Sayfa 9/11 İlkİlk ... 567891011 SonSon
212 sonuçtan 161 ile 180 arası

Konu: Fiat servislerinden ne kadar memnunsunuz...

kutlay
    Ziyaretçi kutlay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

servis bölümünü de yazmıştım benim malum sorunlu 40 bin bakımıyla ilgili bugün Ü**** oto.dan halkla ilişkiler(?) den bayan aradı.. hani illa memnun kaldım diycemya!! yarım saat ne varsa söyledim.. bayan illa kahve içelim buraya bekleriz size hediye verelim falan diyor! yaw ezbere yaşıyoruz! beni davet etmeyi düşüneceğinize önce o servisteki elemanınızı yetiştirsenize!! böylece hiçkimse benim düştüğüm duruma düşmez.. önce kafaya göre hareketler "sanayi" ağzıyla iş yapmalar sonra da %100 müşteri memnuniyeti için kahveye içmeye beklerizler!! ezbere yaşıyoruz.. sonuç olarak "0" yazın dedim.. öyle yazacağım zaten dedii.. araştırmalarım sürüyor.. insana olan saygısızlığın yerini hiçbir "hediye" tutmaz!!!
    Konu kutlay tarafından (10/08/2007 Saat 20:12 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Katılıyorum Kutlay.Umarım bir sonuç alınır...

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

kutlay iyi laf etmişsin . umarım en kısa zmanda sana tekrar geri dönüp hatalarını telafi ederler....

Burçin Özkan
    ozkan.burcin@hotmail.com - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Şu ana kadar aracım ile ilgili her türlü sorun ve şikayetlerimi sabırla ve ilgiyle çözdüler.
    Size Zincirlikuyu Birmot'u öneririm. Ben şimdilik çok memnunum.

volkan selvi
    volkanselvi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 4

Soru İstanbul Y.Ortadoğu ve Edirne Özakıncı

Alıntı g@ye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla herkes servislerden dertli Size şöyle bi yardımda bulunabilirim ben Koşuyolundaki Y.Ortadoğu otomotivde müşteri ilişkileri bölümünde çalışıyorum.. Görmüş olduğunuz üzere ismim Gaye mutlaka bizim servise gelin yardımcı olurum demiyorum ama çoğu servisin müşteri ilişkileri görevlileri arkadaşım dolayısıyla elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışırım.. Ama eğer bizim servise gelmeyi düşünürseniz de müşteri İlişkilerinden Gaye hanımla görüşebilirmiyim demeniz yeterli
    bu başlıkta 2 kere bizden bahsedilmiş ve inanın çok üzüldüm demekki yeteri kadar mutlu edemiyoruz müşterilerimizi burda herkesin huzurunda 2 müşterimden de çok özür diliyorum inşallah bi dahaki sefere ikiside çok memnun olacaklar
    Arabamı İstanbul'dan göztepe den aldım. Alırken 1 parçasının değiştirilmesini istedim eski sahibi ile kendi servisi olan Y. Ortadoğu'ya gittik. Sağolsun orada bir bayan vardı (Gaye Hanım mı bilemiyorum tabi ) sağolsun çok yardımcı oldu, istanbul tarafındaki arkadaşlara orasını önerebilirim, hizmet iyi, güleryüz var.

Edirne'de ise Özakıncıya 20.000 bakımı yaptırdım bugün. servis başlığında ayrıntıları yazdım bakabilirsiniz.

GP TR
    hera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 ET
    Edilen teşekkür: 159

Cumartesi günü Küçükyalı Birmota gittim. Sorunlarım çok büyük değildi, torpido kapağı zor kapanıyordu, arka kapılar bodrum taraflarında tatildeyken sıcağı görünce zor açılır olmuştu ve emniyet kemirinin altındaki siyah bölümün uçlarında hafif açılma olmuştu
    Hepsinin halledilmesi yarım saatimi almadı, üstelik arabamı misler gibi yıkanmış şekilde teslim aldım..
    İlgi ve yardımlarından dolayı Erdal Bey, Şebnem Hanım ,Muammer Bey kısacası tüm Küçükyalı Birmota teşekkür ederim

Gökhan TR
    gokhantr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 ** ***
    Edilen teşekkür: 3

cuma günü 20000 bakımı için enriko alibertiye gittim. kullanıdıkları malzemeler birmotun fiyatlarına göre daha uygun. selenia yağ (13,91 ytl/lt) kullanıyorlar,birmot opet yağ (22 ytl/lt) kullanıyor.verilen hizmetten memnun kaldım.izmirli arkadaşlara tavsiye ederim.

Adem TUNÇ
    bordo006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 2

ankarada kaliteli fiat servisi bende bulamadım Mehmet kardeş 2007 6. ayda aldım GP mu aldım alalı hemen hemen her ay gıdıyorum servise.GP guzel bir araba ama bu servis sorunları fiat tan soğuttu beni.birdaha fiat almayı düsünmuyorum açıkcası.

ADEM KÖRPE
    ademkorpe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

arkadaşlar ben aracımı ist. gürsesten aldım. bordo amblemli araç vereceklerdi mavi amlemli aracı verdiler. ruhsat çıktığı için uğraşmadım. aracıma arkadan motosiklet çarptı. bagaj kapağı değişecek dediler parasını ona göre aldılar. boyayıp takmışlar. sizin için daha iyi dediler. sonra araca pasta cila yaptılar ücretsiz. ankara da park halindeki arabama sarhoşun birisi geldi çarptı. ağaçlıya götürdüm. arabayı 3 haftada çıkardılar. çok sıkıştırdığımız halde. kapı kolu kırıktı onu da unutmuşlar. BEN FİAT SERVİSLERİNDEN KESİNLİKLE MEMNUN DEĞİLİM.... birdaha fiat araç almayacağım. vw den şaşmam. kazasız günler dileğiyle......

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

bu logo olayı benımde basıma gelmıstı.bana soz veren, aracı satan arkadas ben aracı aldıktan sonra, ısten cıkınca olayı kımse ustlenmedı ve logoları degıstırmek ıcın 225TL para talep ettıler.benım sol ıkı kapım degıstı ve yaklasık 25 gunde cıktı servısten.o da bır suru tanıdık, es, dost soktuk araya.en onemlısı, servıse aracı bırakıp, sorunlarını yazdırdıgımda, arac hazır gelıp alabılırsınız dıyorlar, ama gıttıgımde bırcok sorun halolmamıs oluyor.bır dahakı sefere yaparız dıye gonderıyorlar.on cam sılecegının alt tarafındakı plastık parca cıkmıstı yerınden,degısmesı ıcın parcanın sıparısını verdıler.46 gun sonra aradıgımda, parcanın coktan gelmıs orda beklıyor oldugunu ogrendım.kac kere soylememe ragmen, suspansıyonlar hala cok sert.arka kapıları acmak ısın, vucut gelıstırmeye gıtmek felan gereklı.on camlar ınıp kalkarken lok-lok seklınde ses cıkartıyor.orada bır bosluk var.dıreksıyon sımıdımın rengı arabayı aldıktan 10 ay sonra grıye dondu.gecenlerde arka-on tamponların renk farkı cıktı.bır servıs(tanıdık, bıldık servıs) hıcbırsey yapamayız hepsı boyle derken, dıger servıs(telefonlarını bıle bılınmeyen numaralardan ogrendım) getırın, bu durumlarda musterının onayı alınarak, on ve arka tamponlar tekrar garantıden arac rengıne boyuyoruz dedıler.ama soyledıgım bunca sıkayet servıse gore "normal".tam t-jet almaya hazırlanırken, son servıse gıttıgımde yasadıgım olay, benı arabamdan, servısten ve Fıat'tan soguttu resmen.kısacası bundan sonra Fıat alırsam, trafık benım ehlıeyetımı ıptal etsın, daha ıyı...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu logo olayı benımde basıma gelmıstı.bana soz veren, aracı satan arkadas ben aracı aldıktan sonra, ısten cıkınca olayı kımse ustlenmedı ve logoları degıstırmek ıcın 225TL para talep ettıler.benım sol ıkı kapım degıstı ve yaklasık 25 gunde cıktı servısten.o da bır suru tanıdık, es, dost soktuk araya.en onemlısı, servıse aracı bırakıp, sorunlarını yazdırdıgımda, arac hazır gelıp alabılırsınız dıyorlar, ama gıttıgımde bırcok sorun halolmamıs oluyor.bır dahakı sefere yaparız dıye gonderıyorlar.on cam sılecegının alt tarafındakı plastık parca cıkmıstı yerınden,degısmesı ıcın parcanın sıparısını verdıler.46 gun sonra aradıgımda, parcanın coktan gelmıs orda beklıyor oldugunu ogrendım.kac kere soylememe ragmen, suspansıyonlar hala cok sert.arka kapıları acmak ısın, vucut gelıstırmeye gıtmek felan gereklı.on camlar ınıp kalkarken lok-lok seklınde ses cıkartıyor.orada bır bosluk var.dıreksıyon sımıdımın rengı arabayı aldıktan 10 ay sonra grıye dondu.gecenlerde arka-on tamponların renk farkı cıktı.bır servıs(tanıdık, bıldık servıs) hıcbırsey yapamayız hepsı boyle derken, dıger servıs(telefonlarını bıle bılınmeyen numaralardan ogrendım) getırın, bu durumlarda musterının onayı alınarak, on ve arka tamponlar tekrar garantıden arac rengıne boyuyoruz dedıler.ama soyledıgım bunca sıkayet servıse gore "normal".tam t-jet almaya hazırlanırken, son servıse gıttıgımde yasadıgım olay, benı arabamdan, servısten ve Fıat'tan soguttu resmen.kısacası bundan sonra Fıat alırsam, trafık benım ehlıeyetımı ıptal etsın, daha ıyı...
    mustafa bayağı dolmuşsun sen. noktasından virgülüne kadar katılıyorum. sanırım servisler araç yeniyken çok ilgililer, araç yavaş yavaş eskidikçe ilgileri de azalıyor. sanırım arada servis değiştirmek gerekiyor.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

az once yenı bır sorun yasadım.durdum soyle, dusundum, kendı kendıme guldum.gecen gun yukardakı mesajda bahsettıgım plastık aksamı degıstırmelerı ıcın servıse goturmustum.parcayı sokerken aracın basındaydım ama yenı parca montajı sırasında, dıger servıs calısanlarıyla muhabbet edıyordum.parcayı sokmek ıcın, on camı ıslatan fıskıyelere gıden hortumu cıkarmak gerekıyordu.usta guzelce cıkardı.ama guzel olmayan bı taraf, onu gerı takmayı unutmus!!! bıraz once arabayı otoparktan cıkarırken, camı temızlemek ıcın su fıskırttım.su cıkmıyor.dedım acaba sumu dondu.arka camlara su fıskırttım.problem yok calısıyor.arabadan ındım ve sonra su fıskırttım.bı baktım yere su dokuluyor.motor kaputunu bır kaldırdım, plastık hortum takılmamıs, parcanın ucuda motorun ustunde.ben ıcerden bastıkca, su motorun ustunden dokuluyor.motorun sag tarafındakı, kayıslar felan hep ıslanmıstı.sonra yerıne taktım hortumu, duzeldı.gulermısın, aglarmısın...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Anlamadığım konu nasıl olurda bir servis para kazandığı ve kazanacağı (tabii sadece bu yönden bakmak doğru değil o ayrı )müşterisine ilgi göstermez hizmette kusur eder pess yani.
    (servıse aracı bırakıp, sorunlarını yazdırdıgımda, arac hazır gelıp alabılırsınız dıyorlar, ama gıttıgımde bırcok sorun halolmamıs oluyor.bır dahakı sefere yaparız dıye gonderıyorlar.)
    Hemde böyle bir konuşma yapan personele şirket hala para ödüyormu acaba

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Mustafa, serviste otomatik motor temizleme ünitesi takmışlar anlaşılan

Her zaman söylediğim gibi araçlar bozulabilir.Sonuçta binlerce parça ve sistem var içerisinde.Önemli olan servisin-ustanın iyi olması...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SAVAŞ CIL
    svs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

Standart Slm

Anadolu yakasinda olanlar için

pendik alper oto

yu tavsiye ederim

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Bugün 30000 yağ değişimi için, Birmot Beylikdüzü'ne gittim. Daha önce gittiğim bayi/servis kapandığı için çevredeki servislerden hangisine gitsem diye düşünüyordum ve burayı bir denemeye karar verdim.

Aracın yağı, filtreleri vs. değişti. Beklerken, yağı değiştiren arkadaş yanıma geldi ve ön balataların pek fazla gitmeyeceğini, istersem değiştirebileceklerini söyledi. Daha önce gittiğim servis te, 20000 bakımında iken balatalar bir süre daha anca gider, sonra değiştiririz demişti. Ben bunu unutmuştum, bugün söylenince aklıma geldi. Yağı değiştirirken balataları da kontrol etmeleri hoşuma gitti. Belki normal bir prosedürdür ama sadece servis kağıdındaki isteklerle ilgilenmemeleri iyi birşey.

Ayrıca skydome ve kapıları da yağlamalarını istemiştim. Yağladıktan sonra skydome'un sıkışma yaptığını ve mekanik kısımların değişmesi gerektiği söylendi. Ben bu skydome'un motorunu 2 kere değiştirtmiştim ama kızaklar bir türlü değişmemişti ve arada sırada olan sıkışma algılama sorunumla yaşamaya devam ediyordum. Eski servisim, bu sorunun moturun ısınması ile ilgili bir sorundan kaynaklandığını ve arada böyle yapar diye söylemişti. Bu içime sinmemişti ama tabi yetkili bir servise garanti dahilindeki bir işlemi zorla yapın diye tutturamazsınız.

Oysa Birmot'taki trimci arkadaşa bu durumu anlatınca; hayır kızaklarla ilgili, onlar değişecek dedi, haftaya getirin değiştirelim dedi. Normalde 2 ayrı parçanın toplam 1200 TL civarında tuttuğunu, ancak uzatılmış garantim olduğu için, ücretsiz olacağını söyledi.

Açıkçası ilk defa gittiğim bir servisin, benim bahsini açmadığım sorunlara bilinçli bir şekilde yaklaşması hoşuma gitti. Öğle tatilinde yemek bile ısmarladılar

Dipnot: Öyle laflarken satış kısmına da geçtik ve orada Alfa Mito'yu gösterdiler, 155HP'lik modelini. O ne motor sesi idi, rölantide bile dinlerim dakikalarca
    Konu civcivx tarafından (29/01/2009 Saat 17:45 ) değiştirilmiştir.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Shadow Dancer
    shadow_dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 58

Avrupa yakasında gürsoy otomotivin üstüne tanımıyorum arkadaslar herkesede tavsiye ederim... çözüm odaklı oldukça dostane yaklaşımları var ve sizi asla madur bırakmıyorlar...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim ARPACIK
    visions - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 FU 3119
    Edilen teşekkür: 29

ben erkay otomotivden aldım aracımı servisede oraya gidiyorum.memnunum..

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün 30000 yağ değişimi için, Birmot Beylikdüzü'ne gittim. Daha önce gittiğim bayi/servis kapandığı için çevredeki servislerden hangisine gitsem diye düşünüyordum ve burayı bir denemeye karar verdim.

Aracın yağı, filtreleri vs. değişti. Beklerken, yağı değiştiren arkadaş yanıma geldi ve ön balataların pek fazla gitmeyeceğini, istersem değiştirebileceklerini söyledi. Daha önce gittiğim servis te, 20000 bakımında iken balatalar bir süre daha anca gider, sonra değiştiririz demişti. Ben bunu unutmuştum, bugün söylenince aklıma geldi. Yağı değiştirirken balataları da kontrol etmeleri hoşuma gitti. Belki normal bir prosedürdür ama sadece servis kağıdındaki isteklerle ilgilenmemeleri iyi birşey.

Ayrıca skydome ve kapıları da yağlamalarını istemiştim. Yağladıktan sonra skydome'un sıkışma yaptığını ve mekanik kısımların değişmesi gerektiği söylendi. Ben bu skydome'un motorunu 2 kere değiştirtmiştim ama kızaklar bir türlü değişmemişti ve arada sırada olan sıkışma algılama sorunumla yaşamaya devam ediyordum. Eski servisim, bu sorunun moturun ısınması ile ilgili bir sorundan kaynaklandığını ve arada böyle yapar diye söylemişti. Bu içime sinmemişti ama tabi yetkili bir servise garanti dahilindeki bir işlemi zorla yapın diye tutturamazsınız.

Oysa Birmot'taki trimci arkadaşa bu durumu anlatınca; hayır kızaklarla ilgili, onlar değişecek dedi, haftaya getirin değiştirelim dedi. Normalde 2 ayrı parçanın toplam 1200 TL civarında tuttuğunu, ancak uzatılmış garantim olduğu için, ücretsiz olacağını söyledi.

Açıkçası ilk defa gittiğim bir servisin, benim bahsini açmadığım sorunlara bilinçli bir şekilde yaklaşması hoşuma gitti. Öğle tatilinde yemek bile ısmarladılar

Dipnot: Öyle laflarken satış kısmına da geçtik ve orada Alfa Mito'yu gösterdiler, 155HP'lik modelini. O ne motor sesi idi, rölantide bile dinlerim dakikalarca
    Cem bütün sorun bumuymuş bendede var bu sorun sıcaklarda yada soğuklarda sona geldimmi aşırı yavaşlayıp ya zor kapanıyor yada kendini geri atıyor bazen elimle destek veriyorum kapanması için eğer öle ise bende servisime (kavaklıdere) bir danışayım bakalım ne diyecekler...

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cem bütün sorun bumuymuş bendede var bu sorun sıcaklarda yada soğuklarda sona geldimmi aşırı yavaşlayıp ya zor kapanıyor yada kendini geri atıyor bazen elimle destek veriyorum kapanması için eğer öle ise bende servisime (kavaklıdere) bir danışayım bakalım ne diyecekler...
    Evet Mehmet buymuş. Buraya gelen 6-7 araçta daha böyle oluyordu, sorunu böyle hallettik dediler çünkü. Ayrıntılı olarak tarif etti, işte mekanizma şöyle çalışıyor, hareket esnasında şu oluyor, bu oluyor vs. diye.
    Aynen ben de, kapanmasına yakın elimle destek veriyordum son zamanlarda.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 9/11 İlkİlk ... 567891011 SonSon