Sayfa 1/3 123 SonSon
58 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Chip yakıt tüketimi

tayfun coskun
    typhoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 27

Kızgın Chip yakıt tüketimi

120 mjet dulogic aracıma chip uygulaması yaptırdım, önceden ortalama 5.4 olan yakıt tüketimim 4.4e düştü.. düştü ama yol bilgisayarında düştü.. 795kmde yakıt uyarı ışığım yandı.(670kmsi şehirler arası 100-130km/saat hız ortalaması ile ki 5.4ltlik chipsiz yakıt ortalamam da şehirler arası ve daha hızlı giderken ki ortalamamdı) 185tl (49.3 litre) yakıt aldı araç.. 185tl lik yakıt 800 km yol.. 49lt yakıt.. yani 100kmde 185x100/800=23.125tl..(795kmyi 800e yuvarladım) öncekinden bile fazla diğer bi hesapla 49/8=6.1lt yakıt.. yakıt tüketimim arttığı gibi önceden hesaplarıma göre neredeyse birebir doğru olan yol bilgisayarım da bozulmuş oldu.. tekrar sıfırladım göstergemi.. eğer bu depo sonunda da aynı sıkıntı devam ederse orjinal yazılımı yükletip bir daha da orjinal olmayan hiç bir işe karışmayacağım yok eğer yanlış bir hesap yaptıysam da özür dileyip doğru verileri tekrar sizlerle paylaşacağım.. Ha gücü çok arttı mı? 150-155hp olduğu söylenmişti ama bence olmadı.. 170le çıkabildiğim bi yokuş vardı orda deneme yaparsam o bilgileri de paylaşırım sizlerle.. çünkü 20km daha hızlı çıkabileceğim söylenmişti..

Ayhan Güler
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ayhan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 L 1377
    Edilen teşekkür: 414

chip uygulamasını kimin yaptığı çok önemli bendede yazılım var ama böyle bir sorun yok yol bilgisayarı bozuldu diyorsunuz yazlımla böyle birşeyin olması imkansız gibi birşey

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

yol bilgisayarının bozulması ilginç...yazılımı yapan amatör olabilir mi...
    Keyif BMW'Dir...

Ayhan Güler
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ayhan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 L 1377
    Edilen teşekkür: 414

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yol bilgisayarının bozulması ilginç...yazılımı yapan amatör olabilir mi...

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

tayfun kardeş bende 1 hafta önce chip yaptırmıştım daha önceki arabamdada chip vardı yol bilgisayarında ortalama düşüyor ama normalde yakıt tüketimi artıyor bozulma falan yok ama merak etme orjinal yazılıma dönersen sorun çözülür ben döndüm orjinal yazılıma fakat chipi yapan kişi çok önemli bu konuda haberin olsun... Performans izlenimini yazarsan sevinirim.

tayfun coskun
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

bugun performans olarak da test yaptım daha öncesinde 165-170km/s hızla çıktığım yokuşta(ibre 170e tam gelmiyordu) chipten sonra 170-175kmhızla çıktım yani yaklaşık 168 değil de 173 gibi.. yani 20 km daha hızlı olmadı.. sadece 5km daha hızlı çıkabildim.. yakıtı tekrar test edeceğim.. hatta bi arada 0-100 hızlanmayı test edeceğim o da 10snnin altına inmediyse(orjinali 10.5 sn) chipin faydadan çok zararı olduğu söylemek yanlış olmaz..

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

yazılımı yapan kimdir nedir onu öğrenirsek daha net yardımcı oluruz =)
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

tayfun coskun
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

tüm sonuçları ve yakıt değerini bir daha inceledikten sonra yazarım chipi kimin yaptığını, yani eğer bir yanlışım varsa yanlış hedef göstermek istemiyorum.. Ama şimdilik işler yolunda değil performansı çok az daha iyi hadi buna razı olurum ama yakıtı arttıysa hiç bir anlamı olmaz benim için yakıt ekonomisi daha ön plandaydı çünkü..

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

yazılımı ben yaptım...

bugüne kadar
    13 adet bravo 120hp
    7 adet bravo 105hp
    10 adet grande punto 1300 mjet 75hp
    araç yaptım

ancak hepsi forum üyesi değil...sanırım forum üyesi olan 5-6 araç var

bunların dışında albea , doblo , linea , fiorino , ducato , palio falan da yaptım...toplam 70-80 araç falan var...

geçenlerde bir starex geldi...abi araba gitmiyor...
    araca yazılım yapalı 3 ay olmuş.

araçta arıza olamaz mı ?

araç da çekiş sorunu olunca...sorun yazılımda mı ??

daha önce de fiat bravo forumdan bir müşterim benzer tarzda şikayette bulundu...gel bakalım yapabileceğim birşey varsa çözelim dediğim halde...maalesef gelmedi...o forumda yazılar halen duruyor.

önce duman var dedi sonra çekişinden memnun değilim dedi...yakıtını 1 litre düştüğünü söyledi...

dynoya çıkmış birinde 12 hp birinde 14hp almış...

bana yazdığı mesaj....

22.03.2011 işlem tarihi
    05.04.2011 geri dönüş
    merhaba cemal bey
    denemelerle ilgili;
    öncelikle 600km uzun yol denemem oldu, ortalama yakıt tüketimim 1lt/100km azaldı
    gerçekten çok memnun kaldım.
    Aracım özellikle düşük devirlerde daha atik oldu
    ama malesef bu sizin dediğiniz gibi %30 değil, %10 civarı bir iyileşmeydi.
    Aracı 2 farklı yerde dynoya soktum açıkçası benim beklediğim
    (ya da tahmin ettiğim gibi diyeyim) 13-14hp artışla 118,9hp ölçüldü.
    Sonuç olarak elinize sağlık ve teşekkür ederim
    aracı düşük devirlerde atikleştirdiniz ve yakıt tüketimini azalttınız,
    Açıkçası şuan araçtan memnun musunuz derseniz
    evet memnunum belki duman olayını carbon clean
    ya da sizin aracılığınızla çözebiliriz diye de düşünüyorum.

bu araç 105 hp...az da olsa duman artacak...ancak bu artış bazılarına göre çok bazılarına göre az...

aynı araçtan 2 tane yaptık...biri 0.5 diğeri 1.0 litre ekonomi yapmış.

daha geçen ömer06 ile görüştüm...chipli mjet 90hp gp ile kaldırmışlar...1 boy gerisinden gittim ve 90likta bir duman var...benimki ona bakarak sıfır duman ....diyor...

herkesin sürüş tarzı bir mi ?
    yol güzergahı aynı mı ?
    trafik şartları aynı mı ?

araçlarda chip tuning sonrası...yol bilgisayarı mekanik yada elektronik olarak bozulmaz...böyle bir şey yok...

sadece sistem yakıtı hesaplarken fiat grubunda farklı bir yol izliyor ki...uygulama sonrası ekrandaki değerler tutmayabiliyor...
    o yüzden ben en güzel ölçüm depo hesabı diyorum...

yakıtım düşmedi...
    yakıt düşmüyorsa...bir çok etken sayabiliriz...
    chip tuning sonrası...aracın gücü artıyormu ?? evet..
    peki artan bir güç varsa...ve gaza daha az basıyorsanız....bu araç ekonomi yapması lazım değil mi ??

hyundai getz 1500crdi 88hp...araca cumartesi yazılım attık...pazartesi geri sabah 10 da geldi...
    abi yakıtım arttı...

kaç km sürdün nerde sürdün ?? bir anlat bakalım....

sabah trafiğinde dur kalk da...

ben asla ve asla kimseye şehir içinde yakıtın %100 düşecek sözü yada garantisi vermedim...vermemde...şehir dışı veririm ama şehir içi vermem...

herkes aynı oranda ekonomi yapacak diye bir şeyde yok...

bursada yaptığımız fiat ducato 2 araç vardı...biri 2005 diğeri 2011
    2005 olan %33 ekonomi yaptı 2011 olan %18 de kaldı...

renault scenic 1500 dci 106hp...2-3 ay sonra müşterim aradı...
    abi istanbula gidiyom....araç duman atıyor ...
    yakıtı nerden aldın ???
    yoldan...
    daha sonra yine görüştük...farklı yerden yakıt alınca duman kesilmiş...

benim de başıma geldi...yoldan mazot aldım..yeni açılmış bir istasyon...temiz olur dedim...50 liralık mazot aldım...
    300km menzil verdi araç...200 km de yakıt bitti...
    bembeyaz duman atıyor...
    turbo gitti enjektör gitti...dedim...
    sonradan mazotta yağ olduğunu anladık...

ben bu araçlara ilk kez yazılım yapmıyorum....
    sakaryadan bir müşterimle bizzat test ettik...öncesi sonrası...

önce orijinal halde rampaya çıkardı...160 dedi kaldı...uygulama sonrası 180leri gördük...yol bitmese daha fazlası da olacaktı...

ben yazılımdan eminim
    ben kendimden eminim
    ben yaptığım işten eminim
    ben işimin arkasındayım

forumda...aracına yazılım yaptığımız arkadaşlar var...
    onlara sorun...

bir araçta uygulama sonrası çekiş artıyorsa...yakıt düşüyorsa...diğerinde neden olmasın ???

olmuyorsa....

1. yakıtın kalitesi
    ben her zaman aynı istasyondan aynı pompadan alıyorum...

hiç fark etmez...her zaman temiz kaliteli mazot aldığınızı mı sanıyorsunuz ???

2. sürücü faktörü
    herkesin sürüş tarzı aynı değil. ben sürerim 5litre yakar...başkası sürer 5.5 yakar...

3 sene önce kayseri-ankara 302 km....vw passat 1900 tdi 130hp tiptronic ...ortalamam 3.8 olmuştu...

3. hava filtresi kalitesizdir tıkanmıştır

hava filtresi kalitesizdir hava geçirmez.
    tozlu yolda sürülmüştür filtre tıkanmıştır

4. lastikler

yeni lastikler yolu daha fazla tutar...
    yada vakumlu lastik vardır
    yada lastiklerin havası olması gerekenden düşüktür.
    yada 15 yerine 16 - 17 , aracın gücü 10-15hp rahat düşüyor...

5. hava şartları

soğuk havada çekiş artar ama yakıtda artar
    sıcak havada çekiş düşer yakıt azalır

6. güzergah

bol inişli çıkışlıdır
    sıkışık trafik vardır
    lambalar fazladır sürekli dur kalk yapılır

7. araçta sorun vardır

baskı balatası bitmiştir kaçırıyordur sıyırmıştır yanmıştır
    debimetre bozuktur
    turbo basınç sensörü bozuktur
    enjektörler ayarsızdır bozuktur

herşeyi yazılımda aramayın lütfen....
    aracınızın anlık değerlerine baktırın...araçta sorun olabilir...
    kötü bir yakıt araçtan 10hp götürür...

tafyun kardeşim...işimin arkasındayım...varsa benim yapabileceğim bir şey her zaman hazırım...

bunları yazarak üzerimden birşey attığım yada kaçtığım yok...

yerimi cebimi biliyorsun...
    Konu cemal arslan tarafından (07/10/2011 Saat 12:31 ) değiştirilmiştir.

tayfun coskun
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

yakıt değerlerini nelerin değiştirdiğini az çok biliyorum cemal bey, bakımı da yeni yaptırmıştım aracın kmsi de daha 15000..lastiklerimin havasını her uzun yola çıkışımda ve yoldan gelişimde kontrol ederim, lastiklerim 8000kmlik orjinal lastikler..Ve dahası 5.4ü bravo forumda da paylaşmıştım, Ankara'ya gelişimdeki yani 15gün öncesinin değerleriydi.. sonra ne değişti? iki şey biri aracıma bakım yapıldı ki 20000bakımını yaptırdım hava filtresi yağ filtresi yağ vs değişti..bunlar yakıtı arttırmaz bildiğim kadarıyla hatta az da olsa azaltır.. ikincisi de chip tuning? yani bakım yerine chipten şüphelenmem mantıksız sayılmaz bence?diğer etkenler bir yana araç kesinlikle 155hp olmamıştır bundan adım gibi eminim.. alt devirlerdeki cansızlık gitmiştir ona da diyeceğim yok.. ama 150-155 hp olmamıştır.. uzun yolda sabit hızla aynı yolda gidip gelmiş oluyorum.. yakıt değerlerimi paylaştım yukarıda.. dediğim gibi şimdilik beklentilerimin altında, ama uzun yolda bir daha test edeceğim malatya-divriği arasında her zamanki gibi kullanıp yakıt değerime bakacağım düşmese bile artmasın yeter.. yani 0.5 1lt civarı düştü ama sadece yol bilgisayarında düştü.. ben hatta ekonomik olsun diye daha yavaş sürdüğümü de belirttim.. ayrıca 168km ile çıkabildiğim yokuşu da 173km ile çıktım siz 20km/s fark atarsın 170le çıktığını 190la çıkarsın demiştiniz? performası geçtim ama yakıt değerini tekrar ölçtükten sonra size dönerim zaten, yani formlarda da paylaşırım.. ben zaten bütün verileri tekrar tekrar test etmeden isminizi söylemezdim, en başta da dediğim gibi benim bir yanlışım olursa araç daha az yakarsa diğer denemelerimde ben tüm verileri paylaşır özür diler faydalarından bahsederim ama şimdilik istediğim gibi(sizin bahsettiğiniz gibi) değerler yok gerek performansta gerek yakıt değerlerinde..

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

155 hp yi hangi devirde alacağınızı düşünüyorsunuz ???

2 bin rpm de mi ?? 4 bin de mi ??

ekonomik olsun diye daha yavaş sürerseniz devirsiz sürmüş olursunuz bu durum da ekonomi yapamazsınız...tam tersi yakıt artar...

sakarya yaptığım aracın sahibinin numarasını verebilirim...bana inanmıyorsanız onunla bizzat siz görüşün...

hadi ben satıcıyım yalan söylüyorum....o arkadaşın size yalan söylemesi için bir nedeni var mı ???

bugüne kadar bütün araçlarda 20km fark etti...siz de neden fark olmasın ??

her araçta oluyor da sizin aracınızda olmuyorsa...sorun sizin sürüşünüzde yada aracınızda...bunun başka izahı yok...

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Yazılımdan sonra yol bilgisayarındaki ortalama tüketim düşüyor ancak pompada işin doğrusu ortaya çıkıyor,ortalama tüketim 6 lt ise pompada bu 6.7-6.8 çıkıyor Kangoo 'da,yinede orjinal halinden az yakıyor bu haliyle.
    Yazılımın yol bilgisayarınını yanılttığı konusunda sizinle hemfikirim...

tayfun coskun
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    155 hp yi hangi devirde alacağınızı düşünüyorsunuz ???

2 bin rpm de mi ?? 4 bin de mi ??

ekonomik olsun diye daha yavaş sürerseniz devirsiz sürmüş olursunuz bu durum da ekonomi yapamazsınız...tam tersi yakıt artar...

sakarya yaptığım aracın sahibinin numarasını verebilirim...bana inanmıyorsanız onunla bizzat siz görüşün...

hadi ben satıcıyım yalan söylüyorum....o arkadaşın size yalan söylemesi için bir nedeni var mı ???

bugüne kadar bütün araçlarda 20km fark etti...siz de neden fark olmasın ??

her araçta oluyor da sizin aracınızda olmuyorsa...sorun sizin sürüşünüzde yada aracınızda...bunun başka izahı yok...
    başka araçlar beni ilgilendirmez hatta hiç ilgilendirmez cemal bey.. ben kendi aracıma bakarım.. 155hpyi elbetteki 2bin devirde elde ederim demiyorum.. ama 120hplik aracın 168km/s hız ile çıktığı yokuşu 155hplik araç 173km/s ile mi çıkar sizce? ya da ben yokuşta 160 170 km hızlara 2bin devirde vites değiştirerek mi çıkıyorum sizce? ayrıca siz bana yakıt değerlerinin düşeceğini söylemiştiniz aynı sürüş tarzıyla 0.5 ile 1lt arası 100kmde ben aracı uzun yolda hızı sabitleyip kullanırım atıyorum 110a sabitlerim öyle giderim.. yani bu sürüş tarzıyla sizin dediğinize göre 5.4lt olan yakıtımın 4.9a düşmesi gerekirdi ama ben her zamanki sürüş tarzıyla sürüp hesapladığımda 6.1 gibi bi değer çıktı? yani biraz düşse değişmese hadi yine neyse diyeceğim ama normale göre arttı? dediğim gibi tekrar deneyeceğim.. siz nasıl kendi chipinize güveniyorsanız ben de kendi aracıma güveniyorum böyle değildi aracım ve yol bilgisayarım. ayrıca ekonomi için 1600 2300 devirler arası kullanıyorum aracımı 4bin devirde mi kullanayım yani? ayrıca benim size yalan söylememin herhangi bir nedeni var mı?

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

Sonuc olarak kullanici kisi test etmis ve bilgilerini paylasmis..sonuclara bakinca memnuniyetsizlik gorunuyor..baska birsey yazmaya pek gerek yok bence..yazilimci kisi bu durumla ilgilenir ve cozer yada cozemez orasini bilemem tabiki iyi bildigim bir konu olsada fazlasi aşar beni..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

5.4---6.1 arada bu degısım o kadar dusuk kı.... bır depoda sehır ıcı tuketımım 5.9 olurken dıgerınde 7.5 olabılıyor benım... arasıra bıraz yuklensek alıp basını gıdıyor verıler...ıkıncısı ınsan artacı ne kadar guclu olursa o kadar yuklenıyor aracına buda yakıt sarfıyatı oluyor...bende 1.6 dızel arac sahıbıyım... 128 bg olan aracıma hıcbır zaman daha az yaksın dıye cıp yaptırmam... tsı,tjet ve bılımum benzınlı suruculerı kulaklarımı cınlatır sonra. yazılımdan sonra yakıt degerlerınız 0.6 lıtre arttı ise, bu deger 2 lıtre fılan absurd artmadıysa eger kanımca yazılıma laf soylememek gerek...ama eger sız 5.4 lıtre yakan aracınız 4 kusur yaksın dıye yanı yuz km de yarım lıtre az yaksın dıye kalkıp cıp yaptırdı ısenız dahada dıyecek bırseyım yok. bırde daha once bır yokusu 168 ıle cıkıp bugun 173 ıle neden cıkıyorum dıyorsunuz 168 ıle cıkarken 188 ıle mı cıkmak gerekıyor... bu yanlıs bı tarz bence 0-100 km hızlanmada yalnıs bı uygulama cunku kısıye gore farklı bunlar.. cık dynoya bak bg ve torkuna..bu bg ve tork artısı sızın ıstedıgınız bırseydı ve ondan dolayı yaptırdınız bunu eger hosunuza gıtmedı ıse gerı yazılım yukletırsınız ve bınersınız , yarım lıtre yakıt ve 20 km hız farkı ıcın bı ınsanın ekmegıyle oynanmaz .varsada bı hata bunu beraber bır araya gelıp cozersınız kı bakın ben her zman yerımdeyım dıyor cemal kardes. kımde oldugu bellı olmayan bır yalnıs ıcın sımdıden boyle yorumlar pek hos degıl.
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Yazılım son hızı fazla arttırmaz,biraz yükseltir o kadar.Son hıza çıkma süresini azaltır,0-100 hızlanması araca göre değişmekle birlikte 3 saniye civarlarında iyileşir,sakin kullanımda yakıt tüketimi gerçekten azalır,yol bilgisayarı verileri hatalı okumaya başlar ancak yinede orjinalinden az yakar araç.Güç arttı diye gaza yüklenilirse haliyle tüketimde artar,bunu standart haliyle yaparsanız tüketim yine artacaktır.
    Cemal kardeş yazılımını kontrol edip gerekirse yeniden düzenleyecektir mutlaka,ama önce bir dyno testine sokun aracınızı...

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı typhoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başka araçlar beni ilgilendirmez hatta hiç ilgilendirmez cemal bey.. ben kendi aracıma bakarım.. 155hpyi elbetteki 2bin devirde elde ederim demiyorum.. ama 120hplik aracın 168km/s hız ile çıktığı yokuşu 155hplik araç 173km/s ile mi çıkar sizce? ya da ben yokuşta 160 170 km hızlara 2bin devirde vites değiştirerek mi çıkıyorum sizce? ayrıca siz bana yakıt değerlerinin düşeceğini söylemiştiniz aynı sürüş tarzıyla 0.5 ile 1lt arası 100kmde ben aracı uzun yolda hızı sabitleyip kullanırım atıyorum 110a sabitlerim öyle giderim.. yani bu sürüş tarzıyla sizin dediğinize göre 5.4lt olan yakıtımın 4.9a düşmesi gerekirdi ama ben her zamanki sürüş tarzıyla sürüp hesapladığımda 6.1 gibi bi değer çıktı? yani biraz düşse değişmese hadi yine neyse diyeceğim ama normale göre arttı? dediğim gibi tekrar deneyeceğim.. siz nasıl kendi chipinize güveniyorsanız ben de kendi aracıma güveniyorum böyle değildi aracım ve yol bilgisayarım. ayrıca ekonomi için 1600 2300 devirler arası kullanıyorum aracımı 4bin devirde mi kullanayım yani? ayrıca benim size yalan söylememin herhangi bir nedeni var mı?
    benim diğer remapperlerden farkım...müşteri odaklı çalışmak.
    müşteri ne istiyorsa ne bekliyorsa o şekilde çalışırım.
    istanbulda bir arkadaş benim verdiğim dosyaları taklit ederek daha yeni alt devir çalışmaya başladı...bunuda..."artık box tuning gibi chip tuning de de alt devirleri daha canlı yapabiliyoruz" diyor...

daha önce yapmış olduğum fiat grubunda onlarca araç var...kaldı ki...aracın ne olduğu beni ilgilendirmez...ben yazılıma bakarım...

bir yazılım hazırlanırken aralarında harita farkı vardır...ancak genel olarak aynıdır....haritalar farklı da olsa işlem aynıdır...sadece artışlar farklı oluyor...

bu yüzden...bir araçta işlem sonrası 20km yokuş yukarı daha hızlı çıkıyorsa...diğer araçtada bu olmalı...1300mjet de 140 ile çıktığı yeri 160 ile çıktığını gözlemledik...1600 tdci da 110hp ile çıktığı yokuşu 140 ile çıktığını gördük...1900 tdi ile 160 ile çıktığı yokuşu 185 ile çıktığını gördük...

sakaryadaki müşterim bunun canlı şahidi...bizzat kendisi sürdü ...yokuşta öncesi ve sonrası...20km fark vardı.....o yüzden ben yalan söylüyorsam ona sorabilirsiniz...haaaa o müşterimlede sadece o gün görüştük...bir daha ne o aradı ne de ben....ne tanırım ne bilirim akrabam değil dostum değil...sizi ne kadar tanıyorsam onu da o kadar tanıyorum.

ne ben yalan söylüyorum ne de siz...

ben yazılımdan eminim...siz de yalan söylemeyeceğinize göre...ortada bir sorun var....

servise girmeniz ...bakım yaptırmanız...hiç bir şey ifade etmez...

aracın anlık değerlerine bakmak lazım.
    burada en büyük sorun debimetre ve turbo basınç sensöründen kaynaklanabilir...enjektör ve baskı balata da aklıma gelen diğer ihtimaller...

dediğim gibi 3-4 senedir aynı yerdeyim...yerim yurdum belli...cebim 24 saat açık...her zaman her türlü desteği veririm..benden kaynaklanabilecek her sorunun her çözümün arkasındayım....

Alıntı Romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuc olarak kullanici kisi test etmis ve bilgilerini paylasmis..sonuclara bakinca memnuniyetsizlik gorunuyor..baska birsey yazmaya pek gerek yok bence..yazilimci kisi bu durumla ilgilenir ve cozer yada cozemez orasini bilemem tabiki iyi bildigim bir konu olsada fazlasi aşar beni..
    memnuniyetsizlik olarak addedilsede...araçta var olabilecek bir sorundan kaynaklanabileceğinide lütfen göz önünde bulunduralım...

Alıntı *USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım son hızı fazla arttırmaz,biraz yükseltir o kadar.Son hıza çıkma süresini azaltır,0-100 hızlanması araca göre değişmekle birlikte 3 saniye civarlarında iyileşir,sakin kullanımda yakıt tüketimi gerçekten azalır,yol bilgisayarı verileri hatalı okumaya başlar ancak

yinede orjinalinden az yakar araç.Güç arttı diye gaza yüklenilirse haliyle tüketimde artar,bunu standart haliyle yaparsanız tüketim yine artacaktır.
    Cemal kardeş yazılımını kontrol edip gerekirse yeniden düzenleyecektir mutlaka,ama önce bir dyno testine sokun aracınızı...
    eğer kiyazılım da hız limitörü yoksa..aracın son hızı düz yolda 10km yokuş aşağı 20km falan artar...

hız limitörü varsa...bunu zaten müşteriye limitörü yükseltelim mi diye kendisine soruyoruz...

0-100km...bugüne kadar yaptığımız ölçümlerde 12sn olan bir araç işlem sonrası 9-10 sn ye düştü...
    ancak 8 sn olan bir araç asla 5sn ye düşmez....

dyno...
    herkesin muzdarip olduğu bir konu...
    keşke gerçekten %100 emin olabileceğimiz bir dyno olsa..da parasını tek ben verseydim...

forumdan ömer arkadaşımızın aracını 3 defa dyno ya çıkardık...

ilk ölçüm muhteşem çıktı...dynoya göre araç 130hp...

daha sonra başka bir yerde ölçtük 90hp...bana göre 3-5hp düşük çıksada hadi bunu kabul edeyim dedim...

sonradan yeni bir yazılım hazırladım ve yine aynı yere çıktık..bu kez 1 hp daha düşük çıktı....ama arabanın gidişi öylemiydi ??? değil...daha iyi gidiyordu....eee daha gittiği halde neden 1 hp düşük çıktı ???

bakın...bursada 2 sene önce yazılım yaptığım bir müşterim aradı...cemal servise girdim çıktım araba gitmiyor...
    abi filtreye bak..hava filtresi hava geçirmiyordu araba gitmez...çekiş düşer yakıt artır.

filtreyi değiştirmiş ama sonuç aynı.

cemal yazılımdan şüpheleniyom...
    abi yazılım bozulda araç çalışmaz...güncelleme yapmazlar aracın garantisi bitmiş...

neyse..kalktım gittim bursaya...baktım yazılımda ufak bir değişiklik var..aracı da sürmedim...yeni bir yazılım hazırladım arkadaşı aracı sürdü ok dedi...bende ankaraya döndüm...

1 hafta sonra yine aradı...cemal ...araba yine gitmiyor...aynı ...

kalktım tekrar gittim bursaya...

aracı servise götürdük...
    cihaza bağladık...arıza sorguladık...turbo bilmem ne hatası verdi...
    anlık değerlere baktık...
    debimetre...ölçülen 330 olması gereken 388...
    gaza basınca 800 leri görmesi lazım...400lerde kalıyor...
    debimetre bozuk...
    debimetre değişti...teste çıkıldı ....araç yine aynı

tekrar cihaz tekrar arıza sorgulama yine turbo hatası...anlık değerlere baktık debimetre ok...parça sağlam..
    turboya baktık..gaza basıyoruz..1400mn bar gösteriyor..olması gereken 1800-2000
    n75 bozuk...

müşteri...ya nasıl olur bu sağlamdı araba gidiyordu bu bir anda bozulur mu ...

cihaz da değerleri görüyorsunuz ...bozuk işte...

yok dedi benim arabam sağlam...ben bunları değiştirmem yakarım satarım ama parça almam dedi...

yazılımı orijinale çevirdim....
    son attığım yazılımın parasını kuruşuna kadar iade ettim...
    cebimden harcadığım 200-300 liranın üzerine soğuk bir su içtim ve geldim...

Mustafa Usta
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Kangoo'da Orjinal verisi 16 sn olan 0-100 şuanda 11.5-12 sn arasında değişiyor,1463 kg boş ağırlığa sahip koca bir kütle için çok iyi değerler aldık,dediğin gibi 12 sn orjinalinde olan bir aracın düşeceği değer 9-10 sn civarlarında olacaktır.
    Son hızda eğimde 185 km idi şuanda 200 km net görüyor...
    Dyno ölçümlerine bende güvenmiyorum ancak arkadaşın içi rahatlasın diye 1 kereden bir şey olmaz mantığıyla önerdim,en güzel dyno kendi hissettiğindir...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı *USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kangoo'da Orjinal verisi 16 sn olan 0-100 şuanda 11.5-12 sn arasında değişiyor,1463 kg boş ağırlığa sahip koca bir kütle için çok iyi değerler aldık,dediğin gibi 12 sn orjinalinde olan bir aracın düşeceği değer 9-10 sn civarlarında olacaktır.
    Son hızda eğimde 185 km idi şuanda 200 km net görüyor...
    Dyno ölçümlerine bende güvenmiyorum ancak arkadaşın içi rahatlasın diye 1 kereden bir şey olmaz mantığıyla önerdim,en güzel dyno kendi hissettiğindir...
    her zaman diyorum...en iyi dyno sağ ayağındır...

ama 5 farklı dyno 5 farklı sonuç...adım gibi eminim...çünkü bunları daha önce de yaşadık...gördük...tecrübe ettik...

usta...bak sende benim dediğimi söylüyorsun...
    aklın yolu birdir...
    bu o araçta oluyorsa bu araçtada olur...daha önce oldu şimdide olacak...olmuyorsa...bir sorun vardır...işte benim altını çizdiğim konu bu...

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her zaman diyorum...en iyi dyno sağ ayağındır...

ama 5 farklı dyno 5 farklı sonuç...adım gibi eminim...çünkü bunları daha önce de yaşadık...gördük...tecrübe ettik...

usta...bak sende benim dediğimi söylüyorsun...
    aklın yolu birdir...
    bu o araçta oluyorsa bu araçtada olur...daha önce oldu şimdide olacak...olmuyorsa...bir sorun vardır...işte benim altını çizdiğim konu bu...
    isten anlamayan, yorumları okuyup, sana chıp yaptırmaktan vazgecenler ne olacak???? sonucta senın ekmegın gıdıyor cemal kardesım.......
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/3 123 SonSon