Alıntı Elmedin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. parçacı bir arkadaşım var, turbo istersen ucuza getirtirim dedi. egzoz sisteminde sorun olmaz diye düşünüyorum çünkü zaten orta egzozu iptal ettim son susturucuya da süpersprint taktım. egzoz borusu kalın yani yeteri kadar büyük, sıkışma olmaz. sadece katalitikin ordaki boru sıkıntı çıkartacak standart ufak olduğu için. onu da daha büyük borulu spor katalitik ile değiştirdim mi bi engel kalmayacak. aklımdaki en büyük soru yazılım konusu. arabamda zaten hali hazırda chip var zaten. turboyu yaparsam çipteki yazılımla tekrar oynamam gerekecek mi diye merak ediyorum.

x6 konusuna gelecek olursak arabamın şu anki durumu konusunda muratı teyid edebilirim. 4. vitese kadar x6 3.0 dizelin şansı dahi yok ama 4'e taktıktan sonra bizim fındık motorlar bitiyor ve bu noktada büyük hacimliler coşmaya başlıyor o yüzden ilk başta önde götürürken sonradan geçiliyorum
o kadar işer girecekseniz spor katta neyin nesiymiş güzel bi downpipe yaptırın en fazla 1000tl tutar Yanlız farklı turbo demek yeni bir manifold demek bizim manifollar dökme demir olduğu için flansh la falan kaynak tutmaz... Manifold yerine iyi bi headers ile+10hp alınır ama.
Sana benden kabaca bir hesap
700-1000tl turbo
700-1000tl downpipe yada sadece içini boşaltırsın 50 lira ama aynı performans vermez.
700-1000tl headers yada 400-500 manifold yaptırırsın sadece turboya uygun.
1000-2000 arasında yazılım tutar.
yaklaşık 750-1000 civarıda sökme takma işçilik ve ufak tefek aksilikler sonucu ıvır zıvır parası
hesabı siz yapın
-----
yazılım konusu tabikide değişecek hatta öyle ufak bir değişimde değil arabanın çalışma prensibi tamamen değişiyor. Benimde planlarım var ve ben yaptırdığım yerle konuştum bana dediklerini aynen iletiyorum
" wideband alman şart, buraya gelip dyno üstünde deneye deneye yapıcaz normal motor olmayacağı için öyle map üstünde oynarak olmaz dediler. Fİyat: yaptırdığım paraya yakın bişeyler istiyorlar. Sonuçta bu farklı bi yazılım olcak. gidipte kat iptal ettirsen ona göre bi avans veririm biraz daha rahat basınç açarım ama bu aynı şey değil. Araba bi zenginde yürürse hemen kol kırarsın eğersin. " superchips diyorsun bence git yaptırdığın yerle bi konuş yapıyorlarsa güncelleme çok iyi ama ben kesinlikle ihtimal vermiyorum.
dipnot: büyük turbolu tsi için custom yazılım 2000tl ye yapmışlar Benimkiler :********(