Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon
109 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Grande punto ve punto evonun farkları

bahadir cimen
    bahadir77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34BTC97
    Edilen teşekkür: 40

grande puntodakı malzeme on konsol (aktıve modelını kullanıyorum sırket aracı olarak) cok sert maddeden yapılmıs. aslında gp full kıtt lı almaya gıttım bayıye ellerınde olmadıgı ıcın 40 gune gelır dedıler bıde evoya bakın dedıklerı anda bakalım nede olsa almıcaz dedım. ve ıcıne bındıgım an fıkrım degıstı. cok fark var evo ıle gp arasında. malzeme kalıtesıde ıyı konsolun goz alıcılıgıda...
    fiestanın malzemesını evo ıle kıyasladıgımda bırkac ornekle acıklayayım. arac elektrık kırmızı ıcındekı renk mat desem degıl fusya desem degıl. ayrıca el frenı sıyah torpıdonun bazı yerlerı mat lacıvert. vıtes mat lacıvert sınyal ve sılecek kolları sıyah... yanı renk uyumsuzlugu var aracta. bırde cd calar bolumunde gereksız bır dunya tus var. hele hele ok tusunun ustundekı tusa basmak zanaat ıstıyor.

tabıkı bunlar benım fıkrım....herkesın fıkrıne de saygı duyarım....

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

ok tuşunun üstündekine katılıyorum kesinlikle..
    bence o iç döşeme rengini güzel seçememiş..benimki siyah içi bordo mesela gayet şık..uyum var

Cihan GÜNDOĞDU
    Bolu_Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    14 KB 120
    Edilen teşekkür: 197

Evo'ya binmesem yada bilmesem direk gidip alıcam yazılanlara göre GP'nin üretimi durucak demiş arkadaşımız üzücü bir olay kaynak sağlammı

Tipo 1.6 SLXie MPI & Grande Punto 1.4 Fire & Bravo T-Jet Dynamic

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Alıntı Bolu_Beyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evo'ya binmesem yada bilmesem direk gidip alıcam yazılanlara göre GP'nin üretimi durucak demiş arkadaşımız üzücü bir olay kaynak sağlammı
    Şükür ki biliyosunuz, evo gibi bu kadar iğrenç, rezalet bir arabayi buradakilerin abartmasiyla iyi araba sanacaktiniz az daha.
    evo evo..

Caner Atasever
    swimmer_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı Bolu_Beyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada yazılanlar arasında Evo'ya binmeniz ve bilmeniz açısından soruyorum ne fark var sizin bilgilerinizle ? Sadece merak ettim

Bir de şu seat ibiza olayı... Ah babam tutturmasaydı dizel diye 1.2 tsi 105 bg 7 ileri DSG alıcaktım ama dizel olunca bir de triptronic olması gerekiyordu gidip evo aldım gp öneren de oldu ancak inceledim iç malzemesi hoşuma gitmedi o dönemde bir de tasarımı ve dış görünüşü her ne kadar hoş da olsa (buradan evonunki kötü dediğim anlaşılmasın evoma bayılıyorum ) biraz geride ve eski kaldığını düşünmüştüm hala da böyle düşünüyorum herkesin kendi tercihi gidip görmek, hangisi hoşuna gidiyorsa bütçeni de düşünüp almak lazım

Hepinize iyi akşamlar diliyorum

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Aracımı yani punto evo yu alırken baya bir araştırma yaptım...Öncelikli olarak yakıt çok önemliydi...Neyse araştırmaları tamamladıktan sonra full olan evoya karar kıldım arada puntoyada baktım... Görsel olarak herhangi bir done gözetmeksizin çok fark olduğuna kanaat getirdim...Eskişehire gelen yeni trafik şube müdürü sigara kırmızı ışık seyir halinde iken telefonla konuşma emniyet kemeri takıntısı olunca kırmızı ışık ve sigara haricinde evo aldığım için çok isabetli bir karar verdiğime inandım...

SerdaR KORKMAZ
    Electra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 32

Evoyu hiç kullanmadım ama genelde markalar, yeni bir modele kasaya veya makyajladıkları araçlarda onu geliştiriyorlar sorunları gideriyorlar. Evonun mutlaka Gp den üstün tarafları vardır.

Ben görselliğe önem veririm. Evoya birtürlü alışamadım, şimdi aracımı satıp yükseltme ihtimalim var tercihim yine Gp olacak Evoya hiç bakamıyorum içimden gelmiyor. Bazı markalar var bir aracı makyajlıyor veya yeni kasasını çıkarıyor insan diyorki eskisi daha güzeldi arabayı bozmuşlar. Evo da bence bunlardan biri.

Gp fanatikliği herhalde benimki bilmiyorum Scirocco alana kadar GP den başkasını görmez gözüm.

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Alıntı ecosi26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracımı yani punto evo yu alırken baya bir araştırma yaptım...Öncelikli olarak yakıt çok önemliydi...Neyse araştırmaları tamamladıktan sonra full olan evoya karar kıldım arada puntoyada baktım... Görsel olarak herhangi bir done gözetmeksizin çok fark olduğuna kanaat getirdim...Eskişehire gelen yeni trafik şube müdürü sigara kırmızı ışık seyir halinde iken telefonla konuşma emniyet kemeri takıntısı olunca kırmızı ışık ve sigara haricinde evo aldığım için çok isabetli bir karar verdiğime inandım...
    "kırmızı ışık ve sigara haricinde evo aldığım için çok isabetli bir karar verdiğime inandım"

demişsiniz, bunların evoyla ilgisini çözemedim ben?
    evo evo..

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

GP cilerin yazdıklarını okuyunca insanın arabasını satası geliyor ...
    İşin gırgırı bir yana her üretilen model bir öncekinin devamı gibi olsada teknik,kalite,konfor ve görsellik olarak daha ileri düzeyde oluyorlar,şimdi araçlarınızı yenilemek gibi bir imkanınız olsaydı eminim % 80 iniz gidip Evo alırdı...

SerdaR KORKMAZ
    Electra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 32

Alıntı *USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GP cilerin yazdıklarını okuyunca insanın arabasını satası geliyor ...
    İşin gırgırı bir yana her üretilen model bir öncekinin devamı gibi olsada teknik,kalite,konfor ve görsellik olarak daha ileri düzeyde oluyorlar,şimdi araçlarınızı yenilemek gibi bir imkanınız olsaydı eminim % 80 iniz gidip Evo alırdı...
    Tam üstüne bastın. Aracımı yenileme durumum var. 2010-11 Gplere bakıyorum hala Evoya hiç bakmadım. Üstteki mesajımı okumamışsınız sanırım.

Cihan GÜNDOĞDU
    Bolu_Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    14 KB 120
    Edilen teşekkür: 197

Evo'da iyidir iyi Bazı arkadaşlar kızmış ama ben bazı arkadaşların abarttığı kadar kalite ve konfor farkı göremedim o yüzden böyle söyledim Sonuçta GP EVO 2 side PUNTO kardeş araba yani yolda gördüğümde kornaya basar selam veririm

Tipo 1.6 SLXie MPI & Grande Punto 1.4 Fire & Bravo T-Jet Dynamic

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Alıntı Electra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam üstüne bastın. Aracımı yenileme durumum var. 2010-11 Gplere bakıyorum hala Evoya hiç bakmadım. Üstteki mesajımı okumamışsınız sanırım.
    İçine otur biraz incele,mümkünse test sürüşü yap,farkı göreceksin...

Hakan Kayra
    cunsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 14

Evo'yu öncekilerle kıyaslamak cinayet olsa gerek Herkes kendi malını övüyor muhtemelen fakat Evo'nun farkı açık şekilde ortada, kronik arızaların yok olması da cabası..Bence bu araca saygı duymak lazım
    Konu Scottie tarafından (13/07/2011 Saat 00:20 ) değiştirilmiştir.

alper ALPĞOLU
    ultraslan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 plaka:))
    Edilen teşekkür: 87

Alıntı k0d3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlarin çoğu evo dynamic de var. Neye göre evo da yok dediniz?
    kusura bakmayın ama çoğu derkenn?saydıklarımın yarıısından fazlası yok orjinalden kararta camlı spor koltuklu marşpiyelli 16 çelik cantlı sportif spoılerli esp li asr li vs daha sayamadıgım bi çok özellikli evo şu an üretimde YOKKKK
    noone knows that except both of us

alper ALPĞOLU
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka

Alıntı bahadir77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    grande puntodakı malzeme on konsol (aktıve modelını kullanıyorum sırket aracı olarak) cok sert maddeden yapılmıs. aslında gp full kıtt lı almaya gıttım bayıye ellerınde olmadıgı ıcın 40 gune gelır dedıler bıde evoya bakın dedıklerı anda bakalım nede olsa almıcaz dedım. ve ıcıne bındıgım an fıkrım degıstı. cok fark var evo ıle gp arasında. malzeme kalıtesıde ıyı konsolun goz alıcılıgıda...
    fiestanın malzemesını evo ıle kıyasladıgımda bırkac ornekle acıklayayım. arac elektrık kırmızı ıcındekı renk mat desem degıl fusya desem degıl. ayrıca el frenı sıyah torpıdonun bazı yerlerı mat lacıvert. vıtes mat lacıvert sınyal ve sılecek kolları sıyah... yanı renk uyumsuzlugu var aracta. bırde cd calar bolumunde gereksız bır dunya tus var. hele hele ok tusunun ustundekı tusa basmak zanaat ıstıyor.

tabıkı bunlar benım fıkrım....herkesın fıkrıne de saygı duyarım....
    İÇ MALZEME kalitesi gerçekten kötü GP da...buna itirazım yok

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

Alıntı k0d3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklisiniz, ama işte herkes için tek kriter diş görünüşün süper olmasi olmayabilir. Şayet öyle olsaydi sanirim, ford fiesta titanium alirdim, kaldi ki dış tasarimda gp ye de evo ya da basar bence

Demek istediğim, iç malzeme kalitesi, ses yalitimi (izolayson), süspansiyon, konfor bence çok daha önemli.
    grande punto ile fiestayı yan yana getirin önden arkadan üstten yandan bakın agresif irilik görsellik benim zevkime göre punto fiesta kötü demedim ama ufak görünüyor.

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Ben aracı satın alırken 3 ay araştırma yaptım. Önce Leon alıyordum, fakat yakıt tüketimi ve vergi yüzünden vazgeçtim. Sonra herkes fiesta dedi, o da kütük gibi araba geldi bana, Getz'lere baktım ama ısınamadım, sonra EVO'ya bakmaya karar verdim, hatta gidip bir 2011 model EVO kiraladım 1 gün boyunca gezdim. Fakat aracın önü ve arkası (benim zevkime göre) çok kötü tasarlanmış, özellikle de ön kaputtaki MG tipi nikelaj aracı tospaya benzetmiş tamponunu da beğenmedim. Fakat içi fena değildi, özellikle torpidodaki altı yumuşak üstü ise güzel bir kumaş ile kaplanmış bölüme bayıldım, keza teybin olduğu bölüme de.. Ani frenlerde 4'lüleri yakması gibi ek elektronik donanımlar da hoşuma gitti ama araca ısınamadım. Daha sonra şu an gördüğüm GP'yi gördüm ve tasarımına bayıldım, üzerindeki donanım, tesisat, lastikler ve modifikasyonlarla harika bir araç ve hemen satın aldım. Bu araçta da (2006 GP) gösterge paneli berbat gerçekten ben bunu değiştirebileceğimi düşünmüştüm ama en fazla ışık modifikasyonu olabiliyormuş bir ara yaptıracağım.

Marka bağımlısı değilim, eski araçlarım Mercedes,BMW,BMW ve WV ilk kez Alman araçları dışında bir araç sahibi oldum, tamamıyla nesnel fikirlerim bunlar.
    Selamlar.
    Konu xnode tarafından (07/06/2011 Saat 14:29 ) değiştirilmiştir.
    Beneficium accipere libertatem est vendere

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    grande punto ile fiestayı yan yana getirin önden arkadan üstten yandan bakın agresif irilik görsellik benim zevkime göre punto fiesta kötü demedim ama ufak görünüyor.
    +1

İstedikleri kadar tasarım desinler.Fiesta dedikleri araba palio kadar bişey.Gp yi yanına koysan c sınıfı gibi durur.Fiesta tam bir bayan arabası.

Taşkın Cin
    synx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 25

Evonun grandeden tasarım hariç her konuda üstünlüğü tartışılmaz. Zaten tasarımda herkesin zevkine kalmış birşey kimisi 70 model arabayı daha çok beğenir. Benim zevkime görede grandenin ön yüzü daha güzel ama showrooma girip aa bu araba daha güzel bakıyor deyipte grande alamadım Şuanda tercihimden çok memnunum evomun yüzünede alıştım şimdi çok güzel geliyor. Grandeyi çok seviyorum yolda görsem arkasından giderim

alper ALPĞOLU
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka

Alıntı OPTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bazıları var. Ayrıca GP nin üretimi durduruluyor. Yani almak isteyenler acele etsin sonra istesede alamayacaklar.
    Peki fun da viraj içi aydınlatma ,kabindeki estetik aydınlatma,göğüs deri döşeme (ya da benzer bir malzeme) , Farklı renklerde boyanmış çerçeveler, kumaş kaplı kapı panelleri,kolçak,kabin içinde gizli cepler,led stoplar,arka koltukta 3 kafalık varmı? Arabamda senin yazdığın bir çok özellik var. Yan marşpiyel ve cam filmide takmayı düşünüyorum.Bu arada ön tamponun GP de daha gagresif olduğuna katılıyorum sırf ön tampon belli olmasın diye siyah aldım. Herkesin arabası kendine çok güzeldir Bu arada skydome var ama tabi o ekstra
    kolçak gizli cep amerikan park kabin içi led beyaz aydınlatma var...şunu kabul et o araba sırf punto die saygı duyuluyo

Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon