15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Fiat sana sadece gülüyorum!

muzaffer yavuz
    mywzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 23

Standart Fiat sana sadece gülüyorum!

Mrb arkadaslar araci alali 1.5 sene oldu klimada 1 ay sonra problem cikti camlarda kaldi sadece musait bi zaman aradim hep servise goturdum adamlar bakti 250 tl sadece torpido sokulmesi ariZa tespiti dediler.. Bende hem para cok hem zaman yok birakmadim taaa 1 sene sonra bugun elektriciye yolum dustu abi dedim su klimadan anlarmisin camlarda takili kaldi yon tusu bosa donuyor dedim adam egildi sofor tarafindan bisey soktu sonra hemen topladi 2 dakka surmedi.. Tamam dedi bindim araca bi actim olmus oyle bir sevindimki anlatamam fiat servis torpidoyu sokecekti ) artik sadece guluyorum tirnak yerinden cikmis

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

herkes bir çeşmenin başını tutmuş su gelsin diye bakıyor hocam bu tür elektronik arızalarda aracın garantisi yoksa servise göstermemek lazım zaten..geçmiş olsun..

4. Bu mesajı için 2 kişi tayfux'ye teşekkür etti:

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

arkadaşlar sürekli söylüyorum garantisi olmayan aracın ne işi var serviste ? iyi bir özel servis ve dürüst bir usta bulduktan sonra servisin yolunu bile unutun bence

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AHMET CAN
    bykacar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

bana da bin tl dediler klimam calısmıyor aksine kasıyor du kompresör kendini ötüyordu kac tane klimacıya götürdüm kompresör ve radyatör dediler tamirci oğlu olmasak cakacaklardı birde babama göstereyim dedim normalde bizim brans motor mekaniktir klima ayrı brans oldugu icin babam bi baktır demişti klimacı arkadaslara arkadaslar ya işte cakacaklar fiyatı duyunca dükkana soktuk tekrar sigortasını cıkarmıslar cıktıgı için klima kompresörü nasıl olyorsa sıkısma yapıyor ve gazı bosaltıyor taktık sigortayı gazı bastırdım tak klime eskisi gibi bu sefer performans kullanımda devre dısı kalıyor roleleri kontrol ettim meğer rolemde arızalıymıs motor beyni soför güc istiyor uyarısı veriyormus klimayı kesiormus borularda gaz sıkısma yapmasın diye role yi değiştirdim şimdi icinde buz gibi anlıcanız kel kör kendi işini kendin gör valla
    my punto evo 34 be 6047

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

yahu garanti ile servisin ne alakası var bende bunu anlamıyorum.. Bi arkadaş garanti kapsamında aracın illa yetkili servise gelmesi gerektiğini yazan herhangi bir yasal metin yazarsa bende aydınlanırım..
    polen hava fln filtreleri geç zaten ince kagıt süzgeç tarzı şeyler..Servis Selenia koyuyo bende Castrol edge koyuyorum dışarda..Ne olacakta aracıma benim koyduğum yağdan ötürüde araç bozulacakta bu sebepten sonra garanti dışı kalacak..
    Herkes kendi bilir..Ben en fazla ilk bakıma sokarım yetkili serviste gerisini hangisi işime gelirse..Zaten kalorifer boruları diye götürdük gaz pedalının yanındaki bakalitin dişini kırmışlar boruları yağlıcaz diye sonra arkaya bass koydum bagaj kapagının bakalitini ses yapmasın diye bişey yaptılar onunda kenarını çatlattılar.. Bunlar hep yetkili servis işleri.. Sonradan kendi imkanlarımızla bunları düzelttik ama bize kaldı tabi mevzular..Söylemiyolar sonradan sen farkedince iş işten geçmiş oluyo onların mantığına göre, onlarda bi sıkıntı olmamış oluyo senin üstüne kalıyo.
    This is not personel, just business..

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

kardeşim mrb. zonguldakta nerdesin ve plakan nedir?

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Alıntı mywzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaslar araci alali 1.5 sene oldu klimada 1 ay sonra problem cikti camlarda kaldi sadece musait bi zaman aradim hep servise goturdum adamlar bakti 250 tl sadece torpido sokulmesi ariZa tespiti dediler.. Bende hem para cok hem zaman yok birakmadim taaa 1 sene sonra bugun elektriciye yolum dustu abi dedim su klimadan anlarmisin camlarda takili kaldi yon tusu bosa donuyor dedim adam egildi sofor tarafindan bisey soktu sonra hemen topladi 2 dakka surmedi.. Tamam dedi bindim araca bi actim olmus oyle bir sevindimki anlatamam fiat servis torpidoyu sokecekti ) artik sadece guluyorum tirnak yerinden cikmis
    O olayın aynısı iki defa benim başıma geldi. Ankara Kavaklıdere'ye götürdüğümde torpidoyu açmadan hallettik. İstanbul'daki servislere sorduğumda torpido sökülecek bakılacak falan demişlerdi.

Aynı arıza tekrarlarsa nasıl olduğunu en azından bilerek servise gideceğim bundan sonra. Sizin de aklınızda olsun; servise bu konular hakkında bilginiz olduğunu gösterirseniz sizin bilginiz dışında işlem yapılmasını engellemiş olursunuz ve bu şekilde fazla servis ücreti ödememiş olursunuz.

Bu arada arıza ile karşılaşmamış ama karşılaşabilecek ve ne olduğunu merak eden arkadaşlar için bir anlatımda bulunayım: Manuel klima sisteminde biliyorsunuz üç adet ayar düğmesi mevcuttur. Bir tanesi soğuk-sıcak ayarı; bir tanesi üfleme kuvvetini ayarlayan bir düğme(bununla ilgili de bir arızayla karşılaşabilirsiniz kullanımdan kaynaklı. Onu da ayrı bir şekilde anlatacağım) ve son olarak havalandırmayı nereye yönlendirmek istediğinizi gösteren bir düğme. Bu son düğmeyi çevirirken eğer art arda "çat-çat-çat-çat-çat" benzeri bir ses duyar ve en sağda bulunan direk camlara üfleme seçeneğine havalandırma ayar düğmesini götüremiyorsanız; ya aşırı hızlı çevirmeden; ya yıllar içerisinde kullanımdan ya da başka bir sebepten dolayı tırnakları attırmış durumda oluyorsunuz. Bunun çaresi, ustanın "hiçbir şekilde torpidoyu açmadan" ya klima ayar bölümünü söküp ya da torpido bölgesine alttan girerek tırnakları tekrar yerine oturtmaktır. Fiat servisi torpidoyu sökmekten bahsettiğinde eğer bundan bahsedin; ve bu şekilde çözüleceğine ikna edin. Bu şekilde yüklü bir ücret ödememiş olursunuz.

İkinci arızaya gelince. Yakın zamanda başıma geldi; klimayı 1-2-3 seviyelerinde çalıştıramıyordum; ancak 4. kademede çalıştırabiliyordum. Bunun sebebini sorduğumda, serviste bir parçanın değişeceğini söylediler; bu da 55-60 TL ye mal oluyor. Bu parçanın üzerinde bir adet direnç bulunmakta, ve bu direnç, biz klimayı 1-2-3 seviyelerinde açtığımızda; geri kalan elektrik gücünü dirence yönlendirerek istemimiz dışında güçlü hava akımı gelmesini engellemektedir. Bu parça; sadece 4. kademede çalışmamaktadır. Çünkü 4. kademe aracın normal hava akımını verdiği ayar olup herhangi bir dirence maruz kalmamaktadır.

Bununla ilgili resim bulabilirsem resimli bir anlatıma girişeceğim anlamayan kardeşlerimiz olursa. Ancak bu parçanın değişimi olacak olursa parça fiyatından sakın korkmayın; değiştirin gitsin. Bu şekilde klimayı çok rahat bir şekilde kullanmış oluyorsunuz. Torpidonun sökülmesine ihtiyaç yoktur bu parçanın değişiminde, torpidonun arkasında bir sigortayı değiştirmek gibi bir değişimi yapılmakta.
    Konu farukileri tarafından (13/07/2013 Saat 11:28 ) değiştirilmiştir. Sebep: ek bilgi verildi.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

11. Bu mesajı için 2 kişi farukileri'ye teşekkür etti:

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sürekli söylüyorum garantisi olmayan aracın ne işi var serviste ? iyi bir özel servis ve dürüst bir usta bulduktan sonra servisin yolunu bile unutun bence
    aynen katılıyorum. ankara için gimat birmota çok güzel laflar hazırladım ama söylemiyim. müşteri değil yolunacak kazız onların gözünde. 1 kere gittim bin pişman oldum, birdaha bedava deseler yine gitmem. ustalarına güvenmiyorum, işçiliklerine güvenmiyorum, ilgi alaka sıfır.

muzaffer yavuz
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı görkem koçsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ereglı merkezden 67TY676 plakam

muzaffer yavuz
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

ıste beyler basınıza gelırse ılerde kı ınsallah gelmez sakına sakın torpıdonuzu sokturmeyın dıreksıyon altındanda halledılebılıyor

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

zonguldağa yolun düşerse iki kişilik buluşma düzenleyelim bizim hiç buluşmamaız olmadıda zonguldaklılar olarak

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

adem ay
    Kıdemli Üye ® siyah rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 239

Alıntı mywzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ereglı merkezden 67TY676 plakam
    zonguldağa yolun düşerse iki kişilik buluşma düzenleyelim bizim hiç buluşmamaız olmadıda zonguldaklılar olarak
    Bende ereğliden aldım arabayı 67 LE 964 o artık bir istanbullu

muzaffer yavuz
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

tamam hocam olabılır )

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

Arabanın garantisi dolana kadar servise götürdüm. Garanti bitince sanayiye çektim. Hatta muhabetti olmuştu bazı arkadaşlar beni kastederek arabayı yetkili servise götürmezler herşeyin ucuzuna kaçarlar sonra fiata çamur atarlar diye yazmışlardı inşallah bu yazılanları okuyorlardır. Neyse arabayı sanayiye babam götürmüştü ama yeni söyledi oğlum şunları şikayet et diye keşke o parçaları saklasaydı da yetkili servisin canını okusaydım. Durum şu en son araba yetkili servise girdiğinde ve döndüğünde şunu fark ettim kaloriferi sıcak açınca ayak kısmına buz gibi hava üflüyor. Neyse araba sanayiye gittiği zaman polen filtresinin değişmesi için usta açtığında arabada olması gerekenden 2 kat uzun filtre çıkmış ki bu filtre Doblo filtresiymiş. Yani yetkili servisde ki şerefli arkadaşlar kullanılmış doblo filtresi takmışlar. Yeni yağ değişimi sırasında yağın en dandik yağ olduğu ortaya çıkmış yağ katran tutmuş v.s Yani yağ hiç değişmedi yada kullanılmış yağ koydular. İşini düzgün namusuyla yapan servisleri bir kenara koyarsak, bizden yüksek ücret alıp orjinal parça takıyoruz diyen servisleri Allah'a havale ediyorum ve Arabasını servise götürüp biz s*****ye götürünce akıllarınca eğlenen dalga geçen ileri zekalılara da selamlarımı sunuyorum.

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Malesef her meslekte çürük elmalar var. Ankara da sıfır aldığım aracın sinyal kolu arıza çıkardı. Kartaş Konya yolunda anlatamadım adamlara derdimi, anlamak istemediler. Fiat Kavaklıdere ye götürdüm orada da bir dediğimi iki etmediler. Garantiden değişebilecek tüm parçalar değişti. Ama işte ikiside yetkili servis arasında dağlar kadar fark var. Ne mi oldu Fiat Kavaklıdereye yatsın kalksın şükretsin. Müslüm Kaymak ve ekibi sayesinde ikinci Fiat ta ailemize girdi. Ha tabi aynı şirketin diğer bayisi Kartaş Maltepe ye de teşekkür etmek lazım. Orada da Bey'in etkisi ve desteği tartışılmaz. İkinci arabayı nerden mi aldık Kartaş Maltepe den, zira Kartaş Konya yolundan civata bile almam.
    Konu SKELETER tarafından (01/08/2013 Saat 20:42 ) değiştirilmiştir.