Sayfa 59/146 İlkİlk ... 93955565758596061626379109 ... SonSon
2914 sonuçtan 1.161 ile 1.180 arası

Konu: Gp'lerimiz ne kadar yakıyor?

Erkan .
    EPKAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 ** ***
    Edilen teşekkür: 32

ben de size 65 km lik değerimi yazayım da gözünüz gönlünüz açılsın moraliniz düzelsin
    9,0 l/100 iyi dimi
    GP - 1.3 Multijet 75 Hp Dynamic - Titanyum Gri

adsiz yok
    ESPAŞ YAKIT mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 35

27 B 7314 arkadaşlar aracıma yardım lutfen sehır içi 11lt altına çok naadır ınıyorum ve bundan dolayı aracıma bazen kıl oluyorum bu ne yakıtt dıye sehır içi 330 lıra gıbı bır seyler yakıyor ortalamam ne yapcagım

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

Alıntı mert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    27 B 7314 arkadaşlar aracıma yardım lutfen sehır içi 11lt altına çok naadır ınıyorum ve bundan dolayı aracıma bazen kıl oluyorum bu ne yakıtt dıye sehır içi 330 lıra gıbı bır seyler yakıyor ortalamam ne yapcagım
    bence servise uğramalısın. birde servisdekiler baksın araca....
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

Emin Şen
    FoR_ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

Alıntı mert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Valla benim benzinci evin orda ordan alıp mahalle arasında bile gezsem 8-9 litre çıkıyor.. sen bir servise göster bencede

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aklıma gelmişken soracağım. Piyasada 1.4 77hp fire motordan daha az yakan bir benzinli motor var mı?

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

sanırım honda jazz ama emin değilim.. benim ortalamam şehir içi 7.0

ismet arısal
    ismetarisal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 11

arkadaşlar benim gp ye lpg taktırmıştım.ancak romano olduğu için yanlış yapmışsın gibi tepkiler aldım forumda.ve gerçekten de haklı çıktınız.sistemi kme nin amerikan yapımı olan ile değiştirdik ve sonuç mükemmelgeçen gece 2 de çanakkaleden istanbula yola çıktım ve giderken malum yol boş klima kapalı çok az yaktı.450 km 56 liralık gaz. 0.124 ytl km'de.ancak daha sonra hem trafiğin içine girdim hemde klima açık ayrıca işlerin halledilmiş olmasının rahatlığı ile biraz bastırdım yani rampalar dahil 110'un altına inmedim.273 km de 45 liralık gaz.yani 0.164 ytl.sizce nasıl bu ortalamalar.

barbaros tunalı
    ghostkanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 0

yaklaşık 1 aydır,haftada 2 kere,bakırköy-silivri arası yazlığa gidip geliyorum(gidiş dönüş toplam 140 km) her gidiş dönüşüm 20 ytl'ye mal oluyor.unutmadan aracım dizel.yaptığım hızda 120.birde araçtaki bilgisayardan hız sabitlemeyi seçiyorum130'a ayarladım.130 km hıza gelince araba beni uyarmaya başlıyor,hız yapıyorsun diye.mecburen hızı düşürüyorum.110-120 km hızlada gitmek yetiyor zaten.her arkadaşa saygılar

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklıma gelmişken soracağım. Piyasada 1.4 77hp fire motordan daha az yakan bir benzinli motor var mı?
    Kağıt uzerinde Jazz var ama ona her ne kadar 1400cc deseler de bence 1300cc

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

depo azalmışken 2,94ytl den fullettim 80ytl lik yakıt aldı (27,2lt)
    421km gitmişim tamamı şehir içi ve klima nerdeyse hep açıktı..
    yol bilgisayarında 6,0lt ortalama tüketim.. 6,4lt yazması gerekirdi 0,4 eksik hesaplamış..

bu arada yakıtı hangi saatlerde alıyorsunuz?
    öğle vakti (45C) ile sabah erkenden (1) (onsekiz derece) yakıt almada yakıt miktarı ne kadar fark eder?
    Konu makeles tarafından (13/08/2008 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir. Sebep: smiley problemi..

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

Ben GP ile karma olarak 6.2-6.5 arası değişen bi ortalamada gidiyorum.Yarısı uzun yol yarısı şehiriçinde geçiyor.

Bu arada Jazz demişken GP den 2 önceki arabam Honda Jazzdı.0 aldım ve 2 sene binmiştim.Otomatik vitesti.Ortalama 6.8-7 arası yakardı herzaman normal kullanımda yani karmada.Ama 83 beygir o arabanın neresindeydi anlamadım ben hiçbirzaman.60ps lik anca giderdi.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Abay SÖNMEZ
    avi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Arkadaşlar 1.3 75bg multijet GP şehirler arası yolda 5. vites ortalama 100 km sabit hızla gitmek şartıyla kaç litre yakıt tüketir. Yaklaşık 1300 km lik bi seyahate çımayı düşünüyorum. Arabada 2 kişi olacağız, pek bi yükümüzde yok. Sizce tek depo işimizi görürmü....

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

950km civarında gidersin. bi depo yetmez. 1300km gidebilmek için 3.4L-3.5L/100km ortalama elde etmen gerekir. bu da 100km sabit hızla pek mümkün değil. en az yakmak isterseniz 80-90km hızla gitmeniz gerekir. aracınızı devirden düşürmeden yol bilgisayaırınızın anlık yakıt tüketimi açık şekilde kontrol ederek giderseniz, gaza nerde ve nasıl basacağınızı biliyorsanız 1300km gitmeniz mümkün. ama bu kadar uzun yol için fazla zorlamayın kendinizi.

Ziyaretçi047

1300 gidersin ama vardığında sağlık durumun pek iyi olmaya bilir. Sen 900 hesapla. 900-1000 arası gidebilirsin. Tabi gaza gelirsen bu oran 800 e de inebilir.

Abay SÖNMEZ
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok

1300 gidersin ama vardığında sağlık durumun pek iyi olmaya bilir. Sen 900 hesapla. 900-1000 arası gidebilirsin. Tabi gaza gelirsen bu oran 800 e de inebilir.
    Sayın arkadaşlar daha yeni tatilden geldim, yaklaşık 3bin km yol yaptım, kullandığım araç 2008 clio symbol 65 bg dizeldi. genelde hep 5 vites 100 km ile kullandım. depo 45 litre. Bu araba ile ortalama 4.7-4.8 yakıt tüketimi elde ettim. Daha az yaksın diye GP aldım ama şimdi sizin dediklerinize bakıyorum sanırım buda aynı litreyi tüketecek..... Yani teknik verileri pek inandırıcı değil....

Ziyaretçi047

Dostum şöyle ifade edim. Yakın değerler yakalarsın. Ama zorlarsan daha altına da inebilirsin. Ayrıca daha ufak motorla daha az vergi daha yüksek beygir ve daha yüksek torka sahipsin. İstediğin zaman gazı köklerken mutlusun. Ama emin ol aracını tanırsan ve motor biraz kullanıldıktan sonra yakıtın clio dan iyi olduğunu farkedeceksin. Ben bizim motorun o motordan daha verimli olduğuna inanıyorum.

Abay SÖNMEZ
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok

Dostum şöyle ifade edim. Yakın değerler yakalarsın. Ama zorlarsan daha altına da inebilirsin. Ayrıca daha ufak motorla daha az vergi daha yüksek beygir ve daha yüksek torka sahipsin. İstediğin zaman gazı köklerken mutlusun. Ama emin ol aracını tanırsan ve motor biraz kullanıldıktan sonra yakıtın clio dan iyi olduğunu farkedeceksin. Ben bizim motorun o motordan daha verimli olduğuna inanıyorum.
    Ne yalan konuşayım şimdi bayaa üzüldüm arkadaşlar. ben uzun yolda
    4.6-4.8 litreyi 2008 dizel eramda da görüyorum zaten. Clio da aşşağı yukarı aynı değerleri veriyor. Era 110 bg gücünde fabrika verisi 4 litre. Sırf bu Gp nun 3.5 litrelik fabrika verisine aldandım aldım... Sanırım yakıt olayında eradan, cliodan pek farklı değil... Kararımı verdim yola erayla çıkıcam. o uzun yolda tek depoyla 1000 km yi rahat yapıyo...
    Konu avi tarafından (14/08/2008 Saat 11:49 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi047

Era hakkında hiçbir bilgim yok. Teoriye ben de pek inanmam. Ama dediğim gibi. Punto ile 3.5 yakalarsın. Ama sinir bir yolculuk oluyor. Era ile belki de naparsan yap 4 ün altına inemeye de bilirsin. Ya şu da var. Uzun yolda her dizel zaten ekonomik. Dizeller arası farklar da ne kadar çok olur orasını bilemem. Tek tek özenli test edip karar vermek lazım. Şunu da hemen ekleyim:

Benim eski kasa puntom 1.3 70hp şehir içi klima açık 1000km yapıyordu. 40.000km de felandı. Umarım anlatabildim.

Abay SÖNMEZ
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Yok

Era hakkında hiçbir bilgim yok. Teoriye ben de pek inanmam. Ama dediğim gibi. Punto ile 3.5 yakalarsın. Ama sinir bir yolculuk oluyor. Era ile belki de naparsan yap 4 ün altına inemeye de bilirsin. Ya şu da var. Uzun yolda her dizel zaten ekonomik. Dizeller arası farklar da ne kadar çok olur orasını bilemem. Tek tek özenli test edip karar vermek lazım. Şunu da hemen ekleyim:

Benim eski kasa puntom 1.3 70hp şehir içi klima açık 1000km yapıyordu. 40.000km de felandı. Umarım anlatabildim.
    Cevapların için çok sağol kardeşim. Ben bu yakıt olayına hastayım biraz. genelde hep 5. vites 100 le kullanırım. Era nın bin km yaptığını bildiğim için GP dan daha fazlasını bekliyordum. Ondan biraz hayal kırıklığım. Sonuçta ikisi arasında teknik verilerine göre %25 bi tüketim farkı var. Keşke bu normal kullanımda da olsa... erayla en son ankaraya gidip geldim. tam 1007 km de çorumun çıkışında shell istasyonuna girdim. aldığı yakıt 47 litreydi. Ayrıca bunun içinde 180 km de ankara trafiğinde şehir içide var..

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı avi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevapların için çok sağol kardeşim. Ben bu yakıt olayına hastayım biraz. genelde hep 5. vites 100 le kullanırım. Era nın bin km yaptığını bildiğim için GP dan daha fazlasını bekliyordum. Ondan biraz hayal kırıklığım. Sonuçta ikisi arasında teknik verilerine göre %25 bi tüketim farkı var. Keşke bu normal kullanımda da olsa... erayla en son ankaraya gidip geldim. tam 1007 km de çorumun çıkışında shell istasyonuna girdim. aldığı yakıt 47 litreydi. Ayrıca bunun içinde 180 km de ankara trafiğinde şehir içide var..
    Dizel araçların yakıt tüketimi kullanıma göre olağanüstü derecede değişmektedir. Önceki gün Konya'dan Bursa'ya gittim. Araç ve bagaj ağzına kadar doluydu ve giderken fırsat buldukça 100-120 civarında gittim. Yol her zaman hıza müsait değildi tabi. Hız yapılamayan yokuşlar da baya var. Bursa'ya gittim ve yarım depodan biraz az da şehir içinde kullandım. Mudanya'da depoyu doldurttum. Ortalamayı hesapladığımda 4,9 lt yakmış. Bence yüke ve kullanım şartlarına baktığımda az bile yaktığımı düşünüyorum. Yani sabredip düz yolda 90-100 km ile gitsen yokuşlarda arabayı zorlamasan. Ortalam tüketim rahatlıkla 4 lt civarına düşer ki bu da 1100 km civarı bir mesafe yapar. Ben aynı araçla tamamı Konya şehiriçinde 4.8 lt ortalama ile de kullandım 6 ortalama ile de kullandım. Yani ne kadar basarsam o kadar yakar. Bu GP de de böyledir Era da da Clio da da. Bu nedenle az yakmak istiyorsan aracı sakin kullanmalısın. Çünkü dizel araçlar da performanslı kullanım benzinli araçlara göre yakıta oldukça etki ediyor. Gp ni güle güle kullanman dileğiyle selamlar.