Sayfa 2/2 İlkİlk 12
40 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: 1.4 punto lounge duologic ile ilk izlenimlerim

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

dualogıc biraz can yakar. benim aracımda dualogıc fakat hiç memnun değilim. renault edc veya vw dsg çok çok daha üstün dualogıc den. bikere P ye alamıyorsunuz kışın karda kışta el freni çekemeyebiliriz. veya çok dik yokuşlarda el freni yetersiz olabilir yıl olmuş 2012 takozmu koyacaz ? manuel olsa at viteste kalsın ama bizimkiler a/m bölümünde bile el freni inikken biri itiyormuş gibi kayıyor. Bence dualogıc 10 üzerinden 5. Bu arada hayırlısı olsun yeni aracınız.

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dualogıc biraz can yakar. benim aracımda dualogıc fakat hiç memnun değilim. renault edc veya vw dsg çok çok daha üstün dualogıc den. bikere P ye alamıyorsunuz kışın karda kışta el freni çekemeyebiliriz. veya çok dik yokuşlarda el freni yetersiz olabilir yıl olmuş 2012 takozmu koyacaz ? manuel olsa at viteste kalsın ama bizimkiler a/m bölümünde bile el freni inikken biri itiyormuş gibi kayıyor. Bence dualogıc 10 üzerinden 5. Bu arada hayırlısı olsun yeni aracınız.
    Dualogic Manuel'den farkı yok park edince viteste bıraktığınızda (1de veya geride ) öyle durur.boşta bırakırsanız uyarı verir sesli ve görsel olarak, tabiki çift kavramalı viteslerin kullanımı daha konforlu vites geçişleri daha seri olabilir, ancak garantisi bitince Dsg nin arıza masraflarını forumlardan takip edebilirsiniz, EDC, TCT, powershift nispeten daha yeni ve şimdilik çok şikayet yok umarım olmazda.
    Neticede dualogic diğer tek kavramalı robotize şanzımanlarla benzer özellikleri taşımakta(auto6r,easytronic,mmt vs..) ancak park edince viteste bırakıldığında normal Manuel araç gibi durur yanlış bilgilendirme yapmayalım.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Viteste iken aracin kayiyor ise, manuel versiyonunun da kayiyordur
    yani dualogic olmasiyla ilgili bir durum degil bu bahsettgn.

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı srkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dualogic Manuel'den farkı yok park edince viteste bıraktığınızda (1de veya geride ) öyle durur.boşta bırakırsanız uyarı verir sesli ve görsel olarak, tabiki çift kavramalı viteslerin kullanımı daha konforlu vites geçişleri daha seri olabilir, ancak garantisi bitince Dsg nin arıza masraflarını forumlardan takip edebilirsiniz, EDC, TCT, powershift nispeten daha yeni ve şimdilik çok şikayet yok umarım olmazda.
    Neticede dualogic diğer tek kavramalı robotize şanzımanlarla benzer özellikleri taşımakta(auto6r,easytronic,mmt vs..) ancak park edince viteste bırakıldığında normal Manuel araç gibi durur yanlış bilgilendirme yapmayalım.
    Çınarcıkta kamp yapıyorduk bunu denemiştim. geriye aldım vitese aldım gene kaydı taş koymuştuk arabada uyudum dedim elim el frenine gelir vs yanlışlıkla diye bi yanlışınızvar aracım dualogıc kontak kapalıyken aracı asla tutmuyor rampalarda ileri veya geri kayıyor.

Cengiz Dinçsoy
    dincsoy16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16DE826
    Edilen teşekkür: 154

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çınarcıkta kamp yapıyorduk bunu denemiştim. geriye aldım vitese aldım gene kaydı taş koymuştuk arabada uyudum dedim elim el frenine gelir vs yanlışlıkla diye bi yanlışınızvar aracım dualogıc kontak kapalıyken aracı asla tutmuyor rampalarda ileri veya geri kayıyor.
    El freninizde, balatalarinizda yada disklerinizde problem olabilirmi?benim dualogic viteste stop edince hic kacirmiyor masallah

Sent from my GT-I9100 using

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı dincsoy16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    El freninizde, balatalarinizda yada disklerinizde problem olabilirmi?benim dualogic viteste stop edince hic kacirmiyor masallah

Sent from my GT-I9100 using
    akşam tekrardan deniyeceğim ama benim araç bariz kaçırıyor ileri geri.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

DUALOGIC sistemi ile hiç bir alakası yok olayın.

**Sizin araç yokuşta kaçırıyor ise, aynı yokuşta aynı şartlardaki motora sahip "manuel vites" 1.4 Fire araç da kaçıracaktır.

Motor sekmanlarınızla ilgili bir sorun başladıysa eğer, kompresyonu yeterli gelmeyip motor harekete başlıyor olabilir.

Ama sekmanlarda ve pistonlarda herhangi bir problem yoksa. Çok dik olmayan yokuşlarda, motor kendini bırakmaz. El frensiz bile durur. Belki de aracınıza özel bir durum oluşmuş olabilir.

Doğan Akb
    kurnugea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 8

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
    2009 1.4 Duologic aracımın şu anda 40.000 km civarlarında. Duologic parasının hakkını (satın alırken 800 tl civarı bir fark ödedik alt üstü) veren gayet başarılı bir sistemdir. Çift kavramalı ve CVT şanzımanlara göre eski teknoloji bir şanzımandır evet ama o dediğim gibi fiyat / performans oranı yüksektir. Ayrıca, klasik tork konvertörlü şanzımanlar gibi tüketimi arttırmaması da gayet iyidir.
    Son 4.500 km için (yaklaşık 2.500 km si. şehir dışı) şehir içi & dışı karışık yol bilg. ortalaması 6,8 km / 100 km. Şehir içi İstanbul trafiği, şehir dışı ise tam yüklü iken hızlı otoban trafiği.
    Özetle, bizim arabalar çok yakmıyor, benzin çok pahalı olduğu için çok ödüyoruz.
    "Ne mutlu Türküm diyene!"

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DUALOGIC sistemi ile hiç bir alakası yok olayın.

**Sizin araç yokuşta kaçırıyor ise, aynı yokuşta aynı şartlardaki motora sahip "manuel vites" 1.4 Fire araç da kaçıracaktır.

Motor sekmanlarınızla ilgili bir sorun başladıysa eğer, kompresyonu yeterli gelmeyip motor harekete başlıyor olabilir.

Ama sekmanlarda ve pistonlarda herhangi bir problem yoksa. Çok dik olmayan yokuşlarda, motor kendini bırakmaz. El frensiz bile durur. Belki de aracınıza özel bir durum oluşmuş olabilir.
    Kardeşim stop ettikten sonra bahsediyoruz yokuş kalkış destekli araç manuel gibi geri mi kaçırır diyorsunuz ? ben bundan şikayetçi değilim çalışırken tutuyor stop ediyorum el freni çekiliyken tutuyor fakat el freni indiğinde viteste veya gerideyken boş taymış gibi kayıyor. Çünkü bizim otomatiklerde P olayı yok ama arkadaş kendininkinin kaymadığını idda ediyor akşam denedim arabanın frenler sertleşmiş yokuş aşağı gidiyordu valla ya benim evo da sorun var yada o arkadaşınki değişik şanzıman..

MEHMET ÖZEN
    mehmet72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Batman
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

5k easy 1.4 fıre 77 hp dualogıc s&s fiat punto 2012 model benzinli aracı aldım ama elime ulaşılmadı bugün verilecek.nasıl bir araba yakıt ve suspasıyon nasıl.yardımcı olurmusunuz.start&stop özelliği varmı acaba.otomatik vites

Ferdi BALLI
    _FeRDi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DZ 0045
    Edilen teşekkür: 175

Yeni aracın hayırlı olsun. Yeni Punto ile ilgili merak ettiğim tek bir şey var, yol sesi durumu nasıl?İçeriye hala çok ses giriyor mu yoksa yalıtımı iyileştirmişler mi acaba?

Grey Goose ...

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

bende aynı araç ile 6-7 arası yakıyorum 7 yi geçmiyor 120 130 lada gittiğim oluyor şehir içi hatta dahada fazla yakıtından çok memnunum, hayırlı olsun

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Hayırlı olsun....
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Dualogic vites candır kim ne derse desin. Şikayet konusuna gelince girin opele forda herkes bu tarz tiptronik vitesten illallah demiş...
    DSG filan daha iyidir mutlaka ama bu fiyata dualogic vites candır. Ben alırken de çok olumsuz yorum okumuştum ama kullandıkça gördüm ki gayet güzel. Tek olumsuzluk hızlanmalar o da vitesten çok motor kaynaklı, 3'e çekmeden araç gitmiyor manuel müdahale ya da dip gaz gerekiyor. ..

Güneş Doğar
    GUNES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

13.200 km'de aracım...duologic benzinli... ortalamam 7.2....genelde şehir içi kullanırım...otobanda sabit 90 km hızla 5-5.5 civarında...benzinli için gayet iyi değerler bence...

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

Allah c.c. kazszı belasız kullanmak nasip etsin.bende de 2011 (aralık 2010 teslimi) evo 1,4 77 hp dynamic dualogic var.skydomlu.aracımıza severek biniyor ve kullanıyoruz ailece.varsın geç hızlansın neticede aile aracı ve çoluk çocuk biniyoruz.kurallar dahilind ekullanılınca oldukçe keyifli dayanıklı tam bir fiyat perfomans makinası.muadili araçlar için 35-40.00 Tl arası fiyat veriyorladı sunroof veya panaromik tavan ile. ben o zaman 31.750 tlye kasko maliyeti içinde aldım.daha ne isteyeyim.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

ilker köse
    sehzadeamasya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

hayırlı olsun güle güle kullanın

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Hayırlı olsun. Ben de taze dualogic kullanıcısıyım. Test aracı haricinde hiç dualogic kullanmamıştım ama alırken neyle karşılaşacağımı biliyordum. Şimdilik çok memnunum.

Bu aracı almak isteyen olursa nacizane ben de görüşlerimi yazayım istedim;
    eski aracım dizel Citroen C1'den sonra uçak gibi geldi, çok sessiz, çok yumuşak, konforlu. 100'ün üstündeki hızlarda motor sesi epeyce geliyor, yol sesi bana makul geldi (Continental 185/65/15 lastiklerle). Ama tabii performans aracı olmadığını akıldan çıkarmamak lazım. C1'ime nazaran torkun düşük olduğu hissediliyor ama "gitmiyor" diyemem. 1'den 2'ye atarken doğal olarak biraz sarsmakla birlikte sonraki viteslerin geçişleri gayet yumuşak. Vites düşürmeler daha da yumuşak. Vites geçişleri çok hızlı değil ama araç devirlenmeye istekli olduğundan ihtiyaç halinde dip gaz yapıldığında "paçayı yırtacak kadar" çabuk hızlanıyor.

Az trafik, bol otoban, nerdeyse dümdüz bir güzergahta 5.8 litre ortalamayla işe gidip geliyorum. Otobanda hız sabitleyiciyi 90 km/s'nin çok az altına ayarlıyorum, en ekonomik hız olarak bunu tecrübe ettim. Şehir içinde de mümkün olan her yerde 50-70 km/s aralığında hızı sabitliyorum. 50'yle giderken 3-4 litre anlık tüketim gösteriyor.

Almayı düşünenlere tavsiye ederim.

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

hayırlı olsun, güle güle kullanın

Sayfa 2/2 İlkİlk 12