Sayfa 1/3 123 SonSon
49 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: "0" Aracımda Boya ve boya kabarcıkları !!!!

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    Fiat_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Dikkat "0" Aracımda Boya ve boya kabarcıkları !!!!

arkadaslar gecen sene ocak ayında aldıgım lınea t jet aracımın kaputunda ve bı kac parcasında kabara baloncuk olusan boyalar war kucuk kucuk aldıgımda wardı we cok dıkkat etmemıstım bu hafta yıllık bakıma goturecegım ve bı kaportacıya baktırym dedım boya mı war yoksa bndn kaynaklanan bırseymı dıe baktırdım olcumler cok yuksek cıktı kı olcmeden once boyalı dendı baska bırıne daha goturdum oda boyalı dedı bu haftada serwıse goturucem bakımını yaptırmaya eger boyalıysa aracımın parcaları sızce ne yapmalıyım nasıl bı sıkayette bulunmalıyım sız olsanız napardınız
    Konu GP COSKUN tarafından (18/03/2010 Saat 22:32 ) değiştirilmiştir.

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Aracınızı nereden aldınız??

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

firat oto topkapıdan aracım daha 5 bınde we kapalı garajda durdu hep

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Bu saaten sonra " Ben ne bileyim kardeşim dışarıda boyatmadığını " tarzı yaklaşımlara hazır olun. Keşke ilk şüphelendiğiniz zaman baktırsaydınız ya da hiç baktırmasaydınız. Birşey ispatlamak için sanki geç olmuş biraz inşallah söylediklerimin tersi olur, üzüldüm.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE DEDİRTENE !

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Önce durumu aldığınız yere söyleyin bakalım ne diyecekler. Büyük ihtimal kabul etmeyeceklerdir. o zamanda hukuksal işlemi başlatın..

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

aynen oyle yapıcam ve olabılıtesı nedır paramı iade ederler mi dawaya gore

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Geçmiş olsun. Ayıplı mal olarak neticelenirse ücret iadesi olabilir. Tüketici hakları derneğine de danışın bence.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Arkadaşım illaki boyalı olduğu anlamına gelmez boyanın ölçümlerde yüksek çıkması. Ama boyacı aracın boyandığını anlıyorsa o zaman bilemiyorum. Çünkü bir boya ustası eğer araç dışarıda boyandı ise bunu çok rahat anlayabilir ve belli olur. Böyle durumlarda yasal süre 1 yıl diye biliyorum. Eğer gerçekten böyle birşey varsa bilirkişi raporunda çıkacaktır. Siz birde başka bir Fiat yetkili servisinde aracınızı ikinci elden satın alacakmış gibi ekspertiz yaptırın bakalım. Ne çıkacak? O durumdan çıkan sonuca göre aldığınız yer ile görüşebilirsiniz. Hemen galeyana gelmeyin. Bu tip durumlarda sakin olun ve akıllıca hareket edin.
    Konu demon tarafından (16/03/2010 Saat 18:41 ) değiştirilmiştir.

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

forumda birinin daha bu olay başına gelmişti, kim olduğunu şu an hatırlayamadım ama o da hukuksal yola başvurup dava açmıştı. mahkeme de servisin kullanıcıya 5,000 TL tazminat ödemesi kararını vermiş. neden 5,000 diye soracak olursanız araç satıldığı zaman boyalı parçalardan dolayı, kullanıcının satış sırasında edeceği zarar miktarı diyebilirim.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Can, öncelikle geçmiş olsun.Sitemizde Boranın da başına benzer bir durum gelmişti,

İlk önce aracı aldığın bayiyle konuşup isteğini belirtmelisin.Yani zararını karşılamaları gerekiyor.İkincisi ise (Bayi olumlu yaklaşmazsa) tüketici mahkemesine başvurmak durumundasın.Sonuçta sıfır aracında boya varsa mağdur durumdasın ve haklısın.Mahkeme ne kadar sürerse sürsün lehine sonuçlanacaktır büyük bir ihtimal,

Umarım kolayca hallolur, tekrar geçmiş olsun...

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

14 ay olmuş biraz geç olmus ama sansınızı deneyin bunlar kolay kolay kabul etmezler sen boyatmıssın derler işin içinden cıkmaya çalısırlar olacagı bu siz yine sansınızı deneyin yoksa mahkemeya verin başları biraz ağrısın.

zafer yılmaz
    zyilmaz90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 EY 2476
    Edilen teşekkür: 71

Çok Zor bi İhtimal ama Bi Tanıdıgınıza Felan Hiç Verdinizmi Aracı Belki Hani Belki Ufak bi Kaza Geçirmiştir Sizden de Çekindiği İçin Hasarı Onarmış Olabilirmi ?

atmaca615
    Ziyaretçi atmaca615 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle geçmiş olsun...
    Bence önce bir fiat servisine gitmelisin örneğin beylükdüzü birmot a gidip arabayı 2.el alacakmış gibi bir expertiz raporundan geçirirsin sonra baktın boyalı gider fırat otoya başvurursun baktın pek oralı değiller hiç sıkıntı yok tüketici mahkemesine başvurursun artık bu işler çok ilerledi 10 dakikada bir tahlil yaparlar aracı ne zaman aldığın ortada sonuçta haklı çıkman durumunda aracın iadesi söz konusu olmaz bence ama en azından bir tazminat ödemeye mahkum bırakılırlar ama bana kalırsa peşini bırakma...

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

sıze soyle bır acıklama yapabılırım arkdaslar cok saolun ama aracımı hıc kullanmadım desem yerıdır kı kesınlıkle benden baskası ne yıkamacı ne otopark gorewlısı oturmamıstır bıle koltuguma ewet bıraz gec oldu ama bn sonuna kadar gıdıcem o parayı kazanmak cok zor sonucta 30 mılyar para werıyosunuz bu krızde ben butun ıslemlerı % 100 werımle yapıcam bakalım sonuc ne olacak kı ben paramın ıadesını ıstıyorum gonlum ondan yana

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı Fiat_Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıze soyle bır acıklama yapabılırım arkdaslar cok saolun ama aracımı hıc kullanmadım desem yerıdır kı kesınlıkle benden baskası ne yıkamacı ne otopark gorewlısı oturmamıstır bıle koltuguma ewet bıraz gec oldu ama bn sonuna kadar gıdıcem o parayı kazanmak cok zor sonucta 30 mılyar para werıyosunuz bu krızde ben butun ıslemlerı % 100 werımle yapıcam bakalım sonuc ne olacak kı ben paramın ıadesını ıstıyorum gonlum ondan yana
    Arkadaşım şu anda konuştuğunuz ve konuşulanları birçoğu etik değil. Senin aracının %100 boyalı olduğunu ne sen nede buradaki arkadaşlar biliyorlar. O yüzden aracını aldığın bayiyi suçlamak doğru olmaz. Daha önceki mesajımda belirttiğim ve diğer arkadaşlarında söyledikleri gibi aracını alakasız bir Fiat servisine ikinci el aracı alacakmışsın gibi ekspertiz yapılması için götür. Çıkan sonuç ne olacak. Eğer onlarda evet bu araçta bu bölgelerde boya ver derlerse o zaman haklısın diyelim. Ve aldığın yerin kapısına git. Ama daha böyle birşeyin doğruluğu belli olmadan aracımın parasını geri iade isteyecem diyorsunuz. Bu tip boya kalınlığı gibi durumlar olabiliyor. Kusura bakmayın ama eline boya makinası alan boya, kaporta uzmanı kesiliyor. Bu işler öyle olmaz. Önce savunduğunuzun doğruluğunu kanıtlayın ki neye karşı haksızlığa uğrayıp, uğramadığınızı bilin. Siz dediğim gibi davranın ve eminimki büyük bir ihtimalle aracınız boyanmış çıkmayacaktır. Çıkarsa zaten hakkınızı alırsınız merak etmeyin.

16. 17/03/2010, 01:25

Sebep
    yanlış anlaşılma

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Zaten araç gerçekten boyanmışsa boya izleri mutlaka vardır. Sadece makine ile ölçerek bu araçta boya vardır demekte olmaz.

18. 17/03/2010, 01:37

Sebep
    yanlış anlaşılma

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

BORA senın basına gelmıstı galıba ustun otodan o almıstın bende pımpıklendım bende ustunden aldım Muslum abıye bı baktırcam ısten ızın alırsam ama hazrıanda 1 yıl olacak ve 5900 kmde

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Ben makinaya karşı filan değilim. Sadece gerçekten fabrikadaki robotun belli bir mikrona kadar boya atma sınırının olduğunu biliyorum. Ayrıca boyanmış bir araçta bir boya ustasının bunu anlayabileceğine inanıyorum. Ama tabi sizin aracınızda nerde boya çıktığını bilmiyorum. Herhalde fabrikadaki robot aracın çamurluğunu ayrı bir mikron atıp kapısını ayrı bir mikron diğer kapısınıda ayrı bir mikron atmaz.
    Konu demon tarafından (17/03/2010 Saat 01:43 ) değiştirilmiştir.

21. 17/03/2010, 01:48

Sebep
    yanlış anlaşılma

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Bayi kabul ettimi kendi boyadığını ?

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Arkadaşlar benimde başıma geldi diyebilirim...5 yıl kullandığım palio*yu satmaya karar verdiğimizde ...müşteri olan bir vatandaşla servisin yolunu tuttuk...küçük bir lokal dışında hiçbir kusuru yok*tu bana göre...ama servis elemanı demesinmi bagaj kapağı boyalı diye ...şokkk...mikrona göre değerlendirme yapıyormuş beyefendi çaylak (daha önce hiç rastlamamıştım serviste ve birdaha görmedim kendisini) doğru bana arabayı *kakalayan* satış danışmanına araştırmalar sonucu fabrikadan da aldığımız bilgilere göre tashih cilası atılmış olabilir dediler ve bu durumun normal olduğunu soylediler...neyse o alışveriş olmadıda...otopazarında ustalar tarafından incelendi ve yeni sahibini buldu...+boya falanda bulamadılar...

24. 17/03/2010, 02:01

Sebep
    yanlış anlaşılma

Sayfa 1/3 123 SonSon