Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Sakarya Samtaş Hakkında

A B
    Wisdom Words Kronokrator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 80

Standart Sakarya Samtaş Hakkında

Merhaba arkadaşlar,

Bundan yaklaşık 3 hafta kadar önce kaza geçirip aracımı güvenerek sakarya-samtaş'a verdim.

Sakaryadaki tek yetkili servis burası.

Aracıma ait yapılan işlemler, değişen parçalar (kabaca) şöyle:

1 - Ön tampon değişti
    2 - Sol ön çamurluk değişti
    3 - Sol ön kapı değişti
    4 - Sol arka kapı değişti
    5 - Sağ-Sol farlar değişti
    6 - Sol arka çamurluk işlem gördü
    7 - Arka tampon işlem gördü

Şimdi sıkıntılar şunlar:

1 - Sağ ön kapıdaki hoparlörüm çalışmıyor. Az ses geliyor. Kazandan önce sağlamdı. Servis, hoparlörde yırtık ya da darbe olmadığı için işçilik yapmıyor, değişimini sağlamıyor.

2 - Aracın kapı kumandası çalışmıyor. Cama tutarsam çalışıyor. Camdan 10 santim uzakta araç kapıları açmıyor. Kazadan önce çalışıyordu. Servis, kumanda bozulmuş diyor. Servise verirken kumandam çalışıyordu.

3 - Aracın sağ tarafı neredeyse tamamen boyandı. Fakat renk arizone bej olduğu için zor bir renk olduğu ve tutturmanın zor olduğu belirtiliyor. Aracın servis tarafından boyanan sol kısmı ile fabrikada boyanan sağ tarafı arasında korkunç inanılmaz bir renk-ton-işçilik farkı mevcut. Servis, olsun o kadar, bizden bu kadar, idare ediver modunda.

4 - Aracın sıfır takılan ön tamponun üst orta kısmı kazalı gibi çökük durumdaydı. Bugün o kısmı ısıtarak biraz daha yukarı aldılar. Sorun giderildi gibi, fakat 0 tamponda servisin aracı bu şekilde teslim edebilmesi kahredici.

5 - Sağ far bir türlü yerine oturmuyor. Sağ çamurluktan ve kaputtan daha yukarda kalıyor. Kaputun takozları ayarlanarak kaput ile aynı hizada olması sağlandı. Fakat sağ çamurlukla hala aralarında yükseklik farkı var.

Kumanda konusunda en son ısrarlarım neticisinde alıcı antenini kontrol etmeleri için yalvarmalarım sonunda kokpitin komple sökülüp anahtarla beraber istanbula gönderilip yeniden programlanacağını 3-4 gün aracın serviste kalması gerektiği söylendi. Haftaya tekrar bu konu için aracı servise bırakacağım.

Aracın far ayarı, renk sıkıntısı ve hoparlör olayları ile ilgilide baskı yapacağım. Fakat netice alabileceğimden pek emin değilim. Eğer servis sıkıntı çıkarırsa. Fiat müşteri hizmetlerine bildireceğim. Ordan da ses çıkmazsa sanırım avukatıma vereceğim işi.

Şimdilik Fiat a ait bu yetkili serviste yaşadıklarım bunlar arkadaşlar.

Sizin öneri ve görüşlerinizi de bekliyorum.

A B
    Rengi
    Yok

arkadaşlar yok mu önerisi fikri olan.

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Öncelikle geçmiş olsun, Sonrasında da size bol sabır dilerim. Samtaş gerçekten çok sıkıntılı bir servis...
    Multijet Grande Punto 1.3 75 hp -> 95 HP
    Multijet Grande Punto 1.3 90 hp -> 125 HP
    Multijet Bravo 1.6 105 hp -> 135 HP
    Clio RS 190 HP
    ve Şimdi...
    Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

Geçmiş olsun.. Üzücü durumlar.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

geçmiş olsun....kesinlikle müşteri hizmetlerinden bastırın...

fatih temizer
    fatihtemizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34AF5069
    Edilen teşekkür: 44

Hukuka başvurun..başka türlü çözüleceğini sanmam..Hakkınızı arayın..bazı illerde tek olan servislerde böyle üzücü durumlar yaşanıyor..

Suat ALEMDAR
    SUADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08
    Edilen teşekkür: 55

Sn. Bahadır Bey,

Öncelikle Geçmiş olsun... Bahsettiğiniz hataları herhangi bir kaportacı yapmaz, çünkü müşteri kaybetmeyi istemez, hatayı yapsa da düzeltmeye çalışır. Müşteri kazanmaya çalışır. Bu hataları Bir Yetkili Servis yaparsa yetkisi tartışılmalı bence...

Bende Sakaryada ikamet eden bir Fiat kullanıcısı olarak;

Aracı yeni aldığımda cebimden vererek karter koruması takmak istedim fiyatını sordum ve öğrendikten sonra "okey" dedim. Parça geldiğinde servis beni aradı ve servise gittim karter koruması olarak gelen parçanın sert bir plastikten yapıldığını görünce kendimi tutamayarak servis müdürüne "plastik parçanın karteri darbelere karşı nasıl koruyacağını bana anlatırmısınız" diye sordum. Onlarda kendilerince masal anlattılar, gerçekten çok sinirlenmiştim. Lanet olsun tamam takın, ama size bundan sonra vida sıktırmam dedim ve plastik parçayı araca taktılar. Servisten ayrıldım ve o gün seyahate gittim. Yolda yağmur yağmaya başladı ve cam kirlendi bence cama su tutmak istedim. Ancak cama su gelmiyordu. Korumayı takarken cam suyunun hortumunu çıkarttıklarından araç su atmıyordu. Yolda birkaç defa durarak elimle camdaki çamurları silmek zorunda kalmıştım. Dönüşte servise gittim ve hortumu yerine taktılar. Nerdeyse arızayı bana maledeceklerdi. Direk “siz nasıl iş yapıyorsunuz” diye çıkışınca seslerini çıkartamadılar.

Açıkçası Samtaş'a hiç güvenmiyorum... Aracım şu an 8.000 Km'de periyodik bakımı gelince kısmetse Kocaeli'ndeki 3 farklı servisten birini tercih etmeyi düşünüyorum.

Samtaş ne yazıkki Sakaryada tek olduğu ve rakibi olmadığından işini çok dikkatli yapmadığını düşünüyorum. Nasıl olsa müşterinin beğenmeyip gidebileceği ikinci servis olmadığından müşteriyi pek düşünmüyorlar gibi...

Bence;
    Servisi sıkıştırın...
    Fiat müşteri hizmetlerini arayarak konuyu mutlaka aktarın. Gerekirse yazılı yapın.
    Baktınız olmuyor, hukuki yollardan hakkınızı aramalısınız.

Nacizane fikirlerimi paylaşmak istedim.

Allah sabır ve kolaylık versin.

Saygılar, Suat

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

geçmiş olsun. İnşallah sorunların en kısa zamanda çözüme kavuşur

A B
    Rengi
    Yok

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. dün gece fiat müşteri hizmetlerini arayıp aynen yazdıklarımı okudum. şikayetimi bildirdim. genel merkeze konuyu iletip size dönüş yapacağız dediler. şuan beklemedeyim. eğer ordanda ses çıkmazsa hukuki yollara başvuracağız. tabi tüm bunları yaşatmaları gerçekten çok sıkıcı. koskoca servis. sıfır tampon takıyolar ortası göçük. çalışan kumandam çalışmıyor. hoparlörüm çalışmıyor. zaten arabamı görseniz bu ne dersiniz. yamalı eşşek gibi oldu afedersiniz. sağ taraf farklı sol taraf farklı renkler resmen.

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

öncelikle geçmiş olsun. İnternetten şikayet sitelerinin tümüne yaz ciddi firmalar bunları takip edip geri dönüş yapıyorlar. en son çare hukuki yola başvurabilirsin.

fatih temizer
    fatihtemizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34AF5069
    Edilen teşekkür: 44

size kendilerince doğru olan cevaplar verip konuyu kapatmaya çalışırlar..siz hukuka başvurun şimdiden..inşallah olumlu dönerler diyelim

A B
    Rengi
    Yok

bugün fiat'dan aradılar. aracı müsait olduğunda tekrar servise götürün tekrar kontrol etsinler dediler.

zaten kumanda olayını çözeceklerini söylemişlerdi.

hoparlör olayını çok dert etmiyorum. en kötü ihtimalle kendim değiştiririm ki 60-70 TL civarında olduğu söyleniyor.

renkle ilgili tekrar kontrol edilecek dendi.

fakat telefondaki bayanın söylediği şu şey çok ilginç geldi bana. aracım 2007 model. 5 yıllık bir araç. ilk fabrikada atılan boyayı tutturamayabilirler renk tonu farklılığı olabilir gibi laflar etti. sizce renk tonundaki farklılık kabul edilebilir birşey mi?

yani herkese göre renk tonu farklılığı normal bişey, bana göre anormal bişey mi? sizin fikriniz nedir? nasıl olması gerekiyor? idare eder modunamı girmeliyim bende?

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

çok geçmiş olsun.

Suat ALEMDAR
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08

fakat telefondaki bayanın söylediği şu şey çok ilginç geldi bana. aracım 2007 model. 5 yıllık bir araç. ilk fabrikada atılan boyayı tutturamayabilirler renk tonu farklılığı olabilir gibi laflar etti. sizce renk tonundaki farklılık kabul edilebilir birşey mi?

yani herkese göre renk tonu farklılığı normal bişey, bana göre anormal bişey mi? sizin fikriniz nedir? nasıl olması gerekiyor? idare eder modunamı girmeliyim bende?[/QUOTE]

Biz bu işi becemiyoruz demiyorlar da... 5 yıllık boyada farklılık olur demişler...

5 yıllık boyayla yeni atılan boya arasında tabiki fark olacaktır. Ama piyasadaki işin ehli ustalar nasıl tutturuyor? onlar da aynı boyayı kullanıyorlar...

Fiat her geçen gün gözümden düşüyor. Şimdiya kadar olumlu hiçbir yönlerini göremedim...

Taksitlerim bitsede satıp kurtulsam...

A B
    Rengi
    Yok

yani herkese göre renk tonu farklılığı normal bişey, bana göre anormal bişey mi? sizin fikriniz nedir? nasıl olması gerekiyor? idare eder modunamı girmeliyim bende?
    arkadaslar fikirleriniz nedir bu konuda?

A B
    Rengi
    Yok

evet arkadaşlar, aracımı bugün teslim aldım. boya sıkıntısı dışında hiç birşey yapılmamış.

- sol kapı kolonlarından halen ses gelmiyor: audio ayarlarından balance ayarı yapıp sağ tarafı kısmışlar, bizden bu kadar dediler.

- kapı kumandam halen çalışmıyor: body computer sökülüp istanbula gitmişti kumanda ile beraber. tamam oldu dediler ama olmamış, sıkıntı sürüyor. bunu yapan bazı arkadaşların çok savunduğu fiat yetkili servisi.

- parasını aldıkları, fabrikadan 0 ambalajında özürlü olarak gelen ön tampon değiştirilmemiş, orta göçüğü halen mevcut. tamponu değiştirmiyorlar, özürü de gideremiyorlar. bunu yapan bazı arkadaşların çok savunduğu fiat yetkili servisi.

sakarya samtaş ile son durumumuz bu. artık arabayı ikinci kez bu haliyle teslim ettiler. ve daha fazla muhattap olmamaya karar verdim.

fiat müşteri hizmetlerini arayıp yarın bu kusurların başka bir serviste giderilmesini talep edicem.

kabul etmeyeceklerdir muhtemelen fakat avukatıma bugün yeni vekalet verdim maddi manevi tazminat davalarının dışında tüketici mahkemelerine de başvuracağız. yarın ki fiat müşteri hizmetleri görüşmelerimiz neticesinde karar vericez.

burada aslında samtaşı suçlamıyor, suçlu fiat türkiye. her önüne gelen servise "yetkili" sıfatını bedava vermemeliler. bu iş italyada olsa o servisi yıkarlardı. yıkarlardı diyorum

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

koyunun olmadigi yerde keciye abdurrahman celebi derlermis, tek servis oldumu boyle oluyor anlasilan.
    gecmisolsun.

Suat ALEMDAR
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08

Alıntı Kronokrator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar, aracımı bugün teslim aldım. boya sıkıntısı dışında hiç birşey yapılmamış.

- sol kapı kolonlarından halen ses gelmiyor: audio ayarlarından balance ayarı yapıp sağ tarafı kısmışlar, bizden bu kadar dediler.

- kapı kumandam halen çalışmıyor: body computer sökülüp istanbula gitmişti kumanda ile beraber. tamam oldu dediler ama olmamış, sıkıntı sürüyor. bunu yapan bazı arkadaşların çok savunduğu fiat yetkili servisi.

- parasını aldıkları, fabrikadan 0 ambalajında özürlü olarak gelen ön tampon değiştirilmemiş, orta göçüğü halen mevcut. tamponu değiştirmiyorlar, özürü de gideremiyorlar. bunu yapan bazı arkadaşların çok savunduğu fiat yetkili servisi.

sakarya samtaş ile son durumumuz bu. artık arabayı ikinci kez bu haliyle teslim ettiler. ve daha fazla muhattap olmamaya karar verdim.

fiat müşteri hizmetlerini arayıp yarın bu kusurların başka bir serviste giderilmesini talep edicem.

kabul etmeyeceklerdir muhtemelen fakat avukatıma bugün yeni vekalet verdim maddi manevi tazminat davalarının dışında tüketici mahkemelerine de başvuracağız. yarın ki fiat müşteri hizmetleri görüşmelerimiz neticesinde karar vericez.

burada aslında samtaşı suçlamıyor, suçlu fiat türkiye. her önüne gelen servise "yetkili" sıfatını bedava vermemeliler. bu iş italyada olsa o servisi yıkarlardı. yıkarlardı diyorum

Can sıkıcı bir sonuç çıkmış. Ama Samtaş beni hiç yanıltmadı. Bende pazartesiden beri parça bekliyorum. çarşamba gelecek aracı getirirsiniz demiştiler, Allahtan aradım. Parça gelmemişti. Perşembe ve Cuma aradım tlf çıkan servis personeli bir türlü cevap veremedi beni garip nedenler sunarak cevapsız bıraktı... Samtaş işte...
    Konu SUADOW tarafından (18/02/2011 Saat 23:04 ) değiştirilmiştir.

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Samtaş hakkında benim de olumsuz deneyimlerim oldu maalesef. Garantideki parçayı bedeli 10 TL ise değiştirme, 480 TL ise değiştirmeme; motora 3 lt yerine 4.5 lt yag koyma vb gibi.

Siddetle tavsiye etmeyecegim bir servis. Hukuk yoluna gitmeniz çok isabetli, caydirmaya calisacaklardir, sakin vaz geçmeyin.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

erkan kabuk
    PERFUZYONIST 74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

herkes haklıolduğu konuda sonunakadar gitmezse daha başımıza böyle şeyler gelmesi kacınılmazdır.gecmiş olsun ayrıca.marka olabilmek zor iştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon