Sayfa 49/78 İlkİlk ... 2945464748495051525369 ... SonSon
1543 sonuçtan 961 ile 980 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı tnrsrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat servisleri için 1500 tl gibi bir rakam söyleniyordu deha niye 1750tl fiyat verdi. Bana en yakın DEHA'ydi bende arayıp fiat alacaktım ama o da çok söylemiş.. Bende mi BRC'yi tercih etsem acaba. üffff

Bir şey sormak istiyorum arkadaşlar: Ben şimdi İstanbul'dayım, yazın İzmir'e kalıcı gideceğim. LPG'yi İstanbul'daki bir serviste taktırsam. Sonrası için bir problem çıktığında bana sorun yaratır mı? Yoksa İzmir'de ikamet edeceğim için İzmir de mi taktırayım?
    Ben Söke/AYDIN'da oturuyorum. Daha önceki aracım olan GP'ye de Söke'de nam salmış bir mühendis montajı yapmıştı. Kesinlikle sorunsuzdu. Aynı yere montaj yaptıran hiçbir kimseden de şikayet duymadım. Daha önce forumdan başka bir arkadaşa da o dükkanı tavsiye etmiştim ve arkadaş İzmir'den Söke'ye gelmiş; montajını Söke'de yaptırmıştı. Bir senedir bir şikayetini duymadım. İsterseniz siz de Söke'ye gelin yazın. bir günde montajı yapıp teslim ediyorlar.

Bir de bir konuya daha açıklık getireyim; ilk birkaç depodan sonra daha az yakar diyen ustalar tamamen sallıyorlar... Montajdan sonra ilk depoda ne kadar tüketim oluyorsa sonrasında da aynısını tüketiyor araç. Sonradan LPG tüketimi düşer gibi söylemler külliyen yalan.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Taner -
    tnrsrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    16 FBS
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Söke/AYDIN'da oturuyorum. Daha önceki aracım olan GP'ye de Söke'de nam salmış bir mühendis montajı yapmıştı. Kesinlikle sorunsuzdu. Aynı yere montaj yaptıran hiçbir kimseden de şikayet duymadım. Daha önce forumdan başka bir arkadaşa da o dükkanı tavsiye etmiştim ve arkadaş İzmir'den Söke'ye gelmiş; montajını Söke'de yaptırmıştı. Bir senedir bir şikayetini duymadım. İsterseniz siz de Söke'ye gelin yazın. bir günde montajı yapıp teslim ediyorlar.

Bir de bir konuya daha açıklık getireyim; ilk birkaç depodan sonra daha az yakar diyen ustalar tamamen sallıyorlar... Montajdan sonra ilk depoda ne kadar tüketim oluyorsa sonrasında da aynısını tüketiyor araç. Sonradan LPG tüketimi düşer gibi söylemler külliyen yalan.
    Sağol arkadaşım da izmire gitmeden önce taktırmak istiyorum. Biliyorsunuz uzun yol. Bakalım seçim için memlekete (bursa) gittiğimde BANOTO'da taktıracağım herhalde yarın arayıp bir fiyat alıcam.Olmadı Deha olmadı Kantarcı, başka alternatifim yok gibi...

Taner -
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    16 FBS

biraz önce Bursa- banoto yu aradım.Landirenzo için sızdırmazlık dahil 1800TL fiyat verdiler. Biraz fazla değil mi arkadaşlar?

Taner -
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    16 FBS

Arayıp konuştuğum diğer yerleri de yazayım bilgi amaçlı:

İstanbul - DEHA Otomativ (Fiat Servisi) (LandiRenzo) : 1750 TL (word kart 7 taksit) - Dolum ağzı yukarıda - 1 gün içinde teslim - (Cumartesi 15:00'e kadar açık)
    İstanbul - KANTARCI TİCAREt(Fiat Servisi) (LandiRenzo) : 1750 TL (peşin) - taksitte komisyon - 1 gün içinde teslim - (Cumartesi 15:00'e kadar açık)
    İstanbul - 2A MÜHENDİSLİK (BRC) : 1600TL (peşin) ya da 550 nakit gerisi 10 taksit (10*105TL=1050TL) - 6 saat sonra teslim.

bunların dışında önerebileceğiniz başka yerler var mı arkadaşlar?

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

ben brc den memnunm şu an hiç sıkıntı yok
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

YUNUS ERASLAN
    bluking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

iyi günler bende 2008 1.4 fire active punto var ve tüp taktırmayı düşünüyorum. İst anadolu yakasında önerdiğiniz usta varmı? Hangi marka taktırayım? yardımcı olursanız sevinirim

Taner -
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    16 FBS

Öyle mi yapayım? Böyle mi yapayım? Serviste Landirenzo mu taktırayım? BRC mi taktırayım? derken cuma günü gittim Kocaeli'ye BRC marka taktırdım ve kurtuldum araştırma derdinden. BRC my11 kiti takıldı. Saat 10 da başlandı montaja 12.30'da bitirdiler. Gaz almaya gittik. İlk seferde 20Tl lik gaz alımı yapıldı. Ecu ya verileri yüklediler. Sonra sızdırmazlığa gittik 25 tl sorunsuz geçtik. Sızdırmazlıktan sonra bütün evraklarımı aldıktan sonra Kocaeli'den ayrıldım.giderken yolda 10Tl lik daha lpg aldım ve bursaya doğru gitmeye başladım.
    Arabanın çekişinde gidişinde kalkışında hiç birşey değişmemiş. Şu anda herhangi bir problem yok ne arıza ışığı ne de herhangi birşey.
    LPG'yi aldıktan sonra TRIP A'yı sıfırlamıştım.Gaz göstergesindeki led'in kırmızı yanmasına kadar bekledim. Kırmızı yandıktan sonra yol bilgisayarına baktım 168km yol gösteriyordu. Yani 30TL ile 168km yol Km'de 0,178TL yakıyor şimdilik. Bana tatminkar geldi. bakalım ileride bu 0,15'e kadar düşer mi?
    Taktıracak arkadaşlarda hiç düşünmeden biran önce taktırsınlar bence...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

güncel
    arkadaşlar yaz geldi malum yakıt tüketimlerimiz düştü son tüketimleri paylaşabilirmisiniz acaba???

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

arkadaşlar bugün depoyu doldurdum 232 km yolda 40,21 tl yakıt aldı. lpg 2,13 tl 18,88 lt. çoğu uzun yol ama ş.içi var ve klima açıkkenyapılan yol. hepsi uzun yol bile kabul edilse bence uygun
    ortalama 100 kmde 8,2 lt km de 174 kr yakmışım

selçuk tunç
    sel80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 4

Standart sllm

arkadaşlar.lpg taktıralı yaklaşık 1 ay kadar oluyor.bu 4-5 nci depo her zaman fulledim.hesaplarıma göre;bır depo tam 75 tl ye doluyor.2.29 dan alıyorum opet eurolpg şehir içi maksimum 350 km gıdıyorum,yanı km de 0,214 yakıyor bu değerler sızce fazla değilmı arkadaşlar takıp ettığım kadarıyla....tşkrler.

Erdinç Erdinç
    erdncc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

1.4 fire dualogic sanzımanlı puntoya atiker taktırmayı düsünüyorum arkadaslar, dualogic olması sıkıntı yaratmaz, yazmıs bazı arkdaslar ama sanırım yine burda okumustum titreme fln yapıyor diye, otomatik punto da atiker kullanan arkdaslar varsa tecrübelerini yazarsa sevinirim...

Serkan Demir
    serkandemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 119

Alıntı sel80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar.lpg taktıralı yaklaşık 1 ay kadar oluyor.bu 4-5 nci depo her zaman fulledim.hesaplarıma göre;bır depo tam 75 tl ye doluyor.2.29 dan alıyorum opet eurolpg şehir içi maksimum 350 km gıdıyorum,yanı km de 0,214 yakıyor bu değerler sızce fazla değilmı arkadaşlar takıp ettığım kadarıyla....tşkrler.
    bence gene iyi bile ben bu haftasonu şehir dışı klima full açık şekilde yolculuk yaptım.34 lt yakıt ile 330 km yol gittim.2006 da arabayı aldığımda benzin ile aynı mesafeyi aynı fiyata gidiyordum sanırım...

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

deponuz 30 lt alıyo sanırım bende de aynı depo var ve sizinle aynı değerlerde yakıyo aracım. başta bende sizin gibi düşündüm fakat uzun yolda 400 km yapınca normal geldi. ş.içi bu değerler normal. ayrıca motor ısınmadan gideceğimiz yere vardığımız için yakıt fazla oluyo. eğer çok rahatsız olyosanız deponuz komple bitince 20 tl yakıt alıp aracı hiç stop etmeden yakıt bitene kadar kullanın. memnun olacağınıza eminim

selçuk tunç
    sel80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    deponuz 30 lt alıyo sanırım bende de aynı depo var ve sizinle aynı değerlerde yakıyo aracım. başta bende sizin gibi düşündüm fakat uzun yolda 400 km yapınca normal geldi. ş.içi bu değerler normal. ayrıca motor ısınmadan gideceğimiz yere vardığımız için yakıt fazla oluyo. eğer çok rahatsız olyosanız deponuz komple bitince 20 tl yakıt alıp aracı hiç stop etmeden yakıt bitene kadar kullanın. memnun olacağınıza eminim
    ....34lt alıyor yaklaşık.benım merak ettiğim forumdakı diğer lpg kullanıcılarına gore daha fazla yakması...bır arkadaş yanlış hatırlamıyorsa 0.150-0,174 den bahsedenler var.,o yuzden.

Erdinç Erdinç
    erdncc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

su an atiker takılıyor benim aracıma da, verileri paylasırım...

Taner -
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    16 FBS

bende bursadan izmire gittim toplamda 80TL lpg tükettim 450km ye yakın gitti..

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

....34lt alıyor yaklaşık.benım merak ettiğim forumdakı diğer lpg kullanıcılarına gore daha fazla yakması...bır arkadaş yanlış hatırlamıyorsa 0.150-0,174 den bahsedenler var.,o yuzden.
    yalıt aldığınız yerde önemli bazen pompadan hava basabiliyolar buda aynı parayla daha az yol gitmenize neden oluyo. şuan 300 km oldu depoyu dolduralı tahminimce daha 100 km ye yakın yol yapar.geçen başka biyerden aldım gazı 300 km yol yaptı ve 66.5 tl ödemiştim 2.35 tl/lt.
    araç kullanmadan dolayı da fark olduğundan bazı arkadaşların 0.15 , 0.17 yakması normal şuan ş.içi benim 0.18 yakıyo. eğer sert bi sürüş şekliniz varsa fazla yakması normal ya da çok sık start stop yapıyosanız aracı sürekli soğuk kullanıyosanız değerler normal. sakin kullanırım diyosanız gaz aldığınız yeri değiştirip deneyin derim. saygılar

Ar Guvan
    drguvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Merhabalar, daha önce arkadaş sormuş ama cevap alamamış.Otomatik grande punto 1.4 fire motora tüp taktıran var mı?Performans ve yakıt nasıl?Benim bilgisayar şehir içi şehir dışı 6.4 lt/100 km gösteriyor.

Aracımı satışa çıkarttım herkes ölücü olmuş.Galericilerden uzak durun derim.Sinir bırakmıyorlar insanda.Tüp taktırıp bineceğim ben de.Malatya için dönüşüm önerisi olan var mı?

Saygılar

SERKAN YABA
    attserkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 53

evettt gelelim yakıtsal verilere malum yüzümüz gülüyor lpg de herkesi güldürsün inşallah yapılan km:2650,alınan yakıt:420 tl, ortalama tüketim:158 krş tabi gidenler bilir antalya kemer kaş marmaris ve bodrumun dağ yollarında yapılan km dir başlangıç noktası ankara bitiş noktası konya dır ben lovata dan çok memnunum çok şükür iii iş çıkardı.benzin le inanın yanmıştık herkese tavsiye ederim,kazasız belasız günler dilerim ii tatiller

Ar Guvan
    drguvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı attserkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evettt gelelim yakıtsal verilere malum yüzümüz gülüyor lpg de herkesi güldürsün inşallah yapılan km:2650,alınan yakıt:420 tl, ortalama tüketim:158 krş tabi gidenler bilir antalya kemer kaş marmaris ve bodrumun dağ yollarında yapılan km dir başlangıç noktası ankara bitiş noktası konya dır ben lovata dan çok memnunum çok şükür iii iş çıkardı.benzin le inanın yanmıştık herkese tavsiye ederim,kazasız belasız günler dilerim ii tatiller
    Harikaymış.Teşekkürler.