Sayfa 1/6 12345 ... SonSon
105 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Komutanlar istifa etti!

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

Standart Komutanlar istifa etti!

Birilerinin istedikleri oldu, hayırlı olsun demeyi çok isterdim ama imkansız birşey hayırlı olması

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Sıkıntılı günler bizi bekliyor...

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Silah arkadaşlarını satan insanların sonu...

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Şeriata doğru devam...

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Gercekten sok oldum... n bence hic iyi olmadi....

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

içerden biri olarak bir asker yorumu yapayım... komutan siyasi kargaşaya cephe alıp istifa edemez... komutan ülke şu an terör belasının içindeyken siyasi çalkantıları sebep gösterip hiç istifa edemez.... komutan bu durumda gördüğüm lüzum üzerine hiç diyemez.... hele bunu toplu yaparlarsa cok daha acıdır... kime neyi ispatladılar şimdi... zaten hepsi bir önceki şurada hükümet onaylı gelmemişmiydi..... ki bence emeklılıklerını ıstememısler ıstıfa etmıslerdır.... yemedım ben bu zokayı

8. Bu mesajı için 7 kişi uzuncocuk'ye teşekkür etti:

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Fazlasıyla şehit verdiğimiz şu günlerde terörle mücadele edecek hep birlikte istişare edecek olan komutanlar iş birliği yapıp emekliliğini istemiş.. Valla bravo diyecek söz bulamıyorum..

Orçun şeriatla ne alakası var yahu anlayamadım..
    BY Turbo SPORT 150 HP

Arif Arif
    Arif231 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Aynen katılıyorum arkadaşlara, bu zor günlerde en kolay yolu seçip gitmeyi tercih ettiler... Kalıp terör belasına karşı üzerlerine düşen görevi yapmak yerine bırakıp gitmeleri Rütbe olarak en yüksek noktaya ulaşmış komutanlarımıza yakışmadı. Unutmamaları gerekirdi ki onları bu mevkiye getiren bu ülkeydi... Ve ne pahasına olursa olsun bu ülkeye karşı görevlerini hangi zor şartlar altında olursa olsun sonuna kadar yapmalıydılar.

Son yıllarda en güvenilir kurumumuz olan TSK bu son olaylarla birlikte yaşadığı güven bunalımına bir yenisini daha eklemiştir bence...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Çok sevindim. İnşaAllah bundan sonra gelecek olan kişiler öncekilerin kast sistemindeki kadar kötü idarede bulunmazlar ve bu çark bir şekilde kırılarak, kalabalık değil profesyonel ve vuruş gücü yüksek modern bir ordu oluşturulur.
    Beneficium accipere libertatem est vendere

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı xnode Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sevindim. İnşaAllah bundan sonra gelecek olan kişiler öncekilerin kast sistemindeki kadar kötü idarede bulunmazlar ve bu çark bir şekilde kırılarak, kalabalık değil profesyonel ve vuruş gücü yüksek modern bir ordu oluşturulur.
    ates gucumuz tank bazında m serısı 2. dunya savası tanklarında ... leopard ve m60t de olmasa ........
    g3 hala onsaflarda.....
    m44 ve m52 hala en faal toplarımız ...
    toplam cobra helıkopter sayımız 40
    bıldıklerım bunlar .... profesyonel ordu profosyonel beyın ve ekıpmanla olur....

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ates gucumuz tank bazında m serısı 2. dunya savası tanklarında ... leopard ve m60t de olmasa ........
    g3 hala onsaflarda.....
    m44 ve m52 hala en faal toplarımız ...
    toplam cobra helıkopter sayımız 40
    bıldıklerım bunlar .... profesyonel ordu profosyonel beyın ve ekıpmanla olur....
    Tabii ki bunları değiştirebilmek ve orduyu modernize edebilmek için ihtiyarlar heyetini değiştirerek çakı gibi askerleri getireceksin komuta kademesine. Bak Amerikalı komutanlara adamlar jilet gibi. Bizimkiler 70 yaşında Saddam'ın generalleri gibi göbekli dedeler. Adamlar dökülüyorlar, yarısı böbrek hastası yarısı kalp hastası biri beyin kanaması geçiriyor.. Profesyonel beyin, profesyonel ekipmanı da belirler diye düşünüyorum.
    Beneficium accipere libertatem est vendere

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

[QUOTE=xnode;554955]Tabii ki bunları değiştirebilmek ve orduyu modernize edebilmek için ihtiyarlar heyetini değiştirerek çakı gibi askerleri getireceksin komuta kademesine. Bak Amerikalı komutanlara adamlar jilet gibi. Bizimkiler 70 yaşında Saddam'ın generalleri gibi göbekli dedeler. Adamlar dökülüyorlar, yarısı böbrek hastası yarısı kalp hastası biri beyin kanaması geçiriyor.. Profesyonel beyin, profesyonel ekipmanı da belirler diye düşünüyorum.[

değişim kaçınılmaz sondur.... değiştiremezsen değişirsin......

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Bir allahın kulu da adamlar görevlerini yapamadıkları için elleri kolları bağlandığı için belkide ciddi bir mesaj vermek için, silah arkadaşlarının haklarını koruyamadıkları ve bunun utancını yaşadıkları için istifa ettiklerini neden düşünemiyor? Ne oldu size? Ülke parçalanmak üzere, hayalden kanıtlarla kaç baba, kaç koca, kaç oğul içeride yatıyor bileniniz var mı? Hukuksuzca içeriye atılıp onurundanhayatını sona erdiren kaç subayımız var bilen var mı? Ordu gerçekten darbe yapacak olsa yapamayacağından, eline yüzüne bulaştıracağından şüphe eden var mı peki? Kimse birbirini kandırmasın bu coğrafyada güçlü Türk ordusu istenmiyor ve ordu git gide zayıflatılıyor. Burada okuduğum yorumlar da bu işin başarıldığını gösteriyor. Kendi mensubunun bile savunmadığı bir kurum haline gelmiş malesef kıymetli ordumuz. Diyarbakıra pasaport ve vizeyle girince anlayacak herkes hatasını ama iş işten geçmiş olacak. Eğitimsiz cahil tembel ve öz güvensiz bir toplum haline geldik getirildik.AllahTürkü korusun, önce kendinden...
    Konu BSK tarafından (29/07/2011 Saat 22:32 ) değiştirilmiştir.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE DEDİRTENE !

20. Bu mesajı için 7 kişi BSK'ye teşekkür etti:

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı BSK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir allahın kulu da adamlar görevlerini yapamadıkları için elleri kolları bağlandığı için belkide ciddi bir mesaj vermek için, silah arkadaşlarının haklarını koruyamadıkları ve bunun utancını yaşadıkları için istifa ettiklerini neden düşünemiyor? Ne oldu size? Ülke parçalanmak üzere, hayalden kanıtlarla kaç baba, kaç koca, kaç oğul içeride yatıyor bileniniz var mı? Hukuksuzca içeriye atılıp onurundan intehar eden kaç subayımız var bilen var mı? Ordu gerçekten darbe yapacak olsa yapamayacağından, eline yüzüne bulaştıracağından şüphe eden var mı peki? Kimse birbirini kandırmasın bu coğrafyada güçlü Türk ordusu istenmiyor ve ordu git gide zayıflatılıyor. Burada okuduğum yorumlar da bu işin başarıldığını gösteriyor. Kendi mensubunun bile savunmadığı bir kurum haline gelmiş malesef kıymetli ordumuz. Diyarbakıra pasaport ve vizeyle girince anlayacak herkes hatasını ama iş işten geçmiş olacak. Eğitimsiz cahil tembel ve öz güvensiz bir toplum haline geldik getirildik.AllahTürkü korusun, önce kendinden...
    ne bu şiddet bu celal... kimseyi kötülediğimiz savunmadıgımız falan yok... emeklılık dılekcesını veren kısı ıcın yapmamalıydı dıyoruz... kacmamalıydı dıyoruzzz. astlarının hakları ıcın savasmalıydı dıyoruzzz... kı kendılerı zaten akp nın ıstedıgı adamlardı dıyoruz bkz. gecen yıl... icazet le mı emeklı oldular dıyoruz... ordu gercekten darbe yapacak olacak ve yıprandıgından yapamayacaksa eger , darbe kelımesının ne anlama geldıgını bır sozlukten okumanızı onerırım...
    ıcerı atılanlar hep hukuksuzca atılır... ıcerı gırenler hep masumdur... hep ıcerde olanların anaları babaları vardır ogulları vardır ....
    mesela toprak altına gırenlerı kımlerı vardır.... ıcerdekı ınsanlar masumdur dıyemem ben kardes.... bu ulkede ıcerdekı komutanların kurdugu mahkemelerde menderes asıldı... bınlerce ınsan yargısız ınfaz edıldı... bınlercesı ıskence gordu... o zamanlar hukuk yokmuydu?? darbe yaptılar butun sazları ellerıne aldılar... 50 yıldırda kendılerı calıp oynuyorlardı... artık o donem yapılanlar sımdı suc oldu... kendı koydukları kanun kendılerını kestı...ben bır tsk mensubu olarak, benım hakkımı savunan benı kurda kusa yem etmeyen bır komutanı daıma ısterım ve saygım sonsuzdur.. ama hakımın kestıgı cezaya yada vardıgı kanıya yorum yapıp onları sucsuz sayamam... ıcerdekılerın cogu bu ulkenın yonetımını devırmek ıcın planlar yapmıstır... cunku gecmıstede yaptıklarından gucu hep kendılerınde saydılar. ama devır degıstı.. bomba ellerınde patladı ama ne yazık kurunun yanında her zaman oldugu gıbı yasta yandı...
    , sımdıde en kolay yolu secıyorlar ...kaçmak..... olmaz yakısmadı benım komutanlarıma....1 asker kacarsa fırar olur cezası bellıdır... 4 asker kacarsa cezası toplu fırardan kesılır.... daha agırdır.......emın olun bu orduyu ve her turlu bırlıgını yonetecek gozu pek yıgıtler arka planda mevcut sız rahat uyuyunuz.....ve emın olun bu ulkede dıyarbakıra daıma rahatca gıreceksınız.... ama ben 30 yıldır vana konvaysuz gelemıyorum.... bunu da bır düşünün.......... yazdıgınız konununda türklukle uzaktan yakından bır alakası yoktur... allah herkesı gaza gelmıs ınsanlardan korusun dıyorum..
    Konu uzuncocuk tarafından (29/07/2011 Saat 22:47 ) değiştirilmiştir.

22. Bu mesajı için 6 kişi uzuncocuk'ye teşekkür etti:

tolga kaya
    toggykaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 BP XXXX
    Edilen teşekkür: 22

Bir allahın kulu da adamlar görevlerini yapamadıkları için elleri kolları bağlandığı için belkide ciddi bir mesaj vermek için, silah arkadaşlarının haklarını koruyamadıkları ve bunun utancını yaşadıkları için istifa ettiklerini neden düşünemiyor? Ne oldu size? Ülke parçalanmak üzere, hayalden kanıtlarla kaç baba, kaç koca, kaç oğul içeride yatıyor bileniniz var mı? Hukuksuzca içeriye atılıp onurundan intehar eden kaç subayımız var bilen var mı? Ordu gerçekten darbe yapacak olsa yapamayacağından, eline yüzüne bulaştıracağından şüphe eden var mı peki? Kimse birbirini kandırmasın bu coğrafyada güçlü Türk ordusu istenmiyor ve ordu git gide zayıflatılıyor. Burada okuduğum yorumlar da bu işin başarıldığını gösteriyor. Kendi mensubunun bile savunmadığı bir kurum haline gelmiş malesef kıymetli ordumuz. Diyarbakıra pasaport ve vizeyle girince anlayacak herkes hatasını ama iş işten geçmiş olacak. Eğitimsiz cahil tembel ve öz güvensiz bir toplum haline geldik getirildik.AllahTürkü korusun, önce kendinden...

SÖYLEDİKLERİNİN ALTINA HİÇ DÜŞÜNMEDEN İMZAMI ATARIM.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ahmet çağlar kızıloğlu
    ahmet673 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06BC85..
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı BSK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir allahın kulu da adamlar görevlerini yapamadıkları için elleri kolları bağlandığı için belkide ciddi bir mesaj vermek için, silah arkadaşlarının haklarını koruyamadıkları ve bunun utancını yaşadıkları için istifa ettiklerini neden düşünemiyor? Ne oldu size? Ülke parçalanmak üzere, hayalden kanıtlarla kaç baba, kaç koca, kaç oğul içeride yatıyor bileniniz var mı? Hukuksuzca içeriye atılıp onurundanhayatını sona erdiren kaç subayımız var bilen var mı? Ordu gerçekten darbe yapacak olsa yapamayacağından, eline yüzüne bulaştıracağından şüphe eden var mı peki? Kimse birbirini kandırmasın bu coğrafyada güçlü Türk ordusu istenmiyor ve ordu git gide zayıflatılıyor. Burada okuduğum yorumlar da bu işin başarıldığını gösteriyor. Kendi mensubunun bile savunmadığı bir kurum haline gelmiş malesef kıymetli ordumuz. Diyarbakıra pasaport ve vizeyle girince anlayacak herkes hatasını ama iş işten geçmiş olacak. Eğitimsiz cahil tembel ve öz güvensiz bir toplum haline geldik getirildik.AllahTürkü korusun, önce kendinden...
    sadece birşeyi merak ediyorum 3 komutanın emekliliği gelmiş ve bundan bir kaç hafta sonra zaten görevi devrediceklerdi sizce arkadaşlarının haklarını koruyamadıkları için mi yoksa zaten bizim az günümüz kalmış bari gider ayak kendimizince bir kriz yaratalımda tepki koymuş gözüksün diyemi yapıldı en basit örneği bütün kuvvet komutanları istifa ederken jandarma kuvvet komutanın etmemesi (o arkadaşlarının haklarını korumayı önemsemiyormu aciz bir türk subayımı istifa etmediği için size göre?) ve onun her nedense şimdi yükselicek olması tesadüf mü onunda emekliliği gelseydi oda istifa ederdi şüpemiz olmasın. ayrıca bu komutanların hiç biri TSK istifa etmiyor zaten sadece görevlerinden ediyor yani emekliliklerinde gayet iyi ve güzel bir şekilde yaşayacaklar normal süresini doldurmuş bir general gibi, yani kendilerini ateşe atıp arkadaşları için hiç birş eyi feda etmiş olmuyorlar emin olun.

26. Bu mesajı için 4 kişi ahmet673'ye teşekkür etti:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

facede recebın yıllar once kanal6 da yaptıgı bır konusmada aynen su yorumu yapmıyordu ''bu orduyu tasfıye edecegız '' dıye demec verıyordu ıste beklenen oldu dun ıstanbulda asmalıbahce ,bugun pasalar,yarın ınternet yasagı serıata adım adım yuruyoruz.Kurbaganın soguk su dolu dolu tencereye konulup cok hafıften altı yakılarak pısırılmesı gıbı bır duzen sergılenıyor
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

28. Bu mesajı için 3 kişi ZAK1980'ye teşekkür etti:

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı ahmet673 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece birşeyi merak ediyorum 3 komutanın emekliliği gelmiş ve bundan bir kaç hafta sonra zaten görevi devrediceklerdi sizce arkadaşlarının haklarını koruyamadıkları için mi yoksa zaten bizim az günümüz kalmış bari gider ayak kendimizince bir kriz yaratalımda tepki koymuş gözüksün diyemi yapıldı en basit örneği bütün kuvvet komutanları istifa ederken jandarma kuvvet komutanın etmemesi (o arkadaşlarının haklarını korumayı önemsemiyormu aciz bir türk subayımı istifa etmediği için size göre?) ve onun her nedense şimdi yükselicek olması tesadüf mü onunda emekliliği gelseydi oda istifa ederdi şüpemiz olmasın. ayrıca bu komutanların hiç biri TSK istifa etmiyor zaten sadece görevlerinden ediyor yani emekliliklerinde gayet iyi ve güzel bir şekilde yaşayacaklar normal süresini doldurmuş bir general gibi, yani kendilerini ateşe atıp arkadaşları için hiç birş eyi feda etmiş olmuyorlar emin olun.
    derin yaralar............ sadece susma hakkımı kullanııyorum bu yoruma...

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

sizi tebrik ediyorum yazılarınızdan dolayı bu olayların içinde yasayan birisiniz bunları yasayan bilir internette gezen değil

ahmet çağlar kızıloğlu
    ahmet673 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06BC85..
    Edilen teşekkür: 11

bende sadece şunu söyleyeyim son olarak babam şuanda kara kuvvetleri komutanı Erdal Ceylanoğlunu koruyan birisi burada bir yara yok bilakis sizin ilk yazınıza katılıyorum bende görevlerinde kalmalarının yanındayım.

Sayfa 1/6 12345 ... SonSon