Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Modem tercihi ?

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Standart Modem tercihi ?

Arkadaşlar 1 haftadır kanser oldum internet yüzünden, Airties-rt 205 modemimiz bozuldu, geçende media marketten d-link marka modem aldım 100 tlye dandik bişi çıktı menüsü sadece rusça-ingilizce destekli, web arayüzünden ayar yapıyorum, pc nete bağlanıyo ama pcyi kapatıp açınca modeme otomatik bağlanmıyo, hata mesajı veriyo. tekrar bağlanması için modemi kapatıp açmak gerekiyo, modemi götürüp değiştirecem sizce hangi modem daha iyi hangisini almalıyım, tp-link vardı aynı fiyata onu alsam kullanan bilen varmı acaba ...

halil özçelik
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982

modemden pek anlayan yok galiba

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Airtıes al yenıden
    Airties-rt 205 bozuldu derken ?
    Airties al yenıden veya kolu komsu atıyorum smıle kullanıyordu ttnete gectı modem bosa cıktı oyle bır sey varsa al hemen .
    smıleadsl ın modemını ttnette,
    ttnet modemınıde sımılede kullanıırsın
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

ben haziranda zyxel marka aldım 110 yada 120 lira gibi birşeydi 3 yada 5 sene sonra tam hatırlamıyorum faturasını kaybetmezsen sıfırı ile değiştirebiliyorsun yada parasını geri alabiliyorsun tekno-sa da böyle bir kampanya varmış..çok memnunum gayet güzel bende ttnet in verdiği modem yüzünden bunu aldım..çok şükür memnunum..
    bu arada alacağım dersen bak arkadaş almış sıfır satıyor..

https://www.opelx.com/ev-elektronigi...lanilmadi.html
    Konu tayfux tarafından (09/09/2012 Saat 19:43 ) değiştirilmiştir.

halil özçelik
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Airtıes al yenıden
    Airties-rt 205 bozuldu derken ?
    Airties al yenıden veya kolu komsu atıyorum smıle kullanıyordu ttnete gectı modem bosa cıktı oyle bır sey varsa al hemen .
    smıleadsl ın modemını ttnette,
    ttnet modemınıde sımılede kullanıırsın
    Bizdeki airties tr-205 modem gidip gidip geliyordu, kendi kendine sinyal gönderip kesiyodu, daha sonra modem açık ama pclerden modem artık hiç görünmüyodu,
    airties rt-205 modelinin üretimi durmuş galiba ondan yoktu rt-204 olanı vardı rt-205 bize 5 yıl problemsiz gitmişti. Ama yine Airties ya da tp-link alacam herhalde başka elle tutulur sağlam modem yok galiba, fiyatta max 100 tlye kadar düşünüyorum ...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

ben haziranda zyxel marka aldım 110 yada 120 lira gibi birşeydi 3 yada 5 sene sonra tam hatırlamıyorum faturasını kaybetmezsen sıfırı ile değiştirebiliyorsun yada parasını geri alabiliyorsun tekno-sa da böyle bir kampanya varmış..çok memnunum gayet güzel bende ttnet in verdiği modem yüzünden bunu aldım..çok şükür memnunum..
    bu arada alacağım dersen bak arkadaş almış sıfır satıyor..

https://www.opelx.com/ev-elektronigi-...lanilmadi.html

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Agresif bir modem için INCA al... Kolay ara yüz hızlı IP adres alma sadece INCA da mevcut... Airties ve Zyxel kullandım INCA ya göre çok hantal... Eminim memnun kalacaksın... Zyxel marka olmuş durumda ve biraz pahalı... Airties in duvardan geçen sinyal kalitesi başarılı ama kurulum,kullanım ara yüzü ve IP adres alma hızı yavaş... INCA ise kurulumu kolay, kullanım arayüzü basit ve agresif bir modem... INCA nın kablolu ve kablosuz olanlarını kullandım çok memnun kaldım...

halil özçelik
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982

DH da yorumlara baktım inca almayın yazmışlar, onlarda asus n10 modelini tavsiye ediyolar,
    bu arada internetimiz "Doping", ttnetin verdiği dandik modem desteklemiyo kullanıcı adını,
    hız testinde 9.5 hatta 10 megabit çıkıyo doping internette haberiniz ola, indirdiğiniz server sağlamsa saniyede 1 mb veri indiriyorum...

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı ligdevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizdeki airties tr-205 modem gidip gidip geliyordu, kendi kendine sinyal gönderip kesiyodu, daha sonra modem açık ama pclerden modem artık hiç görünmüyodu,
    airties rt-205 modelinin üretimi durmuş galiba ondan yoktu rt-204 olanı vardı rt-205 bize 5 yıl problemsiz gitmişti. Ama yine Airties ya da tp-link alacam herhalde başka elle tutulur sağlam modem yok galiba, fiyatta max 100 tlye kadar düşünüyorum ...
    modem upgrade versıyonunu degıstırerek dene ,soylekı modem yazılımı 3.5 ıse en dusuk yazılımı yukle 1.2 oda olmadı tum yazılımları bır dene yazılımdan degılse donanımdandır.

Firmware - RT-205 - 125Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem - AirTies Kablosuz İletişim
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı ligdevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DH da yorumlara baktım inca almayın yazmışlar, onlarda asus n10 modelini tavsiye ediyolar,
    bu arada internetimiz "Doping", ttnetin verdiği dandik modem desteklemiyo kullanıcı adını,
    hız testinde 9.5 hatta 10 megabit çıkıyo doping internette haberiniz ola, indirdiğiniz server sağlamsa saniyede 1 mb veri indiriyorum...
    Hocam veri yükleme ve indirmede hiç bir zaman modeminkini tutturamazsınız... Tr deki altyapı TTNET... Ayrıca PC nin etherneti buna uygun mu ? bulunduğun konutun telefon santrali buna uygun mu ? Bu yüzden hiç bir zaman modemlerin indirme hızına ulaşamazsın... INCA konusunda ben 2 deneyim yaşadım... Elimde Airties modem var, Zyxel vardı... Inca kablolu vardı... Şimdi INCA kablosuz kullanıyom... Çok çok memnunum... 2 senesini doldurdu bana mısın demedi... Tercih senin... Ama demedi deme Zyxel TTNetin verdiğini öğrencilik döneminde kullandım hiç ama hiç memnun kalmadık... Airties kullandım kendim aldım kurulumu ayrı bir dert açıp kapatınca IP alması ayrı bir dert... Inca aldım tak çalıştır kolaylığı var... ayar yapması falan çok basit... kablosuz alacaksan evin alanına göre tercih yapmalısın....

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

benim modem de arıza yaptı sürekli internet kopması yaşıyordum bağlantı aşırı yavaşlıyordu vs.

sonunda Airties 5452 aldım (300 mbps) kopma sorunu hiç kalmadı ve internet çok hızlandı tavsiye ederim.
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

TPlink Türk markası ortalama bir üründür ama seni airties gibi üzmez.

Ben ZyXEL öneririm 660 veya 661 serisi işini fazlasıyla görecektir. Biraz daha profesyonel olsun dersen 662 serisini de alabilirsin.

Alıntı karizmatik_boy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam veri yükleme ve indirmede hiç bir zaman modeminkini tutturamazsınız... Tr deki altyapı TTNET... Ayrıca PC nin etherneti buna uygun mu ? bulunduğun konutun telefon santrali buna uygun mu ? Bu yüzden hiç bir zaman modemlerin indirme hızına ulaşamazsın... INCA konusunda ben 2 deneyim yaşadım... Elimde Airties modem var, Zyxel vardı... Inca kablolu vardı... Şimdi INCA kablosuz kullanıyom... Çok çok memnunum... 2 senesini doldurdu bana mısın demedi... Tercih senin... Ama demedi deme Zyxel TTNetin verdiğini öğrencilik döneminde kullandım hiç ama hiç memnun kalmadık... Airties kullandım kendim aldım kurulumu ayrı bir dert açıp kapatınca IP alması ayrı bir dert... Inca aldım tak çalıştır kolaylığı var... ayar yapması falan çok basit... kablosuz alacaksan evin alanına göre tercih yapmalısın....
    Sana ZyXEL'in tt'ye bedava verdiği minik usb modemi vermişlerdir. RT103 müydü neydi tam hatırlayamadım şimdi ismini. Ticarı olarak satışı bile yapılmadı neredeyse.

Bu arada haberin olsun, bilgisayarının eth kartı minimum 100mbps'dir (veya 1Gbps). adsl'le aldığın max değer 8mbps. adsl2+ olsa max 24mbit alırsın o yüzden pc'yi konutu boşver, TT hala Mecidiyeköy'ün göbeğine 4mbit adsl'i zor veriyor. En dandik eth kartı 10mbit'ti. Onlarda kullanılmıyor artık
    Konu SteinGP tarafından (10/09/2012 Saat 01:38 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood sebebiyle mesajlar birleştirildi
    Oz Büyücüsü

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana ZyXEL'in tt'ye bedava verdiği minik usb modemi vermişlerdir. RT103 müydü neydi tam hatırlayamadım şimdi ismini. Ticarı olarak satışı bile yapılmadı neredeyse.

Bu arada haberin olsun, bilgisayarının eth kartı minimum 100mbps'dir (veya 1Gbps). adsl'le aldığın max değer 8mbps. adsl2+ olsa max 24mbit alırsın o yüzden pc'yi konutu boşver, TT hala Mecidiyeköy'ün göbeğine 4mbit adsl'i zor veriyor. En dandik eth kartı 10mbit'ti. Onlarda kullanılmıyor artık
    Hocam bildiğin kocaman antenli modemi verdiler... Ayrıca ethernet kart da önemli, konutta bunu da TTNET te çalışan elektronik mühendisi arkadaşımdan biliyorum ) santrale olan uzaklığı vs vs... ADSL denen şeyin hızı kabloda oluşabilecek ufacık bir deformasyon ile düşebiliyor...

Cüneyt T
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Hocam bildiğin kocaman antenli modemi verdiler... Ayrıca ethernet kart da önemli, konutta bunu da TTNET te çalışan elektronik mühendisi arkadaşımdan biliyorum ) santrale olan uzaklığı vs vs... ADSL denen şeyin hızı kabloda oluşabilecek ufacık bir deformasyon ile düşebiliyor...
    eth kart'ta, ankastre vs.de tabi önemli, atheros'la x bir kartı kesinlikle ayrı tutamazsın o farklı bir olay. mesela alcatel 7200 dslam'ların etkili mesafesi 2.5km'dir ilk 1 km'de hat kapasitesi 13-14mbitleri görür. 2.5km'ye doğru 256'yı zor alırsın vs vs. Yalnız dediğim gibi son kullanıcının bilgisayarına gelene kadar çok şey var.

Bu arada unutmadan; bende mühendisim TT'de bir zamanlar çalıştım
    Oz Büyücüsü

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eth kart'ta, ankastre vs.de tabi önemli, atheros'la x bir kartı kesinlikle ayrı tutamazsın o farklı bir olay. mesela alcatel 7200 dslam'ların etkili mesafesi 2.5km'dir ilk 1 km'de hat kapasitesi 13-14mbitleri görür. 2.5km'ye doğru 256'yı zor alırsın vs vs. Yalnız dediğim gibi son kullanıcının bilgisayarına gelene kadar çok şey var.

Bu arada unutmadan; bende mühendisim TT'de bir zamanlar çalıştım
    Evet bir sürü etken var... Ama modem konusunda ben INCA kullanıyorum ve memnunum... Özellikle aç kapa yaparken çok hızlı bir şekilde nete bağlanıyor... Airties ve Zyxel çok bekletiyordu buda çok sinir bozuyordu... birde en ucuz INCa idi

Cüneyt T
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Evet bir sürü etken var... Ama modem konusunda ben INCA kullanıyorum ve memnunum... Özellikle aç kapa yaparken çok hızlı bir şekilde nete bağlanıyor... Airties ve Zyxel çok bekletiyordu buda çok sinir bozuyordu... birde en ucuz INCa idi
    Inca'da gayet güzeldir fiyat/performans açısından evde kullanım için.
    Oz Büyücüsü

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

arkadaşlar imkanınız varsa superonline fiber interneti tek geçerim. senelerce deve sırtında film indirmişiz resmen..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Koray Gül
    japon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 75

Yıllardır airties kullanırım hiçbir memnuyetsizlik yaşamadım. Ayrıca teknik servis konusundada iyiler. Tabiki yine senin tercihin

Sercan Türen
    adrentos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 49

başka bir bilgisayarda denediniz mi birde modemin kanal ayarlarında sıkıntı olabilir illaki modemi değiştirecekseniz tp lınkı surekli kuruyorum ve satıyorum 65 lira fiyat olarakta çok iyi

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Bende de fazla Sıfır TP-LINK 8151N ADSL Model mevcut. 40 TL fiyatı var. İlgilenirsen aşağıda linki mevcut. Detayı yazıyor.

Sıfır TP-LINK 8151N ADSL Model Garantili 40 TL

Sayfa 1/2 12 SonSon