Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: opet i bıraktım petrol ofisine geçtim.

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

Standart opet i bıraktım petrol ofisine geçtim.

umarım hatalı bir davranış değildir.
    27,000 km boyunca opet kullanan ben. kışın soğuklarda çalışmama problemlerinden dolayı petrol ofisine geçtim.(halbuki bu aldığımda mazot. ama sanırım yakkıt filtremi temizleyip de "--içinden bi sürü çamur, pislik aktı" diyen oto elektrikçi eleman etkiledi beni)
    içinede 25 ytl lik yakıt antifirizi koydum bakalım bu yöntemler işe yarayacakmı?
    (petrol ofiside yakıttan kaynaklı problemleri üstlenme gibi bi hizmetleri varmış sanırım. ben sadece opet için geçerli bi uygulama diye biliyordum halbuki.)

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Ben zaten 10 ppm kükürt oranlı Vmax in tanıtılmasından sonra direk bıraktım OPET' i, Petrol Ofisinden alıyorum hep. Hayırlı olsun sizin dizel işleri zor soğuklarda.

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Önümüzdeki aydan itibaren işyerim benim araçta PO Automatic sistemini uygulayacağı için OPET'i bırakacağım, düşük kükürt oranı inşallah reklamdan ibaret değildir.
    GP in mirror is faster than they appear !

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BP euro diesel en iyisi

Ali ÖZTÜRK
    bahcelili_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 263

shell den asla şaşmam

Abdullah BOZKURT
    misli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 82

2003 model eski (dizel) Grandesiz Puntomu 2007 yılına kadar kullandım ve bazı yaz ve kış dönemlerinde iki üç hafta kulanmadığım oluyordu ama herzaman tek seferde marş alıyordu. Şimdiki aracımda üç beş gün kullanmayayım bazen tek seferde çalışmıyor. Eğer bir hafta kullanmazsam kesinlikle bir seferde çalışmıyor. Eski puntomla karşılaştırdığımda bu işin yakıtla pek alakası yok gibi geliyor bana.

Emrah Gökçek
    BlackCat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35KNS76
    Edilen teşekkür: 19

ben yakıt koruma sistemi icin opetten alıyorum ya hayırlısı

bu arada petrol sirketi degilde istasyon daha onemli . İzmirde cok taninmis bir firma dan arkadasımın arababası zarar gordu nediyim allah gozlerini doyursun.

Kurtuluş Uyanık
    kurtuluş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06BE0027
    Edilen teşekkür: 52

Bende yakıt güvencesi nedeni ile Opetten alıyorum. Bazen araba tekliyor bazen araba oluyor bir katır, zorluyorum zorluyorum inatlaşıyor benimle çabuk hızlanmıyor. Sanki başka araba var altımda. Bu konuda arkadaşların fikirleri bence önemli. Bende değiştirmeyi düşünüyorum ama şu güvence beni düşündürüyor. Servise ne zaman gitsem bu konuda telkinler alıyorum...

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Benim bugün öğrendiğim kadarıyla piyasada Setan sayısı en yüksek değerde motorini PO satıyor. Ayrıca 10 ppm kükürt oranı ile de arabada oluşacak muhtemel bir carbon clean ihtiyacı ötelenecektir. Atıyorum 30 bin yerine 50 binde yapmak ihtiyacı karşılayacaktır. Kaldı ki Multijet motorunu yeni 150 binde açan bir Bosch servisinden öğrendiğim kadarıyla bizim arabalarda kurum sorunu pek yaşanmıyormuş. Yeni yakıtım kesinlikle PO. Opet e göre çekiş farkını da hissediyorum psikolojik değilse!!

Engin DURUER
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Yakıt güvencesi ile ilgili şöyle bir durum daha var. Mesela yakıt aldınız, aldığınız yakıtın faturasını mutlaka alın. Hangi istasyondan alırsanız alın bu fiş olduktan sonra yakıttan doğan problemi karşılamak zorundalar. Araç kalınca servisi arayıp aracı çektirirsiniz. Depodan çıkan numune incelenir ve yakıttan olduğuna kanaat getirilirse elinizdeki fişle masrafınızı talep edebilirsiniz. Bu işlemi avukat aracılığıyla resmi olarakta yaptırabilirsiniz.

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Arkadaşlar bu konuya bır acıklık getırmek lazım . Herkes tabiki kullandığı yakıtı över Ancak bence görüşten çok sonuclarıda tartısalım derım.
    Bende Opet kullanıyorum. PO ya gecıp gecmemem konusunda tam karar veremedım.

mehmet savasçı
    Kendi isteğiyle üyeliği silinmiştir. memat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BK 7478
    Edilen teşekkür: 275

ben her yerden alıyorum yeterki mazot olsun bende bi ara hep opet takılıyordum artık po, shell yada bp den alıyorum arada bir opete geri dönüyorum hele izmirdeyken beleş mmazot kullanıyorum energy (shellin alt markası) performansı yüksek çok iyi bi yakıt sistemleri var tavsiye ederim bi deneyin

Çağrı Cihanoğlu
    KeL_BLaDe CaGRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 364

arkdaşlar ben şunu söylemek istiyorm. ben opet kullanıyorm ve memnunum. bazı arkadaşlar memnun değil.bazısı po güzel dio bazısı bp bazısı shell. araçlarımız aynı araçlar. firmalar aynı firmalar. eğerki aynı firmalarda farklı sonçlar alıyorsak bunlar firmayla alakalı değil bayi ile alakalı sonçlardır. direk suçu firmalara atmayalım derim. yakıtlarınızı güvendiğiniz bayilerden almanız en doğrusu olacaktır düşüncesindeyim

Engin DURUER
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Benzinli aracım varken PO'dan biobenzin alıyordum, bariz performans düşüşü hissediliyor, dizele kısmetse 1 ay sonra geçicem. Tabiki herşey istasyonlarda bitiyor. Yanılmıyorsam BP hariç diğer tüm petrol şirketleri ürünlerini Petkim'den alıyor, yani kaynak aynı. Daha sonra herkes kendi katkısını ekliyor

* *
    Puntocu spyofthegod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Banada dediler opetten al yok garanti dışı kalır falan diye ama bildiğim ve tanıdığım shell istasyonu var yıllardır oradan alıyorum ve performans mükemmel. shell diye demiyorum sadece istasyonun sahibini tanıyorum bu yüzden oradan alıyorum. Zaten opet koç grubu diye böyle bir yönlendirme yapılıyor. Yoksa garanti dışı kalsa ne olur kalmasa ne olur.
    İnsanın kendi şahsına rahmeti, başkasına rahmetinden daha büyüktür.

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

benim arabama PO ile fulledim.
    ama arabam haala donuyor.
    fakat:
    opet yakıtı ile araba hiç marş almazken,
    PO yakıtı ile marş alıyor, araba çalışıyor, ama yakıt, yakıt filtresinde donduğuu için yeterli yakıt gelmiyor ve stop ediyor.

ŞENOL KAÇAĞAN
    shenka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34VJ 5584
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı bahcelili_ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    shell den asla şaşmam
    aynen katılıyorum benzin shellden şaşmam aracı 0 km aldım ve ilk benzin shelden araç 5000 km hala shell performans mükemmel

Cuneyt kayakıt
    Cnyt01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Plaka
    01 ck 1905
    Edilen teşekkür: 94

o degısıyor gercekten shell olur opet olur po olur . o istasyonun sahıbının vıcdanıyla alakalı bıse.... ne kadar vıcdan o kadar temız yakıt .)

mehmet beyaz
    kartalli2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 42

Alıntı Cnyt01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o degısıyor gercekten shell olur opet olur po olur . o istasyonun sahıbının vıcdanıyla alakalı bıse.... ne kadar vıcdan o kadar temız yakıt .)

aynen katılıyorum. artı duyduğuma göre her aldığımız mazot gerçekte 1 litre olmayabilir. adamlar pompaları mühürleyen görevlilere (sanayi ve ticaret bakanlığına bağlı hassas ölçüler diye başlayan bir müdürlük) rüşvet veriyorlar. gerçekte pompadan geçen yakıt 0,98 litreyken biz ekranda 1 litre yakıt pompalanmış görüyoruz. olmaz olmaz demeyin burası türkiye.

mehmet kalender
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. üzümcü petrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 eh 1717
    Edilen teşekkür: 5

arkadaşlar böyle düşüncelere kapılmmayalım artık tüpraş çıkışın dan taaa dolumu yapılan arabaya kadar artık benzinler barkodlu ve sürekli uydudan takip ediliyor ayrıca haftada bir kontrol elemanları geliyor bu aralar kkaçak mazota benzine karşı çok sıkı önlemler var.

21. 05/02/2008, 15:59

Sebep
    Konu başlığıyla ilgisiz mesajlar silinmiştir!

22. 05/02/2008, 16:21

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

Sebep
    Konu başlığıyla ilgisiz mesajlar silinmiştir!

Sayfa 1/2 12 SonSon