Merhaba arkadaşlar, size bir sorum olacak. Benim arabam GP 1.4 Fire Active 77 BG Benzinli bir araç. 2 ağustosta 2007 de aldım ve bir yılı dolmak üzere. Şu anda 6900 KM yapmış bulunmaktayım. Servisi aradım bugün randevu almak için, neler değişecek maliyeti nedir falan diye sordum. Yetkilinin bana dediği aynen şu. Arabanız yıllık bakıma girecek değişecek malzemeler şunlar:
Yağ
Yağ filtresi,
Hava filtresi,
Yakıt fltresi,
Bujiler (4 tane),
Polen filtresi,
Rot balans ayarı,
5 kapı ayarı.

Maliyet olarak da 220 ytl civarı olur ,biz biraz işçiliğimizden düşeriz dedi. Şimdi benim merak ettiğim şu, sitedeki çoğu kişi yıllık bakımda yağ, yağ filtresi ve hava filtresi değişir diyor. Bunun haricinde pek birşey değiştiren yok. Acaba bu Isparta Demireller Demtrak servisi bana kazık mı atmaya çalışıyor? Yoksa gerçekten bu parçaların değişmesi gerekli mi? Eğer gerekli ise verdikleri fiyat uygun mu? Bir de ben bujileri, yakıt filtresini, polen filterisini değiştirmenize izin vermezsem nolur dedim, adam bunlarda ortaya çıkacak bir arıza durumunda arabanız garanti haricinde kalır dedi.

Biliyorum biraz uzun oldu ama başka arkadaşlara da yardımcı olabileceğini düşündüm bu başlığı şimdiden hepinize teşekkür ederim.