Sayfa 35/146 İlkİlk ... 153132333435363738395585135 ... SonSon
2914 sonuçtan 681 ile 700 arası

Konu: Gp'lerimiz ne kadar yakıyor?

Muharrem Yaşar
    IMPERATORE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 FH 9814
    Edilen teşekkür: 13

eyvallah dostum sağolasın, bravo konusundan şunu diyim sen anla gerisini
    aracın klima gazını 30 ytl verip doldurttum, süper çalışıyor, bizde 2006 caddy var,
    ondan bile iyi soğutuyor diyebilirim, ancak kaloriferi açınca içeriye eksozla karışık bi yanık duman veriyor efsane vallahi ya

Fiyatlar konusunda haklısınız iyi araştırdım bu siteden, ancak benim sert kullandığımı göz önüne alırsak ve de arabayı ben en az 4-5 sene kullanmak maksatlı aldığımı düşünürsek uzun vadede yakıttan ediceğim kar ve servis masrafları ancak ödediğim farkı amorti eder bence de. Onu hesapladım 2. elde dizelin daha değerli olması farkı bile kar olarak yanıma kalsa yeter. Ki benzinli alsam sizin gibi 240 kuruş felan yakmazdım, dizel de benim kullanımımda o kadar yakmayı planlıyorum açıkçası Lpg işini bende düşündüm ama ısınamadım bi türlü yazılanları okudum gerçekten iyi rakamlar. Ancak hem benzinli arabanın torkunun azlığına bi de lpg eklenince iyi bişi olmaz gibi geliyor.

Bi de servis bile taksa lpg yi arabanın garantisi bozuluyor okuduğum kadarıyla,servise işletmemek gerekiyormuş vs. Belki benim kuruntum ancak ısınamadım dediğim gibi, yani 2 sene benzinli kullanıp sonra lpg taktırsam zaten iflas etmiş olurum diye dizel seçtim
    bir de biz kapalı otopark, hızlı feribot vs kullanan insanlarız. Girişlerde benim 2008 puntomu gazlı diye kapıdan içeri sokmazlarda, benzinli bi şahini alırlarsa yakarım o arabayı

yanlış anlamayın lütfen ama baya bi araştırdım forumlarda,
    hatta bayanın biri şey yazmıştı, muhakkak biraz abartmış ama samimi bi itiraf diye çok hoşuma gitti, yokuşlarda inip arabayı itesim geliyor demiş
    Konu IMPERATORE tarafından (15/03/2008 Saat 03:37 ) değiştirilmiştir.

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Elbette eğer sert kullanıyor ve fazla kilometre yapıyorsanız (özellikle İstanbul'da) birde üstüne tork istiyorsanız dizel seçimi sizin için mantıklı olmuş..

Ama benim arabam mesela 2006 mayıs model ve şu an tam 2 sene oldu 20.000 km.'yi daha yeni geçtim burda arkadaşlarım benimle dalga geçiyorlar Yani benim için benzinli almak daha mantıklı oldu..

Son olarak belirtmek isterimki serviste Grande Puntolara lpg montajı zaten yapmıyorlar,yani sanayide yaptırmak zorundasınız ve tabi o zaman garantiden feragat ediyorsunuz,ayrıca sıralı sistem lpg montajında benzinli aracın tork ve performansında bir değişme olmadığı tam tersine hissedilir derecede arttığını söyleyenler var.

performans konusu ise tabi az önce verdiğiniz bayanın örneğinde olduğu gibi kişiden kişiye değişiyor oldukça göreceli bir kavram ben ara sıra kapışmalara girmeye güvenecek kadar memnunum mesela aracın gidişinden Beni hiç üzmedi sağolsun.

Muharrem Yaşar
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 FH 9814

valla hacı kapışma işine gelince bu arabayla pek ümidim yok benim de zaten, ben 1.6 dan aşağı araç kullanmam hız için, bu biraz ekonomi amaçlı oldu işte 3 kişi 1 araba yetmediği için, ama dediğin gibi arada daha fazla bi fark olsaydı bende benzinliyi tercih eder, hemen de gazını çakardım.

kapışma meselelerini bizzat 1.9 caddy tdi ile çözüyorum manyak makine harbiden ya, ankara yolunca amcamın oğlu onun caddy ile 240 vurdu, görmesem inanmazdım ben 220 yaptım max, ama gerçekten hem iş hem bireysel kullanım için düşünenler ve hızlı yaşayanlar için tek seçim bence tavsiye ederim kesinlikle

ayrıca o kadar haşin kullanımına rağmen 250 bin felan yakıyor 1.9 motora çok ilginç aslında

serkan uslu
    serus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    06 US 458
    Edilen teşekkür: 46

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl yani yaa 1080 km mi? manuel vites mi? jant boyurları nedir? gecemi yaptınız yolu hic dur kalk yapmadan falan?
    yolu gündüz yaptım ama farketmezdi çünkü yol zaten bölünmüş yol, fakat çok kastım sürekli anlık tüketim açık gittim 4.5lt ye yaklaştığını gördüğüm anda ayağımı gazdan çektim, inişlerde hiç ya da çok az gaz verdim. Normal zamanda 3.5 saat de aldığım yolu 5.5 saat e yakın aldım. jant boyutlarım da 16

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

değiştirme şansın varsa değiştir dizel araba alma abi ne yapıyosun sen iyi misin? çöpe atacak paran mı var? neden durup dururken fazla para veriosun artık bi ekonomisi kalmadıki verdigin o fazla para olan yaklaşık 4 milyarla dunyanın yolunu yaparsın

Alıntı serus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolu gündüz yaptım ama farketmezdi çünkü yol zaten bölünmüş yol, fakat çok kastım sürekli anlık tüketim açık gittim 4.5lt ye yaklaştığını gördüğüm anda ayağımı gazdan çektim, inişlerde hiç ya da çok az gaz verdim. Normal zamanda 3.5 saat de aldığım yolu 5.5 saat e yakın aldım. jant boyutlarım da 16
    abi hayretler icerisindeyim suanda ben deli gibi kasmama ragmen 4.1 gosteren yol bilgisayarımın yaklasık 5 L yaktıgını gordum ustelik jantlar 15 bende. ilginc farklı bir arabamı verdiler bize nedir anlamadım yok diger araclarında fabrika verilerini asacak kadar eco yapmasını bilen birisiyim oyle olmasa ben beceremedim diip cikacam isin icinden ama hakketten sasirdim. Sizi tebrik ediyorum

Alıntı IMPERATORE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla hacı kapışma işine gelince bu arabayla pek ümidim yok benim de zaten, ben 1.6 dan aşağı araç kullanmam hız için, bu biraz ekonomi amaçlı oldu işte 3 kişi 1 araba yetmediği için, ama dediğin gibi arada daha fazla bi fark olsaydı bende benzinliyi tercih eder, hemen de gazını çakardım.

kapışma meselelerini bizzat 1.9 caddy tdi ile çözüyorum manyak makine harbiden ya, ankara yolunca amcamın oğlu onun caddy ile 240 vurdu, görmesem inanmazdım ben 220 yaptım max, ama gerçekten hem iş hem bireysel kullanım için düşünenler ve hızlı yaşayanlar için tek seçim bence tavsiye ederim kesinlikle

ayrıca o kadar haşin kullanımına rağmen 250 bin felan yakıyor 1.9 motora çok ilginç aslında
    abi bu caddy 1.9 ların farklı bir versiyonumu var bizim bilmedigimiz ?? ) bende kulanıyorum aynı aracida tamam seri alet tabanca gibi desek yeridir ancak bırakın bu işleri yaa 240 falan ) 45 derece egimli yolda yuk dolu asagimi saldınız aracı??
    Konu ugurozer tarafından (15/03/2008 Saat 11:43 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Caddy nin eğimde bile 240km/s i görmesi bence imkansız.Fabrika verisi son süratini (Sanırım max. 175km/s gibi birşeydir) eğimde oldukça aşar doğal olarak ama o süratlere gelebilmesi için devir kesiciyi de geçmesi gerekiyor gibi...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Muharrem Yaşar
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 FH 9814

evet arkadaş arabamı bugün aldım ve ilk 35 kilometremi yaptım bile, tam hesap yapamadım henüz ileride yaparım ama sert kullanımda yakıt 8.2, tasarruf kullanımında 6.0 a kadar düştü. Bu yaklaşık kaba tahmin hesapla 240 bin lira ve 180 bin liraya felan geliyor, O yüzden dizel seçmekle doğru yaptığımı düşünüyorum.
    Ve tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilirler gerçi ama bu rakamlar daha da düşebilir veya çıkabilir elbette kullanımına göre. Aracın kullanımı da açıkçası ilk izlenim olarak gayet lezzetli geldi.Performans açıkçası ihtiyacı karşılayacak düzeyde. Ancak ön arka görüş park etme esnasında biraz sıkıntılı gibi

Caddy meselesine gelince düz yolda ben caddy ile 200 yapıyorum, yokuş aşağı da 240 yaparım onda bi mesele yok. Ancak kuzenim düz ankara yolunda 240 yaptı yanımda, belki 245 bile oldu. Hafif bi eğim varsa bilemem ancak yol gayet düzdü. Motor açılması ile ilgili bişey diye düşündüm. 1.3 MJ motor 190 görüyosa 1.9 un 240 görmesi bence çok normal. 200 ü geçmedim ama caddy ile ben bile 220 görürüm nedir ya hız mı 220)

Bide 2 versiyonu var caddylerin 1.9 tdi 105 bg, bi de 1.9 sdi 90 bg miydi neydi.
    Ancak genelde hepsi tdi 105 bg arkadaşlar. Valla 105 bg caddy si olup da kullanamayan varsa bi günü test sürüşüne geleyim arkadaşlar. Caddy dediğiniz bence bi araba değil, bi makine. 1.9 motor diyoruz bu ufak bişey mi ki beklentiler bu kadar az olsun
    Konu IMPERATORE tarafından (15/03/2008 Saat 18:56 ) değiştirilmiştir.

9. 15/03/2008, 20:32

Sebep
    Mesaj tekrarı!

* *
    Puntocu spyofthegod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Mutlu

Alıntı IMPERATORE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadaş arabamı bugün aldım ve ilk 35 kilometremi yaptım bile, tam hesap yapamadım henüz ileride yaparım ama sert kullanımda yakıt 8.2, tasarruf kullanımında 6.0 a kadar düştü. Bu yaklaşık kaba tahmin hesapla 240 bin lira ve 180 bin liraya felan geliyor, O yüzden dizel seçmekle doğru yaptığımı düşünüyorum.
    Ve tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilirler gerçi ama bu rakamlar daha da düşebilir veya çıkabilir elbette kullanımına göre. Aracın kullanımı da açıkçası ilk izlenim olarak gayet lezzetli geldi.Performans açıkçası ihtiyacı karşılayacak düzeyde. Ancak ön arka görüş park etme esnasında biraz sıkıntılı gibi

Caddy meselesine gelince düz yolda ben caddy ile 200 yapıyorum, yokuş aşağı da 240 yaparım onda bi mesele yok. Ancak kuzenim düz ankara yolunda 240 yaptı yanımda, belki 245 bile oldu. Hafif bi eğim varsa bilemem ancak yol gayet düzdü. Motor açılması ile ilgili bişey diye düşündüm. 1.3 MJ motor 190 görüyosa 1.9 un 240 görmesi bence çok normal. 200 ü geçmedim ama caddy ile ben bile 220 görürüm nedir ya hız mı 220)

Bide 2 versiyonu var caddylerin 1.9 tdi 105 bg, bi de 1.9 sdi 90 bg miydi neydi.
    Ancak genelde hepsi tdi 105 bg arkadaşlar. Valla 105 bg caddy si olup da kullanamayan varsa bi günü test sürüşüne geleyim arkadaşlar. Caddy dediğiniz bence bi araba değil, bi makine. 1.9 motor diyoruz bu ufak bişey mi ki beklentiler bu kadar az olsun
    Arkadaşım aracın hayırlı olsun, araçlarımız (dizel olanlar yani) yakıt konusunda açıldıkça daha az yakıyor son zamanlarda aracı zorluyorum vede yağmurda çok kullandım 6.1 oldu genelde 5.9 ile 4.9 arası değişiyor. Hız konusunda kadranın gösterdiğine bence çok fazla inanma Gp de 200 ü geçiyor kadran ama bence 175-180 km hıza çıkıyor. Bu arada foruma hoşgeldin yarınki istanbul buluşmasına bekleriz.
    İnsanın kendi şahsına rahmeti, başkasına rahmetinden daha büyüktür.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

bu sitede bilincli bir topluluk var arkadasim herkes neyin ne oldugunu biliyor merak etme 1.9 olması 2.5 olması onemli degil ona bakarsan 2.5 eski dizeller simdiki 1.3 mutlijetlerin eline su dokemiyor benim kullandigimda tdi caddy. duz yolda 240 diyorsun yaw bence hız gostergen bozuk arkadasım onu ihmal etme.

Hakan Demiray
    dmRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 269

rampa cikarken, hızlanırken ve soguk havalarda abartı yakıt sarfiyatları var puntolarımızın. Bu sekilde kullanacaksanız 7.0-8.5L/100km arası bir tuketime sasirmayın derim.
    katılıyorum. Zonguldak'ı biliyorsun Uğur ve senin verdiğin 2 değer arasında tüketimim şehir içinde.

Caddy benim arkadaşımda var. 240 nasıl görülüyor şaştım Aracı ben de birçok defa otobanda kullandım ancak düz yolda 180-190 arasına gelince devire bağlı kalmaksızın hızı kesiyor araç. gazı dibine kadar köklesem de belli bir hızı geçmiyor. halbuki 170 ile giderken biraz gaz vermemle bile hızlanabiliyor araç. 240 yapması için hız engelleyiciyi kaldırmak lazım.

Ayrıca Caddy'si olanlar hız sabitleyici taktırabilirler. Çok zevkli oluyor böylece. Ancak sadece 2006 ve altındaki modellere takılabiliyor diye biliyorum.

Muharrem Yaşar
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 FH 9814

arkadaşlar bu caddy mevzu konumuz değil, eski teknoloji sayılmıyodur ama heralde 2006 model caddy ama, niye bu hız mevzu bu kadar abartılıyor anlamıyorum 240 çok mu zor bi hız, gp ile inanın hiç farkında değilim arkadaşlarla muhabbet ederken 180 vuruyomuşum onlar uyardılar, neyse caddy ye inanmayan varsa birlikte bi ankara yaparız bilinçli insanlarla, hodri meydan.

Gp me gelince, arkadaşlar dün öğlen tibariyle arabamı aldım, daha eve bugün öğlen girdim. Nası derseniz görmemişlik mi dersiniz bilmiyorum artık arkadaşlarla bi nargile yaptık gece 2.30 da ne yapalım ne edelim, dizel araç var hadi ankaraya gidelim, sonra ankara yemedi boluya gittik bi kahvaltı yaptık Bilmiyorum belki de sitedeki en aç gp ci derler bana, yalnız total km 700 olmuştu bugün baktığımda Arkadaşlarım 10 dk kullanmak için yalvarmalarına rağmen malesef bu zevki onlarla paylaşmadım

Yakıt tüketimi konusunda sıkmak istemem ancak kullanıma göre sürekli sıfırladım, normal 110 ortalama hızda 150bin, son sürat 250bin i geçti. Hatta bi arada full 180 yaptım 8.8 litreye vurmuştu tüketim, Arabanın hızı hafif aşağı eğimli yolda max 190 yapabildim valla. Caddy kadar olmasa 1.3 motor dizel bi araçtan beklentileri fazlasıyla karşılıyor. 4 kişilik seyahat tayfası için performansı gayet iyi. Nedense bu arabayı ilk günden daha bi sevdim,

Çok afaki bi hesap ancak yolun yarısında tasarruflu yarısında müsrif kullandığımı düşünürsek
    100 ytlik mazotla yaklaşık 550 km den fazla yol yapmışım. Bereket versin bence fena değil

Buluşmaya da gelirdim ancak dediğim gibi dün arabayı aldım eve bugün akşam girdim
    teşekkürler arkadaşlar...
    Konu IMPERATORE tarafından (16/03/2008 Saat 20:10 ) değiştirilmiştir.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Zonguldakta verdigim degerleri asman bile normaldir hakanım yaw abi duz yol kavramı yokki orda evlerin onunden giriş 1. kat arkasından giriş 4. kat yok bole bişe hele kışın bence garaja soba al yaglı falan yakki motor sogumasın yoksa adamın ocagina incir agaci diker soguk motorlarla o rampalar 10 u bulrsun 100 km de valla

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

arkadalar konyaya giderken uzun yolda son yakıt tuketimi ne oalcak diye merak ettim ve 20 milyona 140 km gitti.fena bi rakam değil. ancak sehircinde de denemiştim bundan once 20 milyona 1125 km gitti. arasında az bi fark oldu ibi geldi bana. ustelik yol bilgisyarı sehricinde 7.6 uzun yolda 5.2 gosteriyodu ortlama. gerci lpg de ne kada dogru olur bilmiyorum ama bakalım yine deniyorum bu sefer karma olacak ne kadar yakmısım oona bakacaz arıtıkın

Çağrı Cihanoğlu
    KeL_BLaDe CaGRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 364

şu son depoyu çok düzenli kullandm. şehiriçi tamamı ve ort 5.6 . bizm arabalar az yakıo yaa

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

Alıntı Auto engineeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    40.100 kmde daha 40.000 bakımına sokamadım arabayı. yarın antalyaya gitcem haftaya döncem. 99 km sabit hızla gitmeyi düşünüyorum bünyem kaldırırsa tüketimi paylaşırım sizlerle.
    bakımı da artık antalyadan döndükten sonra 41.000küsürlerde yaptırcam
    ewet arkadaşlar antalyaya gittim we az önce döndüm. giderken hep 100-110 arası gittim ama ankara-afyon arası acayip fırtına wardı,afyona kadar 6 litreye yakın taktım.antalyaya wardığımda ortalama tüketimim 4.8 e düşmüştü.ort hız 81

antalyadan dönüşümde bugün afyona kadar gayet sakin geldim 100 civarında,ort tüketim 4.7lerdeydi, sonra sıkıldım we 100-140 arası hızlarla geldim arada 180-200lere çıktım we ankaraya girdiğimde ort tüketim 5.1 oldu. ort hız 89.

sizce değerler nasıl?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alper hoşgeldin.Değerler normal bence.Sıkılmadığını varsayarsak ortalama 4-5lt/100km lik tüketimin var bence güzel tabi biraz daha aşağıya bile çekilir...

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

dizel aracların 2.40 ları gectiginde espirisi bitmişti zaten. O zamanlarda alınan bir dizel arac verilen fazla parayı 75 binde amorti ediyordu simdi hicbir zaman edemeyecek, e hani bunun bakımı arıza yaptginda benzinliye gore yuksek faturası vs.... olay bitti. Hiiiç saldırmayın lpg ye onada el atarlar merak etmeyin onuda bizim bu zihniyet benzinle aynı seviyeye getirmeye calisir o zaman en zararlı lpg ciler olur, cunki lpg li araclar benzinlilere oranla ortalama %8 daha fazla yakar. Yani lpg nin ekonomisi L sinin daha ucuz olusundan kaynaklanıyor. Ülkede gidişhat gerçekten iyi değil. ((
    Ben kasım ayıhda lorndradaydım ve orada motorin benzinden pahalıydı (motorin 1,01 pound, benzin 0,99 pounddu). Dizel daha pahalı olmasına rağmen ekonomik ki alıyor insanlar. Yoksa kimse almazdı. mazot benzinle aynı fiyat bile olsa dizel %25 daha ekonomiktir. 1,3 motorun vergi avantajından bahsetmiyorum bile...

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı Auto engineeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonra sıkıldım we 100-140 arası hızlarla geldim arada 180-200lere çıktım we ankaraya girdiğimde ort tüketim 5.1 oldu. ort hız 89.

sizce değerler nasıl?
    Yakıt değerleri güzel de hız değerleri tam bir felaket Alper!

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

Alıntı mustafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kasım ayıhda lorndradaydım ve orada motorin benzinden pahalıydı (motorin 1,01 pound, benzin 0,99 pounddu). Dizel daha pahalı olmasına rağmen ekonomik ki alıyor insanlar. Yoksa kimse almazdı. mazot benzinle aynı fiyat bile olsa dizel %25 daha ekonomiktir. 1,3 motorun vergi avantajından bahsetmiyorum bile...
    ewet aynen ben de önceki sene kasım aynda lonradaydım bu kadar olur motorin daha pahalıydı çok şaşırmıştım dediğin gbi

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı mustafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Londrada dizel araclar benzililere gore 4.5 - 5 milyar daha pahalı mı alırken?