Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 ile 37 arası

Konu: City arızası acil

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

en güzeli şahine binmek elektronik bişey oldumu arabada kesin bir problem çıkıyor...

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı ahurkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimki de sorunluydu..Servis bugün haletti..Erzincan (hiskar) fiat servisinie teşekkürler..Kronik sorunmuş..Garantiden halettiler..Servis tüm ücreti karşılıyor arkadaşlar..
    Servısten cıty motor yapıldıgına daır aldıgın yazı,fatura yı scan edıp bırada paylasırmısın lutfen emsal olması acısından dıger arkadaslara
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Murat ülger
    PuNTo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

Alıntı samoslu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ŞikayetVar / Şikayet Oku / FIAT Bir Anda Direksiyon Kilitlendi!!

Buyrun arkadaşlar 130 ile giderken kitlenmiş. FİAT SEN BİZİ ENAYİ Mİ ZANNEDİYORSUN!!!?
    merhaba,

yukarıdaki şikayeti yapan kişi benim iş arkadaşımdır ve yazdığı olay gerçektir yaklaşık 15 gün önce arabayı sattı
    1.3 MJ 75 BG 3.3lt/100Km

Doğan Can
    uLTRa GP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 242

ben servisten bir şey öğrendim daha takmadılar ama gelmesini bekliyorum ama sorup soruşturdum neden hiç sorunsuz halloldu diye zaten tofaş 2006 ları geri çağırmış ve geri çağırılmayıp geri gidenleride ücretsiz değişmiş bu 2006 ve 2007 lerde geçerliymiş.

Erdinç ÖZKAN
    juke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 CYT 57
    Edilen teşekkür: 7

benim aracın elektrikli direksiyon motorunda arıza vardı bursadaki servisde değiştirelim fiat karşılıor dediler zamanım yok demiştim antalyada yaptırırım demiştim antalyaya geldim sistemden bakalım dediler onaylanması için iki gün sonra aradılar onaylanmadı dediler müşteri hizmetlerini arayın dediler bende aradım aracım 300,000 km deymiş km si geri alınmış felan fıstık taş koymaya çalıştılar biraz sıkıştırınca randevu verdiler götürdüm gecenlerde bedava değiştirttim ve bildiğim kadarı ile önden kazalı olmayan araçların hepsine bu imkanı sağlıyorlar (kazadan dolayı elektrikli direksiyon hasar görmemiş olması gerekiyormuş) bence sende ara müşteri hizmetlerini yardımcı olacaklardır alçak sesle konuşma ama )

canay karadeniz
    cnykrdnz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 26

insaf ya zeynel elli kere şu faturayı scan edin demiş bi kişi bile sallamamış işleri halloluncaya kadar insanlar yazmadıklarını bırakmıyor burda ama başkalarına yardımları dokunacağı zaman kimse ortada olmuyor. Bi çok konu başlığı altında city motorumu ücretsiz değiştirttim ben şöyle dişli müşteriyim ben böyle tuttuğumu kopararım tarzında yazı var fakat bir tane bile emsal evrak belge herhangi bir döküm yok ayıp.

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı cnykrdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insaf ya zeynel elli kere şu faturayı scan edin demiş bi kişi bile sallamamış işleri halloluncaya kadar insanlar yazmadıklarını bırakmıyor burda ama başkalarına yardımları dokunacağı zaman kimse ortada olmuyor. Bi çok konu başlığı altında city motorumu ücretsiz değiştirttim ben şöyle dişli müşteriyim ben böyle tuttuğumu kopararım tarzında yazı var fakat bir tane bile emsal evrak belge herhangi bir döküm yok ayıp.
    boşver hocam. ısrarlayınca ücretsiz değişim almayan görmedim şimdiye kadar ben

RUHİ YAZAR
    pars09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar benim de2004 puntom var. Aynı sorunu 3 yıldır yaşıyorum sürerken herhangi sorun olmuyor diye bi de servistekiler bu kronik bi şey olmaz dediler diye kulak arkası ettim. Ama artık iyice endişelenmeye başladım. 2004 model olup ta bedava değiştirdim diyen arkadaşlar var. Lütfen faturayı taratıp koyar mısınız.

chichko chichko
    chichko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 2

arkadaşım herhangi bir fatura vermiyorlar.herseferinde yazıyorum bilgi vermekten bende sıkıldım. ilk önce fiatla irtibata geçtim ücretsiz yaptıramayız dediler.%80 benim %20 sini kendilerinin ödeyeceklerini söylediler.yetkili serviste bursa banoto parçayı degiştirdiler ben ücreti ödedim 1473.30 tl ve fiat a iadeli mektup gönderdim ücretin tamamını ödemelerini istedim olmaz dediler ve mektubuma cevap yazmadılar bende kaymakamlıkta bulunan tüketici hakem heyetine maddi zararımın ödenmesi için baş vurdum daha sonra fiat aradı ve hesap numarası istedi ve paramı hesbıma yatırdı.aracım 2004 ve garantisi yok direksiyon mili degişti.

10. Bu mesajı için 2 kişi chichko'ye teşekkür etti:

chichko chichko
    chichko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 2

arkadaşım herhangi bir fatura vermiyorlar.herseferinde yazıyorum bilgi vermekten bende sıkıldım. ilk önce fiatla irtibata geçtim ücretsiz yaptıramayız dediler.%80 benim %20 sini kendilerinin ödeyeceklerini söylediler.yetkili serviste bursa banoto parçayı degiştirdiler ben ücreti ödedim 1473.30 tl ve fiat a iadeli mektup gönderdim ücretin tamamını ödemelerini istedim olmaz dediler ve mektubuma cevap yazmadılar bende kaymakamlıkta bulunan tüketici hakem heyetine maddi zararımın ödenmesi için baş vurdum daha sonra fiat aradı ve hesap numarası istedi ve paramı hesbıma yatırdı.aracım 2004 ve garantisi yok direksiyon mili degişti.[/QUOTE]

RUHİ YAZAR
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Orleans Mavi

teşekkür ederim hocam bu yaz ben de uğraşacam artık. yolda giderken kilitlendi dienler var beni endişelendirdiler. yardımınız için teşekkürler.

A CL
    muhammedçelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı pars09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim de2004 puntom var. Aynı sorunu 3 yıldır yaşıyorum sürerken herhangi sorun olmuyor diye bi de servistekiler bu kronik bi şey olmaz dediler diye kulak arkası ettim. Ama artık iyice endişelenmeye başladım. 2004 model olup ta bedava değiştirdim diyen arkadaşlar var. Lütfen faturayı taratıp koyar mısınız.
    Kardeş Aynı kasa puntodan bende de vardı 170bin km de sattım kullandığım süre boyunca 3-4 defa yolda giderken direksiyon sertleşmesi yaşadım kitlenmeden ziyade direksiyon çok sertleşiyordu ve ekranda kırmızı direksiyon uyarı lambası yanıyordu hemen uygun biryere çekip söndürüp tekrar çalıştırıyordum düzeliyordu amcama sattım araçta hala bir sorun yok.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cumali Göçer
    tensinorone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33TT888
    Edilen teşekkür: 3

mrb.
    benim aracım 2011 evo aracı aldıktan sonra bu city moduyla ilgili arızaları duydum ve tırstım yeni araçlarda da rastlanıyor mu yoksa problem giderildi mi teşekürler

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı tensinorone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb.
    benim aracım 2011 evo aracı aldıktan sonra bu city moduyla ilgili arızaları duydum ve tırstım yeni araçlarda da rastlanıyor mu yoksa problem giderildi mi teşekürler
    hocam sende rastlansa bile sıkıntı değil garantili araban nasıl olsa..

MURAT ÖZÇELİK
    MURAT34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34FAR04
    Edilen teşekkür: 58

Yok yok değiştirdiler benimde balıkesirde ücretsiz ugrastım ama oldu

RUHİ YAZAR
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Orleans Mavi

[QUOTE=muhammedçelik;528081]Kardeş Aynı kasa puntodan bende de vardı 170bin km de sattım kullandığım süre boyunca 3-4 defa yolda giderken direksiyon sertleşmesi yaşadım kitlenmeden ziyade direksiyon çok sertleşiyordu ve ekranda kırmızı direksiyon uyarı lambası yanıyordu hemen uygun biryere çekip söndürüp tekrar çalıştırıyordum düzeliyordu amcama sattım araçta hala bir sorun yok.[/QU
    Hocam teşekkür ederim. Aslında ben arabadan çok memnunum. Rampada falan çok iyi. işte forumda yorumları okudukça endişelendim iyice.

Osman ELGİN
    mylifepunto_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    43ND219
    Edilen teşekkür: 6

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sizin yerinizde olsam ne yapardım biliyor musunuz?
    Servisten arızaya dair bir belge alır peşinden de eğer FIAT bu arızayı ücretsiz gidermeye yanaşmazsa bir domain ve bir hosting alırdım. Mesela fiatalmaaldirma.com . Başımdan geçenleri bir bir yazardım ve internette benzer problemlerin hepsini bulur siteye hikayeleri ile birlikte link olarak verirdim. Üstüne aracın sıfır alındığında dahi içinden gelen gıcırtıları vs. de yazardım. Google optimizasyonu da yapıp FIAT arandığında üstte çıkmayı da sağlar ve rezil ederdim firmayı.

Bir Punto kullanıcısıyım ve hatta 2. kez sıfır Punto alıyorum ama içimde her daim bir kuşku var acaba bu arızayı ben de yaşayacak mıyım diye. Yaşamadığım halde bir site yapıp bu arızayı kronik arıza listesine aldırana kadar uğraşmak istiyorum FIAT ile fakat başıma gelmediği için hem etik olmayacağı hem de yasal sorunlar doğurabileceğinden korkuyorum. Kim ne derse desin kronik bir arıza olduğu ve çoğu kişinin başına geldiği malum bu arızayı hala bu firmanın halletmemiş olması ya da suçlu oldukları halde müşteriye değer verip bunu kesin olarak ücretsiz tamir kapsamına almamaları büyük ayıp. Dişini geçirenin ücretsiz yardımdan faydalanıyor olması ya da servislerin keyfi şekilde yardımcı olması bile büyük utanç.

Türk söylemez söylenir diye bir söz var. Ben de dahil hiç birimiz birşey yapmıyoruz ve sorunu hallolanın da sesi kesiliyor. Halbuki birleşip birşeyler yapabilsek hem bu sorun hallolmuş olur hem de bu başlıklardan kurtuluruz artık. Şu forumda dahi 10 - 15 başlık açan insan var ve eminim dışarıda dahi bir sürü kullanıcı var bu sorunu yaşayan. Toplanıp bir site açsak ve isim isim delillerle siteyi yapsak eminim 1 ay geçmeden FIAT bu soruna el atacaktır.
    çok haklısın. web tasarımcısıyım. bu konuya ilişkin yardımcı olabilirim hatta

Sayfa 2/2 İlkİlk 12