Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
51 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Şok!!! Yolda giderken direksiyon kilitlendi

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı Marker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Postlarin tamamini okumadim ama sanirim sorununuzun kaynagini biliyorum, Bende 2006 model gp var bazen kirmizi isikta duruken kadranlari sona dayiyor (speed uyarisi sayesinde farkediyorum) bu siradada arac hiz yaptigini dusunerek direksiyonu sertlestiriyor servis yaziliminda sorun oldugunu ucretsiz guncelleme yapacaklarini soyledi ama ben ugrasmak istemedim. 2. olarakta direksiyon motorunuz yanmis olabilir benimki daha once 1 kez yandi 1.500 lira civarinda tutuyor degisimi. Simdiden gecmis olsun.
    city motorunun değiştirilmesine para almıyorlar isterlersede sakın vermeyin sizinle alakalı bir durum değilki fabrikasyon hatası değiştirmek zorundalar

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gel Sen Vazgeç Usta Bu İşten Krediyi Dondur ( Şaka Şaka
    Kredi işi tamam,parayı bayiye verdik çok geç artık...

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

evet arkadaşlar... city motoru değişmiş araçlara tekrar city motoru değiştiriliyo... Servis ücret isterse sakın ama sakın vermeyin... Garantiniz olmasa bile değiştiriliyo arkadaşlar... Şuanda ben city motoru bekliyorum mesela...

M. Mert
    samoslu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 72

Valla. Ne yapar eder vermem. Gerekirse İtalya'ya mail atarım yinede 5 kuruş vermem..

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Zaten vermiyeceksiniz arkadaşım... Garanti kapsamına sokuluyo...

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı samoslu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler... Valla bilmiyorum da. Bende sürekli city modda duruyor. Sonuçta belli bir hızdan sonra (sanırım 20 km/h) devereden çıkıyor. Ama saçmalık bu. Gayet açık bir nokta. Ben 150 ile giderken city düğmesine bastım ve kilitlendi..Ne olacak? Çalıştığım fabrikanın müşterilerinden biri de Fiat, bir sorun oldumu öttürüyorlar adamı. Direk yazdım maili Firmaya... Eminim geri dönecekler ve bu sefer ben onları öttürcem onları bakalım. FMEA dı, 8D rapordu. Hepsini soracağım....
    işte aranan adam sensin...FMEA * dan bahsedeni ilk defa denk geldi bu platformda ..yani işi biliyorsun...bende 3-5 yıl önce bir çalışma grubunda bulundum FMEA ile ilgili yine otomobilin en önemli sistemlerinden biri ile ilgili...hiiç acıma ağzına geleni sor soruştur ...şu aşamada servomotor değişecek sorgusuz suvalsiz...buluşmada görüşmek üzere...

M. Mert
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte aranan adam sensin...FMEA * dan bahsedeni ilk defa denk geldi bu platformda ..yani işi biliyorsun...bende 3-5 yıl önce bir çalışma grubunda bulundum FMEA ile ilgili yine otomobilin en önemli sistemlerinden biri ile ilgili...hiiç acıma ağzına geleni sor soruştur ...şu aşamada servomotor değişecek sorgusuz suvalsiz...buluşmada görüşmek üzere...
    Eyvallah... Aynen ağzıma geleni söylücem. Bunun için sabırsızlanıyorum. Hiç çekinmem patavatsızımdır. Hatta bir keresinde bir üretim hattımda Renault satın almacıları gelmişti. Bana laga luga yapıyorlardı. Ben o hattın proses mühendisiyim. Bana kıl kıl soru sorup sıkıştırmaya çalışıyordu hatunun biri. Hattın bir yerine bir kontrol daha eklememin iyi olacağını söyledi arkadaş. Bende ....... hanım Renault'a parça üretiyoruz Mercedes'e değil dedim. . Gülümsemekle kaldı hatun ...

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Evet ilginçtirki bir forum üyemiz FMEA dan bahsetti... Elbette çoğu kişi biliyodur kelime anlamını ve ne işe yaradığını... Bahri bey hepimizde aynı sorun var arkandayız bastır.. Şahsen ben şuanda city motoru bekliyorum... Servisim sorgusuz suhalsiz sipariş veriyoruz ve gelince takıcaz dedi...

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Benim değil Mert*in arkasında durun ve destekleyin ...bu işi daha 2 500 km*de hallettim sayılır ...inşallah...

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

bilende yazmış bilmeyende yazmış ama insanlardaki şu hala ön yargı olayı kırılmış değil.
    -
    neyse arkadaşın konusuna dönersek; zaten diğer arkadaşlarmızı sorunu yazmışlar elektroservo motor devre dışı kalmış dönerken.
    direksiyon hareket halinde kolay kolay kilitlenmez, servo motor devre dışı kaldığında, size direksiyon çok ağır gelir sizde bu yüzden kilitlendi sandınız.

100 - 120 ile giderken zaten servo motorun etkisi çok azdır. yani yüksek süratte giderken servo motor devre dışı kalırsa azıcık daha fazla kuvvet uygulamanız gerekir.

kısacası siz yumuşakcık direksiyona alıştığınız için, sertleşince hiç dönmeyecek gibi hissetmişsiniz.

fiat bunu bedavadan değiştiriyor zaten.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mevlüt ....
    fortune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 47

city modu 80 km den sonra otamatik devreden çıkıyor arkadaşlar.90-100 le giderken zaten city modu aktif değil.
    Puntolojik

Hüseyin Can
    hsyn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 339

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evolarda şimdiye kadar bu sorun yok inşallah olmazda gp nin ilk serilerinde bu sorunlar var
    var Mert var bu sorunlar evolarda da var 30.000 km ye gelsinler bak gör.
    EVOEVOEVOEVOEVO

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Servo motor asla devre dışı kalmaz. Sadece 40km den sonra sertleşir. Anlamadığım yer servo motoru değişen aracın, tekrar hata vermesi durumunda bir daha değişiyormu??

bahri cincioğlu
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı fortune Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    city modu 80 km den sonra otamatik devreden çıkıyor arkadaşlar.90-100 le giderken zaten city modu aktif değil.
    aktif olsa nolcak olmasa nolcak ...? sistem tek...servomotor...sürekli aktif... olmazsa olmaz yani...araştırmalarıma göre en zayıf halka röleler...onlarda 3 kuruşluk malzemeler ancak memlekette hala o aşamaya gelinmedi...kendin pişir kendin ye hesabı...hala herkes recall diyo başka bişe demiyo...haklı olarak tabiii...

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aktif olsa nolcak olmasa nolcak ...? sistem tek...servomotor...sürekli aktif... olmazsa olmaz yani...araştırmalarıma göre en zayıf halka röleler...onlarda 3 kuruşluk malzemeler ancak memlekette hala o aşamaya gelinmedi...kendin pişir kendin ye hesabı...hala herkes recall diyo başka bişe demiyo...haklı olarak tabiii...
    servo motorun arıza yapan parçası o kadar ucuz ve değişimi basitki.
    ama servis komple motoru değiştiriyor ayrı konu.
    hoş emin olunki değişimden çıkan motorların röle ve sensörlerini değiştirip tekrar kullanıma sunuyorlardır.
    hiç bir firma pire için yorgan yakmaz hele fiat

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servo motorun arıza yapan parçası o kadar ucuz ve değişimi basitki.
    ama servis komple motoru değiştiriyor ayrı konu.
    hoş emin olunki değişimden çıkan motorların röle ve sensörlerini değiştirip tekrar kullanıma sunuyorlardır.
    hiç bir firma pire için yorgan yakmaz hele fiat
    Buna katiliyorum iste! Takilan parcayi gormüyoruz bile...

Servo motoru degisipte eskisi kendisine teslim edilen arkadas var mi?

M. Mert
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Bir türlü 80.000 bakımına gidemedim. Bu konudan da bahsedicem. Dediğiniz gibi ne söküyorsa isteyeceğim.

Ercan ERKÜ
    eerku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

renault clio larda da bi akrabamın başına geldi, akşam otoparka bırakıyor, sabah aldığında arabanın direksiyonunun aşırı derecede sertleştiğini görüyor. kömür denen birşey varmış, onun zamanla azalıp bitmesinden kaynaklandığı söylenmişti o zaman. belki bu sorunda ondandır? (belki)

Deniz Yılmaz
    Tuana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı *USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün kredi işini halledip para ve evrakları teslim ettik,salı veya çarşambaya aracımızı teslim alıyoruz nasipse...
    1-2 aylık süre veriyorlarmış, gerçekten birkaç gün içinde teslim ediyorlar mı ?

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

benim direksiyon iki defa degisti ilkinde kaza yapmıstım ikncisinde ise direksiyon sola daha kolay saga ise biraz zor donuyordu. ee haliyle kaza yapınca servise gittim yine degistirttim) 3 olursa artık papz oluruz herhalde

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon