Sayfa 29/45 İlkİlk ... 9252627282930313233 ... SonSon
899 sonuçtan 561 ile 580 arası

Konu: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

gencer celik
    genc78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Merhaba arkadaşlar benim arabanın motorunda acayip bir ses var gidip gosterdim elektrikciye klima motorundan geliyormus ses yapılması zor falan dediler klimayı actıgımda ise daha coğalıyor gibi ses birde sanki arabayı arkadan cekiyolarmıs gibi araba baya agırlasıyo gibi klimayı actığımda bunun tamiri mumkun mudur sizce o klima motorunun onundeki kayışın çevirdiği bilya değiştirilebiliyor mu biliyormusunuz ?

Erdi Toptan
    Erdi Toptan (Evo) etikEtEvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize
    Rengi
    Yok
    Plaka
    53 DT 504
    Edilen teşekkür: 30

Alıntı mrfee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    grande puntolarda konsoldan bagaj açma düğmesi vardı. ancak yeni puntolarda bu düğme yok .. insan var olan bir özelliği niye kaldrıır anlamış değilim.
    en sinir olduğum durum anahtar kontaktayken açmiyor bagaji anahtardan düğmeye basinca bidaha cikar anahtari düğmey bas aç bagajı vs vs bazen araba çalişir durumdayken bagaji açmam gerekiyor ama uğraş dur ıstop et anahtari cikar duğmeye bas vs vs..
    Punto Evo S&S

Gökhan MEMİŞ
    Qkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Sıra bendeeee. Ama sadece sorun. Arabam 10 aylık. 2012 Punto 1.3 95hp lounge. Arka kapılar eşşek gibi anırıyodu. Kapı gergi yayları değişti,bir süre sonra yine başladı. Ön cam kirişlerinde ortaya yakın yerde sağ ve solda karşılıklı şişkinlik,bombe var. Ön kapılar da biryerlerde, araba ilk kalkarken yada eğimli yolda aşağı giderken biryerlerden cızırtı geliyo. Ön camları açıp kaparıtken kapanmadan az önce çıtırtılar var. Sıfır araba. Sevdiğin model sonuç?????? Garip anlamsız gereksiz. Kronik arızalar olur da bu kadar mı olur?

ersoy perktaş
    ersoyeylem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    35ar9050

arkadaşlar benim arabam 2011 punto evo fire active 1.4 dualogic arabamla yokuş çıkıp düzlüğe gelince araç 1. vitesten 2. vitese 4500 devirde bağıra bağıra geçiyor

ersoy perktaş
    ersoyeylem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    35ar9050

bunun sebebi ne acaba düzelme şansı yok mudur

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı ersoyeylem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunun sebebi ne acaba düzelme şansı yok mudur
    Dualogic biraz geç "karar veriyor", bana sorarsanız bu yüzden yokuştan düzlüğe geçtiğinizde bahsettiginiz şeyi yapıyor. Benim aracımda da aynı sey var ama ben sorun olarak görmedim. Böyle üretilmiş. Araç acaba yokuş devam edecek mi diye düşünüp vites büyütmüyor, ancak yeterince sure duzluk devam ettiginde vites buyutuyor, ben manuel müdahale ediyorum böyle durumlarda. Tamamen yazılımsal bir sey.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı Qkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıra bendeeee. Ama sadece sorun. Arabam 10 aylık. 2012 Punto 1.3 95hp lounge. Arka kapılar eşşek gibi anırıyodu. Kapı gergi yayları değişti,bir süre sonra yine başladı. Ön cam kirişlerinde ortaya yakın yerde sağ ve solda karşılıklı şişkinlik,bombe var. Ön kapılar da biryerlerde, araba ilk kalkarken yada eğimli yolda aşağı giderken biryerlerden cızırtı geliyo. Ön camları açıp kaparıtken kapanmadan az önce çıtırtılar var. Sıfır araba. Sevdiğin model sonuç?????? Garip anlamsız gereksiz. Kronik arızalar olur da bu kadar mı olur?
    aynı sesler çoğu b sınıfında var örneğin corsa da o yüzden bunları mazur göreceksin sonuçta araçlarımız b sınıfı elbette üst segentler daha kaliteli ama yinede punto segmentinde en başarılısı bence bir kere tipi yeter ...

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Standart Ynt: Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

Yahu yakıtı yeter..parça ucuzluğu da ekstra...çıkmacıdan 5 dakikada orjinal parça bulabilirsin.kullanım ağı çok olduğu için yan sanayii müthiş vaziyette.heryerde yetkili servisi var.daha ne

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

bulent dagdeviren
    tunalent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

kronik klima dan gelen uğultu ve ilk açlıldığında gelen sesler 3 punto 2 linea aldım hepsinde maalesef aynı sorun

bulent dagdeviren
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı genc78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar benim arabanın motorunda acayip bir ses var gidip gosterdim elektrikciye klima motorundan geliyormus ses yapılması zor falan dediler klimayı actıgımda ise daha coğalıyor gibi ses birde sanki arabayı arkadan cekiyolarmıs gibi araba baya agırlasıyo gibi klimayı actığımda bunun tamiri mumkun mudur sizce o klima motorunun onundeki kayışın çevirdiği bilya değiştirilebiliyor mu biliyormusunuz ?
    bilyadan falan değil kardeşim kronik bir kompresör sorunu bu arıza değil fakat ses ve titreşim yapıyor .servisler önce gazı boşaltıp yeniden basıyorlar .olmazssa kompresörü değiştiriyorlar ama 3-5 bin km sonra yeniside yapıyor benim aldığım linea ve puntolar hep aynı idi şimdiki aracımda aynı maalesef elektrikçiden se bir fiat servisine danış bence

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bulent dagdeviren
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sesler çoğu b sınıfında var örneğin corsa da o yüzden bunları mazur göreceksin sonuçta araçlarımız b sınıfı elbette üst segentler daha kaliteli ama yinede punto segmentinde en başarılısı bence bir kere tipi yeter ...
    izmirde benim gittiğim servis kapı gergilerini linelarınkilerle değiştiriyor sorun bitiyor .böyle bir çözüm bulmuş kendileri bir servisinize danışın

cem yalçın
    taret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 69

el insaf konu 2007 yılında açılmış hala tartışılıyor. bırakın bu konuları fiyatına , performansına ve donanıma bakıldığında punto türkiyenin en iyisi.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı tunalent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izmirde benim gittiğim servis kapı gergilerini linelarınkilerle değiştiriyor sorun bitiyor .böyle bir çözüm bulmuş kendileri bir servisinize danışın
    benimkinde ses yok kardeş çok şükür kayıtpederin corsa sında vardı onu örnek vermiştim yinede sağol önerin için yalnız dikkatimi birşey çekiyor linea yerli olmasına karşın bizim punto lardan daha sağlam özellikle ön takımları sanırım TR şartlarına uygun yapıldığı için olabilir mesela benim eski aracım yerli üretim palio idi araç 2000 model 13 yaşında olmasına karşın en son satmadan önce bile rot balansa götürdüğümde usta aracın ön takımlarının oldukça temiz olduğunu söylemişti.

YUNUS AVCI
    33YNS21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    33R5111
    Edilen teşekkür: 2

Standart sorun üstüne sorun

herkese hayırlı ramazanlar.
    konu sorunsa bende 2006 model 1.4 16v 110 bim km eski kasa benzinli punto mevcut.yaklaşık 7 ay oldu alalı ama aldığımdan beri sağlıklı binmek hiç kısmet olmadı.önce şurdan başlim arcın vites halatı koptu şansıma sevisin önünde koptu yaptırdım400tl baydım.devir saati sipritizciler gibi aşağı yukarı inip çıkıyordu araç tekleme yapıyodu serviz boğaz kelebeğini temizliyelim dedi 80tl orya verdim sorun çözüldü gibi.aracın yağı okadar eksilmişki motordan dişli sesi geliyordun yağ değşti filtreler değişti 110 tl verdim.jantları çok eskiydi değiştirdim rot balans ayarına soktular sağ ön teker geride ve yukarıda dedi usta düzeltmemiz lazım düzeltmedim öyle kaldı. geçenlerde yine gaz yemiyodu dışarda sanayiye götürdüm bobinlerinde sorun var dedi.şimdi de aracı çalıştırınca benzinde ise benzin lpg de ise lpg kokuyor.
    bu sorunların hepsini cevabını sizin siteden okudum emeğinize sağlık.
    sizden şunu rica edecem ben daha önce subaru inprezaya bindim.renalt megana bindim.ama böyle sorunlu araç görmedim.ben bu aracı kime gösterecem sağlıklı bine bilmek için.

YUNUS AVCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    33R5111

Standart sorun üstüne sorun

konu sorunsa bende 2006 model 1.4 16v 110 bim km eski kasa benzinli punto mevcut.yaklaşık 7 ay oldu alalı ama aldığımdan beri sağlıklı binmek hiç kısmet olmadı.önce şurdan başlim arcın vites halatı koptu şansıma sevisin önünde koptu yaptırdım400tl baydım.devir saati sipritizciler gibi aşağı yukarı inip çıkıyordu araç tekleme yapıyodu serviz boğaz kelebeğini temizliyelim dedi 80tl orya verdim sorun çözüldü gibi.aracın yağı okadar eksilmişki motordan dişli sesi geliyordun yağ değşti filtreler değişti 110 tl verdim.jantları çok eskiydi değiştirdim rot balans ayarına soktular sağ ön teker geride ve yukarıda dedi usta düzeltmemiz lazım düzeltmedim öyle kaldı. geçenlerde yine gaz yemiyodu dışarda sanayiye götürdüm bobinlerinde sorun var dedi.şimdi de aracı çalıştırınca benzinde ise benzin lpg de ise lpg kokuyor.bide şimdi yağına baktım çubuk tırtıllı yerin tam ortasında.yağ değişeli 2000 yapmadım.
    sizden şunu rica edecem ben daha önce subaru inprezaya bindim.renalt megana bindim.ama böyle sorunlu araç görmedim.ben bu aracı kime gösterecem sağlıklı bine bilmek için.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı 33YNS21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu sorunsa bende 2006 model 1.4 16v 110 bim km eski kasa benzinli punto mevcut.yaklaşık 7 ay oldu alalı ama aldığımdan beri sağlıklı binmek hiç kısmet olmadı.önce şurdan başlim arcın vites halatı koptu şansıma sevisin önünde koptu yaptırdım400tl baydım.devir saati sipritizciler gibi aşağı yukarı inip çıkıyordu araç tekleme yapıyodu serviz boğaz kelebeğini temizliyelim dedi 80tl orya verdim sorun çözüldü gibi.aracın yağı okadar eksilmişki motordan dişli sesi geliyordun yağ değşti filtreler değişti 110 tl verdim.jantları çok eskiydi değiştirdim rot balans ayarına soktular sağ ön teker geride ve yukarıda dedi usta düzeltmemiz lazım düzeltmedim öyle kaldı. geçenlerde yine gaz yemiyodu dışarda sanayiye götürdüm bobinlerinde sorun var dedi.şimdi de aracı çalıştırınca benzinde ise benzin lpg de ise lpg kokuyor.
    Yunus, emin ol sahibi olduğun mk2b kasa punto grande puntodan daha sorunsuz bir model.

Bu aracın tek kronik problemi city motor arızası çıkarabilmesi.Onun dışında kesinlikle sorunsuz bir araç.Ben 2005 te almıştım punto 1.4 dynamic.İki üç ay önce sattım.City mod dışında hiçbir sıkıntısı olmadı.Tabi aracın bakımı ve kullanım tarzı da önemli.

Gaz kelebeği, yağın durumu, lpg biraz dış etkenlere bağlı.Kötü benzin, aracın zamanında bakıma götürülmemesi, hatalı lpg montajı sendeki sorunlara neden olmuş bence.Geriye vites halatı kalıyor ona da şanssızlık demek lazım,

Umarım bundan sonra sıkıntısız bir şekilde kullanırsın,

Aracı nereye göstermek lazım? Güvendiğin, bildiğin özel servise ya da yetkili servise götürmen gerekiyor.Bununla beraber lpg montajı yapan yere de bence bir göster aracını...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS AVCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    33R5111

ilgin ve yorumun için çok teşekürler arda abi.böyle bir siteye ve aileye üye alduğuma çok memnunum.
    benim aracı satmamamın sebebi hoşuma gitmesi ve sorunsuz olduğunu düşünüyorum.satmak istemiyorum.ama sorunu çözecek ustalar bulamıyorum.sanayiden çıktım ilk bir hafta süperdi tam randumanlı çalıştı sonra ne olduysa tekrar tekleme ve bozuk devirde çalışmaya başladı.
    araç için koymuş olduğunuz tespitler kesinlikle doğru bu hafta sonu önerdiğiniz tespitleri yaptıraca.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Osman KOCA
    cezalandirici083454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34GZ2403
    Edilen teşekkür: 18

Ben yaklaşık 9 ay önce temiz araba bulamadığım için akrabadan otomatik punto aldım. Bir çok saçma sapan sorunlar yaşadım. Ama bence fiat bu arabaya brodway motoru neden koymuş anlamadım. Şehir içi içinde yapsan araçta 5 kişi bagaj ful kop geçidinden yada hopa dağında tırmanırken sanki kamyon kullanıyorum))

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı 33YNS21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilgin ve yorumun için çok teşekürler arda abi.böyle bir siteye ve aileye üye alduğuma çok memnunum.
    benim aracı satmamamın sebebi hoşuma gitmesi ve sorunsuz olduğunu düşünüyorum.satmak istemiyorum.ama sorunu çözecek ustalar bulamıyorum.sanayiden çıktım ilk bir hafta süperdi tam randumanlı çalıştı sonra ne olduysa tekrar tekleme ve bozuk devirde çalışmaya başladı.
    araç için koymuş olduğunuz tespitler kesinlikle doğru bu hafta sonu önerdiğiniz tespitleri yaptıraca.
    Rice ederim Yunus, forumumuzun ana amaçlarından birisi zaten bilgi paylaşımı,

Ankarada olsan servis önerebilirdim ama Mersinde hiç tanıdığım yok maalesef.Bence forumun servis bölümünü bir incele.Adanalı ya da Mersinli arkadaşlar sana özel-yetkili servis tavsiyesinde bulunacaklardır..

Fırat BAYHAN
    burank16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Merhaba arkadaşlar,
    Bence araçlar değil FIAT Genel Merkezin eleştirilmesi gerekir.Araçlarımızda mutlaka ufak tefek sorunlar olabilir öenmli olan servisin ve genel merkezin bu sorunlara nasıl yaklaştığı nasıl çözüm bulduğu gibi konulara daha da önemle eleştirilmeli.
    En son yaşadığım arka stop buğu sorunu için beni genel merkezden arayan yetkili kişi ile sanırım yarım saat konuştuk fakat karşı taraf sadece zırvalamaktan ileri gidemeyip halen bizleri saf birşeyden anlamayan insanlar olarak görüp direk kandırarak mantıksız cevaplar vermekten ileri gitmiyor ve konuşmanın sonunda beni arayan yetkiliye şunu söyledim''YANİ SİZ BU ARACI YA BÖYLE KULLANACAKSINIZ YADA SATACAKSINIZ DİYORSUNUZ ÖYLE Mİ?'' dedim verdiği cevap ''KİBARCA ÖYLE DEMEK İSTİYORUZ BEYFENDİ'' dedi.Bu sözden sonra daha ne beklersiniz ki bende aynen öyle yaptım aracımı sattım artık puntom yok.Bu durumu genelmerkeze ilettiğimde bu sebeplerden dolayı aracımı sattım birlikte kutlayalım müşterileri nasılda markanızdan soğutuyorsunuz dediğimde birkaç gün sonra arayan bayanın dai umrunda değildi bu olanlar o sadece aramış olmak için aramıştı.Bence en büyük sorun GENEL MERKEZ ve bazı Genel Merkez ayarındaki Yetkili Servisler.

Sayfa 29/45 İlkİlk ... 9252627282930313233 ... SonSon