Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: T-jetlerin yakıt durumu nasıl?

murat can çakıcı
    ALoNE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart T-jetlerin yakıt durumu nasıl?

Merhaba ben foruma yeni üye oldum. Size bir sorum olacak grande punto'yu çok araştırdım ve almaya karar verdim ama yakıtı konusunda biraz kararsızım diyer otomabillere baktığımda; aynı belki daha düşük özelliklere sahip arabalar t jetten daha fazla yakıyor ama genede size bir danısmak istedim.

Yardımlarınız ve görüşleriniz için teşekkürler.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bana göre tüketim fazla değil, kullanım tarzı ve yol durumu tüketimi çok etkiliyor.Performanslı kullanımda 10lt/100km nin altına inmeyebilir ama sakin kullanımda 7lt/100km ortalaması rahatlıkla yakalanıyor.Benim 10000km boyunca elde ettiğim ortalama 6.5-7lt/100km.

T-jet lerin fabrika verileri yaklaşık olarak 1.6 atmosferik benzinlilerle aynı sayılır...

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

Benim ortalamam 8.5-9 arası ama pek sakin kullandıgım soylenemez
    StrucTuraL EngiNeeR

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

ben bi depoyla 250-300 km arası yapıyorum. Hepsi şehiriçi ve kısa mesafe.günde yaklaşık 5 km. uzun yolda da 170 leri gördüğüm halde 25 kuruş falan ortalama. daha sakin kullanımı hiç hesaplayamadım çünkü ila ki dürtüyo bişeyler YARDIR diye.

ErciHAn HOcaoğLU
    draJe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    16 CZZ 24 gitti
    Edilen teşekkür: 44

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana göre tüketim fazla değil, kullanım tarzı ve yol durumu tüketimi çok etkiliyor.Performanslı kullanımda 10lt/100km nin altına inmeyebilir ama sakin kullanımda 7lt/100km ortalaması rahatlıkla yakalanıyor.Benim 10000km boyunca elde ettiğim ortalama 6.5-7lt/100km.

T-jet lerin fabrika verileri yaklaşık olarak 1.6 atmosferik benzinlilerle aynı sayılır...
    arda abi 6.5-7lt/100km sehir içi kullanımdamı birde ortalama tüketim 8,6/100km gösteriyo normalmi sehir içi

Çağrı Mermi
    Refiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

Benim daha 2000 km'de ve ortalama 8,9 litre. Düz yolda 90-110 arası 5-5,5 litrelere rahat düşüyor ama gaza gelip de basınca 25 litre olan üst sınıra vuruyor hemen; sürekli performans ağırlıklı kullanımda dediğiniz gibi 10litre/100 km'nin altına zor düşer.
    Ama özellikle yokuşlarda, kalkışlarda tüketim değeri benzer olan 1.6 ve bazı 2.0 atmosferik benzinlilerle kıyaslanamayacak derecede atak bir araba.
    Kısacası yakıyor ama hakkını da veriyor.

ÖMER SERİM
    omerserim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 32

Ortalama 6.8 - 7.6 arasında değişiyor. Yolumun yarısında trafik yok diğer kısmı dur-kalk geçtiği halde.

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Performanslı sürünce 9-9.5, sakin sakin efendice sürünce 7-7.5 benim değerlerim. Şehiriçi ve genelde 15km'lik mesefalerde(işe giderken) kullanıyorum. Düz otobanda 110 civarı ile giderken 6.5 gösteriyor. (85-90 ile gidilse muhtemelen 6.0 sıfır bile olur ama maalesef bu araçla o kadar yavaş gitmek gerçekten zor)

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı draJe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arda abi 6.5-7lt/100km sehir içi kullanımdamı birde ortalama tüketim 8,6/100km gösteriyo normalmi sehir içi
    Ercihan, şehir içi ama sakin trafik ve sakin kullanımda bir depoda yakaladığım değerler bunlar.Mesafe kısaldıkça ve trafik arttıkça bu değerler de yükseliyor tabi.Bence senin ortalaman da normal.

1 depo ile yaklaşık 600km yol yapıyorum.Dediğim gibi trafik durumu, güzergah, kullanım tarzı tüketimi çok etkiliyor...

ErciHAn HOcaoğLU
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    16 CZZ 24 gitti

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ercihan, şehir içi ama sakin trafik ve sakin kullanımda bir depoda yakaladığım değerler bunlar.Mesafe kısaldıkça ve trafik arttıkça bu değerler de yükseliyor tabi.Bence senin ortalaman da normal.

1 depo ile yaklaşık 600km yol yapıyorum.Dediğim gibi trafik durumu, güzergah, kullanım tarzı tüketimi çok etkiliyor...
    ewt abi doğru söylüyon kullanım tarzı çok önemli ben bursa dan izmire 3 satte gttim 200 ytl 868 km yaptım süratım 170-180 orada da gezdim hesapladım 230kr yakmış ben çok memnunum yakıtından

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Alıntı draJe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ewt abi doğru söylüyon kullanım tarzı çok önemli ben bursa dan izmire 3 satte gttim 200 ytl 868 km yaptım süratım 170-180 orada da gezdim hesapladım 230kr yakmış ben çok memnunum yakıtından
    iyi güzelde bursadan izmire 170-180 ortalama ile gidilecek rahat bir yol yokki, bence o güzergahta bu kadar süratli gitmeye gerek yok.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

bızım sırketın onune sureklı park eden bır, Bravo 120HP T-jet Dynamıc+skydome var.onun sahıbını yakaladım.bıraz muhabbet ettık.adam 35-40 yaslarında.arabadan memnunmusunuz felan dedım gayet ıyıde bıraz fazla yakıyor dedı.alalı 5000km. felan olmus.ortalaması sehır ıcı 11lt./100km. abı dedım cok yakıyormus.valla bıraz sert kullanıyorum dedı.bır keresınde cok kastım 9lt/100km. zar-zor dustu dedı.enteresan geldı bana.daha once servıste de T-Jet'lerın yakıtının, motoruna gore fazla oldugunu da, bu sebepten fazla tutulmadıgını da duymustum.zaten T-Jet Mersın'de benım gordugum 3 3 tane var.2 GP bır de Bravo...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ErciHAn HOcaoğLU
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    16 CZZ 24 gitti

Standart mert

Alıntı Stalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi güzelde bursadan izmire 170-180 ortalama ile gidilecek rahat bir yol yokki, bence o güzergahta bu kadar süratli gitmeye gerek yok.
    mert bursaya geldinmi bilmem ama yol mecvut ayrıca ben bu aracı yol boş olunca gidiyorummm

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bızım sırketın onune sureklı park eden bır, Bravo 120HP T-jet Dynamıc+skydome var.onun sahıbını yakaladım.bıraz muhabbet ettık.adam 35-40 yaslarında.arabadan memnunmusunuz felan dedım gayet ıyıde bıraz fazla yakıyor dedı.alalı 5000km. felan olmus.ortalaması sehır ıcı 11lt./100km. abı dedım cok yakıyormus.valla bıraz sert kullanıyorum dedı.bır keresınde cok kastım 9lt/100km. zar-zor dustu dedı.enteresan geldı bana.daha once servıste de T-Jet'lerın yakıtının, motoruna gore fazla oldugunu da, bu sebepten fazla tutulmadıgını da duymustum.zaten T-Jet Mersın'de benım gordugum 3 3 tane var.2 GP bır de Bravo...
    Mustafa, emin ol o kişi 1.4 90bg lik Bravo kullansa ortalaması 10lt/100km, 1.6 mjtd ile ortalaması ise 9lt/100km olur

Dediğim gibi yol durumu ve kullanım tarzı çok farkettiriyor...

T-Jett Lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Arkadaşlar benim arabam da 2000km.nin biraz üzerinde. Şu ana kadarki tüketim değerleri şöyle: İlk 1500 km 4000 rpm.in altında (genelde max.3000 devirlerde) kullanmama rağmen ortalama 10.1 lt/100km. Sonraki 500km daha agresif kullanım ile 12.2 lt/100km. Bu değerleri yaptığım km ve kullandığım yakıt miktarları ile check ettim. 2000km.nin ortalaması olarak şu anda görünen miktar 10.8 lt/100 km. Kullanımın tamamen şehir içi, mevsimin kış, lastiklerin orijinal 17" olduğunu da belirtip yorumlara geçeyim.
    Yakıyor mu? Evet yakıyor.
    Yürüyor mu peki? Evet iyi yürüyor.
    Memnun muyum? Hayır, biraz daha düşük beklerdim.
    Başka? Yol bilgisayarında görünen anlık tüketim değerleri bana çok gerçekçi gelmiyor. Tüketimin yükselen devirle doğru orantılı olarak artması gerekirken, en alt devirlerde bile gaz pedalına küçük bir dokunuşunuzla 20-25lt değerlere kolayca tırmanıyor. İlk bakımda yazılımı bir check ettirmeyi düşünüyorum.

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

tatilde uzun yolda ortalamam 7.1 lt'idi cidden guzel bir rakamdı ama cok da yavas gitmedim hatta ceza da yedim 116'dan
    ama daha once de yazdım sehir icinde 8.5 ortalamam var ki cok da sakin kullanmam
    StrucTuraL EngiNeeR

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı T-Jett Lee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ........Başka? Yol bilgisayarında görünen anlık tüketim değerleri bana çok gerçekçi gelmiyor. Tüketimin yükselen devirle doğru orantılı olarak artması gerekirken, en alt devirlerde bile gaz pedalına küçük bir dokunuşunuzla 20-25lt değerlere kolayca tırmanıyor. İlk bakımda yazılımı bir check ettirmeyi düşünüyorum.
    Tüketim devir yükseldikçe de artabilir tabi ama en önemli etken gaz pedalına uygulanan basınç.Rampa aşağı bir miktar devir artabilir ama tüketim düşebilir ya da rampa yukarı devir sabitken de tüketim artabilir.Sonuçta kesin olan şey gaz pedalına basınca tüketimin artacağıdır...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Yaw zamanında almaya kalktık kısmet olmadı. Sonra bildiğiniz üzere başka işlere giriştik.
    Kısmet böyleymiş. Artık uzun bir süre (tahmini 2 yada 3 yıl) 0 km araba göremeyiz sanırım.
    Ama alacak durumum olduğunda da büyük ihtimalle t-jet sport alacağım. İçimde kaldı valla Kullanan arkadaşlara da Allah kaza bela vermesin.

21. Bu mesajı için 3 kişi ORACLE'ye teşekkür etti:

anıl yurtseven
    recep_1994_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

benim arabada 2300 km demi ne yakıtı giderek düşüyor ful şehir içi we otoban 130 fln gidyorum en az yaktıgı 9.5 l fln ama bizm oturdugum ye yokuş yukarı onun etkisi yol güzargahinda fazla ışık war onun etkisi binince böyle oluyor ama baqtım ben istanbuldan izmire dönerken bi tane otoban war bursa otobanı galiba ora hem 3-4 şerit li hemde bomboş spr asfalt olan bi yer orda190-200 fln hep o cıvarlar gittim gine yaktıı 300 kr öbür türlüde yakıyodu 270 kr bu arabanın yakıt olayını çözeni asrın profesörü ilan etmek lasım çünkü şehir içi yakıyor 9.7 l şehir dışı yakıyor 8.5 l ama sana şöyle bir şey söyliyiyim alırsan memnun kalırsın çünkü başkalr geliyor artislik taslıyor 2 saat arabayı bagırtıyolar ama senin 2 saniyede gaza dokunman onları geçmeni yetiyor

H.Raman Selçuk
    testo19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 RMA 49
    Edilen teşekkür: 23

valla ben yazlık lastikler takılıyken 9.5 in altına düşemedim (şehir içi) kışlıkları taktığımda da 10.1 in altına düşemedim (şehir içi), araba daha 3500de, bunun bi etkisi varmı yani km arttıkça yakıt düşer mi?
    son olarak anılın dediğine katılıyorum gelip sana bulaşanlar boyların ölçülerini bikaç boy farkla alıyolar...

Sayfa 1/2 12 SonSon