Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon
97 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: T-jet & 1.3 Dizel yakıt tüketimi

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı kalite kontrol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bakın arkadaşlar ben bakım vergi olaylarına hiç girmiyorum iki aracında birbirinden fazlası yada eksiği olabilir.ben gittiğim yol ve yaktığım yakıtı tam olarak verdim size bu yolda sizin aracınız 15 kurus yakar belki onuda bilemem ama uzun ve kısa yol verilerim var ve yeni tarihlidir.uzun yolda aracımı hız sabitleyici ile 100 e al düz rampa karısık yol sartlarını ver 17 kurusu geçmiyor.şehir içide ist. trafiği değil konya 25 kurusu gecmez. altınada imzamı atarım. anlatmak istediğim olay sudur: tjet düzgün kullanılması halinde az yakar basarsan limitleri zorlarsan giderde yakarda. hangi aracı zorlasan yakar bu değişmez bir olaydır. zorlamadan agresif kullanmadan aracımda bu verileri her daim yakalıyorum. kimsenin kalbinide kırmak istemem. kalbini kırdıgımız yada yanlış anlaşılgımız arkadaslarımızda haklarını helal etsinler. selametle
    bu durum sizinle alakalı değil. Forumlarda yakıtla ilgili ne zaman konu açılsa illa tartışmalar olur. Ama bilinmeli ki fabrika teknik verileri baz alınarak hesaplama yapıldığında ki böyle yapılmak zorundadır sonuçlar ortaya çıkıyor. Yukarıdaki mesajımda hesaplamaları yaptım. Size kimse yalan söylüyorsunuz demiyor aynı şartlar altında dizelden az yakamazsınız deniyor.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Erenemre sen nekadar agrasifsin bu yazma tarzida nedir az sakin ol kimse kimseyi enayi yerine koymuyor adam ne guzel yazmis dile getirmis katilirsin katilmazsin bu tarz kelimelere ne gerek var . Her konuda ayni seyi yapiyorsun az sakin olmani oneriyorum.

Sent from my iPhone 6GS

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Ayrıca konu hangi araç daha az yakara dönmüş. Konunun açılış sebebi bu değil . Agrasif yani sert kullanımda ki yakıt değerini koymuş. Bunun üzerine yorumlarda bulunalım. Şuan kullandığım sertlikte tjet kullanayım, ocağım söner. NET

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı SaLDo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca konu hangi araç daha az yakara dönmüş. Konunun açılış sebebi bu değil . Agrasif yani sert kullanımda ki yakıt değerini koymuş. Bunun üzerine yorumlarda bulunalım. Şuan kullandığım sertlikte tjet kullanayım, ocağım söner. NET
    konu biraz sapmış gibi ama sebep ve sonuçlar ortak. yani tjet lpg ile olsa fabrika teknik verilerine bakarak zaten mjetten fazla yakıyor ki agresif kullanımda nasıl az yaksın. baştan bu konuşulurken arkadaşın 1 2 mesajından dolayı biraz saptı

5. 17/09/2014, 08:02

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Ekonomide dizel her türlü tjeti gömer arkali onlu gitmeye ben varım 1 depo ile 1250 km sonra görüşürüz 1.3 95hp 6 ileri 100 km de 3.5 litre ki klima da açık bu kullanımda. İş yerim istanbul zincirlikuyuda zorlu center ve b.çekmeceden hergün gidip geliyorum toplamda 90 kmye yakın bir yol alıyorum yeri geliyor devirli kullanıyorum max 5.5 üstünü daha göremedim. Yediğim trafiğin haddi hesabı zaten yok ve buna rağmen 1 depo ile ışık yakmadan çok rahat 850km yol yapabiliyorum.
    Konu teo53 tarafından (17/09/2014 Saat 08:28 ) değiştirilmiştir.

HASAN ÖKSÜZ
    kalite kontrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07noc90
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı teo53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekonomide dizel her türlü tjeti gömer arkali onlu gitmeye ben varım 1 depo ile 1250 km sonra görüşürüz 1.3 95hp 6 ileri 100 km de 3.5 litre ki klima da açık bu kullanımda. İş yerim istanbul zincirlikuyuda zorlu center ve b.çekmeceden hergün gidip geliyorum toplamda 90 kmye yakın bir yol alıyorum yeri geliyor devirli kullanıyorum max 5.5 üstünü daha göremedim. Yediğim trafiğin haddi hesabı zaten yok ve buna rağmen 1 depo ile ışık yakmadan çok rahat 850km yol yapabiliyorum.
    arkadaşlar hep yanlış anlaşılıyorum. ya bende bir sorun var yada sizde. ben sizden az yakarım filan demedim. tjet ide düzgün kullanırsan yakıtın ne kadar düştüğünün bilinmesini istedim. ben multijeti kullanmadım bilemem yorumda yapamam tjet kullanmamış arkadaşlarda yorumda bulunmazlarsa cok iyi olur. ben t jetle rampalı düzlü karısık uzun yolda 245 km de 40 tl lik yakıt tüketiyorum düzgün kullanımla. lpg litresini:2,80 den aldıgımıda söyleyeyim merkezde 2,60 bu farkıda koyarak hesabı siz yapın. kmde: 17 kurus yakıyorum ha multijetler 15 kurus yakıyosa tamamdır. ama tjette cok yakmıyor piyadaki bircok aractan az yakabiliyor. kontrollü kullanımla anlatmak istediğim buydu
    Benim geçmişim bir çöplüktür ve çöplükleri sadece köpekler kurcalar' (n.f.k)

zahir baba
    zahirbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 29

diğer turbo benzinli lere göre tjet çok tutumlu. bendede lpg var ve dolu dolu kullanıyorumö 25 kuruştan yukarı çıkmıyorum. sıkarsamda 18-19 kuruş oluyor.

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Herkesin kendi gorusu ama ben ekonomi icin dizele binmem suan dizel 1.3 var fakat yakit 7 lerde tjet kadar gitmiyor ama tjet kadar yakiyor ha siz basmazsini 4.5 yakarsiniz ama benim ayagimin altina yumurta koymamislar bu yuzden 7 den assagi dusuremedim ekonomisi en guzel arac bence kaliteli bir lpg takilmis 1.4 fire ama oda gitmiyor malesef

4 kapi tjet alip lpg taktiririp binmeyi dusunuyorum

Sent from my iPhone 6GS

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin kendi gorusu ama ben ekonomi icin dizele binmem suan dizel 1.3 var fakat yakit 7 lerde tjet kadar gitmiyor ama tjet kadar yakiyor ha siz basmazsini 4.5 yakarsiniz ama benim ayagimin altina yumurta koymamislar bu yuzden 7 den assagi dusuremedim ekonomisi en guzel arac bence kaliteli bir lpg takilmis 1.4 fire ama oda gitmiyor malesef

Sent from my iPhone 6GS
    ya kardeş kusura bakmada yazdıkların bana pek inandırıcı gelmiyor bizzat denedim 3500 lerde vites değiştirip aracı epey bir zorladım ağır istanbul trafiğide cabası bırak 7 yi görmeyi 5,5 lt nin üzerine çıkmadı ya sizin araçta sorun var yada bizimkinde bu kadar fark olamaz ayrıca multijet 1,4 fire den iyi gidiyor ve dahada ekonomik benim gittiğim yolu aynı paraya lpg li 1,4 fire asla gidemez ayrıca fire yle uzun yolda hiç çekilmez multijet i iyice kötülemişsin yani bu kadarda taraflı yorum olmaz şu dandik fire yide multijetten üstün tuttun ya diyecek laf bulamıyorum

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Sent from my iPhone 6GS
    Abi senin ayağın altında yumurta yoksa tjet ile sen az yakamazsın Ayrım burada işte Sen mjeti yapıştıra yapıştıra kullanırken yukarıdaki arkadaş tjeti dişini sıka sıka kullanıyor ve oranlar eşitleniyor
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

iddia ediyorum isteyen boş konuşmasın ben gerçeğe bakarım lpg li 1,4 fire ile istanbul / salihli yapacağız ben 90 tl ye gidiyorum feribot falan yok direk körfezden hızın,sürenin bir önemi yok fire bırak 90 tl yi 100 tl ye gitsin o yolu ben aracı vereceğim bu kadar iddialıyım boş atmıyorum 7 litre falan diye

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kardeş kusura bakmada yazdıkların bana pek inandırıcı gelmiyor bizzat denedim 3500 lerde vites değiştirip aracı epey bir zorladım ağır istanbul trafiğide cabası bırak 7 yi görmeyi 5,5 lt nin üzerine çıkmadı ya sizin araçta sorun var yada bizimkinde bu kadar fark olamaz ayrıca multijet 1,4 fire den iyi gidiyor ve dahada ekonomik benim gittiğim yolu aynı paraya lpg li 1,4 fire asla gidemez ayrıca fire yle uzun yolda hiç çekilmez multijet i iyice kötülemişsin yani bu kadarda taraflı yorum olmaz şu dandik fire yide multijetten üstün tuttun ya diyecek laf bulamıyorum
    erenemre senin araç çok ekonomik. femoli abiye katılıyorum yakıt konusunda. Bende şu an için normal şehir içi trafiği kullanımda 6.2 nin altına düşüremedim. Ortalama hızım 21-24 arası gidip geliyor ayrıca. Gel gelelim fire mjetten daha ekonomik. Bunu ben de test ettim. Geçtiğimiz yaz değil ondan önceki yaz başı 2550 ye 80 tl lik lpg aldım balıkesire gittim. 490 km yol yaptım. Ve balıkesirin içinde 1,5 gün gezdim. Aynı yolu mjet 100 lirayla falan gider diye düşünüyorum.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

T-jet bence de multijeti ekonomide geçemez ama yeri gelince o performansa karşılık multijetten çok da fazla yakmadığı kesin.Keşke zamanında 3 yıla yakın fire kullanacağıma t-jet kullansaydım diyorum.T-jet'de eğer 6 ileri olsaydı uzun yolda eminim ki multijet kadar az yakardı.Ama buna rağmen kullanıcı yorumlarına bakılırsa uzun yolda multijet'e yakın yakıt yakıyor.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erenemre senin araç çok ekonomik. femoli abiye katılıyorum yakıt konusunda. Bende şu an için normal şehir içi trafiği kullanımda 6.2 nin altına düşüremedim. Ortalama hızım 21-24 arası gidip geliyor ayrıca. Gel gelelim fire mjetten daha ekonomik. Bunu ben de test ettim. Geçtiğimiz yaz değil ondan önceki yaz başı 2550 ye 80 tl lik lpg aldım balıkesire gittim. 490 km yol yaptım. Ve balıkesirin içinde 1,5 gün gezdim. Aynı yolu mjet 100 lirayla falan gider diye düşünüyorum.
    dostum o öyle değil işte fire da tüp varsa bide klimayı açarsan o yol bitmez ben fire de kullandım o motoru çok iyi biliyorum bizim multijetlerden turbodan kurtarıyor fire ile sollama bile yaparken iki kez düşünüyorsun hele o karacabey deki rampalarda illallah dedirtiyor adam o yüzden asla multijet in verdiği performansı ve ekonomiyi veremez ayrıca ben iddiamda ciddiyim ve süre , hızada karışmayacağım lpg li fire istanbul maltepe den salihli ye (524km) 90 tl gitsin aracımı noter huzurunda vereceğim

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

dostum o öyle değil işte fire da tüp varsa bide klimayı açarsan o yol bitmez ben fire de kullandım o motoru çok iyi biliyorum bizim multijetlerden turbodan kurtarıyor fire ile sollama bile yaparken iki kez düşünüyorsun hele o karacabey deki rampalarda illallah dedirtiyor adam o yüzden asla multijet in verdiği performansı ve ekonomiyi veremez ayrıca ben iddiamda ciddiyim ve süre , hızada karışmayacağım lpg li fire istanbul maltepe den salihli ye (524km) 90 tl gitsin aracımı noter huzurunda vereceğim
    Ben performans konusunda yorum yapmadım dikkat edersen. Fire ile iki kez uzun yol yaptım. Git gel toplam da 4 yani. Bir sefer de Samsun 'a gittim. Kesinlikle uzun yol arabası değil. Rampalarda 2. viteslere kadar düşüp arabanın ciğerini söktüğümü hatırlıyorum ama uzun yolda da hatta ve hatta şehir içinde de sabırlı ve doğru kullanımla fire lpg ile mjetten ekonomik. Ben geçen sene fire aracımla şehir içi 22-24 krş arası yakıyordum. Bu seneki mjet aracımla şehir içi 26-28 arası yakıyorum. Arabama daha bakım yapmadım. 2 bin km si var. Bir de şu var tabi bende 16 jant lastik bulunuyor. Bunların dışında peformans işine gireceksek mjet her türlü fire ı eziyor zaten. Turbo destekli. 1. vites yığılma yapsa da ikinci vitese geçtiğim an araba fişekliyor. Ama bana kalırsa çok iddialı konuşma. Ben çok iddialı konuşan abilerimi bozdum kendi mahallem de. 2000 motor Mazda mın 25 krş yaktığını söylediğim de başka taraflarıyla gülen Bmw sahibi bir abi şok için de kalmıştı. Çünkü kendi 2000 motor Bmw si lpg de 45 krş yakıyordu Kullanım faktörü ve aracın durumu önemli. Benim fire her ne kadar sorunlu olsa da yakıt konusunda cebimi hiç yormadı. Ki o zaman öğrenciydim. Cebime giren para çok fazla da değildi.

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Emre sen sakamisin? İnanadirici gelmedide ne demek sana ne yalan borcum var yada bu sekilde yazmamin bana ne faydasi var yasayan benim kullanan benim sen acayip mjet fanatigi olmussun habire iddaya giriyorsun az sakin ol tartisma karsi tarafa soz hakki birakmadan yapilir kelimelerini dikkat sec lutfen.

Benim kacinci puntom hatirlamiyorum bir dunya dizel ve benzinli puntom oldu ve acik acik yaziyorum bunu kullanan biri olarak soyluyorum belki benim ayagimda sorun var belki aldigim tum araclarda sorun var ama lpgli bir punto dizel bir puntodan daha az yakiyor suan iki adet dizel puntom var ikiside 2010 ikiside 70 binlerde gri olan 7.1 beyaz olan 7.5 ortalamasi var illa fotografmi cekip koyayim.

Sent from my iPhone 6GS

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Emre sen sakamisin? İnanadirici gelmedide ne demek sana ne yalan borcum var yada bu sekilde yazmamin bana ne faydasi var yasayan benim kullanan benim sen acayip mjet fanatigi olmussun habire iddaya giriyorsun az sakin ol tartisma karsi tarafa soz hakki birakmadan yapilir kelimelerini dikkat sec lutfen.

Benim kacinci puntom hatirlamiyorum bir dunya dizel ve benzinli puntom oldu ve acik acik yaziyorum bunu kullanan biri olarak soyluyorum belki benim ayagimda sorun var belki aldigim tum araclarda sorun var ama lpgli bir punto dizel bir puntodan daha az yakiyor suan iki adet dizel puntom var ikiside 2010 ikiside 70 binlerde gri olan 7.1 beyaz olan 7.5 ortalamasi var illa fotografmi cekip koyayim.

Sent from my iPhone 6GS
    sert çıktıysam özür dilerim ama aynı yolu ALLAH nasip ederse kurban arifesinde yine gideceğim yakıt bilgilerimi aldığım fişe kadar fotoğraflarım hatta fotodan anlayanlar tarih ve saatte oynama yapıp yapmadığıma kadar bakabilirler geçen gittiğimde mazotu 4,45 ten almıştım şuan mazot 4,30 civarı bizim burda ve haliyle hava serin olacağı için klimayıda açmayacağım yine aynı yolu 90 tl ye çok rahat gideceğim üstelik rampalarda zorlanmadan benim istediğim performans ve ekonomiyi multijet veriyor o yüzden seviyorum dizel kullanan birinin lpg ye geçmesi tekrar çok zor ekonomik sebep değil güven unsurundan dolayı, açık söylüyorum bravo lara bayılıyorum ama bana deseler ki sana lpg li bravo verelim sen multijet punto la üste para almadan takas edelim diye istemem hele işin içine bebekte girince

HASAN ÖKSÜZ
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07noc90

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi senin ayağın altında yumurta yoksa tjet ile sen az yakamazsın Ayrım burada işte Sen mjeti yapıştıra yapıştıra kullanırken yukarıdaki arkadaş tjeti dişini sıka sıka kullanıyor ve oranlar eşitleniyor
    valla hiçte dişimi sıkarak filan kullanmıyorum. paşalar gibi cc ye 100 _110 larla bağdaşımı kurup gidiyorum. 1.3 mjetin yükle ıkınarak cıkacağı yerleride ucarak gidiyorum. kimse kusura bakmasın ama tjeti de karalatmam. tjet candır.

HASAN ÖKSÜZ
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07noc90

Sent from my iPhone 6GS
    benim dediğim yolda o multijetlerin yüreği kan ağlıyorken ben fişek gibi giderim. rampa filan farketmez sollamayada cıkarım. bu güveni bana veren böyle giden arabada mjetten 2 kurus fazla yakmış onu görmem ben zaten. ama istediğiniz deneyi yaparım. bende koyacam fotoları faturaları neyse aracım o mağdur yollarda katırın cıkmadığı yollarda 17 kurus yakıyor. denemesi bedave şimdi söyleyin tjet cokmu yakıyo. en iyi tespiti siz yapmışsınız gercekten tebrik ediyorum sizi.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı kalite kontrol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim dediğim yolda o multijetlerin yüreği kan ağlıyorken ben fişek gibi giderim. rampa filan farketmez sollamayada cıkarım. bu güveni bana veren böyle giden arabada mjetten 2 kurus fazla yakmış onu görmem ben zaten. ama istediğiniz deneyi yaparım. bende koyacam fotoları faturaları neyse aracım o mağdur yollarda katırın cıkmadığı yollarda 17 kurus yakıyor. denemesi bedave şimdi söyleyin tjet cokmu yakıyo. en iyi tespiti siz yapmışsınız gercekten tebrik ediyorum sizi.
    kullanmadığın aracı laf söyleme multijet kadar az yakamazsın asla ayrıca benim gittiğim yolu biraz zor gidersin 90 tl ye

Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon