Sayfa 3/3 İlkİlk 123
57 sonuçtan 41 ile 57 arası

Konu: Dış kapı kolu aydınlatması

matadorcuk
    Ziyaretçi matadorcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dincsoy16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum sen kolay yolu secmissin saygi duyarim eline saglik.ama ben zor yolu sectim.cunku zor olan daha kalici ve daha saglikli.ben ne fitilden nede menteseden kablo gecirmeyi tercih etmedim.olurda bigun kablo kopmasin kisa devre yapmasin vede daha orjinal daha estetik olsun diye.kapi kollarini sokup delik acarak ledlere kablo gecirdim boylece kablo ezilmiyor vede hic deforme olmuyor.senin ledler nerede bilmiyorum ama benim ledler tutamagin ic ust kisminda

Sent from my GT-I9100 using
    Dostum kolayı zoru yok.Kalıcılıgındada sıkıntı yok.Gayet saglıklı yanıyor ledler.Kablo kopmasını gerektırecek bı durum yok.Zaten yaptıgımız orjınal bı sey degıl orjınallık aramak sacma olur.Kapı kollarını sokmeden ıcınde kalo gecırebılıyoruz delmeye gerek kalmyor.Ezılmesın dıyede yukarı kalkan kısma ufak bı centık attık ezılmedı kablo.Benım ledlerde senn ledlerle aynı yerde.Bu ısın ılk mucıdı volkan kardesımdır.onun aracıda bu sekılde sorunsuz.oyle saatlerce gunlerce ugrasacak bı sey yok yanı.Saygılar.

Cengiz Dinçsoy
    dincsoy16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826
    Edilen teşekkür: 154

Alıntı matadorcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum kolayı zoru yok.Kalıcılıgındada sıkıntı yok.Gayet saglıklı yanıyor ledler.Kablo kopmasını gerektırecek bı durum yok.Zaten yaptıgımız orjınal bı sey degıl orjınallık aramak sacma olur.Kapı kollarını sokmeden ıcınde kalo gecırebılıyoruz delmeye gerek kalmyor.Ezılmesın dıyede yukarı kalkan kısma ufak bı centık attık ezılmedı kablo.Benım ledlerde senn ledlerle aynı yerde.Bu ısın ılk mucıdı volkan kardesımdır.onun aracıda bu sekılde sorunsuz.oyle saatlerce gunlerce ugrasacak bı sey yok yanı.Saygılar.
    bu durumda senin mentese uzerinden gecirdigin kablo kapi acilip kapandiginda azda olsa hareket ediyor olmali.bende ise hareket eden vede gözle görülebilecek bir kablo yok orjinallik isin burasinda

ledler benim ledlerle ayni yerde ise kablo mutlaka biyerlerde donuyor olmali bende ise donen kabloda yok

bu arada sozlerine katilmiyorum herkes kendinin mucididir dostum, ben kimsenin bu konuda fotograf ve bilgi paylastigini henuz goremedim.vede kimseden kopya cekmedim ayrica suan aracima yaptigim tum calismalari daha önceki marea aracimada yapmis vede uyesi oldugum sitede ayrintilariyla yillar öncesi paylasmistim.trmareaclub ailesi beni cok ama cok iyi tanir, zamanla insallah sizlerde beni taniyip yaptigim her çalışmayi en kusursuz haline getirerek tamamladigimi tecrübe ederek yasarsiniz.

her neyse sonuc olarak kapi kollarimiz isil isil yaniyor ikimizinde.ama inan gecirdigin kablolari ve kapi kollarinin icindeki ledleri gormek icin can atiyorum.resimlerini yüklersen sevinirim .ayrica senin izledigin yol daha kolay olduguna gore sitedeki arkadaslarimizda fotolar vasitasiyla kendi arabalarina yaparlar.tekrar ellerine saglik.

Konu dincsoy16 tarafından (01/11/2012 Saat 10:29 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaslar abartılacak bı sey yok benım aracım actıve arkacamlar manuel kapı ledlerım cıft devre calısıyor.Yanı hem gıderken sureklı yanabılıyor hemde merkezı kılıde baglı olarak calısabılıyor.3-4 saatte butun montajını yaptım.kapı kollarını sokmenıze gerek yok.Kapı kolunun ıcınde kablo gecırecek yer var.Kapılardakı soketlere bulasmayın kablo gecırmek ıcın kapı menteşesının arasından gecırebılırsınız.Kabloyu gızlemek ıcınde kapı fıltılının ıcıne sokun.Sol on dıregın ıc kısmında kaput mandalının altındada tavan lambasının kablosu var ekle devaam.Saygılar.
    Ufuk bilmiyorum adamım sana inanasım gelmiyor.

matadorcuk

Alıntı NOZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufuk bilmiyorum adamım sana inanasım gelmiyor.
    Sen cok pımırıklısın burak sen elleme arabaya.Mazallah araba yanar vallaa

matadorcuk

bu durumda senin mentese uzerinden gecirdigin kablo kapi acilip kapandiginda azda olsa hareket ediyor olmali.bende ise hareket eden vede gözle görülebilecek bir kablo yok orjinallik isin burasinda

ledler benim ledlerle ayni yerde ise kablo mutlaka biyerlerde donuyor olmali bende ise donen kabloda yok

bu arada sozlerine katilmiyorum herkes kendinin mucididir dostum, ben kimsenin bu konuda fotograf ve bilgi paylastigini henuz goremedim.vede kimseden kopya cekmedim ayrica suan aracima yaptigim tum calismalari daha önceki marea aracimada yapmis vede uyesi oldugum sitede ayrintilariyla yillar öncesi paylasmistim.trmareaclub ailesi beni cok ama cok iyi tanir, zamanla insallah sizlerde beni taniyip yaptigim her çalışmayi en kusursuz haline getirerek tamamladigimi tecrübe ederek yasarsiniz.

her neyse sonuc olarak kapi kollarimiz isil isil yaniyor ikimizinde.ama inan gecirdigin kablolari ve kapi kollarinin icindeki ledleri gormek icin can atiyorum.resimlerini yüklersen sevinirim .ayrica senin izledigin yol daha kolay olduguna gore sitedeki arkadaslarimizda fotolar vasitasiyla kendi arabalarina yaparlar.tekrar ellerine saglik.

Bu forumda ya ılk yapan volkan (Vghd nıcklı arkdas.)Baska forumları bılmem.Oda fotolarını ekledı foruma.sız gormıssınzdır.Ondan sonrada ben yaptım bende ekledım.Orjınallık delısı deılız kablolar gonunsede fark etmıyor.sonucta kendı emegımız.Onemsemıyorum o kadar.O kadar ahım sahım bı sey degıl gunlerce ugrasılcakbı sey degıl benım anlatmak ıstedıgım bu.

Ziyaretci040

Bu forumda ya ılk yapan volkan (Vghd nıcklı arkdas.)Baska forumları bılmem.Oda fotolarını ekledı foruma.sız gormıssınzdır.Ondan sonrada ben yaptım bende ekledım.Orjınallık delısı deılız kablolar gonunsede fark etmıyor.sonucta kendı emegımız.Onemsemıyorum o kadar.O kadar ahım sahım bı sey degıl gunlerce ugrasılcakbı sey degıl benım anlatmak ıstedıgım bu.

Sağlam yapmak iyidir ufuk.Böyle ters konuşmayada devam edersen kafanı gözünü yarıcam haberin olsun.Zaten geldiğin gittiğin yok karabatak gibi çıkıyon arada. Geçen aradım telefon servis dışı falan dedi. Valla bilmiyorum ayağını denk al.

matadorcuk

Sağlam yapmak iyidir ufuk.Böyle ters konuşmayada devam edersen kafanı gözünü yarıcam haberin olsun.Zaten geldiğin gittiğin yok karabatak gibi çıkıyon arada. Geçen aradım telefon servis dışı falan dedi. Valla bilmiyorum ayağını denk al.
    Len bız saglam yaptık kac ay oldu cayır cayır yanıo.Arada ledler kesıo degıstrı dewam.Ben bu aralar dunya ıle ırtıbatımı kestım.Istanbulu terk ettım sonra gerı geldım.ıkı aydır pıyasada yokum.Telefonumu kapadım falan fılan.Harbı cıddıyım sen bu kapı kolu olayına gırme bak.Bulusma yapında gelırık.

Ziyaretci040

Banada yapalım olm ist.daysan şayet bide telini ver hacı.

matadorcuk

Banada yapalım olm ist.daysan şayet bide telini ver hacı.
    Yok moruk ben senın arabaya bulasmam.MazallahhhIstanbuldayım artık ıkı ay aradan sonra05342030005

Ziyaretci040

Ufuk zorla sen sektirecem az kaldı.

matadorcuk

Ufuk zorla sen sektirecem az kaldı.
    Puhahahah hacı 5-10 metre 0.25ttr kablo al.40-50cm power led al oturup yaparız bı gece.

Maden Erdoğan
    madenmaden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 46

Cam dügmelerinden parelel olarak 12 volt alirsaniz malesef kontak açik oldugu surece dis kapi kollarinizda isik veriyor olacak.sadece kapilar acildiginda yansin istiyorsaniz her kapiya tavan lambasindan kablo cekmelisiniz.kablo cekmek icin oto elektrikcisinden yardim almanizda fayda var.cünkü cekeceginiz kablolarin her kapida bulunan soketlerin icinden gecmesi gerekiyor.soketler asiri nazik ve kirilmaya yatkin.o yuzden mutlaka oto elektrikcisinden yardim alin.

Teşekkür ederim ilginiz için yapmaya çalışcam tabi yardım alarak

Cengiz Dinçsoy
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826

Alıntı madenmaden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim ilginiz için yapmaya çalışcam tabi yardım alarak
    Basarilar dilerim, kolay gelsin...

emre tokay
    ogzemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 RAJ 85
    Edilen teşekkür: 2

Cengiz abi bu delik dedigin kapinin sacina mi aciliyor valla araba sifir olunca icimi sizladi

ALİ DEMİR
    alidemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 40

ellerinize sağlık güzel olmuş hakkaten.

Berkant Önlü
    Berkantonlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Plaka
    01p3397
    Edilen teşekkür: 124

bu forumu bu yüzden seviyorum al işte aklıma soktunuz sırada bu iş var bakalım yapıcam ne zaman kısmet olucak

Cengiz Dinçsoy
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826

Alıntı ogzemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cengiz abi bu delik dedigin kapinin sacina mi aciliyor valla araba sifir olunca icimi sizladi

Kapı kolu içine giden ledlerin kablosu için kapı koluna delik açacaksın.kablolar içinde ya kapıya gelen kabloların olduğu sokete pin ekleyeceksin yada soketin kenarından kablo geçireceksin

Sayfa 3/3 İlkİlk 123