Sayfa 1/3 123 SonSon
55 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: GP yerine brovoyumu bekliyeyim yoksa auris focus astra mı ?

Kenan Kuday
    stilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 8

Standart GP yerine brovoyumu bekliyeyim yoksa auris focus astra mı ?

Sayın GP ciler

Çeşitli nedenlerden dolayı GP yi değiştirmek istiyorum .

sizce bravoyu mu bekliyeyim yoksa toyoto auris mi focus mu astramı tavsiye edersiniz.

sizin düşünceleriniz benim için önemli

saygılar

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Paran varsa focus 1.6 tdci derim

ilker aykal
    commandante galkoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 FC 1505
    Edilen teşekkür: 26

bende paran varsa opel astra 1.6 elegance derim.yok illede dizel diosan mustafanın dediği gibi focus.

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Kenan bey daha önceki konularda da konuşmuştuk gerçi
    Ama en iyi karar verilmiş karardır..
    Toyota da Astra da Focus ta güzel arabalar...
    Opel'in servis fiyatı ve yedek parçası pahalı bildiğim kadarıyla...
    Ford içlerinde servis ücreti açısından en makul olanı diye biliyorum..
    Toyota'nın sağlamlaığından başka bir yorum yapamayacağım...

3 ayrı test yapılsa sırasıyla her biri birinci gelebilir...Donanımları aynı olduktan sonra iş tamamen beğeniye kalır tahminimce...

Ama ben 3 arabadan birisini seçecek olsaydım...Toyota'yı alırdım..(Alman arabası severim ama nedense Opel'i pek Alman arabası saymıyorum...Almanya'nın Tofaş'ı gibi geliyor )

5. Bu mesajı için 2 kişi Fuzuli'ye teşekkür etti:

umut kaya
    goldumut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562
    Edilen teşekkür: 151

ya gercekten toyota piyasada dizeller cok iyi satarken çeşitli nedenlerden dolayı kendi dizellerini Türkiyeye getirmiyordu.(bizim yakıtımızdaki oktanlardan dolayı bir mazeretleri vardı)ama sonunda oda dayanamadı volvo,honda gibi markalarda birlikte getirdi.toyota süper sorunsuz arabalar üretiyor bildigim kadarıyla ama bir tek kaporta ince ve malzeme kalitesi plastil ağırlıklı oldugu için cok yol sesi alıyor,mesela opelde yol sesi çok yaşamasın ama kronikleri vardır opelin ama toyota derim bende...

Kenan Kuday
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Granit Gri

dizel almayacağım

senede 10.000 km fazla yapmam

benzinli alacağım

fazladan verdiğin 4000 ytl yerine daha üst donanım alınabilir.

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

Dizel almayacaksanız,Astra,civic yada auris düşünün bence.

Astra sınıfında en kaliteli iç mekana sahip araçtır.Bu da çok testte kabul edilmiştir,ve benim düşüncem civic e nazaran daha sağlam bi yapısı var.

Astralar özellikle 2005 ve 2006 modelleri ilk üretim olduları için ağır problemler yaşadılar,ama makyajla birlikte bir çok kroniği ve problemi halledildi.

Servis konusuna gelirsek,ben ağustos ayında gp yi satıp makyajlı astra aldım,5000 km yi geçtim servise sadece sis fırım kırılıdığı için gittim.Ve sis farıda GARANTİ dahilinde değişti.15000 KM bakımının ücretini sorduğumda 315 ytl olduğu söylendi ve bu fiyata mazot ve polen filtreside dahil.

Toyota ya gelirsek eğer aurisin dizeli ucuz olsaydı,kesinlikle auris alırdım.Çünkü 3 yıl evde Avensis vardı ve bugune kadar sıkıntısız bindiğimiz,servisi ucuz ve kaliteli olan,müşteri memnuniyeti üst sınıf araçlarda bulunmayacak kadar iyidi.

Sanırım Auriste 124 bg benzinli motor varki bu motor corolladayken civic e nal toplatan bi motor.Tek sorun olabilecek nokta yol sesi yeni corollalarda çok yüksek,auristede öyle olabilir.

Benim gönlüm yüzde 55 auris,yüzde 45 astra derdi.

9. Bu mesajı için 2 kişi Little F.K'ye teşekkür etti:

burak kaya
    BUrasııı Besiktasss!!! ZaMBroTTa_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 90

1.6 Focus Ghia 115 hp en iyisi hocam şaşmaz...

barış dikici
    Dikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    42 Ps ***
    Edilen teşekkür: 536

bencede ghia...ghia olmazsa astra...auris yeni bi araç belki kronik problemleri olabilir...

Kenan Kuday
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Granit Gri

şu an Türkiyede 2008 model focus var makyajlısı ise martta gelecek 2008 sonu ise
    yeni focus çıkacak

kasa değişecek.

alacağın araç eski kasa olacak .

bu yüzden focusu sevmeme rağmen şu an benim için üçüncü sırada

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

arkadaslar suanki yakıtlar vs hesap edildiginde alinan bir dizel arac ne yazikki kendisini (dizel motor icin odenen farkı) 75 000 km sonra tolere etmis oluyor e bu km den sonra bakım masraflari benzinliye gore ne olur daha kac km yaparsiniz ve bu kmden sonra kaca satarsiniz allah kerim, bu yakıt L fiyatlari ile artik hickimseye dizel arac tavsiye etmiyorum ! ! atmosferik motor gibi zaten hicbiri anlik zevk veremiyor istedigi kadar turbo sarj super sarj ne takarsanız takın gaza basıyorsun turbo dolmasi bilmem kac saniye ideal devirde diilse ulasmasi bilmem kac sn, e devir yukselir hersey biter... yok abi yok ben ettim siz etmeyin paranıza yazık, toyota auris honda civic ford focus hepside yeni araclar guzel araclar, hepsinin icine bin zaten icine sinen araci al, sen kullanacaksin araci. Japonlar sorunsuz araclar bunu goz onunde bulundur derim.
    Konu ugurozer tarafından (19/10/2007 Saat 13:30 ) değiştirilmiştir.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet KAHRAMAN
    TÜRK OLMAK ! thecrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    16 PL 947
    Edilen teşekkür: 106

Dizel Otomobilde Ford Fokusun üstüne tanımam...

Bizde tam 3 tane var iki tanesi hacback 1 side sedan....

heee Bu arada punto yu çok özlersin

Saygılarımla.....

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ben Bravo yu beklerdim.Benzinli alınacaksa T-Jet en güçlü ve ekonomik seçenek olur.Diğerleri arasında tercihim Auris ya da adı geçmesede Civic olabilir...

a t.
    alperylm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 41

arkadaslar bravo yeni yılın ortalarında çıkacakmıs minicargo lansmanını öne aldılar bende bravo bekliyordum ama işteee. ben toyoto corolla 1.4 d4-d 90 hp olanını öneriyorum hatchback diil ama güzel bir sedan

Ahmet Öztürk
    ^^^ViPeR^^^ viper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 17

Auris in vitesi ticari araç gibi teee nerde
    Focus kasa değiştircek, golf de öyle, ben honda civic 1.6 sedan der,m, harika bir araç
    ------------------------------
    '''ViPeR'''

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı bebeto85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizel almayacaksanız,Astra,civic yada auris düşünün bence.

Astra sınıfında en kaliteli iç mekana sahip araçtır.Bu da çok testte kabul edilmiştir,ve benim düşüncem civic e nazaran daha sağlam bi yapısı var.

Astralar özellikle 2005 ve 2006 modelleri ilk üretim olduları için ağır problemler yaşadılar,ama makyajla birlikte bir çok kroniği ve problemi halledildi.

Servis konusuna gelirsek,ben ağustos ayında gp yi satıp makyajlı astra aldım,5000 km yi geçtim servise sadece sis fırım kırılıdığı için gittim.Ve sis farıda GARANTİ dahilinde değişti.15000 KM bakımının ücretini sorduğumda 315 ytl olduğu söylendi ve bu fiyata mazot ve polen filtreside dahil.

Toyota ya gelirsek eğer aurisin dizeli ucuz olsaydı,kesinlikle auris alırdım.Çünkü 3 yıl evde Avensis vardı ve bugune kadar sıkıntısız bindiğimiz,servisi ucuz ve kaliteli olan,müşteri memnuniyeti üst sınıf araçlarda bulunmayacak kadar iyidi.

Sanırım Auriste 124 bg benzinli motor varki bu motor corolladayken civic e nal toplatan bi motor.Tek sorun olabilecek nokta yol sesi yeni corollalarda çok yüksek,auristede öyle olabilir.

Benim gönlüm yüzde 55 auris,yüzde 45 astra derdi.
    size katılmıyorum, opel musteri memnuniyeti bakımından yapılan testlerde herzaman en son sirada kalmis ve motor teknolojisi olarak yaktigi yakıta oranla verilen performans bakımından oldukca gerilerde bir marka. Ayrıca etrafımda 2 adet vectra bir tigra ve bir adet omega model opeli olan akrabalarım var araclarin cikardigi sorunlar ocaklarina incir agaci dikti dedirtecek cinsten. Servislerden dolayıda cok madurlar, daha 2 gun once sorun cikaran omeganın sanzımanına fiyat veremiyorlar sanzimanı acariz toplarız hallolur olmaz faturası ne cikar bilemeyiz diyorlar var mı boyle bir sacmalık?? Ayrıca motor teknolojisi bakımından toyota ve honda cok ilerde markalar bu kabul ama toyota her zaman hondanin bir adim gerisindedir bunu unutmamak gerek, siz neye gore auris civic e nal toplatir dediniz anlayamadim? ayrica yol sesi bakımından toyota hondadan biraz daha iyidir, soyledikleriniz hep ters sanırım honda ile toyota markasini yanlis yerlerde yazdınız

Kenan Kuday
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Granit Gri

sedan tiplerine bir türlü ısınamadım

civic hakikaten güzel ama

benim merak ettiğim Mesala aurisi deneme sürüşü yapıpta izlenimlerini aktarabilecek arkadaşlar var mı ?

işte motor performansı iyi , kabine ses çok alıyor kabin plastikleri iyi gibi izlenimler

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

işte onemli olan bir araca ısınmak zaten, yoksa gerisi hakikaten bos, bende civic asigiyimdir her yanımdan gectiginde bi ic cekerim, keske imkan olsa civic hb 1.8 alınabilse yakıt degerleri 1.6 dan dusuk performans degerleri ise muthis 9 saniyenin altinda 100 km ye ulasabiliyor makina. İstediginiz degerleri autoshow testlerinde bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum, ara hızlanmalar olsun, farklı hızlarda dp cinsinden ses duzeyi degerlendiriliyor, bir sayısında sedanlari karsilastirmisti civic ve corollanin auris icinde yapmistir kesin bulabilirsem degerleri yazacagim size..

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

beklemişken sık dişini 2008 ilk çeyreğinde gelicek bravo hem diğerleri makyajlarınıda görür ondan sonra hepsini tertemiz karşılaştırıırsın yalnız auris iç olarak çok plastik bence en iyi içmekan şuanda astrada oda çok soğuk ve donuk resimlerden gördüğüm kadarıyla en eğlenceli ve civcivli iç yine bravoda

Buğra KARASU
    BGRAYS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899
    Edilen teşekkür: 66

benzınlı bılmem ama dızel olsa kı kısmetse ben oyle yapıcam 1.6 tdci cvt sanzımanlı focus alırdım 109bg 240 tork bıldıgım kadarıyla bu sınıfta dizel ve cvt sanzımanlı tek model yanlıssam duzeltın

Sayfa 1/3 123 SonSon