Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
97 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Punto ve Fiesta

Barış Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Meguiars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Alıntı ilkerhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum burası Fiat Punto forumu.

Nedir bu müslüman mahallesinde salyangoz satma çabanız anlamıyorum? Ford forumu var Punto'lara gidin orada çamur atın. Hemde alkış alırsınız.
    Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak sana ilker güzel bi cevap yazmış. Daha fazla bişey yazmaya gerek kalmamış.

Al bi kaç bişeye bak güzel kardeşim : 2010 Fiesta - Yoldaki Yamayı Bile Hissediyorum ! - Ford Türkiye

2012 Fiestam Ve Bitmek Bilmeyen Sorunlar Zinciri - Ford Türkiye

fiesta 2001 1.6 Sport Süspansiyon Sorunu - TechTurkey Forum

FİESTA da arkadan gelen tıkırtı sesi?

Yeni Kasa Ford Fiesta Hakk?nda ?ikayetler

Savrulma - Ford Türkiye

Tiksindim be arabadan (Fiesta) şükür Evoda en ufak savrulma kıç atma yok..... Bağımsız süspansiyon olmamasına rağmen....

Algılama durumunuz çok zayıf kimse puntoya laf atmıyor... kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz... Önce okuduklarınızı anlayın... Madem burası fiat fiesta ile karşılaştırma da ekleme o zaman kardeşim... sadece punto yu konuş sadece puntoyu yaşa... Ağzına başka marka isimlerini alma...

Kıyaslamalar için bağımsız forumları kullan...

Forum içersinde punto ile ilgili olarak

Yol tutuş sorunu,

Tıkırtı sorunu

Tavan renk sorunu,

Şöfor kabini ısınma sorunu

City mode sorunu

debriyaj baskı balata sorunu

aşırı yakıt tüketim sorunu

vs vs zibille sorun var...
    Konu Meguiars tarafından (21/02/2013 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Dikkat et artık sana benden başka insanlarda tepki gösteriyo. Algılarım gayet açık. Ha sizin algılarınızda bi sıkıntı varsa bilemem güzel kardeşim.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Barış Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Meguiars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Dikkat et artık sana benden başka insanlarda tepki gösteriyo. Algılarım gayet açık. Ha sizin algılarınızda bi sıkıntı varsa bilemem güzel kardeşim.
    Merak etme adamın vermiş olduğu linkler sırf laf kalabalıklığı. Hiç biri yol tutuş sorunu değil... Google yazıp önüne gelen linkleri buraya kopyalamış... Farkındaysan yapılanlarda buranın klasik adeti...

Dip not ben hiç sağı solu mıcırdan dolayı paslanan araç görmedim ...

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Punto kıyas götürmez şekilde her açıdan çok daha üstün bir araba.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Meguiars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak etme adamın vermiş olduğu linkler sırf laf kalabalıklığı. Hiç biri yol tutuş sorunu değil... Google yazıp önüne gelen linkleri buraya kopyalamış... Farkındaysan yapılanlarda buranın klasik adeti...

İyi hadi bakalım senin dediğin olsun. Tek sus da... *** Üyeliğimi senin için banlattıramam yoksa sana çok lafım varda...................***
    Konu biancoangelo tarafından (22/02/2013 Saat 01:07 ) değiştirilmiştir.

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Orkun abi noktayı koymuş..

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alıntı Meguiars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Mıcırdan paslanan bir punto bende görmedim..(Milyonda 1 olma ihtimali var tabi)..Ama mıcırdan boya atması yeni fiesta da gördüm..Hatta mahkemeye taşınmış ve kazanılmıştır..https://forum.donanimhaber.com/m_29029500/tm.htm .Tabiki fiestayı sevip savuna bilirsiniz ama forumuna bile üye oldugunuz bir markayı neden kötülersiniz..Bu soru işareti..Burda çoğu arkadaş,iyiye iyi kötüye kötü derler,onda bir sıkıntın olmasın..Kıyaslama konusuna gelince,2009 ve sonrası yeni fiesta üretildiği için,Evo lar ile kıyaslanmalı..Bence Evo bir kademe daha yukarıda..Bir ara almaya niyetlenip çok incelediğim bir araç oldugundan bukadar kolay kıyaslama yapıyorum..
    Konu fotobelit tarafından (22/02/2013 Saat 10:56 ) değiştirilmiştir.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstemeyerek aldım aracımı (Puntomu)
    Ve şuan vazgeçemiyorum

Bende de Fiat önyargı çok fazlaydı, alınmaz bunlar falan diordum. Hatta taksici bi arkadaşa sordum hepsinde albea vardı Bunun adı "albea" değil "albela" falan demişti

Şöyle söylemek gerekirse
    (Ford Fiesta da sürdüm)

Kullanmadan karar vermeyin, puntonun rahatlığını göreceksiniz.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Standart Punto ve Fiesta

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mıcırdan paslanan bir punto bende görmedim..(Milyonda 1 olma ihtimali var tabi)..Ama mıcırdan boya atması yeni fiesta da gördüm..Hatta mahkemeye taşınmış ve kazanılmıştır..https://forum.donanimhaber.com/m_29029500/tm.htm .Tabiki fiestayı sevip savuna bilirsiniz ama forumuna bile üye oldugunuz bir markayı neden kötülersiniz..Bu soru işareti..Burda çoğu arkadaş,iyiye iyi kötüye kötü derler,onda bir sıkıntın olmasın..Kıyaslama konusuna gelince,2009 ve sonrası yeni fiesta üretildiği için,Evo lar ile kıyaslanmalı..Bence Evo bir kademe daha yukarıda..Bir ara almaya niyetlenip çok incelediğim bir araç oldugundan bukadar kolay kıyaslama yapıyorum..
    2012 model fiesta da boya atmaları var. Demekki kronik.

Sent my iPad using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 model fiesta da boya atmaları var. Demekki kronik.

Sent my iPad using
    2010 sonu üretimlerinde Şeffaf bant çekip sorunun giderildiği yazıyordu..Demekki devam ediyor..

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Standart Punto ve Fiesta

2010 sonu üretimlerinde Şeffaf bant çekip sorunun giderildiği yazıyordu..Demekki devam ediyor..
    2012 nisan trafiğe çıkışlı baz donanım beyaz yer yer boya atmaları var.

Sent my iPad using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Mıcırdan paslanan bir punto bende görmedim..(Milyonda 1 olma ihtimali var tabi)..Ama mıcırdan boya atması yeni fiesta da gördüm..Hatta mahkemeye taşınmış ve kazanılmıştır..Ford Fiesta 2009 boya sorunu .Tabiki fiestayı sevip savuna bilirsiniz ama forumuna bile üye oldugunuz bir markayı neden kötülersiniz..Bu soru işareti..Burda çoğu arkadaş,iyiye iyi kötüye kötü derler,onda bir sıkıntın olmasın..Kıyaslama konusuna gelince,2009 ve sonrası yeni fiesta üretildiği için,Evo lar ile kıyaslanmalı..Bence Evo bir kademe daha yukarıda..Bir ara almaya niyetlenip çok incelediğim bir araç oldugundan bukadar kolay kıyaslama yapıyorum..
    bende aslında tamda bunu demek istemiştim. başka bi konuda benim mesajımı okuyup kavga vari yazılarını buraya taşıyor. Bırakın abi ciddiye (meguers) almayın.

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Burasının bir Fıat forumu olduğunu asla unutmamak gerekir zaten.

mustafa aladag
    muti9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 45

bende aslında tamda bunu demek istemiştim. başka bi konuda benim mesajımı okuyup kavga vari yazılarını buraya taşıyor. Bırakın abi ciddiye (meguers) almayın.

Yorumlarına tamamen katılıyorum. Punto aldım diye beni eleştirenler arabama bindikten sonra ön yargılarını tamamen kaldırmışlar ve sonrasında onlarda fiat almışlardır. Puntomla çok mutluyum. Herşeyiyle mükemmel bir araç. Skydome yeter

youtube video downloader
    I Love Abarth

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı muti9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumlarına tamamen katılıyorum. Punto aldım diye beni eleştirenler arabama bindikten sonra ön yargılarını tamamen kaldırmışlar ve sonrasında onlarda fiat almışlardır. Puntomla çok mutluyum. Herşeyiyle mükemmel bir araç. Skydome yeter

youtube video downloader
    yeter be kardeşim skydome skydome amma anlatıyonuz zaten içim gidiyo alacam bitane full kit skydome de daha arabanın borcunu bitiremedim ama Allah ömür veririse alacam inşallah. başta almadığıma da pişmanım ya

arabayı alırken içime sinmedi eşimin isteği doğrultusunda aldım aslında ama sonradan araştırdım ki en boşunu almışız ama bize full geldi skydome lu arkadaşta var dizel evo full kit beyaz 2011 model daha 12 binde sonradan anladık puntoyu ama iş işten geçti. şuan ilk sırada evo cc+skydome dizel ya da benzinli. Puntonun rahatlığını kullanmayan bilemez. Babam punto bakarken dünya lafı etti bana fiat alınır mı napacan tipsiz die arabayı aldıktan sonra t.dağdan edirneye gitti geldi adamın puntoya bakışı değişti

İlyas Şanver
    ilyas87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    34 SUH 68
    Edilen teşekkür: 27

puntonun yakıtı daha iyi fiesta dan ama. araçlar aynı. kavgaya gerek yok. Araçlar aynı. Lineaile focus deseniz tamam ama punto-fiesta-polo-fabia-clio hemen hemen aynı arabalar. punto'da bazı donanımlar daha fazla ama reklam düzgün olamdığından bilinmiyor. Ama özünde aynı sınıf aynı kalite araçlar...

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

sınıf olarak ewet aynı sınıfın araçları ama arada çok fark var valla arkadaşım 170 180 boyundaki bir kişi b sınıftaki her arabaya rahatça sığar ama 191 boyunda benim gibi birisi fiestada clioda poloda 5 kişilik ailesiyle rahatça yolculuk yapamaz bu da bi gerçek. ewet araba olay görecelidir herkesn bakış açısı faklı olduğundan tercihleri de farklı oluyor ama genel bi değerlendirme yapıldığında punto diğer araçlara göre 2.eli hariç her açıdan avantajlı. ha bi daha punto alırmıyım ? skydome +cc li bi tane düşünüyorum

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Sevgili arkadaşlar, lütfen ortamı germeye çalışan kişilerin bunu yapmalarına izin vermeyin. Bu tarz mesajlarla karşılaştığınızda mesajın sağ üst köşesindeki ünlem kutucuğunu tıklayarak mesajı bize şikayet edebilirsiniz.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Fiesta kullandım ve şu anda kuzenim ile eşi hali hazırda kullanmakta tamamen tarafsız bir yorum ile;
    Fiestanın vites geçişleri inanılmaz güzel heleki fiatın ciğerli viteslerinden sonra
    İç konsol, dış dizayn vb şeyleri kıyaslamayı doğru bulmuyorum göreli kavramlardır kişiden kişiye değişir
    Yol tutuşu kesinlikle puntoda bir kademe daha üst durumda
    Yakıt tüketimini kıyaslayamam çünkü fiesta dizeldi benim evom benzinli
    süspansiyonları puntoyla hemen hemen aynı sertlikte
    Punto daha geniş bi araç keşandan izmire fiestada arka koltukta geldim cidden dar
    Son olarak fiestalarda fren sistemi ile ilgili (üst merkez) , bel altı boya sorunu, Plastik aksam düşmesi, boya atması, LPG uygulaması sonrası motor arıza ışığı gibi kronik sorunlar var ( tabiki tüm fiestalarda değil) ki puntoda da bir çok kronik sorun olduğunu biliyoruz tek tek bahsetmeye gerek yok...
    Araçların kaliteleri tartışılabilir çünkü ford ve fiatın üretim menşei bile farklı ancak artık tampon yapıları, gövde sacları, cam özellikleri, boya kaliteleri, iç aksam plastik kaliteleri.. gibi özellikler aynı segment araçlarda hemen hemen aynı kalitede (örneğin yeni fiesta ile evonun iç plastik aksam donanımı neredeyse aynı kalitede yumuşak konsol plastiği, piano black görsellik, yol bilgisayarı ve teyp ışıklarının ateş turuncu renkte olması vs..) ama göreli olan kavramları tartışmak doğru değil kim neyi beğenirse biner keyifle kullanır.. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler
    M.K.ATATÜRK

26. Bu mesajı için 3 kişi serkandikici'ye teşekkür etti:

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Mutlu

Alıntı nserkandikici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiesta kullandım ve şu anda kuzenim ile eşi hali hazırda kullanmakta tamamen tarafsız bir yorum ile;
    Fiestanın vites geçişleri inanılmaz güzel heleki fiatın ciğerli viteslerinden sonra
    İç konsol, dış dizayn vb şeyleri kıyaslamayı doğru bulmuyorum göreli kavramlardır kişiden kişiye değişir
    Yol tutuşu kesinlikle puntoda bir kademe daha üst durumda
    Yakıt tüketimini kıyaslayamam çünkü fiesta dizeldi benim evom benzinli
    süspansiyonları puntoyla hemen hemen aynı sertlikte
    Punto daha geniş bi araç keşandan izmire fiestada arka koltukta geldim cidden dar
    Son olarak fiestalarda fren sistemi ile ilgili (üst merkez) , bel altı boya sorunu, Plastik aksam düşmesi, boya atması, LPG uygulaması sonrası motor arıza ışığı gibi kronik sorunlar var ( tabiki tüm fiestalarda değil) ki puntoda da bir çok kronik sorun olduğunu biliyoruz tek tek bahsetmeye gerek yok...
    Araçların kaliteleri tartışılabilir çünkü ford ve fiatın üretim menşei bile farklı ancak artık tampon yapıları, gövde sacları, cam özellikleri, boya kaliteleri, iç aksam plastik kaliteleri.. gibi özellikler aynı segment araçlarda hemen hemen aynı kalitede (örneğin yeni fiesta ile evonun iç plastik aksam donanımı neredeyse aynı kalitede yumuşak konsol plastiği, piano black görsellik, yol bilgisayarı ve teyp ışıklarının ateş turuncu renkte olması vs..) ama göreli olan kavramları tartışmak doğru değil kim neyi beğenirse biner keyifle kullanır.. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler
    Son Noktadır bence bu mesaj.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon