Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Erkay Oto ...

Emre Güzel
    ..:: GP BağımLısı ::.. emrequzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661
    Edilen teşekkür: 298

Kızgın Erkay Oto ...

Arkadaşlar Bugün iş çıkışı yaklaşık 1 bucuk aydır gelmesini beklediğim vitez topuzunu taktırmak , direksiyon mili kontrolü ve motor temizliği için erkay otoya gittim.
    1.Gelen vitez topuzunun derisi ve rengi bir farklı.Orjinalinde olan siyah ve parlaklık dısında mat gri bir renkte geldi.Bunu taktık ama araştırılcagı söylendi.
    2. Resimlerde göreciğiniz gibi servisden cıktım eve geldim nasıl temizlemişler diye motorun kaputunu açtım.Baktıktan sonra kapadım ve ne görim. Boya kalmıs ve 3 tane vuruk izi mevcut.Büyük ihtimal motor temizliği yapılırken olan bişi

Hepinizin olduğu gibi bende aracımın tutkunuyum.Fakat böyle şeyler olduğunda inanın çok kötü oluyorum.O kaputu gördüğümdeki halimi görmenizi istemem.Çıldırdım resmen.Böyle birşeyi nasıl yaparlar.Bu kadarmı dikkatsiz olunur.Ki bildiğim kadarıyla Erkay oto tr genelinde en cok satıs yapan ilk 3 bayi içinde.Böyle bir bayinin böyle bir dikkatsiz çalışanları barındırdığı için kınıyorum. Eve geldiğimde servisi aradım ve kimse yoktu.Bende muhattap oldupum Müşteri ilişkisi Deniz hanıma durumu ve resimleri mail olarak attım.Ve pazartesi geri dönüş yapılacaktır.İnanın bu olay uzun bir süre aklımı tırmalayacaktır.Çıldırmamak elde değil.
    Konu emrequzel tarafından (18/02/2010 Saat 10:05 ) değiştirilmiştir.

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

hakkaten çok sinir bozucu olay
    insan gozu gibi baktıgı araca başkasının boyle zarar vermesı ne acı
    en kotusu yetkılı servıs bıle yaptıgını soylemeden yollamış
    ya gormuyecegınızı ya da inkar etmeyı umut ettıler kanımca
    nolursa olsun peşini bırakmayın bu işin
    geçmiş olsun

Emre Güzel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661

EMin olunki bırakmıcam..Bizim gözümün gibi baktıgımız araçlarımızı emanet ettiğimiz servisler bile böyle yapıyorlar.

4. 30/01/2010, 17:40

Sebep
    2 kere yazıldı

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Oldukça üzücü. İnşallah hatalarını sahiplenirler (pek sanmıyorum ya).

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

vites topuzunun renginin mat oluşu normaldir...çünkü Bursa dan gönderilen tüm vites topuzu ve direksiyon deri rengi mattır...Eski deri rengini bulamazsınız...
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

7. Bu mesajı için 5 kişi 06kaymak'ye teşekkür etti:

Emre Güzel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661

Müslüm bey yaşadığım durumu görüyorsunuz? Sizce nasıl davranıcaklardır ?
    Birde direksiyonum da soyuldu soyulacak.pütürleşmeye başladı.Direksiyonda değiştikten sonra airbag kapagı yani korna caldıgımız yer ile renk farkı cok olmayacakmı ?

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

sizi çok iyi anlıyorum...ama pazartesiyi beklemek daha iyi olacak bence ve mutlaka yardımcı olacaklardır...direksiyona gelince dediğim gibi ton farkı mutlaka olacak ama bunun için biz servislerin yapacak birseyi maalesef yok...ben de servisimde çok taktım garantiden..ama şunu söyleyebilirm ki parlak olan derilerde deformasyon daha çabuk olduğu için mat olanı tecih edilmiştir..
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre Güzel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661

Peki Bu kaplama olaylarında dikiş rengini biz seçebiliyormuyuz mesela kırmızıyı seçebilirmiyiz.

Bu arada arkadaslar aramızda direksiyonu değiştiren warmı? Renk farkı nasıl ? Cok sırıtıyormu ?

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

emre geçmiş olsun
    umarım yapılan hatayı kabul edip
    onarımını yaparlar

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Emre Güzel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661

Abicim onarımı yapılsa nolcak boyayalım dicekler.Eee noldu sonra aracın orjinal kaputu gidiyor.Onu nasıl telafi ediceklerkii.Aracımı satarken farkınımı vercekler..Bence biras daha dikkatli ve özverili olsalar,dikkatsiz ve işini önemsemeyenleri kadrolarında barındırmasalar boyle sorunlar olmaz ve bizlerde sorunlar yasamasak daha iyi olmazmı ? hala içim sızlıyor yaa..Böyle rezalet görmedim birde tamam oldu ama haber verin birşey yokmus gibi aracı nedn teslim ediyorsunuz.Aracı teslim aldıgım yerde kaput acıktı.Sebebide motorun temizliği göstermekti.Bende size güveniyorum ellerinize sağlık dedim.Ama orda işte görmedim acelemden dolayı eve gelip baktımda o yapılan dikkatsizliği gördüm.

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Üzücü ve can sıkıcı bir durum umarım hatalarını telefi yoluna giderler..

geçmiş olsun.

Murat Gürakan
    varmı denemek isteyen :) Murat Gürakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 354

Bir fiat servislerinde başıma gelenlerden yola çıkarak diyebilirimki,
    "Bu göçük ve bu çizikleri biz yapmadık beyfendi. Geldiğindede vardı. Bizim servisimizde kesinlikle o tarz şeyler olmaz. O sebeplede biz bunu yapamayız ancak normalde şu fiyata yaparken size indirim uygular şu fiyata indiririz."!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..
    ....
    İnşallah hatalarını kabul edebilecek kadar olgun bir ticari anlayışa ve müşteri memnuniyeti ilkesine sahiptirler.
    Benim baskı balatayı sıyırmışlardı geldiğimde bu ne dediğimdede geldiğinde var diyordu. Fakat 5 dk önce eskişehir yolunda ışıklarda bmw ile kalktığını adamı geçtiğini iddia ediyordu!!!!!!!!!!!!!!
    ----------
    Bu arada derinin mat olmasında bir çözüm direksiyon, vites topuzu, el freni kolu bunların hepsini değiştirirseniz sırıtmıyor

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Erkay otoya bir arkadaşımın tavsiyesi ile araçlarımı götürür bakıma soktururdum 4 ay önce bir araç satın aldım ve ilgilensinler diye kontrol ettirmek için servise götürdüm bırakın vaktimiz yok yada öylesine bir bakalı dediler. Araçta aks ağır hasarlıydı bunu göz ardı ettiler ve km si 47000 de araç servise hiç gelmedi diye komple aracı garanti kapsamında değerlendirdiler. Hiçbir opsiyon yapmadılar ve servis içn 560 lira para alıp 4 balata 4 buji klima filtresi ve yağ filtresi değiştirip kapının önüne koydular aracımı.
    Daha sonraki gidişlerimde aksın agır arızalı oldugunu ve değişmesi gerektiğini söylediler (tamamen duygusal)
    Aks arızasının ağır olduğunu ancak 1 hafta sonra anlayabildim ve FİAT BİRMOT Beylikdüzüne aracı götürdüm. Böyle bir durum var dedim ve açık seçik olayı anlattım aracın finansbanktan leasing olarak kullanıldıgını ve kesin satışını aldığımı söyledim garanti kapsamına geçmesi için gerekirse 2 yıllık garanti uzatma satın alacağımı söyledim. Bunu Erkay a da söylemiştim ancak kabul edlmemişti Beylikdüzü birmot kabul etti 15 günde aks italyadan geldi benden sadece yağ ve karbon clean parası aldılar ayrıca 550 lira 2 yıl garanti uzatma parası aldılar.yani toplamda 700 lira daha ek para verdim buna mukabil 3000 lirayı bulan mekanik arıza problemimi çözdüler. Arabasız kaldığım 15 günün 7 günü bana ısrar etmem sonucu bir araç kiraladılar.(çünkü parçanın stoklarında olmaması onların problemiydi)
    Daha sayarım ama çok uzun oldu. Nerede BİRMOT nerede ERKAY bana kim sorarsa sorsun kişisel tercihim servis var serviscik var servisler adam gibi iş yapıyorlar prosedürlerle sizi uğraştırıp tuzak kurallar icat etmiyorlar bu araçların 130.000 km mekanik garantisi var olası mekanik problemin garantisini her şekilde vermeleri gerekirdi.
    ERKAY oto ya bana çektirdii strees için teşekkür ederim eğer onlar olmasaydılar böyle kötü deneyimin tecrübesini yaşayamayacaktım.
    Amacım ERKAY ı kötülemek değil başıma gelenleri yazmak eğer bunlar tesadüfi ise ERKAY şirketi koruyacam diye araç sahiplerini dövmekten beter edecek politikasını değiştirmeli. Parayı veren düdüğü çalar ama o düdük ne yazık ki para verseniz bile her zaman çalınmıyor. Verecekleri ufacık ücretsiz hizmetler insanları kendilerine bağlayacaktır. Erkay oto mahbutbeyde ve etrafında gelişmişlik olmaya bir alandadır eğer aç kaırsanız size yemek vermezler serviste saat 1 :30 dan sonra gelin kalırsa verelim derler. siz taksiye binip istoça bir lokantaya gidersiniz en yakın. Üstine üstlük hep benim başıma mı geldi bilmiyorum 4 tane balata ve 1 stop lambası ve yağ değişimi buna mukabil 4 buji ile carbon clean yapılması nerede ise 1 tam günü almış ve servis bni evinize veya işinize gidin demek yerine bekletmiştir. (bunu 2 kere yaptılar)
    Beylikdüzü birmot aracınız kalsın bakımları yapılsın siz çıkıp yemek yiyin bizden diye güzel bir konukseverlik sunmuş ve yapılacak her işlemin ücretini yapılan indirimi ve servis sırasında araçtaki olumsuzlukları detaylı olarak açıklamış bu tüm işlemler için 30 dakkadan fazla zamanımı almamıştır. 7000 km sonra yine servise gideceğim tek yer Beylikdüzü Birmottur.
    Ha unutmadan birmotta işim bitti aracı teslim edecekler yıkatıyoruz dediler neyse 5 dakka daha bekledikten snra aracı teslim aldım 3 km yapmadan yıkadıkları ve kurulama yaptıkları bezin yağlı bez oldugunu anladm kalöriferi açtığımda yağ gibi bir iğrençlik kaplaması camları bugulandırdı. Tabii sonra kendim sirkeli camsil ile temizledim. Yaşadığım tek olumsuzluk yağlı bez ile camların kurulanması idi kıl biri olmadığım için de bunu telefon açıp şikayet etmedim buradan yazıyorum sadece
    Servis sorumlusu esra hanıma aracıma her bindiğimde teşekkür ederim.
    Konu narkoz30 tarafından (31/01/2010 Saat 13:17 ) değiştirilmiştir.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre Güzel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661

Hakan abi bilgiler için tesekkur ederim.Erkay oto da satış temsilcisi olarak çalışan sayın Tamer bey saygı duyduğum ve tanıştıgım bir abimdir.O erkaya tranfer oldugundan bende erkay otoya götürmüştüm aracımı.DÜn bu olaydan sonra Tamer abiyi aradım ve bana Emre pazartesi günü elimizden ne geliyorsa yapalım dedi.PAzartesi gününü beklicem bakalım erkay oto müşteri temsilcisi Deniz hanım nasıl davranıcak.

Bir not daha söylim.Erkaya her ne kadar vites topuzu değişimi ve direksiyon mili için 1 hafta onceden randevu alsamda gittiğimde direksiyon mili kontrol edildi ve cok sıkı oldugunun ve değiştirilmesi gerektiğini söylediler ve siparişinin verilip 10 gün süreceğini belirtiler.Benim randevum olduğu için bende Abs sensörlerinin kontrolünü,akü değerlerinin kontrolü (aksamları cam acma butonunu bastıgımda farlarda kısılma oluyor) ön km ve demir göstergesi olan panel oynuyordu bunuda halledersin dediğim zamamn tamam sıkıştırırz dediler ve arıcımı aldıgımda eskisi gbi duyuyordu..! Yani bu sizce nedir.? Erkay gibi Tr de satış rekorları kıran bir bayiye yakısıyormu sizce ? Bence tam bir rezillik ve vurdumduymazlık,özensizlikdir..!!
    Konu emrequzel tarafından (31/01/2010 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

DENİZ YURTSEVEN
    erkaymis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 89

emre bey merhaba

aracla bizzat ben ilgilendiğim için böyle bir olayın sizin başınıza gelmesi benim için üzücüdür.vites topuzu nun mat oluşunu kaplandığı için olduğunu söylemiştik ama bensizin için üretici firmayı bugün tekrar aradım ve mat olması normal ve bütün vites topuzları aynı şekilde oluyor bu erkay ın hatası değil hangi bayiye giderseniz gidin aynısı olacaktır.size randevu verirken vites topuzu ve kampanya için idi bu işlemlerinizde sizi hiç bekletmeden yaptık direksiyon milinizide sipariş verdim yaklaşık 10 gün dedim siz hafta sonu geldiğiniz için parçada elimizde olacaktır.Diğer şikayetlere daha sonra geldiğinizde bakılacağı şuan yapılmasının imkanı olmadığını iletmiştim hatta başka bayide ön paneliniz ile oynanmış sallanıyordu geldiğinizde bunuda sıkarız diye konuştuk.motor korumayı size söz verdiğim için ben yaptırdım aracın kaputunu açanda benimdir görmeniz açısından eğer kaput açılırken yada temizlenirken olsaydı sizin gibi dikkatli birinin kesinlikle dikkatini çekerdi hatta benim de çünkü aracınızın her yerini inceledim hatta kavrayamadıklarımı size sordum.şuan aracınızın kamera kayıtlarını inceledik size de izletebilmek için bilgisayarcıları bekliyoruz mail olarak çok büyük olduğu için atamadık(zoom lıyacağız göremediklerimiz olabilir ) .Biz bu zamana kadar yaptığımız hataları kabul ettik inkar etme yada yapmama gibi bir durum yoktur sonuçta hepimiz insanız ve hiçbirimiz 4 4 lük değiliz.kaza yı yapsak dahil bunu size söylememe yada size belli etmemek için kaputu açmak aklımın ucundan bile geçmezdi emin olabilirsiniz.Eğer ki bizlik bir durum varsa ERKAY olarak üzerimize düşen her vazifeyi eksiksiz sizi mağdur etmeden yapacağımızı bildiririz

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı erkaymis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emre bey merhaba

aracla bizzat ben ilgilendiğim için böyle bir olayın sizin başınıza gelmesi benim için üzücüdür.vites topuzu nun mat oluşunu kaplandığı için olduğunu söylemiştik ama bensizin için üretici firmayı bugün tekrar aradım ve mat olması normal ve bütün vites topuzları aynı şekilde oluyor bu erkay ın hatası değil hangi bayiye giderseniz gidin aynısı olacaktır.size randevu verirken vites topuzu ve kampanya için idi bu işlemlerinizde sizi hiç bekletmeden yaptık direksiyon milinizide sipariş verdim yaklaşık 10 gün dedim siz hafta sonu geldiğiniz için parçada elimizde olacaktır.Diğer şikayetlere daha sonra geldiğinizde bakılacağı şuan yapılmasının imkanı olmadığını iletmiştim hatta başka bayide ön paneliniz ile oynanmış sallanıyordu geldiğinizde bunuda sıkarız diye konuştuk.motor korumayı size söz verdiğim için ben yaptırdım aracın kaputunu açanda benimdir görmeniz açısından eğer kaput açılırken yada temizlenirken olsaydı sizin gibi dikkatli birinin kesinlikle dikkatini çekerdi hatta benim de çünkü aracınızın her yerini inceledim hatta kavrayamadıklarımı size sordum.şuan aracınızın kamera kayıtlarını inceledik size de izletebilmek için bilgisayarcıları bekliyoruz mail olarak çok büyük olduğu için atamadık(zoom lıyacağız göremediklerimiz olabilir ) .Biz bu zamana kadar yaptığımız hataları kabul ettik inkar etme yada yapmama gibi bir durum yoktur sonuçta hepimiz insanız ve hiçbirimiz 4 4 lük değiliz.kaza yı yapsak dahil bunu size söylememe yada size belli etmemek için kaputu açmak aklımın ucundan bile geçmezdi emin olabilirsiniz.Eğer ki bizlik bir durum varsa ERKAY olarak üzerimize düşen her vazifeyi eksiksiz sizi mağdur etmeden yapacağımızı bildiririz

Tek Kelime ; Budur işte...

Servis anlayışı olaya bakış tarzı yaklaşımı ve karşıdaki müşteriyi ikna edebilme kabiliyeti bu olsa gerek.. Kutluyorum sizi deniz hanım

22. Bu mesajı için 5 kişi femoli'ye teşekkür etti:

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Servisin Yaklşasımı Cok güzel İnş Sorn Çözülür Geçmiş Olsun Emre ...
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre Güzel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661

emre bey merhaba

Deniz hanım ilginiz için tsekkrler.Benimde size dediğim gibi aracım kapalı alandan cıkıp oraya gelior ordan cıkıp da ewe geldiğimde bunu görüyorum..!! illaki orda bunu göremediğim gibi ewden cıkarkende görmemiş olabilirim fakat dediğim gibi kapalı alanda duruyor.Umarım sizin hatanız olmamıştır. Ayrıca İlk vites topuzunun siparişini geçtiğinizde bilerek orjinali gibi mi gelicek eğer birebir gelmicekse kırmızı dikişli yaptırabilirmiyiz dediğimde maselef orjinali gibi kaplanıyor orjinali nasılsa öyle geliyor dediğinizi sizde hatırlıyorsunuzdur sanırım.Bunu ozamanda belirtebilirdiniz illaki.ön panel ile ilgili olarak bir dahaki seferi yapılır cümlesinin bana söylenmediği gibi Ustanızın bizzat bakalım sıkıştırırız dediğini çok iyi hatırlıyorum.Bunu atlamış olabilirsiniz illaki..! Video kayıtlarını sizden bekliyorum.İlginiz ve takibiniz için teskkurler Deniz hanım..

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

emre bey merhaba

bu açıklamanızdan dolayı şahsınıza ve erkay otoya teşekkür ederim
    inşallah sorun çözülür ve her şey tatlıya bağlanır

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

27. Bu mesajı için 3 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

Emre Güzel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661

Benim doğal olarak o an böyle anı cıkış yapmam bence normalki aklıma gelen ilk yerin Erkay oto olması normaldir kısmetse cumartesi günü videoları incelicez. Eğer orda olmamıssada nerde olduğu hakkında fikir yürütmeye dewam edicemki bir daha böyle sorun yaşamamak için.Sonuçta hepimiz araçlarımızı seviyoruz.Onlara birşey olmasını istemeyiz.İlgilerinden dolayı erkaya tekrar tskrler.

29. Bu mesajı için 2 kişi emrequzel'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/3 123 SonSon