Sayfa 16/20 İlkİlk ... 121314151617181920 SonSon
390 sonuçtan 301 ile 320 arası

Konu: Taksim Gezi Parkı

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı therasmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabah gazetesinde de şöyle bir haber var.Şimdi hangisine inanalım ?

Gezi'nin sponsorları saptandı - Sabah - 16 Haziran 2013
    Fatih, linkteki haberi okuyunca aklıma nedense yapılan mitingler geldi

Hangisine inanalım? İnsan olmamızı sağlayan, dürüstlük, bilinç, akıl, vicdan temelinde düşünüp, demokratik olmamızı sağlayan (Çünkü hepimiz öyle olduğumuzu iddia ediyoruz) adalet, çoğulculuk, sağduyu, saygı kriterleri ile değerlendirme yaparsak neye inanmamız gerektiğini buluruz bence...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih, linkteki haberi okuyunca aklıma nedense yapılan mitingler geldi

Hangisine inanalım? İnsan olmamızı sağlayan, dürüstlük, bilinç, akıl, vicdan temelinde düşünüp, demokratik olmamızı sağlayan (Çünkü hepimiz öyle olduğumuzu iddia ediyoruz) adalet, çoğulculuk, sağduyu, saygı kriterleri ile değerlendirme yaparsak neye inanmamız gerektiğini buluruz bence...
    Tam olarakda sorun bu işte,
    siz ' adalet, çoğulculuk, sağduyu, saygı kriterleri ile değerlendirme' yapıyorsunuz farklı bir yere ulaşıyorsunuz.
    Karşınızdakilerde' adalet, çoğulculuk, sağduyu, saygı kriterleri ile değerlendirme ' yapıyor başka bir kapıya çıkıyor.
    Siz haklı oldugunuzu iddaa ediyorsunuz.
    Karşınızdakilerde haklı olduğunu iddaa ediyor.
    Zaten hayatta böyledir çoğu zaman sana göre sen bana göre ben haklıyımdır.
    Burada esas olan her iki tarafında ortak paydada buluşmasıdır.
    Göstericilerinde yanlışları vardır hükümetinde bunları önce bir kabul etmekten başlar demokratlık..!
    Sonrasında eklemek isterim ki ben iki tarafdanda değilim.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Tam olarakda sorun bu işte,
    siz ' adalet, çoğulculuk, sağduyu, saygı kriterleri ile değerlendirme' yapıyorsunuz farklı bir yere ulaşıyorsunuz.
    Karşınızdakilerde' adalet, çoğulculuk, sağduyu, saygı kriterleri ile değerlendirme ' yapıyor başka bir kapıya çıkıyor.
    Siz haklı oldugunuzu iddaa ediyorsunuz.
    Karşınızdakilerde haklı olduğunu iddaa ediyor.
    Zaten hayatta böyledir çoğu zaman sana göre sen bana göre ben haklıyımdır.
    Burada esas olan her iki tarafında ortak paydada buluşmasıdır.
    Göstericilerinde yanlışları vardır hükümetinde bunları önce bir kabul etmekten başlar demokratlık..!
    Sonrasında eklemek isterim ki ben iki tarafdanda değilim.
    Fatih, en büyük sorun iki taraf olduğunun düşünülmesi zaten, burada bir taraf bir de karşı taraf yok.Eğer varsa zaten suçlu buna sebebiyet verendir,

İkincisi ise iki tarafın da ayrı bir (Senin deyiminle) adalet, sağduyu, saygı kriteri olduğunun düşünülmesi.Adalet, saygı, sağduyu, dürüstlük, demokratlık, göreceli kavramlar değildir.Ya bu kriterlere sahipsindir ya da değilsindir.Bu kavramları kullanıyor olabilirsin ama bu da öyle olmadığın gerçeğini değiştirmez (Şahsına yönelik değil, genel olarak söylüyorum..)

Netice olarak bu olaylarda iki taraf yoktur.Bu şekilde düşünülüyorsa zaten hiçbir sonuca -demokratik- ulaşılamaz, bölücülük başlamış olur.Göstericilerin de yanlışları olabilir hükümetin de demek zaten demokratik olmayan bir yaklaşım.Her iki takımın, grubun, şahsın yanlışı olabilir ama halk ile hükümet iki taraf olamaz.Bunlar birdir,

Eylemciler içinde teröristlerin de olması ya da bazılarının polis müdahelesi sonrası gösterdiği aşırı tepki bu eylemlerin neden başladığının ya da devam ettirildiğinin irdelenmesi gerçeğini hiçbir şekilde değiştirmez,

Dolayısıyla Fatih Kardeşim aynı yerdeyiz, ben de senin gibi iki tarafta da değilim

5. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Bu iki tarafta da olmamak nasıl bir şey biri bana anlatabilir mi ?
    Ne mutlu Türküm diyene.

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iki tarafta da olmamak nasıl bir şey biri bana anlatabilir mi ?
    Türkiye 2 kutuplu bir ülkemi ? sorusu sanırım hacimli bir cevap olur.

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Fatih, en büyük sorun iki taraf olduğunun düşünülmesi zaten, burada bir taraf bir de karşı taraf yok.Eğer varsa zaten suçlu buna sebebiyet verendir,

İkincisi ise iki tarafın da ayrı bir (Senin deyiminle) adalet, sağduyu, saygı kriteri olduğunun düşünülmesi.Adalet, saygı, sağduyu, dürüstlük, demokratlık, göreceli kavramlar değildir.Ya bu kriterlere sahipsindir ya da değilsindir.Bu kavramları kullanıyor olabilirsin ama bu da öyle olmadığın gerçeğini değiştirmez (Şahsına yönelik değil, genel olarak söylüyorum..)

Netice olarak bu olaylarda iki taraf yoktur.Bu şekilde düşünülüyorsa zaten hiçbir sonuca -demokratik- ulaşılamaz, bölücülük başlamış olur.Göstericilerin de yanlışları olabilir hükümetin de demek zaten demokratik olmayan bir yaklaşım.Her iki takımın, grubun, şahsın yanlışı olabilir ama halk ile hükümet iki taraf olamaz.Bunlar birdir,

Eylemciler içinde teröristlerin de olması ya da bazılarının polis müdahelesi sonrası gösterdiği aşırı tepki bu eylemlerin neden başladığının ya da devam ettirildiğinin irdelenmesi gerçeğini hiçbir şekilde değiştirmez,

Dolayısıyla Fatih Kardeşim aynı yerdeyiz, ben de senin gibi iki tarafta da değilim
    Bu durumda 2 taraf yok ki çok daha taraf var.Hükümet yanlısı olursun ,karşıtı olursun ,kısmen katılırsın katılmazsın vsvs.Ülke 2 renk değilki bir tanesini seçelim.

İkincisi olarak,bu mevzunun böle olması yani taraf taraf olması çok sakıncalı bir durum tabiiki buna sebebiyet verenler vebal altındadır kabahatlidir(Büyük kısmı hükümetin olmak kaydıyla,çünkü yöneten odur.).Sosyolojide tek doğru yoktur bir sorunun farklı farklı doğru cevapları olabilir.Mesela mühendislik dallarında net cevaplara yer vardır ama sosyoloji böyle değildir.

Bana göre taksim meydanında gösteri haktır sana göre değildir.Bana göre gezi parkı yıkılmalıdır sana göre yıkılmamalıdır.Bana göre taksime cami yapılmalıdır sana göre yapılmamalıdır.vsvs uzarrr gider.Peki hangimizin düşüncesi doğrudur? 3. bir kişi gelirse taksime camii yapılsın ama meydanda gösteri yapmasın derse ne diyebilirsin ki?

Son olarakda bu gösteriler ilk başta masumca başlamış olabilir ama sonradan bu durum bazı örgürtlerce,kişilerce,siyasi partilerce belki de gizli servislerce çok farklı yerlere çekilmiştir.Amacından sapmış yolundan çıkmıştır.Muhakkak aralarında çok temiz niyetli kişiler kalmıştır ama onlarda dolaylı yoldan yanlış hedefe hizmet ediyorlar.
    Yani herkes memleketi seviyor da neden çatışıyorlar ?
    ( Yazdıkların kesinlikle şahsi değildir )

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Türkiye 2 kutuplu bir ülkemi ? sorusu sanırım hacimli bir cevap olur.
    Artık kimse ağaç vs. gibi objeler için orada değil. Yapılan baskı ve özgürlüklerin kısıtlanması sebiyle orada bulunanları düşününce ya kısıtlanıyordur, yada kısıtlanmıyordur diye biliyorum. üçüncü bir şık varmı ?
    Ne mutlu Türküm diyene.

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık kimse ağaç vs. gibi objeler için orada değil. Yapılan baskı ve özgürlüklerin kısıtlanması sebiyle orada bulunanları düşününce ya kısıtlanıyordur, yada kısıtlanmıyordur diye biliyorum. üçüncü bir şık varmı ?
    Mesela,hükümeti sevmem ama özgürlükleride kısıtlamıyor derse birisi ne diyebiliriz ki. !
    Bu vakitten sonra orada bulunanların amacı hakkında hemfikiriz zaten bunu görmemek imkansız.

Bir de şöyle durum var ki;
    Mesele karşılama değil arkadaş sen hala anlamadın mı?

Bu tweet 30.05.2013 tarihinde atılmış.Protestolar 27 mayıs gecesi başlamış demeki ilk başladığı zamanlarda pek masum değilmiş.Yani sonradan amacını yitirmiş bir olay değilmiş.Ya da oraya gidenlerin çogu aldatılmış agaç için oraya gittigini düşünüp farklı amaca hizmet etmiş.Çetrefilli bir durum siz işin içinden çıktıysanız izah ediniz.

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Kendi düşüncelerimi kısaca izah etmeye çalışayım. Yanlış hatırlamıyorsam sayın başbakan önümüzdeki seçim döneminde son kez aday olacağını söylemişti.
    Dolayısı ile bu dönem başkanlık sistemi ve henüz bilmediğimiz diğer fikirlerini uygulamak için sanırım bu son dönem olacak. Şu anki sandalye sayısı ile başkanlık sisteminin ve diğer projelerin kabul edilmesinin zor olacağını görünce kutuplaşmadan faydalanabileceğini düşünmüş olmalı ki taraflar arasındaki boşluğu iyice açmak istiyor. Böylece oylarını ya azaltacak yada arttıracak, aynı kalmayacağı kesin.
    Hatta bu medya ile arttıracağını düşünüyorum. Zira halktv de gözümle gördüğüm olayları hükümet leyhtarı arkadaşlarla konuşunca benim uydurduğumu düşünüyorlar.
    Birçok arkadaşım en iyi arkadaşı ile karşı taraf oldu, hatta aralarında kardeş olan bile var. Siz ne kadar kutuplaşma yok, bu ülke iki kutuplu değil desenizde dışarıda insanlar çoktan iki kutuba ayrılmış durumda. Hem de özlerinde bir oldukları halde.

Eğer bu bir oyunsa, tüm bunlar planlı işliyorsa, bu planı yapan ben dahi olsam allah cennet yüzü göstermesin inşallah...

Zira ülkem bunları zerre kadar hak etmiyor.....
    Ne mutlu Türküm diyene.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Polisin yanındayım... (Kin ve Nefret öğesi Yok...) Özgürce fikrimi ifade etmek istiyorum... Dikkat ÖZGÜRCE....
    Konu biancoangelo tarafından (17/06/2013 Saat 08:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajınız kin ve neftet öğeleri içerdiği için silinmiştir.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

Ülkede gizli veya açık insanları net bir biçimde kutuplaşmaya çekiyorlar. Bu kadar eylem veya direniş ne için ? Ne oldu şimdi ? İçişleri baknalığına bir talimat 3 günde park bomboş, taksim bomboş, yarın gözaltına alınmalar başlayınca bu direniş komplw bitecek....

Oradaki eylmciler kendi deyimlerince direnişçiler alacaklarını zaten aldılar. Referandum kararı çıktı sayılır. Daha bundan sonra hükümete savaş açamazsın, yok illa açıcam direnicem dersen sonuçları bu olur. Bugün akp yarın başka bir hükümet. Sonuç değişmez. Eylem sonucuna ulaşmıştır, polise taş atmak, toma yumruklamak demek ' call of duty/ modern warfare ' oyunu değildir.... Ataürk ün gençliğe hitabesinden kesitleri gazate sayfalarına yapıştırıp halkı galeyana getirmenin anlamı yok. Anladınız hangi gazate olduğunu... Bu bir savaş değildir, oyun değildir. Polis yine halkın polisidir, bugün polise rte nin polisi diyenler kendi iktidarlarında bütün aktif polsileri emekliye mi ayıracaklar ? Mantıklı hareket etmek gerekiyor, herşeyi tadında bırakalım....

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Uçar
    mucar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 64

Çevrenizde eylemlere katılan birileri varsa sorun. Ulaşımı nasıl sağladın, yemeği nerden buldun vs. diye. Kimseye inanmak zorunda değilsiniz, araştırıp öğrenebilirsiniz.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Arkadaşlar,

Üyelerimiz fikirlerini paylaşsın, farklı görüşteki insanlar birbirlerini saygı çerçevesinde dinleyebilsin ve fikirlerini söyleyebilsin diye bu başlığı açık tutmaya çalışıyoruz. Lütfen adaba uygun şeyler yazalım.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı mucar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çevrenizde eylemlere katılan birileri varsa sorun. Ulaşımı nasıl sağladın, yemeği nerden buldun vs. diye. Kimseye inanmak zorunda değilsiniz, araştırıp öğrenebilirsiniz.

Bende araştırıyorum kesin doğru diye bişey yazmadım ki o mesajda sadece yanlı haberlerin ne kadar ters düşebilecegini göstermek istedim.Yani bir medyadan takip edip taksimde soykırım yapıyorlar diye okuyup gaza gelmeye gerek yok.Ya da tarafsız gelişmeler için şurayı takip edin demek çok manasız.Sadece bunu ifade etmek istedim.
    Muhakkak doğrusunu araştırarak öğreniyoruz da siz gidenlerle konuşarak mı öğrendiniz ?

fatih demirci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Üyelerimiz fikirlerini paylaşsın, farklı görüşteki insanlar birbirlerini saygı çerçevesinde dinleyebilsin ve fikirlerini söyleyebilsin diye bu başlığı açık tutmaya çalışıyoruz. Lütfen adaba uygun şeyler yazalım.
    Üstteki silinen mesajda ne yazıyor bilmiyorum ama size bu konunun ilk sayfasından adaba uygun iki mesaj alıntı yapayım.
    Moderatörlerin! neden bu mesajlara işlem yapmadığını merak etmekteyim!
    Ne olursa olsun polisler hakkında böyle sözler yakışık almaz ne olursa olsun !!!

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne sanıyor bu polisler kendini sinirimden duramıyorum evde.
    Bunlar üniformayı çıkart, hiç birşeye sap olamamış insanlar.
    Hayatımda ilk defa İstanbulda olmak istedim.
    Ufacık köpeğe, insana nasıl sıkıyorlar bunu? Neyin hırsı bu?
    KASKINI ÇIKAR, COPUNU BIRAK. DELİKANLI KİM BAKALIM?

son olarak;
    Askerime can'ım feda.
    Alıntı servt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onlar halkın polisi değil iktidarın k.p.ği ondan kaynaklanıyor

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Standart Re: Taksim Gezi Parkı

Doğrudur gözden kaçmış. Eve geçince temizlerim. Başka varsa gözümüzden kaçan uyarın lütfen. Teşekkürler

Send from my Samsung Galaxy S3 using 2
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Bu durumda 2 taraf yok ki çok daha taraf var.Hükümet yanlısı olursun ,karşıtı olursun ,kısmen katılırsın katılmazsın vsvs.Ülke 2 renk değilki bir tanesini seçelim.

İkincisi olarak,bu mevzunun böle olması yani taraf taraf olması çok sakıncalı bir durum tabiiki buna sebebiyet verenler vebal altındadır kabahatlidir(Büyük kısmı hükümetin olmak kaydıyla,çünkü yöneten odur.).Sosyolojide tek doğru yoktur bir sorunun farklı farklı doğru cevapları olabilir.Mesela mühendislik dallarında net cevaplara yer vardır ama sosyoloji böyle değildir.

Bana göre taksim meydanında gösteri haktır sana göre değildir.Bana göre gezi parkı yıkılmalıdır sana göre yıkılmamalıdır.Bana göre taksime cami yapılmalıdır sana göre yapılmamalıdır.vsvs uzarrr gider.Peki hangimizin düşüncesi doğrudur? 3. bir kişi gelirse taksime camii yapılsın ama meydanda gösteri yapmasın derse ne diyebilirsin ki?

Son olarakda bu gösteriler ilk başta masumca başlamış olabilir ama sonradan bu durum bazı örgürtlerce,kişilerce,siyasi partilerce belki de gizli servislerce çok farklı yerlere çekilmiştir.Amacından sapmış yolundan çıkmıştır.Muhakkak aralarında çok temiz niyetli kişiler kalmıştır ama onlarda dolaylı yoldan yanlış hedefe hizmet ediyorlar.
    Yani herkes memleketi seviyor da neden çatışıyorlar ?
    ( Yazdıkların kesinlikle şahsi değildir )

Fatih, ya ben anlatamadım, ya sen anlamadın. Konu dürüstlük, demokrasi... (Yukarıda daha uzunca yazmıştım) ise bir taraf böyle düşünür öbür taraf farklı düşünebilir denemez dedim ben.Yani gerçek demokrasiye inanan herkes bir taraftır.Tabi demokrasi beğenilmeyebilir ya da istenmeyebilir ama bunu düşünen demokrat olamaz.İnsanın yaptıkları, söylemleri, istekleri zaten herşeyi açığa çıkarır, tabi anlayabilirsek,

Senin örneğinden gidersek, benim demek istediğim Gezi Parkı Eylemi Hak ise haktır değilse de hiçkimseye değildir ya da örneğin yolları kapayan, izinsiz gösteriler, mitingler hak değilse kimseye değildir, hak ise herkese haktır,

Bir de önceden belirttiğim gibi yurda yayılan Gezi Parkı Eylemlerine sızan yasa dışı örgütler, terör örgütleri bu eylemin neden başladığı gerçeğini ve irdelenmesi gerekliliği hakikatini hiçbir şekilde değiştirmez.Eylemcilere tacizci, terörist, camide bira içen, grup seks yapan kişiler olarak iftira atılmasını hiçbir vicdan kabul etmez....

26. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Mustafa Uçar
    mucar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 64

Bende araştırıyorum kesin doğru diye bişey yazmadım ki o mesajda sadece yanlı haberlerin ne kadar ters düşebilecegini göstermek istedim.Yani bir medyadan takip edip taksimde soykırım yapıyorlar diye okuyup gaza gelmeye gerek yok.Ya da tarafsız gelişmeler için şurayı takip edin demek çok manasız.Sadece bunu ifade etmek istedim.
    Muhakkak doğrusunu araştırarak öğreniyoruz da siz gidenlerle konuşarak mı öğrendiniz ?
    Kendim de gittiğim için biriyle konuşmama gerek yok. Her şeye şüpheyle yaklaştım. Hiçbir fotoğrafa inanmıyorum örneğin. Başka olaydan olabilir, photoshop olabilir. Hiçbir habere de inanmıyorum, doğru olabileceğini ya da olamayacağını aklımda bulunduruyorum.

Fakat videolarda yalan oluşturmak zor örneğin. 2 farklı yerde 20 polisin yere düşen birine saldırdığını izledim. 3-4 polisin tuttuğu birini başka polisin tekme tokat dövdüğünü kaç kere izledim bilmiyorum. Polisin evin camını kırarak içeriye gaz bombası atmaya çalıştığını izledim. "Pencereleri kapattık yine de evde nefes alamıyoruz, biber gazı atmayın artık" dendiğinde polisin eve doğru biber gazı atmaya çalıştığını izledim. Çadırların yakılışını izledim. Polisin gezi parkına ilk müdahelesini izledim. Polisin 2 metre yanında eylemcilere sapanla taş atan adama polisin "dur" bile demediğini izledim. Taksim'de Cuma'yı Cumartesi gününe bağlayan gece olanları canlı yayında izledim. Bunları gördükten sonra "olay gezi parkı" demek, "dış güçler" demek, "birileri destekliyor" demek bana inandırıcı gelmiyor.

Bunlara benzer onlarca video izledim ve direnişe katıldım. Hiç kimsenin eylemlere katılmam için bir cümle kurmasına gerek kalmadı. Kimsenin bana yemek vermesine gerek kalmadı. Kimsenin ulaşımımı sağlamasına gerek kalmadı. Yardım beklemeyi geçtim, polisin yaptıklarını bile bile, başıma gelebilecekleri bile bile katıldım.

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Şeytana mı inanacağız?
    biz gp'yi çok sevdik

Tarık .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı cihankardes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şeytana mı inanacağız?