Sayfa 30/35 İlkİlk ... 10262728293031323334 ... SonSon
686 sonuçtan 581 ile 600 arası

Konu: MaX KaÇ Km YapAbilDik?

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

arkadaşlar dün bugün bakıma soktum arabayı sabah 9.15 te teslim ettim akşam 6da teslim aldım 110.000 bakımı + carbon clean + araç altı ses ve paslanmazlık izolasyonu + teflon boya koruma ve parlatma + detaylı iç temizlik = 420 tl ye mal oldu. Bornovadan otobana çıkıp gazı sonuna kadar oturttuğumda o kadar şaşırdımki anlatamam arabayı aldığımdan beri ilk defa böyle bir ivmelenme yaşadım ışıkkent düzlüğünde 210 km rampayı çıkarken 190 km balçovaya gitmek için çeşme istikametine dönüp hafif rampa aşağı tam gaz giderkende merak eden arkadaslar için devir 4400 dd ve 220yi yaklasık 5 km kadar geçti yani 225 km... Maşallah allah nazar değdirmesin...

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

pes

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Walla cogu ınanmaz arkadasım bende aydın otobanında 220 yı gordum hatta dayandı ıbre ama ona bıle ınandıramadım kımseyı
    I ' m c a p u l i n g . . .

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

bu konuya bende dahil olmak istiyorum. benim dikkat ettiğim bir nokta var bu sadece fiat markasında yok çoğu markada var tabi BMW yada Mercedes gibi markaları gözlemleme şansım olmadı. 2005 yılından sonraki arabalarda ne yazıkki hız göstergelerinde sapmalar var. bunu test ettik ben (2000 Palio 1,4El) 110 km ile sabit giderken önümde giden arkadaşın (2007 linea) hız göstergesi 130km yi gösteriyordu zaten yol kenarlarında bulunan hız göstergelerinde de bunu görebiliyorsunuz hızınızı 120km ye sabitleyip bir bakın bakalım orada hızınız ne kadar gösteriyor. bu sapma hız arttıkçada artmaktadır. yani siz 200km yaptım derken aslında hızınız 170-180 olabilir.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

hız yapmayın tehlikeli canınızamı susadınız

HAKAN SABANCI
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933

Alıntı IVAA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuya bende dahil olmak istiyorum. benim dikkat ettiğim bir nokta var bu sadece fiat markasında yok çoğu markada var tabi BMW yada Mercedes gibi markaları gözlemleme şansım olmadı. 2005 yılından sonraki arabalarda ne yazıkki hız göstergelerinde sapmalar var. bunu test ettik ben (2000 Palio 1,4El) 110 km ile sabit giderken önümde giden arkadaşın (2007 linea) hız göstergesi 130km yi gösteriyordu zaten yol kenarlarında bulunan hız göstergelerinde de bunu görebiliyorsunuz hızınızı 120km ye sabitleyip bir bakın bakalım orada hızınız ne kadar gösteriyor. bu sapma hız arttıkçada artmaktadır. yani siz 200km yaptım derken aslında hızınız 170-180 olabilir.
    murat kardeş haklısın sapma var bunu daha öncede yazdım ama bunu ben 2 farklı araçla denedim sapma yok gibi bişeydi tabiki vardır fakat o kadar sapma oldupunu sanmıyorum ben aynı zamanda racing kullanıcısıyım ve o hızların nasıl olduğunu biliyorum o yüzden çok az bir sapma olduğu düşüncesindeyim

Hakan Hakan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Hakan_vectra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 35

260 km......Sonnnnnnnnn

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

260 mı punto değildir herhalde

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Opel vectra CDX 2.5
    I ' m c a p u l i n g . . .

HAKAN SABANCI
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933

daha biraz önce VOLVO S40 1.6D ile kapıştık ben geçer diye düşündüm ama işin eğlence kısmındaydım fakat düşündüğüm gibi olmadı benim puntoya sanki ilham geldi bir baktım yavaş yavaş uzamaya başladım volvo'nun yanından bornovadan otobana çıktık ışıkkent yokuşunu beraber geçtik çeşmeye doğru ayrıldık hafif rampa aşağı giderken benim kadran 210 civarlarına geldiğinde volvo'nun yanından baya baya uzamıştım çok şaşırdım EGZOTİK KIRMIZIMI SEVİYORUM

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

arkadaşlar benim pisi kopat bir kuzenim var daha önce kullandığım araç albea dı yeminler olsun dümdüz yolda aracı ibrede yazan 200 geçirdi siyah olan yere getirdim ağzım açık kaldı aracım dizel 1.3 multijet 75 beygirdi. şuan askerde onları video ya çektim şuan askerde gelirse bu siteye atıcam videoları

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bana şuan gülüceksiniz ama gördüğünüzde ağzınız açık kalacak

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

şuan punto dizel 75 beygir onda da ibreyi sona getirecem diyo geldiğinde dediğini yaparsa onu ibret olsun diye siteye atıcam

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

birincisi albea 1.3 70 hp ikincisi gülünmez bile boyle bir espriye o kadar net

M. Öztaş
    Bursali16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Maksimum kaç yapacağı belli, 150-160'ı buluyorsa yeter bence

Deniz Hamamcioglu
    denizhamamcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    ..
    Edilen teşekkür: 114

Dede yadigarı 92 model 1.6 Tempra ile Pozantı-Adana arasındaki otobanda hafif yokuş aşağı 195 km/h. Araçta devir kesici yok. kol çıkartana kadar devir çeviriyor zaten bu hızı yaptıktan sonra stop etti. Sonradan vurdurup çalıştırdım, bir sorun çıkmadı. Hala aslanlar gibi çalışıyor. Ancak 195 km/h hızla giderken stop edince korkuyor insan.

06 Grande Punto 1.3 Multijet 90 HP aracımla yine aynı yolda düzlükte 200-210 km/h, hafif yokuş aşağı 220 km/h. 200 km'nin videosu da vardı bir yerlerde. Bulursam eklerim.

Punto'dan önceki aracım olan 99 model Subaru Impreza GT ile (290-300 HP arası hafif gıdıklanmış bir araçtı.) Adana otobanında 290 km/h civarı. İbre 260'da bitiyordu ancak bitmesine rağmen baya inmeye devam etmişti. Hatta 320-330 km/h civarına kadar da yolu vardı ancak ben daha fazla zorlamadım. Bu kadar yüksek hızlarda bile koltuğa yapıştırabilen, hala kuvvetli bir şekilde ivmelenebilen ve direksiyonu Toros dağlarının rüzgarlı otobanında bıraksanız bile 1 cm dahi şeritten kaymayacak mühendisliğe sahip bir araçtı. Hatta 250 km/h civarı bir hızla seyrederken unuttuğum bir virajla karşılaşmış ve bu hızla en ufak bir kayma yaşamadan dönmüştüm. Aynı zamanda hızlanma aşamasındayken gaza gelen bir Ford Scorpio V6'yı da çok utandırmıştım. 230 km/h civarında sabit giderken arkamdan gelip yanımdan yavaşça geçip baya sevinmişti. Geçtikten sonra dip gaz yaparak sanki 100 km/h hızla giden bir aracı sollar gibi yanından hızlıca geçtim. Geçerken de şöföre baktım. Yüz ifadesini hala unutamam. Aracı alalı 1 hafta olmuştu ve bu durumlardann sonra bir kez daha aşık oldum. Hala rüyalarıma girer

Bahsettiğim Ford Scorpio'nun şöförünün yüz ifadesinin bir benzeri:

Yine Subaru'mla Bursa otobanında da yazın 260 km/h yapmıştım. Adana yolundan daha virajlı olduğu ve hava sıcak olduğu için zorlamadım.

Bu hızları yaptığımda Tempra yaklaşık 145.000 km'de (ilk sahibiyiz), Punto 45.000 km'de, Subaru ise 160.000 km'de (motor 40.000 km de) idi.

Subaru'nun stabilitesinden sonra Punto ile o hızlara çıktığımda farkı çok çok iyi anlamıştım. Punto bu hızlarda yolda biraz geziyor

Bu arada Punto'larda ibredeki sapma 4 km/h civarı. GPS ile 3 farklı cihazdan ölçüm yaptım. Aynı sonucu verdi. Subaru da aşağı yukarı 4-5 km/h sapmaya sahip. Yani gerçek hızınızdan 4-5 km/h daha hızlı gösteriyor iki aracın da ibresi.
    Konu denizhamamcioglu tarafından (01/03/2012 Saat 02:46 ) değiştirilmiştir.

Kubilay Kubilay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. puntor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777
    Edilen teşekkür: 88

90km

Mesut Deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    70 hp lik albea multijet düz yolda 200 ü görebilirken 75 hplik gp nin 200 ü bulamamasini pek anlayamiyorum. agirliklarida cok farkli degil.
    ben bu söze katılıyorum daha çnce kullandığım araç albea idi allah şahidimdir ki o araçla kadranda yazan 200 km yi geçti siyah yere geldi ama bu içine tükürdüğüm gp bir türlü 165 km yi geçmiyo ben de bir türlü anlam veremedim kaldı ki albea nın km si 350.000 de idi gp ise daha 100.000 de anlama veremedim ????

tolga tolga
    BeCkS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

aydın otobanında 195 km hızı gördüm

Ufuk Orhan
    ufuk_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    33fv137
    Edilen teşekkür: 279

max. 195 yaptım dobloyla...sciroccoyla 245 gördüm

Yer imleri

Yer imleri