Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon
97 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: T-jet & 1.3 Dizel yakıt tüketimi

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Ben agrasif kullanımdan bahsediyorumun akici trafikte. Bartindan ankaraya 150 180 km hizla geldim yara yara. 29 kuruş yaktim. Hadi dizellede ayni yakinda görelim
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben agrasif kullanımdan bahsediyorumun akici trafikte. Bartindan ankaraya 150 180 km hizla geldim yara yara. 29 kuruş yaktim. Hadi dizellede ayni yakinda görelim
    Araç belirli bir deviri ve hızı aldıktan sonra üstündeki yükü atar. Hafifler. Ki tjet zaten güçlü bir araba hızını çabuk alır ve istediğin kadar yardırabilirsin. Fakat şunu unutma belirli bir devirden sonra araba sadece gazla çalışmaz. Sıralı sistem mantığında gazın yetişmediği yerde benzinde atar pistonlara. Burda sen 29 krş gazla yakmış olabilirsin. Ama en az her 100 km de 5 krş ta benzin yakmışsındır. Mjet 'e gelince. Ne kadar yardırırsan yardır uzun yolda 27-28 krş 'u geçmez diye düşünüyorum. Daha uzun yol deneyimim olmadı gerçi.

Bir başka konu da neyi tartışıyorsun ki Sato Sonuç itibari ile bu forumda fire ile benzinde 30 krş yaktığını iddia eden insanlar var Yakıyorsan kendine. Cebini yormaz. Bunu kıyaslamaya gerek yok bence. Eski aracım 22 krş yakıyordu. Ama o zaman öğrenciydim o bile cebimi yoruyordu. Şimdiki 25-27 arası yakıyor. Hiç yormuyor cebimi. Gayet rahat biniyorum. Artık ortalamaya bile bakmıyorum nerdeyse.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

küçük hacimli motorların sıkıştırmalı kullanımlarda yüksek yaktığı malumdur..

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı emrek8899 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı yokuşu hafta içi hergün çıkıyorum aracıda hiç esirgemem yakıt konusunda az yaksın diye uğraşmam yani ortalama 6.0 biraz dikkat edersem 5.5 uzun yolda 120 sabit hız klima açık araç full dolu 4.8 araç 1.3 75hp
    ivedikten etliğe 7,6 yazıyor benim ekranda

Alıntı cemyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazımı ya iyi okumadın yada anlamadın. benimde 3 puntom onun yanında 2013 astramda vardı 1,3 motor astrada bile o kasayla( 1,5 tonluk ağırlığı dillere destan) sakınmadan kullandığımda 6,2 üstünü görmedim. bunun yanında asıl söylenmek istenen 7,5 litreler ''çok zor'' deniyor ( 100 veya 150 km gittikten sonraki ortalama ) yoksa sayacı sıfırlayıp 10 km bayır yukarı çıkarsan oarada göreceğin rakam zaten 9 civarıdır. 100 kişiye sor ortalaması 5,5 civarındadır. velasıl 10 tane şirket aracı puntomuzda var istanbulun en yoğun trafiğinde köpek gibi kullanırlar ( nede olsa paraları onlar vermediği için ) şuanki ortalamaları 5,5 !!!
    arkadaşlım muhtemelen ben anlamamışımdır , burda neyin kavgasını veriğimizide pek anlamış değilim ben olanı yazıyorum sen aklındakini yazıyorsun, ben ivedikten etliğe 7,6 görüyorum diyorum sen sıfırlayıp bayır yukarı çıkmaktan bahsediyorsun kimi kandırmaya çalışıyorum acaba anlamadım

burda ispatlanacak yada multijetleri tartışalım az yakar çok yakar mevzusu değil olan biten anlatılıyor. bugün gelen veli arkdaşımız bile 6,5 dan aşşağı inemediğini söylüyor

Sevgili arkdaşlar bazılarınızın karşı tarafa sözleri kırıcı olabiliyor lütfen buna dikkat edelim tartışılacak güzel bir konuysa tadında tartışalım ...

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

hız ortalaman ve süren ne??? 65 kmde yakıt ortalaması mı yazılırmış? İlk anda fazla da yaktığın olur az da, yolda giderken km yi sıfırlarsın yol eğimlidir 3 4 lt gösterir yokuştur 10 12 lt gösterir.
    Konu halils2 tarafından (15/09/2014 Saat 20:25 ) değiştirilmiştir.

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Yav sabah gidiyoz akşam gelioz işe. Ortalama hiz 41 sureye bakmadim

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Yav sabah gidiyoz akşam gelioz işe. Ortalama hiz 41 sureye bakmadim
    eski aracım fire ile kıyaslayacak olursam 32kmh da 100 kmde 6.8- 6.4 arası, 40 kmh larda ise 5 5.5 lt arası yakıyordum kardeşim. hani agresif felan kullandığımda 30 32 kmlarda 7 7.5 arası yakıyordum. Yani bence pek de ekonomik olmamış oluyor, Ayrıca tjeti olan bir arkadaşım da aracın çok ekonomik olmadığını söylemişti bana ama o aracını sattığı için şimdiki durumunu bilemiyorum.

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Ya ben tjete dizelden daha ekonomik demiyorum yav. Bugün veli abi geldi oda 6.5dan assa göremiyorum kisin 8 i bile geciyo dedi.

Bizmi sorunluyiz la bende eski fire kullanicisiyim 8-9 görüyorum hep

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Ya ben tjete dizelden daha ekonomik demiyorum yav. Bugün veli abi geldi oda 6.5dan assa göremiyorum kisin 8 i bile geciyo dedi.

Bizmi sorunluyiz la bende eski fire kullanicisiyim 8-9 görüyorum hep
    siz mi derken senin sorunlu olduğunu biliyom da yanındaki kim bilmediğimden bişi diyemem şaka kardeşim şaka. Yakıt olayı göreceli bir kavram olduğundan ben sana kendi kullanımımı aktardım ki daha önceki yakıt konularında da paylaşımlarım mevcut, okumuşsundur. Tjet güçlü motora sahip olduğundan uzun yolda hele ki araç yüklü olduğu durumlarda fire a göre aynı hızda daha ekonomik olabilir, ancak her aracın az yaktığı bir bölge vardır o alanda kullanılırsa araçlar biri aynı yolu daha kısa zamanda biraz fazla yakıtla alırken diğeri daha az yakıtla biraz daha uzun zamanda alacaktır. Yani sen ille t jet dizelden ekonomik diyorsan ekonomiktir kardeş

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz mi derken senin sorunlu olduğunu biliyom da yanındaki kim bilmediğimden bişi diyemem şaka kardeşim şaka. Yakıt olayı göreceli bir kavram olduğundan ben sana kendi kullanımımı aktardım ki daha önceki yakıt konularında da paylaşımlarım mevcut, okumuşsundur. Tjet güçlü motora sahip olduğundan uzun yolda hele ki araç yüklü olduğu durumlarda fire a göre aynı hızda daha ekonomik olabilir, ancak her aracın az yaktığı bir bölge vardır o alanda kullanılırsa araçlar biri aynı yolu daha kısa zamanda biraz fazla yakıtla alırken diğeri daha az yakıtla biraz daha uzun zamanda alacaktır. Yani sen ille t jet dizelden ekonomik diyorsan ekonomiktir kardeş
    Halil abi pes etti ben de
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

İkinizde çok guzelsiniz

okan atak
    okan atak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 RUD 78
    Edilen teşekkür: 183

Ben tjetime hic 30 kurus yaktiramadim nekadar zorlarsam zorlayin sehir icinde 1 2 3 vitesde olmak sartiyla bide 26 27 kurus yakiyor lpg de sakin kullanimda 23 24 kurus sehir disinda curize control ile 100km sabit hizla 19 kurus yakiyor

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil abi pes etti ben de
    napayım kardeşim hangi birine yetişeyim. Bir arkadaşım daha var 2000 kasa astra var kendisinde ş.içi 5 lt dolaylarında yakıyormuş, bir abimiz var 97 model 2.0cd vectra var ş.içi 35 kr yakıyom diyor ki yol bilgisayar ortalaması 16 lt yani bunların alayının kafası güzel ondan abimsin deyip geçiyorum.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    napayım kardeşim hangi birine yetişeyim. Bir arkadaşım daha var 2000 kasa astra var kendisinde ş.içi 5 lt dolaylarında yakıyormuş, bir abimiz var 97 model 2.0cd vectra var ş.içi 35 kr yakıyom diyor ki yol bilgisayar ortalaması 16 lt yani bunların alayının kafası güzel ondan abimsin deyip geçiyorum.
    hahahaha Haklısın abi ne diyim Biz diesel kullanıcıları olarak enayiyiz

Eray Aydın
    t-jet teknisyeni gececiyiz35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Benim t-jetim 85kr yakıyordu benzinde lpgde sert kullanım 47kr ortalamaya aldıgım benzinler dahil

Sato Topal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı gececiyiz35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim t-jetim 85kr yakıyordu benzinde lpgde sert kullanım 47kr ortalamaya aldıgım benzinler dahil
    Sen kullanmiyodun olm. Yaris yapiyodunuz habire

HASAN ÖKSÜZ
    kalite kontrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07noc90
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son olarak şunu diyeceğim sato ; madem tjet in multijetten az yaktığı gibi komik bir şeye bizi inandırmaya çalışıyorsun İstanbul maltepe den salihli ye 90 tl lik yakıtla git bakalım eğer gidersen sana aracımı hediye edeceğim , gazmış benzinmiş bilmem 90 lira bütçen olacak yol toplamı 524km çok iddialıyım
    524 km yolu tjetle uzun yol olarak 110km hızı geçmeden 89 tl lik gazla giderim.bunuda garanti ederim deneme test yapabiliriz. defalarca sarıveliler_konya konya_sarıveliler arası denedim arac full dolu 5 kişi+bagaj full dolu+sarıvelilerden cıkıp yaklasık 120 km si full rampa 2000 metreye ulaşana dek rampa tırmanıyorum. geriye kalan 125 km si normal yol. tam km 245km yol alıyorum 40 tl lik gazla

+gazın lt fiyatı şehir gibi 2,50 _2,60 değil 3 gün önce aldım 2,80 hesap size kalmış 2.60 tan alsam hemde kaliteli marka lpg ile daha uzun yol alırım. isteyene kanıtlarım atmasyon filan yok. 1.4 siena aracım vardı 75hp aynı yolu 20 kurusun altına hiç düşememiştim. kıyaslama yapınca tjet hem daha güçlü seri tıkanmıyor hemde daha az yakıyor. multijetle kıyaslamayı da siz yapın bilmiyorum mjet motoru
    Benim geçmişim bir çöplüktür ve çöplükleri sadece köpekler kurcalar' (n.f.k)

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı gececiyiz35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kullanım şartlarına bağlı olarak yakabilir. Babamda 1.3 99 corolla var benzinde 65 kr yakıyor diyo ki yarış yapmıyor senin gibi evden işe işten eve 3 3.5 kmlik parkuru var 1,5 2 km gidiyor araç stop akşam 1 1.5 km araç stop. yani böyle kullanıp ya da senin gibi kullanıp aracın 20 kr 30 kr yaktığını iddia eden çıkmaz sanırım.

HASAN ÖKSÜZ
    kalite kontrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07noc90
    Edilen teşekkür: 26

düz yolda tjetle 4.9 en aşağı 4.4 gördüm düz yol eğimsiz düz yolda asırı rampalarda 12lt 13lt yide gördüm ama zorlamadan güzel kullanımla tjetle harikalar cıkarmak hiç zor değil fena alıstım tjet e. dediğim bu yolda dediğim sartlarda 17 kurusu hiç geçmedim daha sehir içi yerden yere yoldan yola değişir.sarıveliler içi çok rampa ve cok viraj 40 km hızı gececeğiniz yol yok arab hiç 4. vitesi görmez 3. vitesi bile zor görür sehir içi 26 kurusu gecmedim. konya sehir içinde daha az yakıyorum 23 kurusa düşüyor. inanın tjet i alırken 35kurus yaksam cok iyi diyordum ama ohohoooo 1.4 sienadan cok az yakıyormuş meğer tjet almak isteyen arkadaşlara korkmamaları gerektiğini hatırlatırım.
    Benim geçmişim bir çöplüktür ve çöplükleri sadece köpekler kurcalar' (n.f.k)

Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon