Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Dış kapı kolu aydınlatması

Cengiz Dinçsoy
    dincsoy16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826
    Edilen teşekkür: 154

Alıntı volume23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir şahinde görmüştüm kapı kollarını mavi led ile yapmış giderkende yanıyordu o gün bu gündür ben pek sıcak bakmıyorum ama sizin yaptınız gayet şık ve kullanışlı olmuş.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi
    Bende giderken yanma taraftari degilim o yuzden sadece kapilari actigimda yaniyor

Sent my GT-I9100 using

Cengiz Dinçsoy
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826

Alıntı madenmaden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok beğendim ben de istiyorum ama arabamın içindeki kırmızı renginden bide çok aydınlık olsun istemiyorum bütün parçalarını falan alsam nerede yaptırabilirim ankarada
    Simdi bu isiklarin biraz fazla yanmasininda bi sebebi var yoksa los yakmak cok kolaydi.fazla isik vermesinin sebebi kapinin onunu aydinlatiyor olmasi.yani ayak bastiginiz zemini gayet net gormek mumkun.malzemeleri 10 tlyi gecmiyor; 15 cm serit led, 5 metre kablo, sicak slikon ve matkabiniz varsa tamamdir.

Sent my GT-I9100 using

Maden Erdoğan
    madenmaden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 46

matkap var silikon tabancası da var 15 cm şerit led almam lazım onun dışında eksik yok yanlız ledler için adaptör vs almama gerek var mı bir de öndeki lambadan mı alcam elektriği yoksa evodaki iç kapı kolu aydınlatmasından alsam olur mu bi de tam olarak nereyi delmem gerekiyor kapı kolunu söküp yapsam olur mu

Hakan Üstüner
    HakanUstuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DE 9508
    Edilen teşekkür: 7

abi çok şık olmuş güle güle kullan
    at arpayı, kul puntoyu

Cengiz Dinçsoy
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826

Alıntı HakanUstuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi çok şık olmuş güle güle kullan
    Tesekkurler

Sent my GT-I9100 using

Cengiz Dinçsoy
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826

matkap var silikon tabancası da var 15 cm şerit led almam lazım onun dışında eksik yok yanlız ledler için adaptör vs almama gerek var mı bir de öndeki lambadan mı alcam elektriği yoksa evodaki iç kapı kolu aydınlatmasından alsam olur mu bi de tam olarak nereyi delmem gerekiyor kapı kolunu söküp yapsam olur mu
    Evet kapi kollarini sökmeniz gerekiyor.Ben resimleri cekip ilk firsatta paylasirim sitede.serit ledler 3 lu olarak kesilebiliyor vede 12 volt ile calisiyor.tek led baglarsan kapi aydinlatmasindan alabilirsin. ama benim arabamdaki gibi yerleride aydinlatsin istiyorsan 3lu serit led baglamalisin.elektriginide cam dugmelerine gelen 12 volttan parelel alabilirsin.

Sent my GT-I9100 using
    Konu dincsoy16 tarafından (29/10/2012 Saat 22:55 ) değiştirilmiştir.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Akdoğan
    hakan1673 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Cengiz Bey ışıklandırmalar süper olmuş,güle güle kullanın.Çok hoşuma gitti.Müsait olduğunuz bir günde benim aracada uygulayabilirmiyiz.

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstanbul'da olsan yakanı bırakmazdım. Hadi banada yapalım diye
    Konu Ziyaretci040 tarafından (31/10/2012 Saat 13:42 ) değiştirilmiştir.

Cengiz Dinçsoy
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826

Alıntı hakan1673 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cengiz Bey ışıklandırmalar süper olmuş,güle güle kullanın.Çok hoşuma gitti.Müsait olduğunuz bir günde benim aracada uygulayabilirmiyiz.
    Elbette yardimci olurum musait bir zamanda yapariz, ama aracinizin arka camlari manuel ise elektrik cekilmesi gerektigi icin 1 günde olacak is degil cok zaman alir :thumbup:

Sent my GT-I9100 using
    Konu dincsoy16 tarafından (31/10/2012 Saat 14:35 ) değiştirilmiştir.

Cengiz Dinçsoy
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826

Alıntı NOZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da olsan yakanı bırakmazdım. Hadi banada yapalım diye

Baska bir puntoya yaparken fotograflarini cekip detaylari paylasirim sitede baka baka yaparsiniz sizde.

Sent my GT-I9100 using

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dincsoy16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Baska bir puntoya yaparken fotograflarini cekip detaylari paylasirim sitede baka baka yaparsiniz sizde.

Sent my GT-I9100 using
    Valla merakla bekliyoruz

Uğur Ayıkol
    Undead Rogue Xenophan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35MAS94
    Edilen teşekkür: 54

Aynen bekliyoruz merakla

Evo'dan tepetaklak ile gönderildi.
    For the Horde!

Hakan Akdoğan
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Elbette yardimci olurum musait bir zamanda yapariz, ama aracinizin arka camlari manuel ise elektrik cekilmesi gerektigi icin 1 günde olacak is degil cok zaman alir :thumbup:

Sent my GT-I9100 using
    Alakanızdan dolayı Teşekkür ederim evet arka camlar malesef manuel hafta sonu veya sizin için ne zaman uygun olursa bende ayarlarım uygun bir yerde montajı yaparız.Malzeme olarak neler almam gerekiyor acaba önceden hazırlamak için mümkünse bana bir liste yapabilirmisiniz.

Hakan Akdoğan
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Sabırsızlıkla bekleyen diğer puntocular içinde Montaj sırasında resimler çekip fikir vermesi amacıyla ekleriz.

Maden Erdoğan
    madenmaden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 46

Evet kapi kollarini sökmeniz gerekiyor.Ben resimleri cekip ilk firsatta paylasirim sitede.serit ledler 3 lu olarak kesilebiliyor vede 12 volt ile calisiyor.tek led baglarsan kapi aydinlatmasindan alabilirsin. ama benim arabamdaki gibi yerleride aydinlatsin istiyorsan 3lu serit led baglamalisin.elektriginide cam dugmelerine gelen 12 volttan parelel alabilirsin.

Sent my GT-I9100 using
    çok teşekkürler ancak son bir sorum var cam düğmelerine gelen 12 volttan paralel alırsam kapıları açtığımda yanar sadece değil mi? bir de tam olarak nereyi delmem gerekiyor?

Cengiz Dinçsoy
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826

çok teşekkürler ancak son bir sorum var cam düğmelerine gelen 12 volttan paralel alırsam kapıları açtığımda yanar sadece değil mi? bir de tam olarak nereyi delmem gerekiyor?
    Cam dügmelerinden parelel olarak 12 volt alirsaniz malesef kontak açik oldugu surece dis kapi kollarinizda isik veriyor olacak.sadece kapilar acildiginda yansin istiyorsaniz her kapiya tavan lambasindan kablo cekmelisiniz.kablo cekmek icin oto elektrikcisinden yardim almanizda fayda var.cünkü cekeceginiz kablolarin her kapida bulunan soketlerin icinden gecmesi gerekiyor.soketler asiri nazik ve kirilmaya yatkin.o yuzden mutlaka oto elektrikcisinden yardim alin.

Sent my GT-I9100 using

Cengiz Dinçsoy
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826

Alıntı hakan1673 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alakanızdan dolayı Teşekkür ederim evet arka camlar malesef manuel hafta sonu veya sizin için ne zaman uygun olursa bende ayarlarım uygun bir yerde montajı yaparız.Malzeme olarak neler almam gerekiyor acaba önceden hazırlamak için mümkünse bana bir liste yapabilirmisiniz.
    Malzemeler sorun degil, gerekli olan alet edavatlar arkadasimin dükkaninda mevcut.zaten kablo cekilmesi gerektigi icin elektrikci arkadasimdan destek alma zorunlulugumuz var.benim aracimin kablolarinida arkadasim cekti.kablolarin soketlerden gecmesi gerekiyor bu islemde asiri riskli ve cok zaman aliyor.kablolari cekecek arkadas musait oldugu an size haber veririm hallederiz.dediginiz gibi fotograflar forumda paylasiriz.

Sent my GT-I9100 using

matadorcuk
    Ziyaretçi matadorcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

[QUOTE=NOZER;755106]
    Alıntı matadorcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ufuk sen direk tavan lambasından almıştım sanırım enerjiyi ve sonra kutuyu yakmıştın diye hatırlıyorum . Yanmamış mı kutu?

Abi bu arada eline sağlık gayet güzel olmuş benim aracada yapalım bi zahmet rica edicem İşin esprisi bi yana araya röle falan koymaya gerek yokmudur sizce?
    Ewt tavan lambasından aldım.Sıgorta kutusunun yanmasının tavan lambasıyla alakası yok ama benım araba actıve oldugu ıcın on sısler snradan takılmıs.Takan elektrıkcıde saolsun sıslerın artı ucunu sıgortanın ayaıgından almıs.Sıgortayı degıstırıken sase yaptı.Kutu gıttıRoleye de gerek yok led oldugu ıcın.

matadorcuk
    Ziyaretçi matadorcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaslar abartılacak bı sey yok benım aracım actıve arkacamlar manuel kapı ledlerım cıft devre calısıyor.Yanı hem gıderken sureklı yanabılıyor hemde merkezı kılıde baglı olarak calısabılıyor.3-4 saatte butun montajını yaptım.kapı kollarını sokmenıze gerek yok.Kapı kolunun ıcınde kablo gecırecek yer var.Kapılardakı soketlere bulasmayın kablo gecırmek ıcın kapı menteşesının arasından gecırebılırsınız.Kabloyu gızlemek ıcınde kapı fıltılının ıcıne sokun.Sol on dıregın ıc kısmında kaput mandalının altındada tavan lambasının kablosu var ekle devaam.Saygılar.

Cengiz Dinçsoy
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826

Alıntı matadorcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar abartılacak bı sey yok benım aracım actıve arkacamlar manuel kapı ledlerım cıft devre calısıyor.Yanı hem gıderken sureklı yanabılıyor hemde merkezı kılıde baglı olarak calısabılıyor.3-4 saatte butun montajını yaptım.kapı kollarını sokmenıze gerek yok.Kapı kolunun ıcınde kablo gecırecek yer var.Kapılardakı soketlere bulasmayın kablo gecırmek ıcın kapı menteşesının arasından gecırebılırsınız.Kabloyu gızlemek ıcınde kapı fıltılının ıcıne sokun.Sol on dıregın ıc kısmında kaput mandalının altındada tavan lambasının kablosu var ekle devaam.Saygılar.
    dostum sen kolay yolu secmissin saygi duyarim eline saglik.ama ben zor yolu sectim.cunku zor olan daha kalici ve daha saglikli.ben ne fitilden nede menteseden kablo gecirmeyi tercih etmedim.olurda bigun kablo kopmasin kisa devre yapmasin vede daha orjinal daha estetik olsun diye.kapi kollarini sokup delik acarak ledlere kablo gecirdim boylece kablo ezilmiyor vede hic deforme olmuyor.senin ledler nerede bilmiyorum ama benim ledler tutamagin ic ust kisminda

Sent my GT-I9100 using

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon