Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Depodaki Benzini Komple Bitirmek...!

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

Standart Depodaki Benzini Komple Bitirmek...!

aracım starjet...ilk çalıstırmada son zamanlarda benzın kokusu olmaya basladı....koku kısa sure olsada genelde hep ılk soguk çalısırken oluyor....buna kalitesiz yakıtın sebep oldugu soylendı ....
    bende bundan dolayı depodaki yakıtı sıfır yolda kalana kadar tüketeyim diyorum(tabi yanıma bıdonla benzın alcam )bunun olumsuz sonucu olurmu...hava vs yapma olmaz heralde zaten.....birde sarı ışık yandı...yol bılgısayarı 120 km falan dıyor..başka uyarı verecekmı...
    artı bazı arkadaşlar ek depo falan dıyordu 6 7 lt lık varmı dogrumudur...

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Zengin fakir karışımla alakalı olabilir sanırım..
    BY Turbo SPORT 150 HP

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

dibine kadar çektirmeyin depoda pislik felan varsa tıkar.bence bi depo ve kütük temizliği yaptırın ondan sonra benzin aldığınız yeri değiştirin

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

eski model karbüratörlü araçlarda hiç bi sakıncası olmuyordu yanlızca yakıt sistemindeki (hortumlar pompa vs) kuruduğu için biras geç çalışıyordu okadar ama beyinli araçlarda bi zararı varmıdır bende merak ettim

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Depo içindeki dalgıç pompayı yakma(bloke) riskin çok yüksek (tecrübe*den) sakın böyle birşey yapmayın...hatta yaz günleri çeyrek depo*dan aşağı düşürmeseniz seviyeyi daha makul çünkü bu pompa çok yüksek devirlidir ve plastik gibi bir malzemeden presli olarak üretilir benzin ile soğması sağlanır ve tamiri genellikle yoktur direkt değişim...biraz tuzlu tabiii...tıkanma olayı çok çok düşük bir ihtimaldir...seviye düşüklüğü nedeniyle yol bilgisayarı hata verir ve sildirmek ancak servislerde ücret karşılığ olur...bir daha düşün...

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Depo içindeki dalgıç pompayı yakma(bloke) riskin çok yüksek (tecrübe*den) sakın böyle birşey yapmayın...hatta yaz günleri çeyrek depo*dan aşağı düşürmeseniz seviyeyi daha makul çünkü bu pompa çok yüksek devirlidir ve plastik gibi bir malzemeden presli olarak üretilir benzin ile soğması sağlanır ve tamiri genellikle yoktur direkt değişim...biraz tuzlu tabiii...tıkanma olayı çok çok düşük bir ihtimaldir...seviye düşüklüğü nedeniyle yol bilgisayarı hata verir ve sildirmek ancak servislerde ücret karşılığ olur...bir daha düşün...
    bunu okyunca tırstımhatta ısık yenı yanmıstı tekrar benzın alıp ben yoluma devam edeyım......
    bu arada servısde bu arıza sılmenın ucretı nedır...benım aırbag lambası yanıyor sureklı..ara ara sonsede sureklı yanıyr....korna dugmeler vs hersey calısıyor..zaten o klasık arızadan sınyal kol takımımı neyse değişmiş 430 lıraya daha once...
    muhtemelen temassızlık var dıye dusunuyorum

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı barisunye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu okyunca tırstımhatta ısık yenı yanmıstı tekrar benzın alıp ben yoluma devam edeyım......
    bu arada servısde bu arıza sılmenın ucretı nedır...benım aırbag lambası yanıyor sureklı..ara ara sonsede sureklı yanıyr....korna dugmeler vs hersey calısıyor..zaten o klasık arızadan sınyal kol takımımı neyse değişmiş 430 lıraya daha once...
    muhtemelen temassızlık var dıye dusunuyorum
    Servıs ıle muhabbetıne ,samımıyetıne baglıdır hatayı sıldırmek ıster ucret alır ıster almaz ama cokta ıstemezler bence sureklı gıdıyorsan aynı servıse bu basıt ıslem ıcın ucret talep etmelerı ayıp olur bence
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

1996 uno sx im vardı enjeksijonlu ...çok sıcak bir yaz günü ha şimdi ha şimdi diye diye dibinin dibine kadar kullanmıştım benzini tabiii depoda benzin neredeyse olmadığından pompa çok ısınmış ve yolda kalmadan benzini fulleyince şok bir soğuma meydana geldi ve pompa pert göz göre göre tahmin ettiğim gibi tamir edemedim ettiremedim içindeki kanatçıklar deforme olmuş...yenisi...zamanında çok ciddi paraydı...ve kullanım kitapçıklarında bununla ilgili uyarılar vardır haberiniz olsun...hata silme en son duyuma göre 25 tl idi...bizzat yaptırmadım...

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

5-6 ay önce depodaki benzinin hepsini bitirerek yolda kalmıştım.Bu araçlarda benzini bitirmenin sakıncalı bir durum olduğunu pompa yakma riskinin olduğunu bildiğim için bayağı bir tırsmıştım.Hatta servise verilecek 200-300 tl yi düşünmyebaşlamıştım bile.Ama telefon açıp arkadaştan 3-4 litre benzin getirmesini istedim.Arkadaş benzini getirnce depoya koydum ve marşa basınca ilk marşta çalıştı.Bravo puntoya dedim valla)Tabi bu olay kış mevsiminde olmuştu.Yazın ne olur bilemem.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Arkadaşların dediği gibi benzin pompası depodaki benzinle soğuduğu için boş bırakmayın ayrıca depodaki pislikler de enjektörleri tıkayabilir.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

bu pompanın bozulma olayı birazda kaliteyle alaka sanırım, bilmiyodum yeni öğrendim ancak arkadaşım sık sık benzini bitirip yolda kalır 2002 mercedes ile hiç bi sıkıntı çıkmadı benzini koy devam et
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

sonuna kadar bencede bekleme en iyisi sen katkı maddesi at içine benzinin o depoyu benzin yollarını temizler..

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

benzinde sedece pompa masrafı çıkartırda biizim mjetler dizel hemde common - rail yani bir hava yaparsa değşet bir masraf çıkardığını söyler bizim usta onun için ben daha ışığı bile yanmadan alırım yakıtı.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

+1000 bahri abim yazmış gerekenleri

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

bahri kardeş gerekeni yazmış...kendisine teşekkür ediyorum ve de harfiyyen katılıyorum...

yedek depo diye bir şey yok...deponun boğazına kadar doldurulmasına ve içinde kalan havanın araba sallanarak dışarı çıkması sonuca aldığı daha fazla yakıta...yedek depo diyorlar.

depo yapı itibariyle düz değildir. eğri büğrüdür
    dibini çekme gibi bir durum da sözkonusu değil.
    dibi oval bir yapıda yada "v" şeklinde değil.
    bölmeler var. ve pompada o bölmelerden birinde...
    pompanın ağzında filtre var.

ancak siz siz olun...kırmızı yanmadan...yakıt alın...
    şiddetle tavsiye ederim

benzinli araçta yakıt biterse....yakıtı tamamlayın ve marşa basın araç çalışır.

ancak mazot da öyle değildir...hava yaparsa...çalıştırmanız çok zor.
    ya o havayı alacaksınız...yada hava emmeye...kısa aralıklarla mazot gelene kadar motor çalışana kadar yanıcı bir sprey sıkarak çalıştıracaksınız...sanayide genelde balata spreyi sıkarlar...

19. Bu mesajı için 2 kişi cemal arslan'ye teşekkür etti:

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Dizel araçları genellikle çeyrek deponun altında kullanmak sakıncalı diye biliyorum. mecburiyetin dışında dizel aracın deposunu boş bırakmayın.

İlker Osman
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ulkerhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ancak mazot da öyle değildir...hava yaparsa...çalıştırmanız çok zor.
    ya o havayı alacaksınız...yada hava emmeye...kısa aralıklarla mazot gelene kadar motor çalışana kadar yanıcı bir sprey sıkarak çalıştıracaksınız...sanayide genelde balata spreyi sıkarlar...
    Multijet motor sisteminde otomatik hava alma sistemi yok muydu?

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

Arkadaşlar bu fikirler tecrübelerden oluşmuştur. Benim tavsiyem Benzin pompalarını fazla yakıtsız bırakmayın çünkü kurur. Bu da büyük sorun çıkartır.Saygılar.

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Araçta yedek depo yok. Aslında hiç bir araçta yok bildiğim kadarıyla.

Yakıt konulan yerden depoya kadar olan mesafedeki boruyada yakıt dolumuna yedek depo diyor millet.
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

mehmet ali aykut
    egzo-evo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 KTS 45
    Edilen teşekkür: 437

katalitik konvertör arızalanabilir. ben demiyorum kullanma klavuzu diyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon