Sayfa 72/78 İlkİlk ... 2252686970717273747576 ... SonSon
1543 sonuçtan 1.421 ile 1.440 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

m m
    mikili17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı Golbasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bugün almış olduğum 1.4 Fire Fun 77 bg aracıma Ankarada lpg taktirmak istiyorum. Tavsiyeleriniz lpg markası ve takacak olan yer olarak nedir?
    büyük ihtimalle lpg taktırmışsınızdır, ancak taktıracak olan arkadaşlarımıza faydası olsun diye atikeri gönül rahatlığı ile öneririm.
    ben renault neziroğlu konya yolunda taktırmıştım.
    yaklaşık iki üç ay önce lpg servisini kapatmışlar ancak onlar bakımlar için yeni üstün otogazı önerdiler. ben de son bakıma oraya gittim.

caner adanır
    marineros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 76

Merhabalar.bugün birkaç araç bakmaya gittim.toyota,fiat,renault derken fiyatlar yaz başındaki seviyelerin de üzerine çıkmış...amacım aracımı satıp biraz ekleyip devamında kredi kullanmaktı ama 64 000₺ olan auris 74.000e fırlamış,fiat 500L dualogic 69.000₺,renault clio dizel otomatik zaten en dolu paketi ve 64.000₺.ama araç basık geldi neyse.bu fiyatlardan sonra araç almaktan vazgeçtim ve de gaz taktırıp yola devam etmeye karar verdim gibi.gibi çünkü bu fiyatlara bana biraz uçuk geldi.marka olarak brc,atiker öne çıkmış.fiatın anlaşmalı veya onayladığı şudur diyebileceğiniz bir isim var mıdır?niyeti bozdum gaz takacağım.bu arada bodrum,fethiye gibi yerlere veya o güzergâhtaki servislerin tavsiyesini de alabilirim.biraz hazırcılık oldu yaptığım ama yardımcı olursanız çok sevinirim.iyi akşamlar dilerim.
    Konu marineros tarafından (11/10/2014 Saat 21:13 ) değiştirilmiştir.

Mehmet Merih ÖDEMİŞ
    merzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı marineros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.bugün birkaç araç bakmaya gittim.toyota,fiat,renault derken fiyatlar yaz başındaki seviyelerin de üzerine çıkmış...amacım aracımı satıp biraz ekleyip devamında kredi kullanmaktı ama 64 000₺ olan auris 74.000e fırlamış,fiat 500L dualogic 69.000₺,renault clio dizel otomatik zaten en dolu paketi ve 64.000₺.ama araç basık geldi neyse.bu fiyatlardan sonra araç almaktan vazgeçtim ve de gaz taktırıp yola devam etmeye karar verdim gibi.gibi çünkü bu fiyatlara bana biraz uçuk geldi.marka olarak brc,atiker öne çıkmış.fiatın anlaşmalı veya onayladığı şudur diyebileceğiniz bir isim var mıdır?niyeti bozdum gaz takacağım.bu arada bodrum,fethiye gibi yerlere veya o güzergâhtaki servislerin tavsiyesini de alabilirim.biraz hazırcılık oldu yaptığım ama yardımcı olursanız çok sevinirim.iyi akşamlar dilerim.
    Lpg'siz bu sartlarda benzinli araca binilmez. İlk depomda 30, ikinci depomda 26, üçüncü depomda ise, 22 kurus yaktim. Benzinde iken 40 - 45 kurus arası yakiyordum. Ben de atiker gold var cokta memnunum.

Sent from my Nexus 5 using

caner adanır
    marineros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok

Herkese günaydınlar dilerim.öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.evet lpg olmadan binmek biraz lükse kaçıyor.fakat beni endişelendiren stepnenin çıkıp tankın girmesi olacak.aracın altına asma stepne yapılması veya yapan olmuş mudur?çünkü,bodrum-fethiye,fethiye-izmir,fethiy-antalya arası mesafelere gidiyorum ve bu ayda 3-4 defayı buluyor.veya daha başka stepne için yöntem söyleyebilecek var mı?teşekkür ediyorum.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Herkese günaydınlar dilerim.öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.evet lpg olmadan binmek biraz lükse kaçıyor.fakat beni endişelendiren stepnenin çıkıp tankın girmesi olacak.aracın altına asma stepne yapılması veya yapan olmuş mudur?çünkü,bodrum-fethiye,fethiye-izmir,fethiy-antalya arası mesafelere gidiyorum ve bu ayda 3-4 defayı buluyor.veya daha başka stepne için yöntem söyleyebilecek var mı?teşekkür ediyorum.
    Aracın altına stepneyi soksan zaten yerle sıfırlanır, öyle bir boşluk yok altında
    Madem masraf yapmak istiyorsunuz. ince stepne alın bir küçük jant ince. Bagaja Dikine sokup sol duvara yaslayın..Ya da bagaj Tabanına yatırın. Dikine sığmayabilir ama tabana oturur. Taban derinliği 65cm 115/70/16 mini stepne oturur tabana.
    12-13cmliklerden, ortası düz olanlardan.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bülent AKARSU
    grandeizmit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

En güzeli lastik tamir kiti stepne her türlü kapatır bagajı.

Mehmet Merih ÖDEMİŞ
    merzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

Ben de lastikctamir kiti kullaniyorum. Lastikciye kadar idare etsin yeter

Sent from my Nexus 5 using

Hüseyin B.
    thefastest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 25

Merhaba arkadaşlar, Punto mu alalı henüz 1 ay olmadı ama yakıt illallah dedirtti. Bundan önce 4 sene dizel kullanmış biri olarak fazla yakacağını bekliyordum ama bu kadar fazlasını beklemiyordum. Ama Fire motorların LPG ile güzel uyum sağladığını aracı almadan sayenizde öğrenmiştim. Sonuç olarak LPG taktırmak için araştırmalara başladım. Aslında kafama takılan her soruya cevap buldum ekstra bir soru sormaya gerek yok bilgi ve tecrübelerini paylaşan herkese teşekkürler.

Bende LPG taktırmaya karar verme aşamasında, Benzin ile LPG tüketimi arasındaki farkları ve maliyeti vs. hesaplamak için hazırladığım ufak excel dosyasını paylaşmak istedim, umarım birilerinin işe yarar.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gökhan Güzel
    orontes84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı thefastest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, Punto mu alalı henüz 1 ay olmadı ama yakıt illallah dedirtti. Bundan önce 4 sene dizel kullanmış biri olarak fazla yakacağını bekliyordum ama bu kadar fazlasını beklemiyordum. Ama Fire motorların LPG ile güzel uyum sağladığını aracı almadan sayenizde öğrenmiştim. Sonuç olarak LPG taktırmak için araştırmalara başladım. Aslında kafama takılan her soruya cevap buldum ekstra bir soru sormaya gerek yok bilgi ve tecrübelerini paylaşan herkese teşekkürler.

Bende LPG taktırmaya karar verme aşamasında, Benzin ile LPG tüketimi arasındaki farkları ve maliyeti vs. hesaplamak için hazırladığım ufak excel dosyasını paylaşmak istedim, umarım birilerinin işe yarar.
    Hocam öncelikle yaptığınız excel hesaplaması için teşekkürler. Bende aracımı yeni aldım ve lpg için araştırma yapıyordum. Yaptığınız hesaplamayı adana için 2 ocak 2015 itibariyle güncelledim. Masrafın kendini amorti etmesi 17 ayı buluyor tabi bu değerler bu aralar benzin fiyatlarının düşmesinden kaynaklanıyor ilerde ne olur bilemem.
    Konu orontes84 tarafından (02/01/2015 Saat 17:37 ) değiştirilmiştir.

Hüseyin B.
    thefastest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 25

İşinize yaradıysa ne mutlu, bende hala LPG taktıramadım. Bakımlarını yaptırdıktan sonra biraz yakıt tüketimim düştü tabii benzin fiyatlarının düşmesinin etkisi daha büyük oldu. Ama hala daha pahalı, hala en pahalı

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

arkadaslar lpg kıtı alırken parcası ucuz olan servısı cok olanı tercıh edın bence zaten nerdeyse hepsı aynı sevıyede tasarruf saglıyor
    bugun 36.000 km de olan lpg enjektorlerımden bırı bozuldu ve bır enjektor fıyatı 200 tl

LPG kıtım saglam dıye ınsanların fazla para vererek taktırdıkları LANDİRENZO,
    (OLGUN LPG SAGOLSUN)
    kesınlıkle pahalı lpg kıtlerını tavsıye etmıyorum parcası servısı ucuz olanları tercıh edın cunku kalıtelı olanın parcası cok pahalı ve garantı suresı sonrası arıza verıyorlar

EVO fire 1.4 8V LPG
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

bu arada kıtın arıza cıkarma durumunda dıger parcalarında fıyatını sordum
    enjektor tanesı 200tl 4*200=800tl beyın 600 tl regülatör 500 tl ve sürekli değişmesi gereken filtresi 50 tl ama atiker vs olsa 4 enjektörün komple fiyatı 200 tl

şükrü t
    punto57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 61

İyi marka az tüketim mi? Ben Almanyada bir kit görmüştüm ek kit. Bir yağ haznesi ve silindirleri yağlayan bir mekanizma.
    Türkiye'de var mı bu, çünkü lpgli araçlar yağ yakıyor , en azından ben öyle şeyler yaşadım

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Küçük stepne tekerler var,

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı ethemyigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada kıtın arıza cıkarma durumunda dıger parcalarında fıyatını sordum
    enjektor tanesı 200tl 4*200=800tl beyın 600 tl regülatör 500 tl ve sürekli değişmesi gereken filtresi 50 tl ama atiker vs olsa 4 enjektörün komple fiyatı 200 tl
    İyi ama 5.5 sene atiker kullana biri olarak 2 defa beyin değiştirdim. Araç karbüratörlü olduğundan enjektör derdi yoktu ama o zamanlar 130 tl idi beyin.

Ayrıca atikerin sıralı sistemindeki enjektörler enjektör değil selenoid valf. Ama Brc nin enjektör. 4 tane çıkış noktası var. Baktığında aynı işi yapıyor hatta sesleri bile aynı ama başka farkları var mı bilmiyorum. Fakat 3.5 sene brc kullanan biri olarak filtre değişimi dışında 1 defa ısı farkından dolayı oluşan buharın etkisiyle aracım ilk marşı lpg de yapmıştı, (anahtarı söküp temizledim sorun olmadı bir daha) kesinlikle tavsiye ederim. Ben brc yi usta nedeniyle seçtim. eğer ustası iyi iş yapan atikerci varsa kullanın tabiki ama montaj önemli.
    Ayrıca atikerin selenoidlerinin takımını piyasadan 100 tlye de bulursun özel bir malzeme değil. BRC pahalı evet ama şu da var: BRC montajında aracın sağından solundan elektrik kabloları kesilip eklenmiyor. Kendine has soketlerle bağlantı yapılıyor. Arkadaşın atiker montajını inceledim; Bildiğin enjektöre giden kabloları soyup ek yapmışlar, yani BRC ye 5 600 tl fazla veriyorsun ama karşılığını alıyorsun.
    Konu halils2 tarafından (18/01/2015 Saat 05:09 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı punto57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi marka az tüketim mi? Ben Almanyada bir kit görmüştüm ek kit. Bir yağ haznesi ve silindirleri yağlayan bir mekanizma.
    Türkiye'de var mı bu, çünkü lpgli araçlar yağ yakıyor , en azından ben öyle şeyler yaşadım
    Var ama kullanıcıların yorumuna göre bir esprisi yok. Araç eğer magnezyum subaplıysa eninde sonunda subaplar eiyor ve çelik subaba dönüş oluyor. Zaten normalde düşünürsen de gereksiz. Neden dersen: Sorun yağlamadan dolayı aşınıp subapların sorun çakarması değil lpg den dolayı subapların erimesi. O yüzden ısıya dayanıklı subap kullanıyorlar. Lpgli araç yağ eksiltir ama lpg olmasa da araç yağ eksiltir. En garanti yolu aracın kontrolünü sık yapmak ve arada yağ eklemek. Ben senede 3 defada olmak, kaydıyla normal yağ değişiminden sonra 2 3 ayda bir yağ ilavesi yapar 1- 1.2 lt yağ eklerdim. Senesi gelince de yağ değiştirirdim. Yani aylık yaklaşık 1000 km de 100 ml yağ eksiltme yapardı. bunun da sorun olduğunu sanmıyorum zaten. Benzinli olan araçlar bile bu kadar eksiltiyor.

i s
    mrbleeeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var ama kullanıcıların yorumuna göre bir esprisi yok. Araç eğer magnezyum subaplıysa eninde sonunda subaplar eiyor ve çelik subaba dönüş oluyor. Zaten normalde düşünürsen de gereksiz. Neden dersen: Sorun yağlamadan dolayı aşınıp subapların sorun çakarması değil lpg den dolayı subapların erimesi. O yüzden ısıya dayanıklı subap kullanıyorlar. Lpgli araç yağ eksiltir ama lpg olmasa da araç yağ eksiltir. En garanti yolu aracın kontrolünü sık yapmak ve arada yağ eklemek. Ben senede 3 defada olmak, kaydıyla normal yağ değişiminden sonra 2 3 ayda bir yağ ilavesi yapar 1- 1.2 lt yağ eklerdim. Senesi gelince de yağ değiştirirdim. Yani aylık yaklaşık 1000 km de 100 ml yağ eksiltme yapardı. bunun da sorun olduğunu sanmıyorum zaten. Benzinli olan araçlar bile bu kadar eksiltiyor.
    "...Lpgli araç yağ eksiltir ama lpg olmasa da araç yağ eksiltir... Benzinli olan araçlar bile bu kadar eksiltiyor..."

ben buna katılmıyorum. sadece punto için söylüyorsanız bir şey diyemem. henüz yeniyim puntoda. ama genel yazmışsınız.
    lpg'li olan önceki aracımın bakımlarını her 10 binde düzenli yaptırdım hep. ki aracı 123-163 bin km aralığında kullandım. 1 gram yağ ve su eksiltmişliğini görmedim. aracın ekranından yağ seviyesi kontrol edilebiliyordu, buna istinaden söylüyorum.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Kullandığınız aracın marka modelini bilmiyorum ama ekrana bakarak yakıt tahmini yapmak ne kadar doğruysa yağ eksiltip eksiltmediğini söylemek o kadar doğrudur. Bugüne dek yağ eksiltmiyor diye duyduğum tek araç mjet. Onu da bilmediğimden takipteyim.

EVO fire 1.4 8V LPG
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

halis 9 sene palıo 1.4 kullanmış bırı olarak puntoya gecınce ılk derdım sureklı yag kontrolu yapmak oldu malum palıoda oluyordu

ama suankı aracam 1.4 fire evo cidden gram yağ eksiltmiyor yağ cubugundakı cızgı 1 gram sevıyesı oynamıyor

ayrıca aracıma subap ayarı yapıp bogaz temızlıgı yapacak bır yer arıyorum işi bilen birisi tavsıye kabul edılır istanbul avrupa yakası ve corlu bogede olabılır sılıvrı tarafları

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Bana bu sistem mantıklı geldi, belki arızaları yada sorunları geciktirir