Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon
105 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Komutanlar istifa etti!

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Alıntı toggykaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir allahın kulu da adamlar görevlerini yapamadıkları için elleri kolları bağlandığı için belkide ciddi bir mesaj vermek için, silah arkadaşlarının haklarını koruyamadıkları ve bunun utancını yaşadıkları için istifa ettiklerini neden düşünemiyor? Ne oldu size? ülke parçalanmak üzere, hayalden kanıtlarla kaç baba, kaç koca, kaç oğul içeride yatıyor bileniniz var mı? Hukuksuzca içeriye atılıp onurundan intehar eden kaç subayımız var bilen var mı? Ordu gerçekten darbe yapacak olsa yapamayacağından, eline yüzüne bulaştıracağından şüphe eden var mı peki? Kimse birbirini kandırmasın bu coğrafyada güçlü türk ordusu istenmiyor ve ordu git gide zayıflatılıyor. Burada okuduğum yorumlar da bu işin başarıldığını gösteriyor. Kendi mensubunun bile savunmadığı bir kurum haline gelmiş malesef kıymetli ordumuz. Diyarbakıra pasaport ve vizeyle girince anlayacak herkes hatasını ama iş işten geçmiş olacak. Eğitimsiz cahil tembel ve öz güvensiz bir toplum haline geldik getirildik.allahtürkü korusun, önce kendinden...

Söylediklerinin altına hiç düşünmeden imzamı atarım.
    + 1 5 0 0

2. Bu mesajı için 2 kişi USTA'ye teşekkür etti:

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı muratx41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizi tebrik ediyorum yazılarınızdan dolayı bu olayların içinde yasayan birisiniz bunları yasayan bilir internette gezen değil
    kimseye karsı bır on yargı ıle yazmıyorum ama hıcbırsey yayın organlarının anlattıgı ve algıladıgımız kadar basıt degıl... cevap cok ama kahretsın daha konusma ozgurlugum bıle kısıtlı bakın... ne yazıkkı bu kadar konusabılıyorum işte... 9 yıldır calıstıgım hıcbır komutanın sahsı arabası yok... bayaaa bı astlar dahıl buna... gerek yok cunku.... 13 yıldır lojmanda hıc oturamadım... 45 yıl lojmandan hıc cıkmamıslar var... ben tum paramı kıraya ve lanet olası arabama harcarken ............................................
    uzman cavuslar ıse hak getıre zaten.... adamların ordu evıne bıle gırmesı yasak... dusunun .....lojman hakları tum lojmanın yuzde besı..... adamlar en ondeler hep.... olunce sehıt...yasarken ----gereksız adam---... yururken en onde ıctımada en arkada..... catısmada en onde..... kokteylde yok... neden????%95 ı dısarda oturur sonra yuksekovada evınden cıkarken vurulur..... neden?
    ıstanbulda lojmanda otursan ne hakkarıde g.tün acıkta olduktan sonra.
    okuldan yenı cıkmıs tegmenım utgm nım dag tas dolasır onca sorumluluk alır , okuldan yenı cıkmıs astsubay takımın kısımın basında gencecık dag tas dolasır, garıp askerım uc askerın gıydıgı parkayı gıyer,nobette usume krızı gecırır. ama herhangıbır bakanlıga baglı olmadıgımızdan bır jandarma personel bıle bızı yarı yarıya katlar.... okuldan yenı cıkmıs bır polıs okuldan yenı cıkmıs bır astsubaya 400 tl takar... lojmanlar dökülür. karakollar basılır... sesını cıkaran ıcerı tıkılır.ellerım beynımın sus uyarısına tepkı gosterdıgı surece her turlu platformda yazabılırım. askerlıgını yapan bırı yapmadan once neler dusundugunu askerden geldıkten sonra neler dusundugunu bır hatırlasın.... hersey o zaman ortya cıkar....
    beni donla süründüren kişinin içerde olması bile kimi zaman bana acayip zevk veriyor ...acı ama böyle..... asker için insan hakkı var ise bu zatlar da tüm bu yazdıklarım ve yazamadıklarım ıcın kılını kıpırdatmadan sadece bır yıllıgına gelıp sayfalarca emır yolayıp askerım ne yapar ne eder dıye dusunmedıkce komutanlıgı bayramda tebrık mesajı gondermek zannettıkce... daha cok aktutun basılır... daha cok sehıt verılır.... balıkda bastan kokar....

4. Bu mesajı için 15 kişi uzuncocuk'ye teşekkür etti:

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı ahmet673 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende sadece şunu söyleyeyim son olarak babam şuanda kara kuvvetleri komutanı Erdal Ceylanoğlunu koruyan birisi burada bir yara yok bilakis sizin ilk yazınıza katılıyorum bende görevlerinde kalmalarının yanındayım.
    yaradan kastım personelın ıcınde bulundugu durumdur.... baban cok zor gecesı gunduzu olmayan bır gorev yapıyor allah kolaylık versın...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Standart Kurtuluş savaşından ders al(ama)mak

Söylenecek çok şey var. Uzun yazarsam okunmaz, kısa tutacağım.

Kurtuluş savaşında bu toprakların insanına düşman olanlar her şeyi hesaplamışlardı.

Kağnı, asla kamyonu geçemezdi.

Yanıldılar.

Hesaplayamadıkları bir şeyler vardı.

Batı ülkelerinin politikalarını sevmem, ama sahip oldukları kültürde çok taktir ettiğim bir nokta vardır; önce düşünürler, sonra harekete geçerler, sonra bir kere daha düşünürler.

Maalesef, bizim kazandığımız kurtuluş savaşımızdan onlar da kendi payına bir şeyler kazandı, hem de bizim bu güne kadar kazanmak bir yana; gözümüzden uzaklaştırılan şeyler.

Bu toprakların insanlarını kendi halkları gibi düşündüler. 'Ordu fakir, yenilir' dediler; halk varını yoğunu verdi.

'Bir kaç tanesi ölünce kaçarlar, pes ederler' dediler; yüzbinler sayısınca şehit verdik yine pes etmedik.

'İçlerinde çeşit çeşit millet var, birbirlerini boğar bunlar' dediler; Anadolu'nun her yanından gelen insanların omuz omuza aynı siperde savaşacaklarını bilemediler. Onları bir arada tutabilecek 'harcı' çok hafife aldılar.

'Gölgesinden bile korkan bir padişahları var, liderleri yok' dediler; bu halk kendi içinden bir Mustafa Kemal çıkardı.

Kurtuluş savaşından sonra biz canımızı geri aldık, onlar da derslerini.

Allah kahretsin ki çalıştılar. Bu sefer aldıkları derse çalışıp geldiler.

Şimdi söyleyin; Allah korusun da, hiç olmasın öyle günler. Ama yine de oldu diyelim.

Bu gün olsaydı kurtuluş savaşı, yine meydanlara bağış toplayan masalar kurulsaydı genç kızlar çeyizlerini, analar kollarındaki bilezikleri, fakiri ayağındaki çorabı çıkarır verir miydi o günkü gibi?

Öyle bir bağış masası görseniz birileri 'Deniz Feneri,Kızılay yolsuzluğu, kurban bayramı dolandırıcılığı' nı kulağınıza fısıldamaz mıydı sizce ?

Çanakkale de şehitler verilmeye başladığında 'kim buranın komutanı, bu nasıl beceriksizlik, çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz' diye sorgulayan birileri çıkarmıydı acaba?

Bu gün olsaydı o savaş, Türk ve Kürt aynı siperde ellerinde silah ile birbirlerine değilde düşmana kurşun sıkabilirlermiydi?

Orduya o günlerde duyulan güvenin, inancın yüzde kaçı var bu gün?

'Harç' dedik, o günkü 'müslüman'lar ile bu günkü 'müslüman' lar arasında ne kadar birliktelik, dayanışma farkı var?

Sahi, 'müslüman' kelimesi vurgulandığında sizin de aklınıza 'yahu adam namazını kılıyor ama her türlü fesatlık onda' dan tutun; sakallı sarıklı hocalara kadar türlü türlü 'iticilikler' gözünüzün önüne geliyor mu?

Ve en önemlisi; bu gün gelseydi Mustafa Kemal, bu halkın ne kadarlık bir kısmı onu 'sahte' bir 'lider' den ayırt edebilirdi?

Bahse varım, 'yarısı' ayırt edemezdi.

_______

Üzgünüm, kısa olsun da okunsun demiştim ama tutamadım kendimi. Yazsam sayfalar dolusu 'üzüntü' var içimde.

Susuyorum.
    _______

8. Bu mesajı için 7 kişi Moosty'ye teşekkür etti:

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Bu adamlar yapıştıkları koltukları kolay kolay bırakmazlar. Burada emekliliğe birkaç hafta kala ya özel bir yerden talimat alarak ya da kendi sicillerini etkileyecek bir durum söz konusu olduğu için bu şekilde davranmışlardır diye tahmin ediyorum. Özellikle Ergenekon Örgütü ile ilgili bağlantılar da ortaya çıkmış olabilir. Her halükarda bu siyasi bir manevradan öte gitmez ve mevcut durumu çok etkilemez. Astlar üste terfi ettirilir ve kademede herhangi bir sorun yaşanmaz..

Esas mesele, bu şahısların zor elde ettikleri ve hayatlarının anlamı haline gelmiş olan bu meslekleri hangi sebeple terk ettikleridir. Bunu TSK mensupları yargılanıyor gibi ucuz bir polemik vesilesi ile yapmayacakları aşikar. Çünkü adama sorarlar şimdiye kadar neredeydin diye ? Demek ki olayın ucu kendilerine de dokunmaya başladı. Ki bazı orgeneraller hala cezaevindeler bilindiği üzere..

Her ne olursa olsun Türkiye'nin normalleşmesi sürecinde önemli bir yapı taşı olacaktır. Artık kafasına göre isteyenin darbe yapabildiği, isteyenin istediği meydana büst diktirip, kafasına göre devletin tanklarını sokaklarda yürütemediği bir ülkede yaşıyoruz. Artık çocukları hata veya kasıtla öldürülenlerin ölüm sebepleri araştırılıyor. Şimdik genç nesil bilmez ama, eskiden cebinde 1 tek marlboro sigarası (paket değil) poliste jandarma da falakaya çekilirdi insanlar. Kadın araç şoförü görülünce camızın şimendifere baktığı gibi bakılırdı. Ülkemiz gelişiyor ve üzerindeki bu yüklerden, hantallıktan kurtuluyor.

Benim temennim askeri sisteme bu yaştaki kişilerin komutan olarak atanmaması. 70 yaşındaki insanın mahkemede şahitlik yapabilmesi için bile akıl sağlığı raporu talep edilebilir ama koskoca orduyu yönetiyorlar. Aynı şey siyasetçiler için de geçerli. Performans sistemi ile çakı gibi komutanların olması lazım. Omuzuna teneke takmakla olmuyor bu işler..

Hayırlı uğurlu olsun..
    Beneficium accipere libertatem est vendere

10. Bu mesajı için 2 kişi xnode'ye teşekkür etti:

Arif Arif
    Arif231 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Işık Koşaner'in zaten AKP tek başına iktidar olursa görevi bırakacağını yakın çevresine söylediği belirtilmişti... Bu yüzden karar çoktan verilmişti, tutuklamalar veya YAŞ' öncesi atama krizi felan bunların hepsi işin bahanesi oldu.

İkincisi bu ülkede tabikide şehit verildiğinde komutanlar eleştirilecek... Bizler milyonlarca dolar verelim insansız uçaklar alalım, sözde BBG evi gibi bütün her yer taranıyordu. Hani nerde, hala sürekli şehit haberleri geliyor... Başbakanmı görüyorda bunları vurmayın görmezden gelin diyor. Bu ülkede herşeyin üstünde tutuldu TSK. Gerek maddi gerekse manevi anlamda.

Peki sizce yapılan bunca yatırıma rağmen TSK görev itibarı ile üzerine düşeni yapabildimi dersiniz?

600.000 kişiden oluşan bir ordudan bahsediyoruz... Dağdaki 3-5 bin çapulcuyu neden bitiremedi yıllardır? Ergenekon soruşturması ortada.

Eğer ki TSK gerçekten isteseydi bugüne kadar PKK çoktan biterdi... Ve bunun önünde bu hükümette dahil hiç kimse duramazdı.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Birsürü şeyler yazdım ama Ümit Bey in son mesajını görünce sildim gitti çünkü yazacak birşey kalmamış. Bitmiş bu iş.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE DEDİRTENE !

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı BSK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birsürü şeyler yazdım ama Ümit Bey in son mesajını görünce sildim gitti çünkü yazacak birşey kalmamış. Bitmiş bu iş.
    işbitmesi hususunda yanıldınız ... topraksa soz konusu vatan, içiniz rahat olsun yenı nesıl emın olun cok daha bılınclı... degısımler daıma sancılı olmusture bu surecte sancılı gececek ama hersey rayına oturacaktır.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimseye karsı bır on yargı ıle yazmıyorum ama hıcbırsey yayın organlarının anlattıgı ve algıladıgımız kadar basıt degıl... cevap cok ama kahretsın daha konusma ozgurlugum bıle kısıtlı bakın... ne yazıkkı bu kadar konusabılıyorum işte... 9 yıldır calıstıgım hıcbır komutanın sahsı arabası yok... bayaaa bı astlar dahıl buna... gerek yok cunku.... 13 yıldır lojmanda hıc oturamadım... 45 yıl lojmandan hıc cıkmamıslar var... ben tum paramı kıraya ve lanet olası arabama harcarken ............................................
    uzman cavuslar ıse hak getıre zaten.... adamların ordu evıne bıle gırmesı yasak... dusunun .....lojman hakları tum lojmanın yuzde besı..... adamlar en ondeler hep.... olunce sehıt...yasarken ----gereksız adam---... yururken en onde ıctımada en arkada..... catısmada en onde..... kokteylde yok... neden????%95 ı dısarda oturur sonra yuksekovada evınden cıkarken vurulur..... neden?
    ıstanbulda lojmanda otursan ne hakkarıde g.tün acıkta olduktan sonra.
    okuldan yenı cıkmıs tegmenım utgm nım dag tas dolasır onca sorumluluk alır , okuldan yenı cıkmıs astsubay takımın kısımın basında gencecık dag tas dolasır, garıp askerım uc askerın gıydıgı parkayı gıyer,nobette usume krızı gecırır. ama herhangıbır bakanlıga baglı olmadıgımızdan bır jandarma personel bıle bızı yarı yarıya katlar.... okuldan yenı cıkmıs bır polıs okuldan yenı cıkmıs bır astsubaya 400 tl takar... lojmanlar dökülür. karakollar basılır... sesını cıkaran ıcerı tıkılır.ellerım beynımın sus uyarısına tepkı gosterdıgı surece her turlu platformda yazabılırım. askerlıgını yapan bırı yapmadan once neler dusundugunu askerden geldıkten sonra neler dusundugunu bır hatırlasın.... hersey o zaman ortya cıkar....
    beni donla süründüren kişinin içerde olması bile kimi zaman bana acayip zevk veriyor ...acı ama böyle..... asker için insan hakkı var ise bu zatlar da tüm bu yazdıklarım ve yazamadıklarım ıcın kılını kıpırdatmadan sadece bır yıllıgına gelıp sayfalarca emır yolayıp askerım ne yapar ne eder dıye dusunmedıkce komutanlıgı bayramda tebrık mesajı gondermek zannettıkce... daha cok aktutun basılır... daha cok sehıt verılır.... balıkda bastan kokar....
    Amaç da o değilmiydi yıllardır? Şehit kimin umrunda? Çatışmada 3-5 pkklı fazla ölmeye başlayınca bizimkiler çok kan kaybediyor çekin askeri ve heronları ordan diyen içimizdeki hainler için şehitlerin ne önemi var? Neyse bu konu çok su götürür. Birbirimize düştüğümüzle kalırız.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amaç da o değilmiydi yıllardır? Şehit kimin umrunda? Çatışmada 3-5 pkklı fazla ölmeye başlayınca bizimkiler çok kan kaybediyor çekin askeri ve heronları ordan diyen içimizdeki hainler için şehitlerin ne önemi var? Neyse bu konu çok su götürür. Birbirimize düştüğümüzle kalırız.
    yok yok bırbırımıze kesınlıkle dusmeyız bolgenın karısıklıgı su an ıcın belkı benı de yalnıs yorumlara ıtebılır... ama bırbırımızı kıracak kadar degıl elbet hocam.

MUHAMMED ENES İŞÇİ
    menesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 KBL 84
    Edilen teşekkür: 62

tarih tekerrürden ibaret...bundan önce istifa eden komutanlar gibi düşünenlerin istediği oluyordu ki oda istemediği zihniyetlerin istifa etmesi veya oldukları mertebeye ulaşamamaları.şimdi ise onların gitme zamanı geldi...bence zaman herşeyi göstericek.
    he zamanın sonunda zararlı çıkabilirmiyiz evet.ama şimdi yaşananlara bakınca şunu diyebiliyorum.şimdiye kadarkiler de pek iyi şeyler yapmamış,bakalım bunlar ne yapacak.inş hayırlısı olur...

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

3-5 bin çapulcu dediğiniz adamlara bugün hala meclisten kaynak akmıyor mu?

Burada hep taraflı yazılar var, hükümet taraftarıysa orduyu ve generalleri eleştirmenin ucunu arıyorsunuz. Biraz dürüst olalım, mert olalım. Elbette eleştireceğiz, eleştirmeliyiz, şehitlerimiz olmaya devam ediyor çünkü, bunların nedenini sorgulamalıyız. Saatlerce çatışırken helikopter gelmemesini eleştiriyorsak, elbette haklıyız, ama şimdi bunda Genelkurmay Başkanını direk hedef almak art niyetten başka birşey değil. Teröristi meclise alan ve "demokrasi adı altında" teröriste kaynağını bizzat ordan sağlayan hükümeti destekle, TSK'ya karşı terörist söylemlerle psikolojik harp yapanların gazetelerini oku, sonra gel bir de o fikirleri buraya yaz. Yemezler kardeşim, kusura bakmayın.

Sanki istifa ederken Işık Koşaner'in verdiği mesajın hiçbir değeri yok, tamamen kriz çıkarmak istemişmiş. Ergenekon TSK nın kendisidir deniyor; atarız içeri hepsini diye kına yakacaklar neredeyse. Yüzlerce generalin hepsi mi suçludur arkadaş, sizde vicdan kalmadıktan sonra at gözlükleri hep olduktan sonra söylenecek bir sözün değeri yok.

Komutanlar istifa etti haberinden sonra sizler gibi Avrupa Parlementosu da kına yakıyor "Türkiyede demokrasi daha fazla güçleniyor" diye. Buna en çok sevinenler ise Yunanistan, Rum Kesimi ve Ermenistan.

Alıntı Arif231 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Işık Koşaner'in zaten AKP tek başına iktidar olursa görevi bırakacağını yakın çevresine söylediği belirtilmişti... Bu yüzden karar çoktan verilmişti, tutuklamalar veya YAŞ' öncesi atama krizi felan bunların hepsi işin bahanesi oldu.

İkincisi bu ülkede tabikide şehit verildiğinde komutanlar eleştirilecek... Bizler milyonlarca dolar verelim insansız uçaklar alalım, sözde BBG evi gibi bütün her yer taranıyordu. Hani nerde, hala sürekli şehit haberleri geliyor... Başbakanmı görüyorda bunları vurmayın görmezden gelin diyor. Bu ülkede herşeyin üstünde tutuldu TSK. Gerek maddi gerekse manevi anlamda.

Peki sizce yapılan bunca yatırıma rağmen TSK görev itibarı ile üzerine düşeni yapabildimi dersiniz?

600.000 kişiden oluşan bir ordudan bahsediyoruz... Dağdaki 3-5 bin çapulcuyu neden bitiremedi yıllardır? Ergenekon soruşturması ortada.

Eğer ki TSK gerçekten isteseydi bugüne kadar PKK çoktan biterdi... Ve bunun önünde bu hükümette dahil hiç kimse duramazdı.
    Konu aslanerh tarafından (30/07/2011 Saat 09:46 ) değiştirilmiştir.

21. Bu mesajı için 2 kişi aslanerh'ye teşekkür etti:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

VE Bahse girerim Atam geri gelseydi ordunun yuzde 75 ini tanıyamazdı...

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

Askerin işi siyaset değildir,vatan savunmasıdır. Halkın seçmiş olduğu hükümete dayatma yoluna gitmek,darbe girişiminde bulunmak,devletin savcı ve hakimlerinin suçlu görüp içeri attıklarını temize çıkarmaya çalışmak için koskoca ordunun başından çekip gitmek nasıl bir komutanlık anlayışıdır? Bu komutanlar demek ki savaş filan olsa hükümete ya da yöneticilere:"Biz size gıcığız,gidiyoruz,ne haliniz varsa görün!" diyecek kadar vatansevmezlermiş.Milletimizin, canı sıkılınca bırakıp giden komutanlara değil; canının,kanının son damlasına kadar görevini yapan komutanlara ihtiyacı var.Bir de bu komutanlar istifa etti diye ordumuz boşa çıkacak değil,arkada ne komutanlar var daha...
    Konu TORnADO tarafından (30/07/2011 Saat 00:49 ) değiştirilmiştir.

25. Bu mesajı için 5 kişi TORnADO'ye teşekkür etti:

Arif Arif
    Arif231 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı aslanerh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3-5 bin çapulcu dediğiniz adamlara bugün hala meclisten kaynak akmıyor mu?

Burada hep taraflı yazılar var, hükümet taraftarıysa orduyu ve generalleri eleştirmenin ucunu arıyorsunuz. Biraz dürüst olalım, mert olalım. Elbette eleştireceğiz, eleştirmeliyiz, şehitlerimiz olmaya devam ediyor çünkü, bunların nedenini sorgulamalıyız. Saatlerce çatışırken helikopter gelmemesini eleştiriyorsak, elbette haklıyız, ama şimdi bunda Genelkurmay Başkanını direk hedef almak art niyetten başka birşey değil. Teröristi meclise alan ve "demokrasi adı altında" kaynağını bizzat ordan sağlayan hükümeti destekle, TSK ile aynen terörist söylemlerle psikolojik harp yapanların gazetelerini oku, sonra gel bir de o fikirleri buraya yaz. Yemezler kardeşim, kusura bakmayın.

Sanki istifa ederken Işık Koşaner'in verdiği mesajın hiçbir değeri yok, tamamen kriz çıkarmak istemişmiş. Ergenekon TSK nın kendisidir deniyor; atarız içeri hepsini diye kına yakacaklar neredeyse. Yüzlerce generalin hepsi mi suçludur arkadaş, sizde vicdan kalmadıktan sonra at gözlükleri hep olduktan sonra söylenecek bir sözün değeri yok.

Komutanlar istifa etti haberinden sonra sizler gibi Avrupa Parlementosu da kına yakıyor "Türkiyede demokrasi daha fazla güçleniyor" diye. Buna en çok sevinenler ise Yunanistan, Rum Kesimi ve Ermenistan.
    Mert olmayı sizden öğrenecek değiliz herhalde dimi,

Kimsenin kimseye kına yaktığıda yok merak etmeyin, PKK'nın başlangıçından bu yana 30 yıldır kaç tane hükümet gelip geçti, kaç tane farklı hükümet başa geldi...

30 Yıldır değişmeyen ise sadece TSK'nın zihniyetiydi...

Sonuç 30 Yıldır bu ülkede hala PKK gerçeği var...

Suçlulardır değildir, bunca mühimmatı ben gömmedim herhalde ülkenin dört bir yanına, bulunan belgeler, ortaya çıkan suikast planları herşey ortada. Tüm bu devleti yıkma planlarına rağmen hala Ergenekon diye birşey yoktur derseniz size sadece gülerim.

En güzelini Bülent Arınç Söylemişti; ''Allahtan bu komutanlarla Savaşa Girmemişiz'' diye.

Maalesef TSK'mız daima alışmış teamüller gereği YAŞ dönemlerinde kendi istedikleri adamları başa getirmeye... Bugüne kadar daima komuta kademesini hazırlar hükümetin önüne sunarlardı. Hükümette sesini çıkarmadan imzayı atardı. Ama artık devir değişti. Eskiden bir anlaşmazlıkta hükümet istifa ederken artık emir altında olanlar istifa eder hale geldi.

27. Bu mesajı için 4 kişi Arif231'ye teşekkür etti:

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

Zaten olması gereken de buydu. Ordu devlete bağlıdır,Başkomutan da Cumurbaşkanı'dır,Genelkurmay Başkanı değil... Herkes yerini ve görevini iyi bilmeli. Sanki ayrı bir yönetim mekanizması gibi işliyordu ordu ama artık olması gerektiği gibi olmalı bence. Bu ülkeyi istediği şekilde ordu yönlendirsin diye Cumhuriyet'i getirmedi Atatürk... Ve "TBMM'nin üstünde güç yoktur." diye de boşuna demedi Atatürk... Madem Atatürkçü'sünüz, neden benim atamın dedikleriyle ve yaptıklarıyla ters düşüyorsunuz,değil mi ama?
    Konu TORnADO tarafından (30/07/2011 Saat 01:02 ) değiştirilmiştir.

29. Bu mesajı için 4 kişi TORnADO'ye teşekkür etti:

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

valla bence hayırlısı olmuş ümit abi hislerime tercüman olmuş tamamı ile.

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

istifaları kabul edildiyse sorun yok .)

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

33. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Alıntı Arif231 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En güzelini Bülent Arınç Söylemişti; ''Allahtan bu komutanlarla Savaşa Girmemişiz'' diye.
    Önce bir geçmişini araştırın derim,hangi nesilden geliyormuş diye...

35. Bu mesajı için 2 kişi USTA'ye teşekkür etti:

önder nurtekin
    luleburgazli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34 EY 3939
    Edilen teşekkür: 150

en başta özal döneminde başlayıp sonrasında demirel ve çiller ile güçlenen amerikancı baskı ve pkk oluşumu sayesinde şu geldiğimiz aşamada benim gördüğüm TSK 'yı zaten hareket edemez hale getirip ara ara yancı medya ile yanlışlıkla haritalar dağıtıp sonra iktidarın başındakinin ağzından kırmızı çizgiler deyip sonrasında Diyarbakırı doğunun yıldızı ilan etmesi ve alt kimlik söylemlerini ortaya atarak, haklıyı haksız haksızı baş yapmış meclise sokmuşlardır.

mademki komutanlar hükümeti devirmek için darbe girişiminde bulundu da ergenekon diye bir safsata attınız orta topladınız hepsini

bu şerrefsizler açık açık özerkliğini ilan ediyor yollarda otobüsleri yakıyorlar doğuda askerleri vuruyorlar niye ses çıkartmıyorsunuz...
    Her TÜRK asker doğar

37. Bu mesajı için 4 kişi luleburgazli'ye teşekkür etti:

Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon