Merhaba arkadaşlar.. Beni her zaman sinirlendiren bir olay var az önce bir arkadaşımızın az kalsın ölüyordum diye açtığı konuyu görünce yine sinirlendim.. Türkiyede ehliyet almak çok çok kolay.. Hepimizin çevresinde muhakkak ehliyeti olup araç kullanmayı bilmeyen insanlar vardır. cebinde E sınıfı yani otobüs ehliyeti olup araba kullanmayı bilmeyen çok insan gördüm.. nasıl oluyorda bu insana otobüs kullanabilir diye bir belge verebiliyorlar. Bence bu iş biraz daha sıkı denetimlerden geçirilmeli.. bir insan 18 yaşını dolduruyor sürücü kursuna gidip başvuruyor bir kitap verip o kitapta yazan temel bilgileri öğreniyorlar... Direksiyon dersinde sadece aracı kaldırıp durdurmayı öğretiyorlar ve 5 dk bile sürmeyen direksiyon sınavından sonra ehliyet çıkartmaya hak kazanıyorlar.. Sonra eşinen dostundan ailesinden birisinin yarım yamalak verdiği bilgilerden sonra trafiğe çıkıyor bu insanlar sonra kazalar oluyor sonra bilgisiz bilinçsiz insanlar yetişiyor... Lastiği patlar lastik değiştiremez, trafiğe çıkar sadece kendini değil binlerce insanın hayatını riske atar.. İnsan canı bu kadar değersiz olmamalı.. Bu iş daha çok denetlenip yılda binlerce insana ehliyet vermek yerine o sayı yüzlere onlara inse kazalar falan ortadan kalkar..