Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto Evo ve Fiesta

Selcuk Demiray
    tarrega - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 15

Soru Punto Evo ve Fiesta

Merhabalar,
    Forumdaki ilk mesajım, en uygun burayı gördüm konu açmak için. Yaklaşık 1 aydır bizim hanıma araç bakıyoruz, kala kala Fiesta ile Punto arasında kaldık. İlk değerlendirme sonunda yönümüz Punto idi, sonra Fiesta'ya döndü, dün akşam Fiesta hakkında fordclubtr'de okuduklarımdan sonra yine Punto'ya döndüm gibi ama biraz sizlerden görüş almam gerekiyor. Mesajım biraz uzun olabilir, sıkılmadan okuyacaklara şimdiden teşekkürler.
    Öncelikle hanım 7 senedir otomatik Getz kullanıyor, düz vites bizim için bir seçenek değil, fazla büyük olması istenmiyor, böyle olunca seçenekler azalıyor, WV ve Opel araçlara antipatim var, onlara hiç bakmadım bile. Mazda2,Citroen C3,Pejo 207, Hyundai I20 bunları pek beğenmedik, sebeplerini tek tek yazmayayım uzun sürer.
    PuntoEvo'nun Dynamic Dualogic modelini düşünüyoruz, HillHolder bir avantaj, bunu Fiat500 model araç üzerinde test ettik, beğendik. Diğer yandan B sınıfı araçların çoğu bayanlara hitap etmekle beraber tüm markalar için geçerli olmak üzere hiçbir bayide otomatik test aracı bulunmaması da enteresan. (Birtek Mazda2'de vardı, onun da düz modeli olmadığından dı sanırım) Hatta düz vitesli Punto Evo test aracı bile isim vermeyeyim büyük bir Fiat İstanbul bayisinde bir tane olduğundan randevu verilerek denenebiliyordu. (Henüz denemedik)
    Şimdi sorularım:
    1- Dualogic aslında otomatikleştirilmiş düz şanzıman, ben de benzer bir araç (Toyota MMT vites) kullanıyorum. Tam otomatik kullanan bir kişi Dualogic'e geçince çok yadırgar mı dersiniz? Örneğin bana Toyota servisi tarafından söylenen, kırmızı ışıkta ya da yoğun trafikte uzun süren beklemelerde vitesi boşa alın şeklinde. (Isınma vb. sorunlarınn önüne geçmek için). Dualogic'te de böyle mi yapılmalı? Uzun beklemelerde boşa alınma ihtiyacı var mı? Yine kendi aracımda bazen yokuşta filan bayılır gibi olunca müdahale edip kendim vites küçültüyorum, sizlerin kullanımında Dualogic'te de benzer müdahaleler yapıyor musunuz?
    2- Fiesta'dan çekinmeme neden olan bir konu araçta Karter koruması'nın olmaması, buna açıklama olarak kaza anında motorun sürücünün üzerine yığılması yerine karter koruma olmadığı için aşağı çökmesi şeklinde yorum yapıyorlar. Bana çok ters geldi, ülkemiz yollarını düşünürsek karter koruması olmaması hiç hoş değil. Evo'da karter koruma kapağı (metali her neyse) var mı?
    3- Fiesta'dan bir diğer tırsma nedenim otomatik vites'te bir kişinin başına gelen gerçekten çok aşırı tüketim , şehir için 13lt'den bahsediliyor, ki fabrika değeri 9 filandı galiba. Dualogic kullanan arkadaşlar ortalama şehir içi ne kadar yakıyorsunuz?
    4- Bir başka Fiesta şikayeti ise astar boyanın üzerindeki boyayı tutmadığı kustuğu şeklinde, (birkaç kişiden duydum ne kadar genellenir bilemiyorum) günahını almayayım aracın.
    5- Etrafta çok sayıda Fiesta'ya karşın az sayıda Punto görmek biraz düşündürüyor, ilerde 2. el değeri açısından. Sık araç değiştiren bir aile değiliz, muhtemelen alacağımız araç allah kaza bela vermezse 7-8 yıl bizde kalacaktır. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bu arada Punto'da Skydome seçeneğinin olması (6-8 hafta beklemeyi gerektirse de) çok muhteşem bişi demekten kendimi alamayacağım.
    Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Selçuk.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Sıfır araç alıyorsunuz. Ford ve Fiatı Türkiye' de temsil eden firma aynı. Bence her ikisindende uzak durun derim. Alacağınız aracın yol sesi almamasına, tıkırtı yapmamasına ve plastik kalitesine bakarak zaten en doğru kararı vereceğinize eminim. Umarım doğru kararı verirsiniz. Sevgiler

Not: Ben bu sınıfta sıfır araç alacak olsaydım tercihim Yeni Polo veya Yeni Clio HB olurdu.
    Konu demon tarafından (05/05/2010 Saat 01:30 ) değiştirilmiştir.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

1) evet bazı durumlarda müdahale etmek daha iyi oluyo. sıkışık trafikte debriyaj ısı uyarısı alan çok oldu.

bence eski sistem otomatik vitese alışan robotize manueli yadırgar. markadan markaya çok fark yok bence(opel toyota fiat kullandım) ve hiçbirini beğenmedim sanırım klasik otomatiğe alışkın olduğumdan.

bence klasik otomatik çok daha başarılı bi sistem, zaten toyota bu sene (2010 modelde corollada klasik otomatiğe geri döndü)
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emrah atış
    skyline28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 163

ben bir evo kullanıcısı olarak araçtan çok memnunum Dualogic vites diyer araçların otomatik viteslerinden daha kolay bir sistem start&stop özelliği araçta mevcut oldugundan araç kendini kırmızı ışıkta durduğunda istop ediyor frenden ayagını çekince tekrar çalışıyor bu yüzden senin aracı boşa alma gibi bir düşüncen olmasın......

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

aynı süreçten geçtiğimiz için şu anki durumunuzu gayet iyi anlıyorum.
    öncelikle 3 aşamada ele alın

1-araç özellikleri
    2-fiyat,ödeme şartları
    3-satış sonrası

benim ilk tercihim honda jazz dı,fiyat konusunda beni aştı,eledim
    ikinci tercih vw polo,araç dar ve boş,servis bana çok uzak ve pahalı,eledim
    üçüncü tercih fiesta,elimizde araç yok dediler ve fiyat konusunda anlaşamadık.
    renault clio ilk baktığımda eledim.
    punto evo hiç hesapta yokken,yeni çıktığı için çok iyi kampanyaya denk geldi 3000 tl civarı ucuz aldık,servis çok yakın,arkadaşlar çalışıyor.
    memnunmusunuz derseniz evet.

mersin'de en çok satılan bu segment araçlar
    ford fiesta,renault clio,fiat punto

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur Yılmazer
    Kafa biDüny@ evolodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35½
    Edilen teşekkür: 742

araba zevk meselesi bence öncelikle allah kaza bela vermesin gerisi göz zevki tabiki de biraz maddiyat.bana da çok diyen oldu şunu al bunu al diye ama tektek izmirdeki tüm bayileri dolaştim gözümde hep punto vardi.kuzenim clio cok satiliyor ondan diye tutturdu ama içi boş bir aaba begenmedim sahsen göz zevki ya punto gerçekten oturakli bir araba.performansini burdaki arkadaslar daha iyi bilirler.güzel bir tercih yapacaginiza eminim.hayirlisi olsun simdiden
    Hem çekilmezim hem vazgeçilmez Allah başka dert vermesin

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selcuk Demiray
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı süreçten geçtiğimiz için şu anki durumunuzu gayet iyi anlıyorum.
    öncelikle 3 aşamada ele alın

1-araç özellikleri
    2-fiyat,ödeme şartları
    3-satış sonrası

mersin'de en çok satılan bu segment araçlar
    ford fiesta,renault clio,fiat punto
    Öncelikle yanıtınız için teşekkürler.
    Evet bizim açımızdan da 1 ve 2'yi geçtik diyebiliriz, 3. yü daha önce Fiat bir aracımız olmadığından ancak edinirsek göreceğiz. Clio'yu başta ben de dşünmüştüm ama yakından gördükten sonra hiç içimize sinmedi, bayi de alakasızdı. Hatta şöyle bir garip durum oldu, hanım sürücü koltuğuna oturdu, doğal olarak boyu biraz kısa olduğundan koltuğu yükseltmek için kol aramaya başladı, satıcı ne derse "bu giriş seviyesinde bir araç koltuk yükseltme yok". İnanamadım, hangi devirdeyiz ya? Yastık mı hediye ediyorsunuz dedim

Selcuk Demiray
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıfır araç alıyorsunuz. Ford ve Fiatı Türkiye' de temsil eden firma aynı. Bence her ikisindende uzak durun derim. Alacağınız aracın yol sesi almamasına, tıkırtı yapmamasına ve plastik kalitesine bakarak zaten en doğru kararı vereceğinize eminim. Umarım doğru kararı verirsiniz. Sevgiler

Not: Ben bu sınıfta sıfır araç alacak olsaydım tercihim Yeni Polo veya Yeni Clio HB olurdu.
    Ses konusunda doğru söylüyorsunuz ama bu konuda çok beklentim yok, bizim yollarımızda sadece TEM'e çıktığımda tıkırtı sesi duymuyorum. Üstelik aracım sıfırı 45 civarında satılan C sınıfı bir araç, gelen sesleri duysanız inanamazsınız, bir gün üşenmeyip kayıt yapacağım, servis bazı sesleri kesmesine rağmen, konsoldan gelen sesler bir süre sonra yine hortluyor maalesef, vakitsizlikten bir sonraki bakımı bekliyorum, şu anda gösterge panelinden gelen sesi 2 adet kağıt mendil sıkıştırarak kestim, mutluyum

Selcuk Demiray
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Yanıt veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim, düz vitesi ile bir test sürüşü ayarlayacağız artık, şu anda pusulamız Evo'yu işaret ediyor.

GÖKHAN IŞIKLI
    gokhan.bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 53

kesinlikle doğru karar verirsinin puntoyu seçerseniz bahse geçen bütün arabaları ve fazlasını tek tek denedim aralarında en çok zevk veren ve kaliteli araç bence punto dur.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Alıntı tarrega Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yanıtınız için teşekkürler.
    Evet bizim açımızdan da 1 ve 2'yi geçtik diyebiliriz, 3. yü daha önce Fiat bir aracımız olmadığından ancak edinirsek göreceğiz. Clio'yu başta ben de dşünmüştüm ama yakından gördükten sonra hiç içimize sinmedi, bayi de alakasızdı. Hatta şöyle bir garip durum oldu, hanım sürücü koltuğuna oturdu, doğal olarak boyu biraz kısa olduğundan koltuğu yükseltmek için kol aramaya başladı, satıcı ne derse "bu giriş seviyesinde bir araç koltuk yükseltme yok". İnanamadım, hangi devirdeyiz ya? Yastık mı hediye ediyorsunuz dedim
    Puntonunda baz donanımında koltuk yükseltme yoktur.

Selcuk Demiray
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Merhabalar,
    2- Fiesta'dan çekinmeme neden olan bir konu araçta Karter koruması'nın olmaması, buna açıklama olarak kaza anında motorun sürücünün üzerine yığılması yerine karter koruma olmadığı için aşağı çökmesi şeklinde yorum yapıyorlar. Bana çok ters geldi, ülkemiz yollarını düşünürsek karter koruması olmaması hiç hoş değil. Evo'da karter koruma kapağı (metali her neyse) var mı?
    Bu soruma cevap alamadığımı farkettim, bu bana önemli geliyor. Yanıtını bilen var mı acaba? Punto Evo için ?

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

GP lerde yada Evo da karter koruma yok sonradan taktırabiliyorsunuz.. aynı durum fiesta içinde geçerlidir sanıyorum.. ford servisine sorun derim..

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

ben olsam ikisinide almam..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Puntonunda baz donanımında koltuk yükseltme yoktur.
    konudan sapmak istemiyorum ama nasıl yani???

sürücü koltuğundan bahsetmiyomuyuz?

bende var???
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı Romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben olsam ikisinide almam..
    Kesinlikle katılıyorum sıfır araç alacak olsam ve para konusunda çok sıkıntım yoksa saydığınız araçlardan Mazda2 yi tek geçerdim sorunsuz bir araç arıyorsanız Mazda2 yi düşünmelisiniz.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bu soruma cevap alamadığımı farkettim, bu bana önemli geliyor. Yanıtını bilen var mı acaba? Punto Evo için ?
    Motor-karter korumanın amacı araç altını hafif darbe ya da taşlardan korumak, içeriye toz ve çamur girmesini engellemektir.Dolayısıyla düşen motoru tutması beklenemez.Bu durumda yolcu kabinine motorun vereceği hasar çok daha fazla olur,

Evodaki durum da GP ile aynıdır.Yani motor alt koruması hiçbir modelde yoktur şuan için.İleride gelecek sport ya da multiair turbo sportta olur büyük bir ihtimal.Şuanda Türkiyede satılan Evolarda mevcut değildir yani...

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

atmaca615
    Ziyaretçi atmaca615 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gp lerde alt karter koruması yok ancak en az alt karter koruması kadar önemli belli bir kaç profili var ve bunlarda gerçekten oldukça başarılı çukura tümseğe yada belediye tarafından kazılmış ve yolun ortasında bırakılmış bir kaldırım taşına arabanın altını sürtmeniz durumunda oldukça yararı dokunuyor onun dışında yakıt konusunda benim aracım 2009 model grande punto ve dualogic yada otomatik vites en azından öyle söylüyorlar sadece debriyajı yok bilgiğiniz manuel vitesten en ufak bir farkı yok yani anlayacağınız şehir içinde kilometrede 30 krş dan aşşağıya yaktığını hiç görmedim gören varsada vallahi birşey diyemem bir başka sorunuza cevap ise grande punto ve punto evo tamamen farklı araçlar bana sorarsanız benim fikrim punto evo tutulacağı kadar tutuldu hiçkimse evo nun grande punto kadar tutulmasını beklememeli çünkü araç her yönüyle bir başarısızlık abidesi oldu dilerim bir sonraki versiyonunda grande punto çizgisini tekrardan yakalayabilirler...
    Araç tavsiyesi konusundada bana kalırsa honda ve mazda nın aradığınız segmentlerdeki modellerine öncelik göstermenizi tavsiye ederim...

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

onur,
    mersin de mazda'nın doğru düzgün ne bayisi oldu nede servisi, şimdi opel gedizler almış bayiliğini,ben bizzat baktım o araca.büyük ihtimal yedek parça sorunu yaşanır mersinde.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onur,
    mersin de mazda'nın doğru düzgün ne bayisi oldu nede servisi, şimdi opel gedizler almış bayiliğini,ben bizzat baktım o araca.büyük ihtimal yedek parça sorunu yaşanır mersinde.
    Hakan Hocam;bu mazda ne çektiyse zaten bu servislerinden çekti.ama gedizler ciddi bir kuruluş biliyorsunuz İstanbul merkezli bir holding parça noktasında sıkıntı olacağını zannetmiyorum ayrıca Allah göstermesin kaza dışında pekte yedek parçaya ihtiyaç duymuyorsunuz Mazdada adamlar araçları yıllardır en problemsiz araç seçiliyor ve teknolojidede üst noktadalar ülkemde millet tutturmuş Toyata diye ama japonyada bile en çok tercih edilen japon markası mazda ve mitsubishi dir bizim burdakiler Japondan iyi bildikleri için 1996-97 model 300-400000km de corollalara hala 15-16000 veriyor.enteresan değilmi?
    Ayrıca iddalı bir fikir söyliyim mesala şa an Mazda3 e segmentinde rakip olacak araba yok bana göre.
    Konu Honor COOPER tarafından (08/05/2010 Saat 10:43 ) değiştirilmiştir.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Sayfa 1/2 12 SonSon