Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 21 ile 38 arası

Konu: Michelin Energy Saver Problem

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

Alıntı Erdem Bozdağ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ben de 185 taban saver kullanıyorum yaklaşık 2 senedir hiç bir sorun yaşamadım tersine çok memnunum diğer markalara göre başka bir sorun olmasın
    kardeşim başka ne olabilir ki? 1, 2, 3, dip gaz sürekli patinaj
    chip mi çok iyi oldu anlamadım ki

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

kardeşim aklıma gelmiyor hani bir şey lastik normal havalar normal sen normal
    1,2,3 sarar yani ona yapcak bişi yok
    ama abs devreye girmesi filan entresan yani bi baktır kardeşim ben de merak ettim

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hocam aynı ölçülerde aynı lastik sadece daha eski üretim depomda ve 10000 km falan yapmış durumda yatıyor.İnan bana bu problemlerin hiç birisi bende yok.Lastikçiye bi gidip kontrol ettirmekte fayda var derim.Hatta jantlarımı satmak için beklemeden değiştirmeyi bile planlıyorum desem yeridir.

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar diyelimki bu lastik sıkıntılı.Peki bunun yerine önerebileceğiniz aynı ölçülerde ve özelliklerde sessiz ve emniyetli lastikler var mı ?

Belki lastiklerde fiziksel değil kimyasal sorun vardır yani "silika karışımı" hatalı olabilir; bunu da kanıtlamanız, anlatabilmeniz biraz zor...

Kesinlikle michelin energy'den daha iyi bir lastik var o da Hankook Kinergy Eco K425.
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

lastik sıkıntılı değil... energy saver adı üzerinde tasarruf amaçlı geliştirilmiş, normal yol koşullarında, normal hızlarda ve normal sürüş tekniğinde kllanılmak için yapılmış bir lastik. zaten yakıt tasarrufu sağlamasının nedeni düşük sürtünmeye sahip olması ki bu da dip gazda patinaj vs yapmasının sebebi. performanslı araç kullanmaktan yanaysanız, performans lastiği almalısınız. sakin giderim, kimseyle takışmam, kurallarına uyarım diyorsanız energy saver size göredir. bunları yapamıyorsanız ona göre lastik seçmelisiniz.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

enes kasapoğlu
    sharkyeno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 0

ametist abimize katılıyorum biraz. lastik sakin kullanım lastiği. bende aynı lastiğin 60/15'ini kullanıyorum. hatta bir lastiğim patladıktan sonra tekrar değiştirme fırsatı bulamadığımdan farklı bile. ama antalya-kemer arasında belirli bir devirden sonra 150-160 da bile banamısın demiyor.

daha iyi bir lastiğe gelince. daha az kayan bildiğim tek lastik hankook'dur. toyo'yu da önerenler var ama onu kullanmadığım için bilemem. hankook mükemmel lastik yapıyor gerçekten.

Ama netice itibarı ile bunların hepsi kul yapısı..
    6 ileri, 0 geri..

enes kasapoğlu
    sharkyeno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 0

bu arada benzinli ile dizelin lastiği farklıdır. şimdi senin araçta anladığım kadarıyla chipde var, lastikçi abi, sana H lastik yerine V vermiş olmasın..
    6 ileri, 0 geri..

alper demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lastik sıkıntılı değil... energy saver adı üzerinde tasarruf amaçlı geliştirilmiş, normal yol koşullarında, normal hızlarda ve normal sürüş tekniğinde kllanılmak için yapılmış bir lastik. zaten yakıt tasarrufu sağlamasının nedeni düşük sürtünmeye sahip olması ki bu da dip gazda patinaj vs yapmasının sebebi. performanslı araç kullanmaktan yanaysanız, performans lastiği almalısınız. sakin giderim, kimseyle takışmam, kurallarına uyarım diyorsanız energy saver size göredir. bunları yapamıyorsanız ona göre lastik seçmelisiniz.
    Enerji-Eco serisi lastikler sizin anladığınız anlamda sürtünme(yol tutuş) fakiri değillerdir Yuvarlanma Direnci düşük lastiklerdir.

Sürtünme ile Yuvarlanma'yı birbirine karıştırmışsınız bence.

Ekonomik oluşları az yol tuttuklarından değil kolay yuvarlanmalarından gelir.
    Yol tutmayan lastik ekonomik de olamaz zaten sürekli kaydığı için...

Lastik %90 sıkıntılı, dediğim gibi gözle görülür bir kusuru yoksa Silika Karışımı hatası olabilir bayiye şikayet edin ve ısrarcı olun...

Alıntı sharkyeno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada benzinli ile dizelin lastiği farklıdır. şimdi senin araçta anladığım kadarıyla chipde var, lastikçi abi, sana H lastik yerine V vermiş olmasın..
    H ile V arasında büyük fark yok. bende imzamda görülen V lastik takılı hem ıslakta hem kuruda yola resmen yapışıyor üstelik 20 bin km'yi geçtiği halde.

daha önce kullandığım bütün lastiklerden daha güzel çıktı Hankook K425.
    kullandığım lastikler aşağıda:

Conti Contact Premium 2
    Lassa İmpetus 2
    Lassa İmpetus 2 Revo
    Bridgestone Potenza Adrenalin
    Conti Contact Sport 3 (280 TL/adet !)
    Konu alperd tarafından (01/10/2012 Saat 12:06 ) değiştirilmiştir.
    Alper DEMİR

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

lastiğin havasını kontrol edin derim

KEREM Uçgunoğlu
    M@GIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 346

Michelin energy serisi yakıt tasarrufu yapmak için sürtünme direnci azaltılmıştır.
    Erken sertleşiyor fren mesafesi uzun oluyor. Aracı aldığımda orjinal lastiklerim michelindi
    Sürekli abs devreye giriyordu. Kışlık lastiklerimle karda bu kadar abs devreye girmiyordu.
    Bi keresinde önümdeki araca çarpıyordum sağım boştuda zor kaçtım.
    Bi daha tövbe ettim bu tipine. 10- 15 tl kar edecem diye canımdan olamam.
    Eğer michelin alacaksan ry hp serisi çok güzel hem az ses yapıyor hemde konforlu.
    Asfalt kötüyse bridgestone daha uzun ömürlü. biraz lastik sesi geliyor ama ıslakta fren mesafesi süper.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

alper demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı M@GIC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Michelin energy serisi yakıt tasarrufu yapmak için sürtünme direnci azaltılmıştır.
    Erken sertleşiyor fren mesafesi uzun oluyor. Aracı aldığımda orjinal lastiklerim michelindi
    Sürekli abs devreye giriyordu. Kışlık lastiklerimle karda bu kadar abs devreye girmiyordu.
    Bi keresinde önümdeki araca çarpıyordum sağım boştuda zor kaçtım.
    Bi daha tövbe ettim bu tipine. 10- 15 tl kar edecem diye canımdan olamam.
    Eğer michelin alacaksan ry hp serisi çok güzel hem az ses yapıyor hemde konforlu.
    Asfalt kötüyse bridgestone daha uzun ömürlü. biraz lastik sesi geliyor ama ıslakta fren mesafesi süper.
    kampanyaaa!

2 adet bridgestone alana 1 adet; 4 adet bridgestone alana 2 adet kulak tıkacı ücretsizmiş lastik sesi rahatsız etmesin diye
    Alper DEMİR

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı alperd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki lastiklerde fiziksel değil kimyasal sorun vardır yani "silika karışımı" hatalı olabilir; bunu da kanıtlamanız, anlatabilmeniz biraz zor...

Kesinlikle michelin energy'den daha iyi bir lastik var o da Hankook Kinergy Eco K425.
    Kesinlikle katılıyorum şu an benim araçtada 185/60/15 K425XL lastik var bu güne kadar kullandığım bütün lastikler hikayeymiş.
    Ama millette nasıl VW toyota takıntısı varsa lastiktede Michelin diyorlar başka bir şey demiyorlar hemde Hankook aldığında fiyattan dolayı 1 lastiğin bedavaya gelmesine rağmen.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

Arkadaşlar aklıma birşey geldi.
    4 lastiktede nitrojen var, nitrojenin amacı olan lastiği soğuk tutma özelliğinden yol tutuşu problemi yaşıyor olabilir miyim?
    Lastikler sürekli soğuk olduğundan buna bağlı olarak yol tutuşuda düşüyor olabilir mi?
    Yorumlarınız???

Cem YK
    cemyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

yakıt tasarrufu için sert lastik yapmışlar... enerjiyi yola daha iyi aktarıyor fakat aynı oranda durmakta zorlanıyor.

A. Çağ
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Enerji-Eco serisi lastikler sizin anladığınız anlamda sürtünme(yol tutuş) fakiri değillerdir Yuvarlanma Direnci düşük lastiklerdir.

Sürtünme ile Yuvarlanma'yı birbirine karıştırmışsınız bence.

Ekonomik oluşları az yol tuttuklarından değil kolay yuvarlanmalarından gelir.
    Yol tutmayan lastik ekonomik de olamaz zaten sürekli kaydığı için...

Lastik %90 sıkıntılı, dediğim gibi gözle görülür bir kusuru yoksa Silika Karışımı hatası olabilir bayiye şikayet edin ve ısrarcı olun...

ben sürtünme ile yuvarlanmayı birbirine karıştırmadım, siz farklı olduğunu düşünmüşsünüz. sürtünmeyi azaltmadan direnci azaltmayı becerirseniz size nobel verirler, adınız einstein ile beraber anılır. dinamik fizik dersinin yeri olmadığı için bu konuyu kısa kesiyorum.
    nette energy saver lastiklerinin ilk hareket ve bazı yol koşullarında frenlemede sıkıntı yarattığı, abs nin ve esp nin daha çabuk devreye girdiği ile igili yüzlerce konu var, özellikle yabancı forumlarda... zaten bundan olsa gerek michelin lastiğin ikinci neslini çıkardı, sanırım bu şikayetleri de dikkate almışlardır.

alper demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sürtünme ile yuvarlanmayı birbirine karıştırmadım, siz farklı olduğunu düşünmüşsünüz. sürtünmeyi azaltmadan direnci azaltmayı becerirseniz size nobel verirler, adınız einstein ile beraber anılır. dinamik fizik dersinin yeri olmadığı için bu konuyu kısa kesiyorum.
    nette energy saver lastiklerinin ilk hareket ve bazı yol koşullarında frenlemede sıkıntı yarattığı, abs nin ve esp nin daha çabuk devreye girdiği ile igili yüzlerce konu var, özellikle yabancı forumlarda... zaten bundan olsa gerek michelin lastiğin ikinci neslini çıkardı, sanırım bu şikayetleri de dikkate almışlardır.

Dostum, Michelin düzgün lastik yapamamış olabilir ben onu savunmuyorum zaten belli ki sorunlu bir lastik veya bazı üretim serilerinde sorun var.

Fizik kuralları yanında bir de Kimya var lastik teknolojisi çok gelişiyor aynı ağırlık, aynı hacim, görünürde aynı lastik ama daha iyi yol tutan ve daha iyi yuvarlanan lastik yapıyorlar: Michelin yapmış olmamış ama Hankook yapmış olmuş

Senin dediğin teze göre lastik üreticileri yol tutmayan, kayıp duran, patinaj çeken bir lastik üretmiş ve bu lastik enerji-kinerji-eco vs. serisidir ekonomi sağlar, karbon salınımını azaltır demiş öyle mi? hangi kayan lastik ekonomi yapar? hangi lastik üreticisi bilinçli olarak kayan lastik üretir?

yeni seri çıkartması o lastiğin sorunlu olmasından şart değildir her lastik üreticisi yeni seri çıkartır zaten önceki nasıl olursa olsun yıllarca aynısını satmaz. (Michelin savunmuyorum genel konuşuyorum kaldı ki Michelin hiç sevmem)

Özetle sen Michelin Energy kötü diyorsun ben Hankook Kinergy iyi diyorum sorun yok yani
    ve gerçekten daha önce kullandığım bütün lastiklerden daha iyi yol tutuyor Hankook Kinergy, yukarıda kullandığım lastikleri yazdım orta ve üst sınıf...
    Konu alperd tarafından (05/10/2012 Saat 09:10 ) değiştirilmiştir.
    Alper DEMİR

A. Çağ
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Dostum, Michelin düzgün lastik yapamamış olabilir ben onu savunmuyorum zaten belli ki sorunlu bir lastik veya bazı üretim serilerinde sorun var.

Fizik kuralları yanında bir de Kimya var lastik teknolojisi çok gelişiyor aynı ağırlık, aynı hacim, görünürde aynı lastik ama daha iyi yol tutan ve daha iyi yuvarlanan lastik yapıyorlar: Michelin yapmış olmamış ama Hankook yapmış olmuş

Senin dediğin teze göre lastik üreticileri yol tutmayan, kayıp duran, patinaj çeken bir lastik üretmiş ve bu lastik enerji-kinerji-eco vs. serisidir ekonomi sağlar, karbon salınımını azaltır demiş öyle mi? hangi kayan lastik ekonomi yapar? hangi lastik üreticisi bilinçli olarak kayan lastik üretir?

yeni seri çıkartması o lastiğin sorunlu olmasından şart değildir her lastik üreticisi yeni seri çıkartır zaten önceki nasıl olursa olsun yıllarca aynısını satmaz. (Michelin savunmuyorum genel konuşuyorum kaldı ki Michelin hiç sevmem)

Özetle sen Michelin Energy kötü diyorsun ben Hankook Kinergy iyi diyorum sorun yok yani
    ve gerçekten daha önce kullandığım bütün lastiklerden daha iyi yol tutuyor Hankook Kinergy, yukarıda kullandığım lastikleri yazdım orta ve üst sınıf...
    yanlış özet çıkarmışsınız. bir daha okuyun

no nick
    naczo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

şu patinaj olayı bendede var çok sakin kullanmama rağmen kışın sorun yaratmaz umarım .

Sayfa 2/2 İlkİlk 12