Sayfa 41/146 İlkİlk ... 213738394041424344456191141 ... SonSon
2914 sonuçtan 801 ile 820 arası

Konu: Gp'lerimiz ne kadar yakıyor?

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Ben her zaman ışık yanınca 50 ytl lik mazot alırım ve gittiğim mesafe yol bilgisayarının verdiği değerle aynı çıkıyor %1 lik bir şaşma oluyor tabi ve şuana kadar yol bilgisayarından çok memnunun ama elektironik şeyler bunlar bozulabilirde.

Aytuğ Alataş
    aytuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 16

Merhaba aranıza yeni katıldım, 22 nisanda 1.4 benzinli active 77bg g.punto aldım, motor hususunda bilgim yok, yol bilgisayarına bu araçta nekadar güvenebiliriz, mesela tek çentik kaldığında 117 km kaldı der 50 km hızda giderken tabi, buna nekadar güvenilir, birde şehir dışı 110-120 şehiriçi 60-70 km hızda ortalama 100 km ne kadar yakar acaba bilen varmı teşekkürler, not: forumu inceledim bulabildiğim sadece multijetler içindi )

Emin Şen
    FoR_ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

Ben istanbulda kullanıyorum malum trafik ve şuan bilgisayara bakarsak 6 litreyi gösteriyor.

yada bir depo 700 Km yol yapıyorum.. Aracım daha 3000 km'de tabi bu oran son depo için geçerli her yakıt aldığım km biraz daha artıyor arkadaşlar

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

bılıyorum bu konuyla pek alakası yok gıbı ama forumda bu baslıkta bıse bulamadım.sımdı herkes yakıt olarak ne kullanıyor.?? yanı eurodıesel mı yoksa normal dıesel mı kullanıyorsunuz???
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

sık sık uzun yol yapan ve aracımı aynı şartlarda kullanma şansı bulan birisi olarak benim tercihim PO arkadaşlar. (benzin) mazottada opet hariç diğerlerinin hepsi olabilr ancak opet olmayacağı kesin.

ufuk altaş
    grande26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sık sık uzun yol yapan ve aracımı aynı şartlarda kullanma şansı bulan birisi olarak benim tercihim PO arkadaşlar. (benzin) mazottada opet hariç diğerlerinin hepsi olabilr ancak opet olmayacağı kesin.

Opet harici mazot almak riskli değil mi, garanti prosedürünün bozulması açısından ?

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı grande26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opet harici mazot almak riskli değil mi, garanti prosedürünün bozulması açısından ?
    Hayır Ufuk abi, bu tamamen yanlış bir düşünce. Fiat, yakıt güvence sistemi olduğu için OPET'i öneriyor sadece. Oradan almak zorunlu yahut aracınızı garanti dışına çıkaran bir uygulama değil!

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Aslında insanı psikolojik baskı altına alıyorlar garanti maranti diye. Fiat, Ford, OPET bunlar hep Koç' un firmaları. Ford' un da Fiat' ın da sırf bu politikaları + şu anda teknik değerler baz alındığı zaman en temiz ve tek EURO 4 sınıfındaki (10 ppm) Eurodizel i ile Petrol Ofisi dışında başka bir firmadan mazot almıyorum.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Adem KILINÇ
    quixotic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 FA 5364
    Edilen teşekkür: 58

henüz aracımla 1 kere bile opetten benzin almadım.

opet nerede var yahu ta ümraniye çarşıyamı gidicem

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bılıyorum bu konuyla pek alakası yok gıbı ama forumda bu baslıkta bıse bulamadım.sımdı herkes yakıt olarak ne kullanıyor.?? yanı eurodıesel mı yoksa normal dıesel mı kullanıyorsunuz???
    Tüm dizel Gplerde Eurodiesel kullanılması gereklidir. Ben de merak ettim şimdi acaba normal dizel kullanan var mı?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Multijetlerde normal dizel kullanmak enjektörleri bozabilir, motor içi kurumlanma çok daha çabuk olur.Umarım kullanan yoktur...

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

bende eurodıesel kullanıyorum sureklı ama gecenlerde bı arkadasım kafamı karıstırdı.ford fıesta var onda.banada eurodıesel kullan dedıler ama ben normal dızel alıyorum dedı. o yuzden bı sorayım dedım...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

huseyin karademir
    ibanez06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06BK2839
    Edilen teşekkür: 6

abi eyw da iyi hoş güzel yaptınız ama kısaca bu multijetler km de şuan ne kadar yakıo bilgi verebilrmisiniz tşklr

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

bu baslıktakı ılk sayfalara bakarsan yakıt konusunda daha fazla bılgı sahıbı olabılırsın

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Yakıta gelen son zamdan sonra aracı kağnı gibi kullanmaya başladım. Şehiriçi ortalama tüketim 5.2 ye düştü. Biraz daha zam gelse 5.0 a rahat düşeceğim Bilmem ki nereye kadar dayanabilirim. Bu zamlar insanın araba kullanma alışkanlığını farkında olmadan değiştiriyor yahu.

mehmet mart
    enigma_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

su an ortalama 6.4 sehir ici..daha aracim yeni 400kmde 1.3mj 75bg...kullanım ise ne sakin ne hırcın orta halli )..

Orçun Yerlikaya
    kilcik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 BVN 15
    Edilen teşekkür: 4

1.3 motor, 90 beygir, 6 ileri vitesli, Dizel GP kullanıyorum....

Daha önce benzinli araç kullanıyordum ve dizel araca binince performansta bir düşüklük hissettiğim için sürekli ayağım gazın üstündeydi ve inanılmaz yakıyordu, yol bilgisayarı verisine göre ortalama 6,5 litre yakıyordu....

Daha sonraları dizel araca alıştıkça ve aracımın motoru açıldıkça bu oran düşmeye başladı ve şuan ortalama 5,8 litre yakıyorum 100km'de....

Aracı coğunluk olarak şehir içinde kullanmaktayım ve şehir içinde fazla yaktığı kanaatindeyim, hele ki 1. vites ve 2. vitesin kullanıldığı sıkışık şehir içi trafiğinde inanılmaz ötesi yakıyor...

Gelelim uzun yol konusuna, bu konuda söylenecek ilk şey, 6. vites uzun yolda cok gerekli, otoban şartlarında 120km hızda 6. viteste yaktığı yakıt 100km'de 3,8 litre kısacası otoban şartlarında, uzun yolda araç 4 litre yakıyor ve şehir içindeyse ortalama 6 litre yakıyor....

Şuan Eurodizel'in litre fiyatı opette 3,10ytl, burdan yola çıkarak;

Şehir içi: 186 bin
    Şehir dışı:124bin

Yoğun şehir trafiğinde: 200bin

Ama bana açıkçası cok koymuyor nedenine gelirsek, Honda CBR 600F kullanıcısıyım ve km'de 300bin yakıyor namert motor, hele ki uzun yolda basıcak olursa 350 ile 400 arası yakıyor dolayısıyla ben GP'den memnunum ancak yüksek performans kullanımında ki yüksek yakıt tüketimi bence diğer dizel araçlarla karşılaştırıldığında fazla....

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

ben yol bilgisayarında 4.1 lere indim ancak pompada yapılan hesaplarla 5 in altına hic dusemedim uzun yoldada. dusen arkadasları merk ediyorum nasıl beceriyor

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Alıntı kilcik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.3 motor, 90 beygir, 6 ileri vitesli, Dizel GP kullanıyorum....

Daha önce benzinli araç kullanıyordum ve dizel araca binince performansta bir düşüklük hissettiğim için sürekli ayağım gazın üstündeydi ve inanılmaz yakıyordu, yol bilgisayarı verisine göre ortalama 6,5 litre yakıyordu....

Daha sonraları dizel araca alıştıkça ve aracımın motoru açıldıkça bu oran düşmeye başladı ve şuan ortalama 5,8 litre yakıyorum 100km'de....

Aracı coğunluk olarak şehir içinde kullanmaktayım ve şehir içinde fazla yaktığı kanaatindeyim, hele ki 1. vites ve 2. vitesin kullanıldığı sıkışık şehir içi trafiğinde inanılmaz ötesi yakıyor...

Gelelim uzun yol konusuna, bu konuda söylenecek ilk şey, 6. vites uzun yolda cok gerekli, otoban şartlarında 120km hızda 6. viteste yaktığı yakıt 100km'de 3,8 litre kısacası otoban şartlarında, uzun yolda araç 4 litre yakıyor ve şehir içindeyse ortalama 6 litre yakıyor....

Şuan Eurodizel'in litre fiyatı opette 3,10ytl, burdan yola çıkarak;

Şehir içi: 186 bin
    Şehir dışı:124bin

Yoğun şehir trafiğinde: 200bin

Ama bana açıkçası cok koymuyor nedenine gelirsek, Honda CBR 600F kullanıcısıyım ve km'de 300bin yakıyor namert motor, hele ki uzun yolda basıcak olursa 350 ile 400 arası yakıyor dolayısıyla ben GP'den memnunum ancak yüksek performans kullanımında ki yüksek yakıt tüketimi bence diğer dizel araçlarla karşılaştırıldığında fazla....

120 km ortalama hızla 3,8 nasıl yakıyorsunuz bana da anlatabilirmisiniz???

Selman Atlandı
    akin78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Ben en son 1100 km yol yaptım 1 depo motorin ile ama hızım hiç 100 km'yi geçmedi.Sabırlı kullanılırsa uzun yolda 3,4 lt kadar düşebiliyor bizim araçlar.