Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Romano Lpg Taktim

ismet arısal
    ismetarisal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 11

Standart Romano Lpg Taktim

arkadaslar uzun süredir beklettiğim lpg işini bugün bitirdim.çok korkuyordum araçta sorun yasarım diye ama çok şükür problem yok şimdilik.hatta arabaya biraz yüklendim devirlenmesinde de hiç sorun yok.benzin olmuş 3.5lira dayanamadım artık daha fazlayalnız tek sorun stepne.heralde onu çıkarmak zorunda kalıcam bagajdan çünkü çok yer kapladı.koruyucular ve tamir kiti ile dewam etmek zorunda kalıcam.umarım başıma bela açmaz bi gün dağ başında.bu arada fiyat 1700 lira.10 taksit yaptık vade farkı yok.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

ben 6 senedir stepne taşımıyorum uzun yola çıkmadıkça. Hiçbir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar. Zaten kaliteli bir lastik kullanıyorsanız gumlemeve yarılma olmadıgı surece civi vs. girdiginde anında inmiyor. Rahatlıkla lastikçiye gidip yaptırabiliyorsunuz. Birde ince ve hafif stepneler varmış en azından yavaşta olsa lastikçiye gidebilmek için zor bir drumda bunları nereden bulabiliriz?

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Bildiğim kadarıyla ince ve hafif dediğin normal saç janta en ince lastik. cmaxte bu şekilde geliyor.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

yok ozan bazı araçlarda gordum resmen motosiklet lastigi gibi gorunuyor gulmekten kendini alamıyorsun o kadar yani. ama catır catır gidiyor yinede.

şimdi nette buldum: jazz larda da bu dedigimiz hafif ve kucuk stepne kullanılmış kılavuzda 80 in ustune cıkılmaması ve devamlı kullanılmaması tavsiye edilmiş. Jazz cı kardeşleri forumlarda baya şikayetçi ancak bence cok akıllıca, Benim gibi stepnenin agirligini arabada tasımak ve performanstan kaybetmek istemeyenler icin dahice Ben bijonlarıma uygun bulursam alıp koyacagim bos durmasından iyidir Başka araclardada gormustum polo idi sanırım. Araba topal eşek gibi yamuk gidiyor

Konu ugurozer tarafından (31/05/2008 Saat 22:17 ) değiştirilmiştir.

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

lastik onarıcı alıp,uzun yol sorununu çözersiniz.hem tamir,hem şişirme özelliği var.

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok ozan bazı araçlarda gordum resmen motosiklet lastigi gibi gorunuyor gulmekten kendini alamıyorsun o kadar yani. ama catır catır gidiyor yinede.

şimdi nette buldum: jazz larda da bu dedigimiz hafif ve kucuk stepne kullanılmış kılavuzda 80 in ustune cıkılmaması ve devamlı kullanılmaması tavsiye edilmiş. Jazz cı kardeşleri forumlarda baya şikayetçi ancak bence cok akıllıca, Benim gibi stepnenin agirligini arabada tasımak ve performanstan kaybetmek istemeyenler icin dahice Ben bijonlarıma uygun bulursam alıp koyacagim bos durmasından iyidir Başka araclardada gormustum polo idi sanırım. Araba topal eşek gibi yamuk gidiyor

cmaxtekide aynı şekilde ben o yüzden direk ince lastik jant olarak düşünmüştüm.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

yok abi jant ta ince boyutuda kucuk araba o tarafa dogru yatıyor resmen. bence araba gidiyorsa hele hele 80 km hızla hiç bir problem yok cok akıllıca

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Açıkçası hiç yerinden çıkmadı dolayısıyla araçta nasıl duru araç nasıl gider yorumum yok ama yerinde gördüğümde bu şekilde düşünmüştüm.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

japonyadan gelen çoğu japon arabasında küçük yedek lastik kullanılıyor kıbrısta okurken kullandığım ısuzu gemini aracımdada bu lastikten vardı çok sürat yapmadığınız sürece çok rahat ilerliyebiliyorsunuz.

Önder DÖNER
    onddoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 J 6274
    Edilen teşekkür: 36

kardeş 1.700ytl cok değilmi ya

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

enjektorler nasıl monte edildi onu merak ediyorum manifoldun ustunden delik acilarak mı yani motorun ustunde duruyormu kelebek gibi?

ismet arısal
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah

motor kaputunu açınca görüntüdehiç bir değişiklik yok enjektörleri de özellikle sordum oldukça aşğıda bir yerde gösterdi usta.ama teknik olarak ben pek fazla anlamıyorum bu işten ama isterseniz bir ara resimlerini çeker eklerim

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hayıurlı ugurlu olsun en eknomik lpg şimdi onada zam gelirse yandınız

ismet arısal
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah

haklısın en büyük korkum da o zaten.ama bundan daha fazla vergi yükü bindirilebileceğini sanmıyorum zaten lpg de pahalanırsa araba hepimize haram olur artık

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Ben de tam gidip honda bayisinden Jazz stepnesi alın keyfinize bakın diyecektim iyi mi. Honda da GP ler gibi 4x100 bijon aralığında arkadaşlar. LPG den ötürü ince lastik isteyenlerin aklının bir köşesinde bulunsun.

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

yakıt tüketimi ne kadar azaldı ( sehir içi ve şehir dışı ) ayrıca performansta değişiklik oldu mu ve ruhsata işletme masrafı dahilm mi 1700 ytl.

irfan öz
    taipen71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Alıntı ismetarisal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar uzun süredir beklettiğim lpg işini bugün bitirdim.çok korkuyordum araçta sorun yasarım diye ama çok şükür problem yok şimdilik.hatta arabaya biraz yüklendim devirlenmesinde de hiç sorun yok.benzin olmuş 3.5lira dayanamadım artık daha fazlayalnız tek sorun stepne.heralde onu çıkarmak zorunda kalıcam bagajdan çünkü çok yer kapladı.koruyucular ve tamir kiti ile dewam etmek zorunda kalıcam.umarım başıma bela açmaz bi gün dağ başında.bu arada fiyat 1700 lira.10 taksit yaptık vade farkı yok.
    Arkadaşım hayırlı olsun ancak taktıracak başka marka bulamadınmı? Ankarada arkadaşımda romano marka taktırdı ve başkentte taktırdığı firma dışında başka takan yok o firma dükkanı bi kapasa veya şehir dışında araç bir arıza yapsa lpg ile ilgili yapacak hiç bişeyi olmayacak.inşallah problemsiz kullanırsın

yakupca
    Ziyaretçi yakupca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hayırlı ve ugurlu olsun. bi ölç bakalım ne kadar farkedecek yakıt. bilgilendirisen seviniriz. ayrıca hangi marka taktırdın lpy yi.

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

Alıntı chn73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakıt tüketimi ne kadar azaldı ( sehir içi ve şehir dışı ) ayrıca performansta değişiklik oldu mu ve ruhsata işletme masrafı dahilm mi 1700 ytl.
    yakıt tasarrufu olmaz.aksine belki çok az bir miktar,fazlada yakabilir.lpg'nin avantajı litre fiyatından kaynaklanmaktadır.iyi bir sistem ve iyi bir montaj sonunda,çekiş kaybı hissetmezsiniz.

ismet arısal
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah

arkadaşlar önce marka konusundan başlayayım.markanın yaygınlığını çok fazla tartışamam ama romanoyu seçmemde 2yıl boyunca her parçasının garantili oluşu, montajı yapan ustanın tanıdık oluşu sebebiyle verdiği farklı nedenlerle dahi olsa işlemi garanti kapsamında değerlendirme vaadi etkili oldu.ayrıca romanonun enjektörleri çıkarılıp temizlenebiliyor diğer bazı markalarda bu seçenek yok sıfır enjektör almak zorunda kalınıyor.ve romano tamamen italyada üretilişi piston ve enjektörlerinin çalışma prensibinin gp ile uyumlu oluşu da kararımda etkili oldu.diğer enjektörler gpnin ihtiyacından biraz daha fazla yakıt pompalar ve bu da sanırım kurumlanmaya neden olur.
    yakıt ve performans konusuna gelince araçta performans olarak bir kayıp hissetmedim ancak çok fazla aracı sıkıştırmadım şimdilik.önümüzdeki hafta yaklaşık 1000 kmlik bir yolculuk yapacağım ondan sonra daha ayrıntılı bir şekilde sizi bilgilendirebilirim.

Sayfa 1/2 12 SonSon