Sayfa 7/8 İlkİlk ... 345678 SonSon
147 sonuçtan 121 ile 140 arası

Konu: Far Testi

mustafa özkan
    şehitler aslaaa ölmez baycep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    23DR000
    Edilen teşekkür: 108

Alıntı karakayaaykut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 100 w lık ampül alıpta röle taktıran var mı?acil yardım
    kesinblikle 100 w taktırmayın bizmkiler 55 watlık elektrik tesisatını yakarsınız... kessinlikle önerilmiyor..

RED PUNTO
    BB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 MULTIJET
    Edilen teşekkür: 33

Osramlar 22 ytl. Bauhause'dan bulabilirsiniz. Ben xenon look olanlarından taktım!

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En ucuza en güzel far hangisi*

Fatih Y.
    dreamerdaddy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Yaris baya iyiymiş ama ub resimdekiler kısalar deilmi uzunları açınca baya bi şerit görebiliyorum..

aykut karakaya
    aykut karakayaaykut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

arkadaşlar bugün far rölesi taktırdım 100W lık ampule artık kafam rahat en azından yanma olayı riski olmaz

aykut karakaya
    aykut karakayaaykut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

bu arada merak eden olursa toplam 30 ytl ye mal oldu
    GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
    ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !

StarJet Dynamic 1.4 77Bg. secoted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

şu philipsin gt150 mi hani bi arkadaş serviste taktırmış,nasıl bilen duyan fln varmı, ben gpnin orjinal ampüllerindne memnun diilim özellikle uzun yolda hatta şehir içinde bile karanlık sokaklarda etksiz kalıyor, hazır 20000 bakımıda yaklaştı servise gitmişken far işinide hallediyim diyorum uzun yola da çıkıcaz zaten, tavsiyeleriniz nelerdir ama yağmurlu fln havalarda iyi göstermeyenleri eleyebilirsiniz benim için yolu görmem önemli, görüntü fln çok önemli diil
    Dynamic 1.4 Fire 77Bg.

Oruç Yılmaz
    (diğer bir) 2 teker üye unik06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 342

Alıntı secoted Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu philipsin gt150 mi hani bi arkadaş serviste taktırmış,nasıl bilen duyan fln varmı...
    bende var..ve son derece memnunum

akşam zamanı..bakan arkadaşlar..bizimki resmen mum ışığı kalıyor bunun yanında dediler

rengi tam sarı değil..ama beyaz da değil..

ama mesafesi inanılmaz derecede uzun..ve yağmurlu havada da hiçbir kaybım olmadı.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

rengi beyaz değil mi ??? ühühühüü siparişim yola çıktı bile

Muhip Kazım Aksoyer
    Fire Active 1.4 8V 77Bg. mkaksoyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 23

gözlerimde gece şartlarında %40'a yakın kaybım olduğu için farlara çok özen gösteren birisiyim. size tavsiyem philips p2n 150dir. yalnız bu tip ampüllerde ömür yaklaşık 1000 saat civarında ki sürekli yakarsanız bir yıllık ömrü var demektir buda.
    ayrıca şunu söyleyeyim hafif sarımtırak ışıklarla her türlü ortamda daha fazla detay görebilirsiniz. beyaz ışık işine aldanmayın
    Konu mkaksoyer tarafından (07/06/2007 Saat 07:43 ) değiştirilmiştir. Sebep: ek bilgi
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

ahmet kahraman
    stotinka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 .. ....
    Edilen teşekkür: 41

sis farlarını sis dışında karanlıkta yakmak trafik cezası sebebiyetidir

A G
    ArcA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 37

arabamın farlarından bende memnun değilim.. geçen gece kapkaranlık bi yola girdim 50nin 60ın üzerinde gitmek acayip tehlikeli geldi.. 1 senedir renault trafic kullanıyorum sadece sis farları bile grande puntodan daha iyi aydınlatıyordu.. acaba benim farlardamı bi ayarsızlık var.. 1inci ve 2inci kademeye getirince arabanın sadece 5 metre önünü görebiliyorum.. ayrıca sis farını açmak hiç bi extra fayda da sağlamıyo.. normalde sis farıyla yerdeki çukurları daha net görebilmem gerekirdi bence..

mustafa özkan
    şehitler aslaaa ölmez baycep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    23DR000
    Edilen teşekkür: 108

Alıntı ArcA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabamın farlarından bende memnun değilim.. geçen gece kapkaranlık bi yola girdim 50nin 60ın üzerinde gitmek acayip tehlikeli geldi.. 1 senedir renault trafic kullanıyorum sadece sis farları bile grande puntodan daha iyi aydınlatıyordu.. acaba benim farlardamı bi ayarsızlık var.. 1inci ve 2inci kademeye getirince arabanın sadece 5 metre önünü görebiliyorum.. ayrıca sis farını açmak hiç bi extra fayda da sağlamıyo.. normalde sis farıyla yerdeki çukurları daha net görebilmem gerekirdi bence..
    kardeş 0 konumuna getirirsen daha uzağı aydınlatır. ben phillips gti +150 aldım çokk memunum..

ahmet erden
    xaphanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 6

merceksiz fara xenon takıp karşımdan gelen, tüm araçları uzun farla karşılıyorum ki, onlarda uzun yaksın. uzun far bile merceksiz xenondan az göz alıyor. arkadaşlar lütfen merceksiz farlarınıza gereksiz masraf yapıp xenon taktırmayın. hem daha iyi göstermiyor. hemde milletin gözünü öpüyor. illa xenon taktıracaksanız önce farınızı merceklendirin.

15. Bu mesajı için 3 kişi xaphanes'ye teşekkür etti:

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı xaphanes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merceksiz fara xenon takıp karşımdan gelen, tüm araçları uzun farla karşılıyorum ki, onlarda uzun yaksın. uzun far bile merceksiz xenondan az göz alıyor. arkadaşlar lütfen merceksiz farlarınıza gereksiz masraf yapıp xenon taktırmayın. hem daha iyi göstermiyor. hemde milletin gözünü öpüyor. illa xenon taktıracaksanız önce farınızı merceklendirin.
    yalnız değilmişim demekki..
    istediğiniz kadar far ayarı yaptırın merceksiz xenon göz alır arkadaşlar yapmayın etmeyin. hele far camı azıcık pisse etraftaki binaların balkonunda oturanların bile gözünü alır.
    her gün onlarca kez karşılaşıyorum ve hepside gözümü kör ediyor. benim gözümde rahatsızlık var biraz. gündüzleri güneş gözlüksüz gezemem pek, geceleride fazla ışık gözümü kamaştırıyor. sırf kendinizi düşünmeyin, sizin karşınızdakide insan neticede...

honda civic lerin orijinalinde merceksiz xenon geliyor. çapkalı reflektör olmasına rağmen arkamdan 200 mt ötede olsa bile aynadan doğru gözümü alıyor...

zaten artık cezası var standart dışı xenon uygulamanın.. 62 TL.. ve hangi merceksiz xenon karşıma gelirse uzunları yakmaya devam edeceğim

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

yasal olarak zenon için mercek şart değildir. hondanın gözü alması ya psikolojiktir yada mühendislik hatası.

benzer şekilde mercedesin bazı eski modellerinde ve güncel kasa corollada merceksiz xenon bulunmakta anca göz alma rahatsız etme gibi sorunlar yok.

önemli olan farın ne şekilde ne amaçla tasarlandığı.

yasal olarak otomatik far yükseklik ayarı ve far yıkama zorunlu
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yasal olarak zenon için mercek şart değildir. hondanın gözü alması ya psikolojiktir yada mühendislik hatası.

benzer şekilde mercedesin bazı eski modellerinde ve güncel kasa corollada merceksiz xenon bulunmakta anca göz alma rahatsız etme gibi sorunlar yok.

önemli olan farın ne şekilde ne amaçla tasarlandığı.

yasal olarak otomatik far yükseklik ayarı ve far yıkama zorunlu
    o kanun değişti malesef.. çokta iyi oldu süper oldu.
    standart dışı xenon a ceza - Google'da Ara

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kanun değişti malesef.. çokta iyi oldu süper oldu.
    standart dışı xenon a ceza - Google'da Ara
    linklerde mercekle ilgili bişey yok. sadece standart dışı uygulama yazmakta.

zaten standart dışı uygulamaların hiçbirinde far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı yok. kanunu paylaşırsanız sevinirim.

not: bahsettiğim kanun sadece türkiyede değil avrupada bu şekilde. corolla alırken detaylı olarak incelemiştim.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Alıntı xaphanes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok haklısınız....Ama hükümet ülkemizi öyle bir pazar yerine çevirdi ki, her kalite ya da kalitesizlikte ürün satılabilmekte. Denetim yok bişey yok. İnsanımız da 10 liralık şeyi 1 liraya buldugunda, heleki satıcı, bunların hepsi aynı, 10 liralık sadece marka, sen 9 lira markaya veriyon diye bi de gaz verdimi hemen alıp kullanıyoruz. Xenonlarda da durum aynı bence...Çok bilinçsiz ve saygısızız. Yürürken ya da yolda , heryerde bunu yaşıyoruz.

Trafikte yol isteyen bir diğer sürücüye , sen hele dur bakim deyip gazlayıp yol vermeyen biz, yarın yol isteyince vay şerfsiz ne olur dursan da geçsek diyoruz. Hatta bazı özel kelimelerle cümlemizi taçlandırıyoruz. Hadi arabanın aydınlatması zayıf, hadi gözümüz az görüyor, kul yapısı diyelim bunlara...kalkıp da bu her tarafı aydınlatan farlar olmadan göremiyorum napim diyerek işin içinden çıkmak var mı? Gece yola cıkma o zaman kardeşim, ya da mercekli far parası biriktirene kadar bekle, zaruru gece gideceksen yavaş git, hem 5 kuruş hem şöför mahalli ister gibiyiz valla...Tamam denetim yok , devlet mıymıntı diyelim, ama bizler de çocuk değiliz ki biraz sorumluluk lütfen... Aracımın farı da yeterli, gözlerim de iyi şükür ama sırf bu konu yüzünden gece yola cıkmamaya çalışıyorum.
    Biraz tepkiliyim kusura bakmayın, kimseyi kırmak niyetinde değilim.

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    linklerde mercekle ilgili bişey yok. sadece standart dışı uygulama yazmakta.

zaten standart dışı uygulamaların hiçbirinde far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı yok. kanunu paylaşırsanız sevinirim.

not: bahsettiğim kanun sadece türkiyede değil avrupada bu şekilde. corolla alırken detaylı olarak incelemiştim.
    lens olmayan xenon farlar standart dışıdır.
    bir kaç forumda araştırma yaparsanız lensi olmadığı için 62 tl ceza yiyen arkadaşları bulabilirsiniz.
    zaten eskiden beridir far yıkama sistemi ve yükseklik ayarı xenon farlar için standarttı.
    Çok haklısınız....Ama hükümet ülkemizi öyle bir pazar yerine çevirdi ki, her kalite ya da kalitesizlikte ürün satılabilmekte. Denetim yok bişey yok. İnsanımız da 10 liralık şeyi 1 liraya buldugunda, heleki satıcı, bunların hepsi aynı, 10 liralık sadece marka, sen 9 lira markaya veriyon diye bi de gaz verdimi hemen alıp kullanıyoruz. Xenonlarda da durum aynı bence...Çok bilinçsiz ve saygısızız. Yürürken ya da yolda , heryerde bunu yaşıyoruz.
    bence bunun hükümetle alakası falan yok. devlet paranın dönmesini ister.
    bu tarz şeyi denetlemek zordur ve gereksizdir.
    bu denetleme işini en iyi yapan ülkelerde bile bu dandik ürünler rahatça bulabilirsiniz.

işin aslı bizim milletimizin kafasında bitiyor. 10 liralık mal ile 1 liralık mala "bunlar aynı ağabey boşa para verme" diyen satıcıya inanıp alan kişide sorunu aramak lazım değil mi..

yahu neyi tartışıyoruz ki..
    göz aldığı aşikar birşey. takana saygım vardır isteyen istediğini yapar ancak birgün öyle birşey olurki taktığı güne nalet eder...

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 345678 SonSon