11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Klima kontrol paneli ışıklandırma

esat alemdar
    esatalemdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Bilgilendirme Klima kontrol paneli ışıklandırma

Arkadaşlar merhaba,

Klima kontrol paneli ışıklarım birsüredir yanmıyordu, geçenlerde teybin tuşlarını yeniletmek için teybi söktürdüm o sırada da konrol panelini sökeyim dedim ancak birtürlü gelmiyor. Panelin altındaki tırnakları çıkarttıramadım. Biryerden Vitesin önünde Klima panelinin altında bir kapak var onu söküp altındaki vidaları sökmem gerektiğini okudum ancak o kapağı da ne yaptıysam sökemedim. Bayadır Forumları araştırıyorum açıkçası pek birşey bulamadım.
    Bu kontrol panelini ve altındaki o kapağı nasıl sökebilirim acaba ?

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Bildiğim kadarı ile önce teypi çıkartıyorsunuz daha sonra teypin alt kısmında vida vs. vardır onları çıkartıp paneli çıkartabilmeniz gerekir.

Cihan GÜNDOĞDU
    Bolu_Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    14 KB 120
    Edilen teşekkür: 197

Esat meraba. Bu sorunu geçenlerde bende yaşadım ve serviste yapılırken iyice inceledim. Tamamen aparat meselesi ve ustalık isteyen bir iş. Ufacık 2 tane miniled ampul yüzünden onca vida ve bölme sökülüyor malesef. Dediğiniz yeri servis ustasıda bayağı zahmetli söktü. Elini içeri soktu çekti gelmedi daha sonra düz bir metal çubuk yardımı ile kanırtarak çıkarttı. Ona göre pratik bir işlemdi fakat elin bu işlere yatkın değilse hiç bulaşma derim, mazallah bi yerine zarar verirsen hoş olmaz

Tipo 1.6 SLXie MPI & Grande Punto 1.4 Fire & Bravo T-Jet Dynamic

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

önce teybi ve ust havalandırma ızgaralarını çıkartmanız gerekiyor..sonra elinize ufak olçülü bir pense alıyorsunuz ve o alt kapağın klıma pnelinin arkasında kalan ıkı demır tırnağını pensenın ucuyla sıkarak aşşağıya doğru itip tırnagı yerınden cıkartıp aynı olayı diğer tarafada uygalıtıktan sonra kapağı alıyoruz.daha sonra altındakı ıkı vidayı sokup klıma panalini çıkartıyoruz..

onrky
    1.4 starjet 95hp

EMRE YILMAZ
    emrptk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

Teybin tuş takımlarını nerde yenilediniz. Yardımcı olurmusunuz. Tuşlardaki genel sorun olan soyulma bende de mevcut. Teşekkürler...

esat alemdar
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Evet malesef tuş takımı genel bir sorun. Bu forumda daha önce okunmuştum Bursa'da Almira otelin altında biyerden bahsediliyordu geçenlerde yolum oraya düştü bende o mekanı aradım. Sora sora buldum, Öztaş Otomotiv - elemana gösterdim ilk 120 dedi sonra biraz pazarlıkla fikrimi kırdı ve 100'e bıraktı ertesigün evime kadar da getirip taktılar. Orjinal gibi oldu, Teybi sırf bu ışıklar yüzünden yerine oturtturmadım bu arada da aux kablosu yaptım soketlerini başka bir soketten uçlarını söküp yerleştirdim

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

Alıntı esatalemdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Klima kontrol paneli ışıklarım birsüredir yanmıyordu, geçenlerde teybin tuşlarını yeniletmek için teybi söktürdüm o sırada da konrol panelini sökeyim dedim ancak birtürlü gelmiyor. Panelin altındaki tırnakları çıkarttıramadım. Biryerden Vitesin önünde Klima panelinin altında bir kapak var onu söküp altındaki vidaları sökmem gerektiğini okudum ancak o kapağı da ne yaptıysam sökemedim. Bayadır Forumları araştırıyorum açıkçası pek birşey bulamadım.
    Bu kontrol panelini ve altındaki o kapağı nasıl sökebilirim acaba ?

arkadaşların dediği gibi teybi söküp teyp çerçevesi görünen torx vidaları söküyoruz,en alltaki kapağıda resimdeki gibi ince uçlu bir tornavidayla aşağı doğru kanırtarak çıkartıyoruz,yada sağ eli içeri sokup parmak uçlarını kapağınarkasınra geçirip ağağı yönde asılıyoruzkapağın altında 2 tane tırnak var sadece,takarkende yerlerine denk getirip yukarı doğru bastırıyoruz...
    punto kadar zevk verseydin güzelim,vites yerine elinden tutardım sevgilim...

esat alemdar
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı operatormurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşların dediği gibi teybi söküp teyp çerçevesi görünen torx vidaları söküyoruz,en alltaki kapağıda resimdeki gibi ince uçlu bir tornavidayla aşağı doğru kanırtarak çıkartıyoruz,yada sağ eli içeri sokup parmak uçlarını kapağınarkasınra geçirip ağağı yönde asılıyoruzkapağın altında 2 tane tırnak var sadece,takarkende yerlerine denk getirip yukarı doğru bastırıyoruz...

Kesin bu şekilde dimi? Ben aynen böyle baya zorladım baktım gelecek gibi değil elimde kalmasın diye bıraktım. tam orta tarafında sağda ve solda sokete benze iki tane birşey tutuyor. Kırılacak diye alttan da çekemedim çok fazla

KEYA KEYA
    DarknessFall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 103

daha iyisi olsun diye uğraşırken , dikkat edin bunca malzeme söküldükten sonra eskisi gibi yerine oturmayabiliyor . çok sıkıntı yaşarsınız , kendiniz yapmaya kalkmayın derim. inanın söküp takınca eskisi gibi olmayacak. tecrübe ile sabit.

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

Alıntı esatalemdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesin bu şekilde dimi? Ben aynen böyle baya zorladım baktım gelecek gibi değil elimde kalmasın diye bıraktım. tam orta tarafında sağda ve solda sokete benze iki tane birşey tutuyor. Kırılacak diye alttan da çekemedim çok fazla
    esatcığım kendin sökeceksin diye ben nasıl sökeceğini gösterdim,iki ucunda iki tırnak tırnakların ucunda sıkı sıkı otursun diye metal bir aparat var sadece.daha önce böyle şeyler sökmemişsen kurcalama bilen biri söksün,ama gözün karaysa asıl en fazla kırarsın canın sağ olsun...
    punto kadar zevk verseydin güzelim,vites yerine elinden tutardım sevgilim...

esat alemdar
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Valla gözüm karadır eski arabamda ve bunda neleri söküp taktığımı görseniz, hiç korkmam ancak yapamayacağım birşeyse yada emin değilsem hiç bulaşmam o işe. Bunda da hiç kolay olacağa benzemiyor bakalım biraz denicem olmadı hiç zorlamıcam.