Sayfa 50/78 İlkİlk ... 3046474849505152535470 ... SonSon
1543 sonuçtan 981 ile 1.000 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Arif Arif
    Arif231 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Arkadaşlar bende Avrupa yakasında oturmama rağmen Ümraniye'deki Üçel Oto'da Atiker taktırmayı düşünüyorum... Anladığım kadarı ile işlerinde uzmanlar. 11 yılda 35.000 aracın LPG dönüşümünü yapmışlar. İnşallah bizde sorun yaşamayız.

Sorum şu ki Üçel oto'da Lpg dönüşümü yaptırmış olan arkadaşlarımız varmı acaba?

MUZAFFER ZEYBEK
    fausto2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 0418
    Edilen teşekkür: 22

Arkadaşlar,sefaköy candan mühendislikte lpg dönüşümü yaptıran oldumu acaba?

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Ben eylülde landirenzo taktıracağım. Bu landirenzoyu volkswagen de tavsiye ediyormuş

MUZAFFER ZEYBEK
    fausto2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 0418
    Edilen teşekkür: 22

merhaba 1 saat önce aracımı sefaköy candan mühendisliğe teslim ettim.Bir aksilik olmazsa bu akşam aracımı lpg li olarak kullanacağım.

Murat Kubilay
    Kubilayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    35HB7314
    Edilen teşekkür: 0

Standart lovato

1 aydır sure gelen tup taktırsammı taktırma gucten bi kayıp yasatcakmı ( ki zaten guclu bi motora sahip oldugu solenemez) hadi taktırdım hangi markayı taktıralım derken.. 5 gun once kararımızı verdik izmir 2. sanayide meric otoda taktırdım lovato marka sıralı sistem lpgyi 1390 tl ye mal oldu ve dusundugumden cok iyi cıktı tabiki suregelen donemde bi sorun cıkarırmı bilmiorum ama suan için cok memnunum aklımdaki aslında landrenzoydu ama daha komplike bi motora sahip olunsa taktırmanın mantıklı oldugunu solediler motorun yapısı itibariyle kaliteli bi kit işimi gorucegi kanısına vardım ve lovatoyu taktırdık suan için guzel tam fiyat alamadım ne yakıyo suan ama benzinde 0,32 krs yakıyodu bakalım ne olucak...

fuat coşar
    Fuat COŞAR fuatcosar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    60AZ955
    Edilen teşekkür: 44

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olay budur yahu. 1,4 fire motorda lpg mükemmel oluyor. önceki arabamda ben de taktırmıştım. atikerdi benimki ve inanılmaz ekonomik yakıt tüketimi söz konujsuydu. hayırlı ugurlu olsun iyi günlerde kullanın inşallah.
    Kardeş bende 1 hafta önce evo 1.4 77 hp fire aldım. lpg taktırmayı düşünüyorum. gönül brc istiyor ama sonuçta yüzde elli daha fazla vermek istemiyorum daha önce ki aracımda (clio 1.2 16v) atiker sorun çıkarmadı. evoda da memnun kalırmıyım sen memnunmusun performans ekonomi ve sorun çıkarmaması yönünden. şimdiden teşekkür ederim..

Emre B.
    cute.poison - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 39

Ben lovato taktıralı 1 sene oldu...10 bin km yaptım...Şehir içi km de 0.22 yakıyor...Şehir dışını siz düşünün artık Çok memnunum hiçbir sıkıntı çıkarmadı ve çekişi de gayet güzel...BRC düşünüyordum ama taktırdığım yer onu da takmasına rağmen bana lovato önerdi...BRC isminden dolayı pahalı dedi...Atikeri kesinlikle önermedi...Arabamın LPG li olduğu, 200 km den sonra göstergesine baktığımda aklıma geliyor...
    Konu cute.poison tarafından (16/08/2011 Saat 23:29 ) değiştirilmiştir.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre B.
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok

Geçen sene 1050 TL ye taktırmıştım bu arada...

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı cute.poison Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben lovato taktıralı 1 sene oldu...10 bin km yaptım...Şehir içi km de 0.22 yakıyor...Şehir dışını siz düşünün artık Çok memnunum hiçbir sıkıntı çıkarmadı ve çekişi de gayet güzel...BRC düşünüyordum ama taktırdığım yer onu da takmasına rağmen bana lovato önerdi...BRC isminden dolayı pahalı dedi...Atikeri kesinlikle önermedi...Arabamın LPG li olduğu, 200 km den sonra göstergesine baktığımda aklıma geliyor...
    1000 Km'dir Atiker kullanıyorum şehiriçi 21 Kr yakıyor, daha 1000 km bakımınada gitmedim haftasonu gideceğim, tahminim ayarlamalardan sonra 20 Kuruşa düşer gibime geliyor.

Bu süre zarfında çok memnumum hiçbir sorunla karşılaşmadım... Ki puntolara takılı çok Atiker var, internetten araştırdığıma görede bugüne kadar memnuniyetsiz olan kimse görmedim.

Ama herkesin söylediği gibi aslında LPG Sisteminden öte montajı yapan usta çok önemli

Emre B.
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok

Evet usta çok çok önemli...Ne arkadaşlar var BRC taktırıpta Lpg ye geçtiğine pişman olan...O nedenle LPG markasından ziyade ustada iş bitiyor...Markadan daha çok usta aranması lazım bence...

Emre B.
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok

Ayrıca bu Landi neden bu kadar pahalı???Bende daha önceki karbüratörlü aracıma taktırmıştım...En ucuzlarından birisiydi...Sıralı sistemde mi bu kadar pahalı acaba???

Gokhan Aksu
    gaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    Dualogic
    Edilen teşekkür: 5

Bende Landi Renzo var. 2600 km yol yaptim,karma ve 2200 km si klima mutlaka acik. 18,5 krs ortalama var ama ozellikle yollarda LPG daha pahali olmasa daha dusuk cikabilirdi. Yine klimali,110 120 km uzun yol ortalamasi lt bazinda 8 litre. Calismasinda ,performansinda bir fark hissedemiyorum. ( cikardigi citirtili calisma sesi haric) ilk 2600 km itibari ile LR yi 5000 km de evu dualogic my life i oneririm. Ha birileri arabanin satilik ilanini bulur memnunsan ne satiyorsun der diye soyleyeyim tanisma mailimi okuyun derim.

fuat coşar
    Fuat COŞAR fuatcosar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    60AZ955
    Edilen teşekkür: 44

peki start stop açısından bir sıkıntı oluyor mu. araç stop ettikten sonra lpg ile mi çalışmaya başlıyo yoksa benzinlemi. tek düşüncem start stop olayı kaldı şuan..

Emre B.
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok

Her marşa basışta ilk olarak benzinle çalışmak durumunda...

Volkan Ersoy
    etna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 13

Bende aracıma dün Atiker safefast montajını yaptırdım ve bugün muayenesini yaptırıp ruhsata işlettim. Şimdilik memnunum ... inşallah sorun çıkmaz
    Every action has a reaction on the opposite direction.

Gokhan Aksu
    gaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    Dualogic
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı fuatcosar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki start stop açısından bir sıkıntı oluyor mu. araç stop ettikten sonra lpg ile mi çalışmaya başlıyo yoksa benzinlemi. tek düşüncem start stop olayı kaldı şuan..
    Start Stop'u kapatıyorum. Sorun şöyle oluyor. Eğer sistem açıkken 1-2 sn den uzun süreli bir durma oluyor ise sistem sorunsuz stop edip benzinle çalışıp anında LPG'ye geçiyor ancak, araç tam stop etmek üzereyken edemeden tekrar gitmek istediğinizde devir saati 0'dan geri döner ise benzinde bir sıkıntı yok ancak LPG'de devreden çıkmasına sebep oluyor.

Aslında LPG ile çok ekonomik bulduğum için SS ile kullanmayı hiç düşünmüyorum. LPG öncesi ise SS'i neredeyse hiç kapatmadan Ankara şehir içinde kullanıyordum.

emre TMR
    emre the king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 3

dün telefonla kantarcı oto yu aradım ve fiyat aldım.1750 tl diyorlar peşin.500,600 de kendiniz yaptırmazsanız muamaele tutar diyor.kendim yaptırırsam 250 gibi oluyormuş.bu 1750 ye taksit yaptırınca %10 koyuyorlarmış.
    yani nerden baksan 2500 lira gibi,çok pahalı geldi bana.

garanti kapsamından çıkmayarak lpg uygulayan istanbul da başka nereler var acaba?

not:landi renzo takıyor kantarcı.

Selçuk Selçuk
    sss33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı emre the king Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün telefonla kantarcı oto yu aradım ve fiyat aldım.1750 tl diyorlar peşin.500,600 de kendiniz yaptırmazsanız muamaele tutar diyor.kendim yaptırırsam 250 gibi oluyormuş.bu 1750 ye taksit yaptırınca %10 koyuyorlarmış.
    yani nerden baksan 2500 lira gibi,çok pahalı geldi bana.

garanti kapsamından çıkmayarak lpg uygulayan istanbul da başka nereler var acaba?

not:landi renzo takıyor kantarcı.
    istanbul çok pahalıymış kardeş.karaman da taktırdım.karpar oto yetkili fiat servisinde landi renzo omegas plus kit.garanti kapsamında ; peşin 1400 tl

-kit Fiyatı: 1400 tl
    -sızdırmazlık: 25 tl
    -ek 1 formu: 5 tl
    -muayene: 136 tl
    -egzos muayene: 25 tl
    -ruhsat : 50 tl

toplam:1641 tl

saygılar.

not: 10 taksitli fiyatı 1500tl idi.
    Konu sss33 tarafından (19/08/2011 Saat 14:45 ) değiştirilmiştir.

Emrah Akçay
    emrahss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 12

Merhabalar, bende lovato takılı. Simit depo ile 335 km gitti en son. Klimayı da pek açmadım, hep şehir içi. 2.11'den LPG aldım. Bölünce km'de 218 TL filan çıktı. Tekrar ayarlatmaya sizce gerek var mı? Arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı emrahss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bende lovato takılı. Simit depo ile 335 km gitti en son. Klimayı da pek açmadım, hep şehir içi. 2.11'den LPG aldım. Bölünce km'de 218 TL filan çıktı. Tekrar ayarlatmaya sizce gerek var mı? Arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim.
    Çok yakmış bence arabanız, tabi buna olanak sağlayan birçok etken olabilir (sürüş stili, yol şartları, yolcu ve bagaj vs vs)

Ancak ben kendimden örnek vermem gerekirse Atiker takılı benim aracımda simit depo

enson İstanbul içi 60 TL ile 311 Km yol gittim, klima kapalı Otogazı 2.22 'den Alpet ten alıyorum. Km'de 19,5 Kuruş'a tekabül ediyor.

Ama ortalamamı alacak olursak İstanbul içi 20 Kuruş yakıyorum diyebilirim.