Sayfa 15/20 İlkİlk ... 111213141516171819 ... SonSon
390 sonuçtan 281 ile 300 arası

Konu: Taksim Gezi Parkı

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı CoachK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşler bu noktaya geldikden sonra, herkes başbakandan tevazu ve alçakgönüllük bekliyor. Ben başbakanın bu tutumunu yumuşatacağını pek zannetmiyorum. Zaten yumuşatır ve geri adım atarsa ülke de demokrasi adına hiçbir şey kalmaz. Bugün akp muhalifleri sahaya iner. Yarın bdp muhalifleri sahaya iner. Bu tip durumlatda hükümetler geri adım atmazlar.

İşin diğer boyutunda; bilmiyorum okudunuz mu ama taksim dayanışma platformunun istekleri maşallah gezi parkına yapılacak kışlayı gölgede bırakır. Gezi parkı direnişi diye başladı şimdi bütün istanbul projelerinin durmasını durmazsa da direnmeye devam edeceğiz şeklind tehdite dönüştü. Eğer bu direnişin amacı gerçekten gezi parkı içinse bunu elde edebilecek noktaya geldiler. Ama diğer istekleri bu şekilde elde edemezler. Bu talepler hiçde demokratik talepler değil.

Halkın sokağa inmesi, eylem yapması demokratik bir ülkede olması gerektiği gibi bence amacına ulaştı. Hükümette alması gerekeni çok iyi aldı. Ama maalesef biz millet olarak vur diyip öldürdüğümüz için, eylemciler hükümetten istifa bekliyor, üst komşum gecenin 12 sinde tencereye vuruyor. Provokatörler kolejdeki trafik lambalarını değil, komple direği sökmüşler hergün kaza tehlikesi atlatıyoruz, Audi a7 nin içinden sosyalist eşitlikçi Türkiye mesajları atanlar, sosyal ağlarda amerikansavar gurubu kurup iphone dan mesaj atanlar. Devrimci olup, starbucks a kapılarını açmıyor diye kızanlar....

Ne istendi ? Neler yapıldı ? Nereye geldik ? ...
    Şu başlık altında yazılan tek okunabilecek yazı bana göre.Diğerleri 15 günde bitecek eylemi 360 güne yaymaya yarayan sosyal medya mesajları.Bana göre artık sıktı gerçekten.Bence herkes söyleyeceğini söyledi artık.Forum siyasetten çıkıp otomobil forumuna dönmeli.Moderatör de dahil aynı görüşten 10-15 kişi sürekli mesaj yazıp duruyor.Bu saatte sonrası bana göre bu foruma yakışmıyor.
    Konu ykaya1983 tarafından (12/06/2013 Saat 15:10 ) değiştirilmiştir.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu başlık altında yazılan tek okunabilecek yazı bana göre.Diğerleri 15 günde bitecek eylemi 360 güne yaymaya yarayan sosyal medya mesajları.Bana göre artık sıktı gerçekten.Bence herkes söyleyeceğini söyledi artık.Forum siyasetten çıkıp otomobil forumuna dönmeli.Moderatör de dahil aynı görüşten 10-15 kişi sürekli mesaj yazıp duruyor.Bu saatte sonrası bana göre bu foruma yakışmıyor.
    Yunus bey,

Siyasi odaklı mesajlar yazılmasına kesinlikle müsaade etmiyoruz. Yazılan mesajların tamamı toplumsal odaklı ve tarafsız olmalı. Sokaktaki insanlar siyaset peşinde değil. Siz hiç parti ismi gördünüz mü bu başlık altında? Aynı görüşten değil her görüşten insanlar yazıyor, bakın siz de yazıyorsunuz Bence bunu problem etmeyin, bir sıkıntı olursa zaten müdahale ediliyor. Kendi mesajlarım dahil rahatsız edici hiç bir yazı yazılması mümkün değil. Saygılar
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

4. Bu mesajı için 3 kişi SteinGP'ye teşekkür etti:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

foruma yakışmayacak bir tutum yok bence ortada. herkes her konuda görüşünü kimseyi rencide etmeden yazabilmeli... ser kürsü bunun için var. otomobil ile ilgili konularda maşallah akıyor sürekli... ilgi alanına giren orayada burayada yazabilir...

can ın dediği gibi tatsız bir durum olduğunda müdahele ediliyor zaten. o açıdan dert edilecek bir şey değil buraya yazmış olmak konunun devam etmesi.

yarın ülke de başkanlık sistemi gelir onun üzerine fikir beyan ederiz, terör saldırısı olur onu konuşuruz. puntonun forum sitesi olması sadece araçlar üzerinde fikir paylaşımı üzerine olmamalı.

bugün harleyciler vosvoscular ve bir çok fan kulüp çeşitli sosyal ve toplumsal etkinliklerde bir araya geliyorlar. aynı konular onların forumlarında da paylaşılıyor.

ayrıca forumdaşlar da forumda isteyen istediği konuya girip fikir beyan etme özgürlüğü olduğu gibi istemediği konulara da girmeyin fikrini söylemeyebilir.

rahat olmak lazım bu konuda.

6. Bu mesajı için 3 kişi outlife'ye teşekkür etti:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Ne diyelim hayırlısı olsun o zaman.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

8. Bu mesajı için 4 kişi ykaya1983'ye teşekkür etti:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne diyelim hayırlısı olsun o zaman.

imza da kıyak bu arada. aynen bende öyleyim. evimde tam cadde üstü envai çeşit araba görmek konusunda şanslıyım. araba hafızam iyi sayılır bu yüzden.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

Ben en başından beri bu forumda güzelce fikir paylaşımı yapabildiğimizi belirtiyorum. Bunuda seviyorum açıkcası....

Bu taksim direnişcilerinin istekleri arasınd bi şey dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, adamlar 3. Havaalanının yapılmamasını istiyorlar. Bundan 1 ay öncesine bakacak olursak, thy hakkında ciddi bir karalama kampanyası başladı. Adamların her yaptığını memleket meselesi yaptık. Thy yönetiminin yaptığı doğru/ yanlış orası ayrı bir konu. Ben thy ile ilgili konuşmayacağım.

Geçen sene fiba scouting semineri için almanya / frankfurt a gittiğimde, oradaki havaalanının büyüklüğü, lufthansa nın ana üssü olması, hepsinden önemlisi bir aktarım merkezi olması sebebiyle metrelerce süren pasaport kuyruklarını çok iyi hatırlıyorum.

Bugün bir video izledim. Yiğit bulut kanal 24 de gezi parkı olaylarını yorumlarken; konunun artık ağaç değil, ekonomi olduğundan bahsetti ve şunu dedi; eğer 3. Hava Alanı yapılırsa, frankfurt hava alanı olarak bu üstünlüğünü kaybeder ve zaten head to head rekabet eden thy / lufthansa savaşını thy kazanır. 100 milyona yakın yolcunun türkiye den geçmesi, bazen 1/2 gün kalması türkiye ekonomisine büyük katkı sağlar.

Altını çizerek ; Kendi yaşadığım tecrübe paralelinde söylüyorum. Bu noktada yiğit bulut haklı. O video da bir çok şey anlatıyor. Yaklaşık 30dk fakat yine Ben kendi tecrübelerimle ve mantığımla bu bağlamda olayları değerlendiriyorum. Ağaçlar için başlayan bir eylemden türkiye ye ekonomik anlamda büyük kazanç sağlayacak projelere karşı neden bir ' hayır ' kampanyası çıktı ? İşler farklı bir noktaya gidiyor mu ?

Kendi arkadaşlarım hatta bazı oyuncularım bile gidiş tunalıda eyleme destek veriyorlar. Saygı duyuyorum. Haklı oldukları, haklı olmasalar bile gidip bir duruş sergiledikleri için saygı duyuyorum. ama gelinen noktada bu eylem Türkiye nin menfaatienden çok zararına doğru gidiyor. Bundan artık iyice emin oldum. Oradaki ağaçları sökmeyelim ? Sökmeyelim Topçu kışlasını yapmayalım ? Tamam yapmayalım.... Ama eğer bir olaya tepki vereceksek lütfen zamanında tepki verelim. Emek sineması projesi yanılmıyorsam 2011 de ihalaye çıktı, proje çizildi, herşey tamamlandı, tam yıkılıcak, geçtiğimiz aylarda eylem yapıldı. Bu gezi parkı projeside 2011 de çıktı. Bugün 14 haziran 2013 insanlar hala 15 gündür eylemde.,...

Bu konuya bu mesajı rahatlıkla yazıyorum. Benim gibi düşünün / düşünmeyin ama hep oyuncularıma da söylediğim bir şey var; bir ağırlığımız, bir fikrimiz olmalı. Okuyan arkadaşlar da fikirlerini paylaşırsa kendi adıma şimdiden teşekkür ederim

12. Bu mesajı için 3 kişi CoachK'ye teşekkür etti:

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

İyi niyetli ve üslubu forum ve diğer bütün ahlaki değerlere çok yakışan bu yazı için teşekkürler. En başından beri bunu istemiştik, ben dahil hepimiz gerildik, bir şeylere kızdık katlanamadık ve zaman zaman bize yakışmayan kelimeler kullandık. Seviyeyi buraya çektiğiniz için sağolun

Bu olayları çok derin karıştırdığım için biraz uzun bir yazı olabilir ama sonuna kadar okumanızı öneririm

Bütün dünyada farklı zamanlarda ortaya çıkan "Occupy" yani işgal etme hareketi, Gezi Parkı olaylarında da aynı isimle ortaya çıktı. Kullanılan ortak sembol yumruktu ve bu da toplumsal bir hareket için gayet normal Fakat şöyle bir şey var. Çok geriye gideceğim ama, Yugloslavya'nın yıkılmasında etkili olan OTPOR örgütünün kullandığı sembolde bununla aynı. Bu akımlar önce Wall Street'te görüldü, ardından tüm dünyaya yayıldı. Mısır, Gürcistan, Kazakistan ve daha birçok ülkede "İşgalci"ler protestolar düzenlemeye başladı.

https://2.bp.blogspot.com/-P14HH0cYl...Bk/s640/c1.jpg

Ve gördüğünüz üzre;

https://1.bp.blogspot.com/-zf4TvUcCh...w/s1600/x1.png

Olayların dış güçlerin oyunu olduğunun söylenmesi gayet normal. OTPOR denen örgüt, iktisatçıların iyi bildiği tonton ve bi o kadar da parayı seven Soros amcamızın finansörü olduğu bir küresel terör örgütü. Ha sorarsanız bu olayın içindeler mi? Bence kesinlikle değiller. Bir çok siyasi parti ve STK, bu olayları sahiplenmeye çalıştı ancak hayret verici şekilde halk bu hareketi sahiplendi ve kimseye bırakmadı. Evet olaylar kesinlikle başka yerlere çekilmek istendi, ama halkın aşırı sağduyusu buna engel oldu bence. Soros ve OTPOR örgütü ile ilgili bir çok bilgiyi Google dan edinebilirsiniz Konuyu kirletmeyeyim.

Şimdi sizin mevzuya gelirsek eğer, Yiğit Bulut denen çarkın hiç bir lafının doğru olduğuna inanmak mümkün değil. Ki 3. havalimanı olayı da çok farklı bir nokta. Ve evet orada da bir doğa katliamı yapılacak. Tıpkı Kanal İstanbul projesindeki gibi.

Benim kabul edemediğim nokta, bütün yatırımın İstanbul'a yığılıyor olması. Şehir zaten yeterince yorgun ve yaşlı, bir de bilindiği üzere deprem muhabbeti var. Bu kadar insanı Allah korusun bir felakette oradan nasıl çıkaracağız acaba bunu düşünen birileri var mı?

Eğer amaç transit yolcuların konaklaması için havalimanını büyütmekse, bu gayet Ankara veya İzmire'de yapılabilir. Sonuçta bu kadar para harcanarak, gerekli altyapıyı her istediğiniz şehre kurabilirsiniz. Burada da derim ki siz üzüm mü yemek istiyorsunuz, yoksa bağcıyı dövmek mi? Gidin Ankara'ya veya İzmir'e veya başka bir yere, yapın dünyanın en büyük havalimanını. Hem o şehirdeki insanlara iş kapısı açılsın, hem altyapı olarak şehir kalksınsın.

İnsanların isyanı hatalı ve aşırı betonlaşmaya, Rant için doğanın yok edilmesine. Bundan 20 yıl sonra 3. havalimanıda yetmeyecek, dördüncüyü nereye yapacaksınız? Bu kadar yatırımın sermayenin İstanbul odaklı olması, ülkeye ne yarar sağlıyor? O kadar büyük bir havalimanı yapacaksınız da, zaten işinize gidemediğiniz şehirde o havalimanına nasıl kolayca gideceksiniz? Yiğit Bulut kimin çorbasına daldırırsa kaşığını, onun adına konuşuyor. Sokakta böylelerine "her devrin adamı" denir. O yüzden bence bu veya hiç bir konuda onun görüşünü bırakın dikkate almayı, okumaya dahi gerek yok.

Havalimanı olayına önem verdiğiniz için o konu hakkında bir şeyler yazmak istedim. Yoksa en başından beri dediğim gibi, benim karşı geldiğim konu "benim valim, benim polisim, benim halkım, benim bakanım." Devletlerin ve ulusların sahibi halktır. Halk sadece size devleti yönetmek için bir erk verir. Şimdi adamlar diyorki, "Yargı kararına uyacağız." Vay arkadaş Sen kimsin yahu? T.C Anayasası kuvvetler ayrılığı ilkesine dayanmıyor mu? Lütuf mu ediyorsun? Yasama, Yürütme ve Yargı, birbirinden bağımsız 3 farklı organ değil mi? Değilmiş gibi davranırsan, bu insanlarda sokağa çıkar.

Fosforlu kedi gözlerinden bize yol göstermelerini bekleyerek bitiriyorum Ayrıca eskiden bu kadar çok kamera yoktu.

Edit: Yazıda bütünlük kuramadığım için özür dilerim. Farklı konular hakkında yazmak istedim ama araları pek bağlı olmamış. Vaktim olursa düzeltmeye çalışacağım.
    Konu SteinGP tarafından (14/06/2013 Saat 23:49 ) değiştirilmiştir.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

14. Bu mesajı için 6 kişi SteinGP'ye teşekkür etti:

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Ben başbakanın bu tutumunu yumuşatacağını pek zannetmiyorum. Zaten yumuşatır ve geri adım atarsa ülke de demokrasi adına hiçbir şey kalmaz.
    Bu yönde atacağı adımların demokratik olacağını düşünüyorsunuz, doğrumu anladım ?
    Ne mutlu Türküm diyene.

16. Bu mesajı için 3 kişi tyilgin'ye teşekkür etti:

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim kabul edemediğim nokta, bütün yatırımın İstanbul'a yığılıyor olması.
    Öncelikle küçük bir alıntı yapmama rağmen yazınızın tamamına katıldığımı ancak bu cümlenin altını çizmek istediğimi belirtmek isterim.

Bir lokasyonda sıkışan birimin hacminin arttırılması o lokasyonda daha fazla sıkışmaya yol açacağını herkes bilir. Asıl hedef yükü dağıtarak sistemi rahatlatmak olmalıdır.

Hadi 3.köprünün yeri konumu vs. hakkında biz yanlış düşünüyoruz diyelim. Şehri ziyaret etmesini umduğunuz turistleri şehir merkezine 50km uzaktan hangi yollarla getireceksiniz ?
    Metrobüs hattını uzattıktan sonra şehir merkezinde bulunan duraklardaki bekleyen yolcu sayısını gözlemlediniz mi hiç ?
    Ne mutlu Türküm diyene.

18. Bu mesajı için 2 kişi tyilgin'ye teşekkür etti:

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

başbakanın atacağı " geri adım " demokratik olmaz. Çünkü şu anda iş amacını aştı. Gezi parkındaki ağaçlar için başladılar hükümetin kellesini istiyorlar. Eğer alırlarsa yerine hangi hükümet gelirse gelsin, o zamanda diğer görüşe mensup insanlar sahaya iner ve devamlkı bir kaos ortamı olur.
    Bir örnek vericem yanlış anlaşılmasın;

Hükümetler seçimle gelir seçimle gider...

Ben bunu ne zaman söylesem hemen başbakanın tarzı - uslubu - konuşmaları vs. diye konu uzuyor. Ben başbakan haklı / haksızında değilim. Ama ATATÜRK'ün açtığı meclisin ve bu meclisin aldığı kararların, ATATÜRK bayraklarını eline alıp bozmaya gitmeyi de bir mantık tabanına ben oturtamıyorum.

İşin çevrecilik -ekonomi boyutunda tamamen yatırımların İstanbul'a kaymasını artık bu saatten sonra engelleyemeyiz. Şu saatte yapılacak tek şey ülkenin birlik ve beraberliğini korumak olucaktır. Bu kadar eylem yapıldı, yakıldı - yıkılıdı yarın yine aynı haberi okuyacağız; motorine zam, emlak vergisine zam... Bu işin diğer kısır döngüsü. Bugün meydanlarda halkla en önde yürüyen milyon dolarlık kontratı olan sanatçılardan 1 tanesi de şurada bir sebil yaptırayım da Allah rızası için insanlara 50 kuruşluk bir su kadar faydam olsun dememiştir, maalesef de demiyecektir. Yine biz vatandaş çatır çatır bu vegileri ödemek zorunda kalacağız....

Bugün herkesin bir siyasi fikrinin olması çok güzel, bunları saygı çerçevesinde paylaşmakda güzel. Kendi çevreme şunu diyorum; hadi indirelim seçilme yaşını 18'e bu güzel fikirlerinizi mecliste - meydanlarda paylaşın. Demokrasiyi tabana iyice yayalım Kimseden çıt yok...

Ben en başından beri hep bunu diyorum. Hükümeti beğenmeyebilirsin, sevmeyebilirsin ve istemeyedebilirsin. bunun için sokağa da çık, eylem de yap. Ama tunalı da burger king de yemek yiyip, üsütne starbucks kahveni içtikten sonra; kuğulu parka çıkıp; her yer taksim, tek yol devrim ... böyle bağırma, Senin gibi bir sosyalistin ne işi var ; burger king'de,starbucks'da elinde iphone, ayağında converse... hükümete karşı ol, başbakanı sevme, ama bana devrimcilikten, sosyalistlikden örnek verme.....

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Ben en başından beri bu forumda güzelce fikir paylaşımı yapabildiğimizi belirtiyorum. Bunuda seviyorum açıkcası....

Bu taksim direnişcilerinin istekleri arasınd bi şey dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, adamlar 3. Havaalanının yapılmamasını istiyorlar. Bundan 1 ay öncesine bakacak olursak, thy hakkında ciddi bir karalama kampanyası başladı. Adamların her yaptığını memleket meselesi yaptık. Thy yönetiminin yaptığı doğru/ yanlış orası ayrı bir konu. Ben thy ile ilgili konuşmayacağım.

Geçen sene fiba scouting semineri için almanya / frankfurt a gittiğimde, oradaki havaalanının büyüklüğü, lufthansa nın ana üssü olması, hepsinden önemlisi bir aktarım merkezi olması sebebiyle metrelerce süren pasaport kuyruklarını çok iyi hatırlıyorum.

Bugün bir video izledim. Yiğit bulut kanal 24 de gezi parkı olaylarını yorumlarken; konunun artık ağaç değil, ekonomi olduğundan bahsetti ve şunu dedi; eğer 3. Hava Alanı yapılırsa, frankfurt hava alanı olarak bu üstünlüğünü kaybeder ve zaten head to head rekabet eden thy / lufthansa savaşını thy kazanır. 100 milyona yakın yolcunun türkiye den geçmesi, bazen 1/2 gün kalması türkiye ekonomisine büyük katkı sağlar.

Altını çizerek ; Kendi yaşadığım tecrübe paralelinde söylüyorum. Bu noktada yiğit bulut haklı. O video da bir çok şey anlatıyor. Yaklaşık 30dk fakat yine Ben kendi tecrübelerimle ve mantığımla bu bağlamda olayları değerlendiriyorum. Ağaçlar için başlayan bir eylemden türkiye ye ekonomik anlamda büyük kazanç sağlayacak projelere karşı neden bir ' hayır ' kampanyası çıktı ? İşler farklı bir noktaya gidiyor mu ?

Kendi arkadaşlarım hatta bazı oyuncularım bile gidiş tunalıda eyleme destek veriyorlar. Saygı duyuyorum. Haklı oldukları, haklı olmasalar bile gidip bir duruş sergiledikleri için saygı duyuyorum. ama gelinen noktada bu eylem Türkiye nin menfaatienden çok zararına doğru gidiyor. Bundan artık iyice emin oldum. Oradaki ağaçları sökmeyelim ? Sökmeyelim Topçu kışlasını yapmayalım ? Tamam yapmayalım.... Ama eğer bir olaya tepki vereceksek lütfen zamanında tepki verelim. Emek sineması projesi yanılmıyorsam 2011 de ihalaye çıktı, proje çizildi, herşey tamamlandı, tam yıkılıcak, geçtiğimiz aylarda eylem yapıldı. Bu gezi parkı projeside 2011 de çıktı. Bugün 14 haziran 2013 insanlar hala 15 gündür eylemde.,...

Bu konuya bu mesajı rahatlıkla yazıyorum. Benim gibi düşünün / düşünmeyin ama hep oyuncularıma da söylediğim bir şey var; bir ağırlığımız, bir fikrimiz olmalı. Okuyan arkadaşlar da fikirlerini paylaşırsa kendi adıma şimdiden teşekkür ederim
    Yağız,sana tek bir şey söyliycem,yanlış kanal ve kişileri izliyorsun kardeşim..Bu kanallarda sadece seninde kendileri gibi düşünmeni isterler...Dış güçmüş..Pehhh..Yahu bu güne kadar neler denediler.Bukadar basit gibi görünen bu olayı kimse düşünememiştir ve tezgahlayamazda.Bu olay artık volkanın patladıgı noktadır..Sabrın sonudur..Bu zamana denk gelmiştir..Bunu neden şimdi diye yargılayamaz kimse..Artık Zurnanın zırt dediği yerdir burası..Haaa tekrar uyutulurlar,o ayrı konu..
    Konu fotobelit tarafından (15/06/2013 Saat 12:13 ) değiştirilmiştir.

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Cidden şu hükümetçi, yeni osmanlıcı, israilci ve amerikancı düşünce tarzından bıktım arkadaşlar. Yazıları okumak bile içimden gelmiyor. Adamların düşüncesi hiç mi değişmez ya?

Lanet olsun paranıza pulunuza, kahrolsun bankalarınız ağalarınız, yıkılsın avmleriniz borsalarınız.

Son olarak İstanbul dünya para merkezi yapılmak isteniyor. Eee herkesin kabesi farklı yerde. Biz Mekkeye döneriz, onları bilmem.
    biz gp'yi çok sevdik

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

başbakanın atacağı " geri adım " demokratik olmaz. Çünkü şu anda iş amacını aştı. Gezi parkındaki ağaçlar için başladılar hükümetin kellesini istiyorlar. Eğer alırlarsa yerine hangi hükümet gelirse gelsin, o zamanda diğer görüşe mensup insanlar sahaya iner ve devamlkı bir kaos ortamı olur.
    Bir örnek vericem yanlış anlaşılmasın;

Hükümetler seçimle gelir seçimle gider...

Ben bunu ne zaman söylesem hemen başbakanın tarzı - uslubu - konuşmaları vs. diye konu uzuyor. Ben başbakan haklı / haksızında değilim. Ama ATATÜRK'ün açtığı meclisin ve bu meclisin aldığı kararların, ATATÜRK bayraklarını eline alıp bozmaya gitmeyi de bir mantık tabanına ben oturtamıyorum.

İşin çevrecilik -ekonomi boyutunda tamamen yatırımların İstanbul'a kaymasını artık bu saatten sonra engelleyemeyiz. Şu saatte yapılacak tek şey ülkenin birlik ve beraberliğini korumak olucaktır. Bu kadar eylem yapıldı, yakıldı - yıkılıdı yarın yine aynı haberi okuyacağız; motorine zam, emlak vergisine zam... Bu işin diğer kısır döngüsü. Bugün meydanlarda halkla en önde yürüyen milyon dolarlık kontratı olan sanatçılardan 1 tanesi de şurada bir sebil yaptırayım da Allah rızası için insanlara 50 kuruşluk bir su kadar faydam olsun dememiştir, maalesef de demiyecektir. Yine biz vatandaş çatır çatır bu vegileri ödemek zorunda kalacağız....

Bugün herkesin bir siyasi fikrinin olması çok güzel, bunları saygı çerçevesinde paylaşmakda güzel. Kendi çevreme şunu diyorum; hadi indirelim seçilme yaşını 18'e bu güzel fikirlerinizi mecliste - meydanlarda paylaşın. Demokrasiyi tabana iyice yayalım Kimseden çıt yok...

Ben en başından beri hep bunu diyorum. Hükümeti beğenmeyebilirsin, sevmeyebilirsin ve istemeyedebilirsin. bunun için sokağa da çık, eylem de yap. Ama tunalı da burger king de yemek yiyip, üsütne starbucks kahveni içtikten sonra; kuğulu parka çıkıp; her yer taksim, tek yol devrim ... böyle bağırma, Senin gibi bir sosyalistin ne işi var ; burger king'de,starbucks'da elinde iphone, ayağında converse... hükümete karşı ol, başbakanı sevme, ama bana devrimcilikten, sosyalistlikden örnek verme.....
    "Başbakanın atacağı geri adım demokratik olmaz." Bu fikrinizin üzerine bir kaç bir şey söylemek istiyorum. İsterseniz örnek vereyim; Bundan 1 ya da 2 yıl önceki bir haberde, İngiltere başbakanı bir hastaneye ziyarete gidiyor. Rastgele bir odaya girip hastayı ziyaret etmek istiyor. İçeri girdiğinde hastanın başındaki doktor, lütfen dışarıda bekler misiniz, şu an hastamı muayene ediyorum diyor. Başbakan dışarı çıkıyor, doktor muayenesini bitiriyor ve başbakan içeri giriyor.

Bir diğer örnekte Almanya başbakanından. Merkel bir ülkeyi ziyarete gidiyor, masraflı olmaması için küçük bir jetle gitmeyi tercih ediyor ve ziyarete dahil olan eşi, o jetle değilde tarifeli bir uçakla gidiyor. Ve Almanyanın kendi havayolu şirketi Lufthansa'da bilet pahalı olduğu için, başbakanın eşi low cost denen Türkiye'de ki Pegasus gibi bir şirketle eşinin peşinden geziye gidiyor.

Şimdi, seversiniz sevmezsiniz, katılırsınız katılmazsınız ama insanların yaptıklarına bakın, sonra bizim başbakanın şimdiki ufak diye aldığı yeni uçağa bakın. Bilmem ne demek istediğimi anlatabildim mi.

Halkın hiç bir talebi demokrasiyi zedelemez. Halkın taleplerinin göz ardı edilmesi demokrasiyi zedeler. Başbakanın geri adım atması olsa olsa onun kasımpaşalı yağız delikanlı imajını zedeler.

Son olarakta Platon der ki; "Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir." Platon bunu söyleyeli 2500 yıl olmuş. Eh artık daha bir şey demeyeyim
    Muhammad Ali Clay

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

Artık bu olaylar ağaç yada avm olayı değil bu vakitten sonra hala böyle düşünenler varsa üzülürüm.Bu artık akp liler ile akp karşıtlarının olayı haline gelmiş.Medya da aynı durum söz konusudur.Akp taraftarı medya olayı daha pembe gösterirken akp karşıtı medya daha kızıl gösteriyor.O yüzden kimse çıkıp demesin olayları tarafsız izlemek için şurayı izleyin yada burayı takip edin.
    Yani olaylara tarafsız bakabilmek büyük bir meziyet ama bizler ne yazıkki tarafı olduğumuz yerden bakıp olayları kendimize yontuyoruz.Akp'liside bu ülke için çalıştığını devrimciside bu ülke için çalıştığını savunuyor.O zaman ya aynı görüşü paylaşıyorlar ya da bir tarafın görüşü yanlış.İki tarafda aynı görüşü paylaşmadığına göre demek ki bir taraf yanlıştır.Bana göre senin görüşün yanlıştır sana görede benimki.Eeee bu durumda demek ki orta yol bulunmalıdır.
    Polis arkadaşlara gelince önceki mesajlarda bir kişi akp k.pekleri diye yazmış çok yanlış yapmış.Polisler aşırı güç kullanmışlar doğrudur ama sen onlara taş at,sapanla misket at,söv tekme tokat saldır sonrada onlardan sakin ve temkinli davranış bekle bu insanın tabiatına aykırıdır.Sonuç olarak iki tarafda birbirinin isteklerine saygı duymalı ve dinlemeli ve bir adım atmalıdır. Yoksa ben tamamen haklıyım dersen karşındakide aynısını diyecek ve bu olaylar böyle sürüp gidecek.
    İyi günler,forumdaşlarım.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

16 Haziran İstanbul için, Türkiye için çok farklı geçebilir. Allah hepinize kuvvet versin.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Standart Taksim Gezi Parkı

Dun ankaradaki mitingi gordum resimlerdeki gibi kalabalik yoktu arkadaslar yalan inanmayin canli canli gordum resimdeki kadar yoktu nerden turettiler o kadar kisiyi hayret ya

Sent from my iPhone using Tapatalk2

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Araçlarla yurdun dört bir yanından insan getirerek, kendi halinde toplanmaya çalışıp savaşta bile yapılması durumunda insanlık dışı olarak kabul edilen hastaneye gaz bombası atacak seviyede şiddet ile dağıtmaya çalıştığın yurttaşlara karşı gövde gösterisi yapmak.....

Taksimde yaralılara müdahale eden doktora bile ceza uygulama yolları arayıp, tepkisini dile getirmek için gitmek isteyen vatandaşı suç grupları olarak lanse ederken, başka bir grubu cep telefonlarına smsler çekerek, medyadan seslenerek, duvarlardaki billboardlara ilanlar vererek toplamaya çalışmak demokrasinin ne olduğunu çok iyi öğretiyor bize...

Allah bu ülke yurttaşlarını her türlü kazadan, beladan, kem gözden, hırsına kurban etmek isteyenlerden korusun inşallah...
    Ne mutlu Türküm diyene.

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araçlarla yurdun dört bir yanından insan getirerek, kendi halinde toplanmaya çalışıp savaşta bile yapılması durumunda insanlık dışı olarak kabul edilen hastaneye gaz bombası atacak seviyede şiddet ile dağıtmaya çalıştığın yurttaşlara karşı gövde gösterisi yapmak.....

Taksimde yaralılara müdahale eden doktora bile ceza uygulama yolları arayıp, tepkisini dile getirmek için gitmek isteyen vatandaşı suç grupları olarak lanse ederken, başka bir grubu cep telefonlarına smsler çekerek, medyadan seslenerek, duvarlardaki billboardlara ilanlar vererek toplamaya çalışmak demokrasinin ne olduğunu çok iyi öğretiyor bize...

Allah bu ülke yurttaşlarını her türlü kazadan, beladan, kem gözden, hırsına kurban etmek isteyenlerden korusun inşallah...
    Sabah gazetesinde de şöyle bir haber var.Şimdi hangisine inanalım ?

Gezi'nin sponsorları saptandı - Sabah - 16 Haziran 2013

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı therasmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabah gazetesinde de şöyle bir haber var.Şimdi hangisine inanalım ?

Gezi'nin sponsorları saptandı - Sabah - 16 Haziran 2013
    gördüklerine..

Tabii oradaysan........................
    Ne mutlu Türküm diyene.

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gördüklerine..

Tabii oradaysan........................
    Nasıl olsa zamanla ortaya çıkacak hükümetin yaptıklarıda eylemcilerin yaptıklarıda.Bilgi çağında yaşıyoruz bişeyleri saklamak zor.Tabii bunun eksi yönleride var mesela milleti sokağa dökmek için orda burda çıkan asparagas haberler gibi.Orada olmasamda her iki tarafın yaptıkları haberleri takip diyoruz.Aradaki saçmalıklar gün yüzüne çıkıyor.

Sayfa 15/20 İlkİlk ... 111213141516171819 ... SonSon