vardır dogrudur ama 120HP duydugun zaman ınsanın ıcı hareketlenıyor ama gel gor kı o kadarda 120HP degıl.ben cıddı cıddı dusunuyordum bu aralar t-jet almayı.cok cazıp bı onerıde bulunmustu bılen oto.ama son donemde araclarda yaptıgımız bazı hız testlerı bıraz gerı cektı benı acıkcası...
    Ben tam tersi diye düşünmüştüm. Yani T-JET in max. hızı olduğundan baya yüksek diye tahmin ediyordum. Forumda düzde 220 nin de altına yani 230 a kadar ibreyi indirdiklerini yazıyorlardı T-JET i olan arkadaşlar. Sizin bu arkadaşın t-JET düzde kaça oturuyormuş? Biz de aldık T-JET daha 2 gün oldu. Benim kendi GP' mde yaptığım gibi 3500 e kadar basmadan kullanıp, sonra bir yağ değiştirip asılmayı denemeyi düşünüyoruz ve o yüzden deneyemedik kaç gidiyor araba.

Selim Demirtaş
    Rote Baron ms777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Son hızı ECU dan sınırlıyorlar bildiğim kadarıyla o yüzden ECU nun yazılımını bozarsanız yapabildiği kadar hız yapar araba, ama unutlmamalıdırki firmaların belirledikleri hıza göre lastik kullanıyorlar ve aracın tasarımını ona göre yapıyorlar önden çekiç bir araç için ek donanım yoksa 230 km/h hız çok riskli bir hız.

Berk VAROL
    2 teker üye Paranoya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BER 86
    Edilen teşekkür: 90

femo benim resme hiç çamur atamamışsın bakıyorum

Arkadaşlar bence T-Jet in kaç bastığı değil, benzinli ve turbo olması önemli. Ona uygulanabilecek turbo basıncını yükseltme, chip, blow-off gibi modifiyelerle ne keyifli hale gelir düşünemiyorum bile! Almayı düşünenlerin bilgisine..

Ayrıca Ozan'ın gönderdiği resim "son sürat" mi yani? Ben anlamadım. Arkadaş budapeşte'de, 4 kişi bu hızın resmini çekmiş. E iyi de araba daha gidiyo muymuş? Yokuş çıkıyolar mı iniyolar mı? Rüzgar var mı? Üstelik kiralık olan arabanın motoru, bakımı ne durumda...vs vs vs

Hemen bitirdiniz güzelim T-Jet i!
    Bi turbo (benzinli) motorum olsun, 30 milyar borcum olsun

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tam tersi diye düşünmüştüm. Yani T-JET in max. hızı olduğundan baya yüksek diye tahmin ediyordum. Forumda düzde 220 nin de altına yani 230 a kadar ibreyi indirdiklerini yazıyorlardı T-JET i olan arkadaşlar. Sizin bu arkadaşın t-JET düzde kaça oturuyormuş? Biz de aldık T-JET daha 2 gün oldu. Benim kendi GP' mde yaptığım gibi 3500 e kadar basmadan kullanıp, sonra bir yağ değiştirip asılmayı denemeyi düşünüyoruz ve o yüzden deneyemedik kaç gidiyor araba.

abı valla beraber test ettık duz bır yolda belkı hafıf bı egım vardır 3 kısı 220nın ustune cıkamadık.219 dıo orda kalıyo ıbre.arac daha 3000 km.de. bundan olması mumkunmudur???

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Kardeş neden olduğunu bilmiyorum. Ben forumda 220 yi düzde geçenler var böyle yazmışlar diye yazdım. Ben de isterim tabi uçsun gitsin. Bir benim bir abimin 2 tane GP miz var. Biri t-JEt biri 90 HP dizel. Sonuçta 195 max hız olarak açıklanmış. Bilemiyorum ötesini. Bizim araba daha çok çok yeni. 200 km de. Basma olayımız yok. Bu arada 200 km lik arabada ön davlumbaz yerinden çıktı. O plastik dübel gibi tutturma parçalarını serviste iptal ettiler yerine kablo bağı taktılar. Kıl olduk yaaa duruma.

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Kardeş neden olduğunu bilmiyorum. Ben forumda 220 yi düzde geçenler var böyle yazmışlar diye yazdım. Ben de isterim tabi uçsun gitsin. Bir benim bir abimin 2 tane GP miz var. Biri t-JEt biri 90 HP dizel. Sonuçta 195 max hız olarak açıklanmış. Bilemiyorum ötesini. Bizim araba daha çok çok yeni. 200 km de. Basma olayımız yok. Bu arada 200 km lik arabada ön davlumbaz yerinden çıktı. O plastik dübel gibi tutturma parçalarını serviste iptal ettiler yerine kablo bağı taktılar. Kıl olduk yaaa duruma.
    abı hepsını bosverde o davlumbaz olayı kıl olunmıyacak gıbı degılmıs ha.nıye komple degıstırmedılerde sadece vıda yerlerını ıptal ettıler

aysun köprülü
    aysun42pnt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Edilen teşekkür: 0

190 üstü yemedi
    Gel NE olursan ol yine Gel....KONYALIII

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Çünkü "büyük!" firma FIAT böyle talimat vermiş. Yerinden çıkarsa dübel mübel gerek yok. Daha düne kadar Şahine bindiriyorduk, şimdi GPye kablo bağıyla binin birşeycik olmaz demiş. Şaka maka fabrikadan bildirilen prosedür bu şekilde. Davlumbazı yerinden düşen arkadaşlar servise giderse diğer tarafı da kendileri iptal ediyorlar ve kablo bağıyla bağlıyorlar ve al sana bin böyle koç gibi diyorlar. Sonra sen git de VW' le Honda' yla şunla bunla kıyasla GP'yi. Şekil şemal yapmışsın da kafa odun hala. Bugün servise çektik simsiyah TJET'i. Araç kabuldeki tepki şu..."oooo hayırlı olsun dizel mi abiii???!!!" Dedim ya size. Daha önce birmottan da bana 3 kapılı sport model TJET mi varmış. Linea olmasın o" cevabını almıştık. Ondan sonra burada ben servistekiler cahil diyince bana tepki veren arkadaşlar çıkıyor. enterasan..

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

T-Jet Gp, sıfır eğimde 220km/s e çıkamaz...

21. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

benzer durum benim başıma gelmişti 150-160 arası giderken temmuz sıcağında izmirde ben olayı farkedene kadar davlumbazın yarısı parçalandı. garantiden değişti araç daha servisten çıkmadan denemek için davlumbaza dokundum aynı yerden tekar attı. serviste ufak bi metal parça ile sağlam biyere sabitlendi ozamanlar açtığım konuya fotoğraf eklemiştim.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Sayfa 22/35 İlkİlk ... 2181920212223242526 ... SonSon

Yer imleri

Yer imleri