Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon
101 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Cam Film'i Hakkında Gereken Bilgiler

GP TR
    hera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 ET
    Edilen teşekkür: 159

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

yardımcı olabildiysem ne mutlu...

GP TR
    hera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 ET
    Edilen teşekkür: 159

güvenlik amaçlı cam filmi için LLUMAR dan (bostancı) fiyat aldım, renkli için 400YTL+kdv,şeffaf için 250YTL+KDV dediler..
    daha önce fiyat almadığım için kıyaslama yapamıyorum...yorumlarınızı bekliyorum...

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

sanayileri gezmedim ama nette araştırırken yaklaşık kalitede olan ziebart ın 350 ytl civarında olduunu duydum...

nuri durmaz
    fethiyeli7797 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    48 H 7797
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı yasayanadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, bende puntoma ön cam hariç orjinal renkli cam taktırmak için yetkili cam bayisine gittim. Bana 240 ytl fark çıkardılar. yani fiyat uygun geldi, filmlerle aynı düzeyde.. Şu tse olayını bende duydum ve hala araştırıyorum. Fethiyeli arkadaşımız tse ile ilgili gelen yazıyı bize ulaştırabilirse sevinirim. Şimci camcıyla örüşüp takacakları camın tse li olup olmadığını ve geçirgenlik düzeyini sormam gerek. Ayrıca izmir polisi geşmiş yıllarda internet adresinden verdiği cevaplarda tse olayını dile getirmiş. Ancak tseli bir cam filmi sanırım yok. orjinal renkli cam daha mantıklı geliyor..

evet arkadaşım film yaptırkamtan sa tse onaylı renkli cam var ise almanı tavsiye ederim bence hiç düşünme tse onaylı olduktan sonra hiç biryerde sorun olmaz birde geçirgenlik oranınıda sormana gerek yok çünki tse standartlar dışına çıkmaz o yüzden dert etme haman taktır derim. ben renkli cam olarak çok aradım ama malesef bulamadım sizden ricam bana camcının tel numarasını biliyorsanız
    msj olarak bana yollarsanız sevinirim. paylaşım için de tekekür ederim

Alıntı hera Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dışardan gelebilecek darbeye karşı koruyuculuğu olan film var mı? renkli olması gerekmiyor...
    ışıklarda cam silen çocuklardan korkmaya başladım, gerçi çocular büyüdü 16-17 yaşlarındalar artık dün suadiye ışıklarda camımı silen çocuğa engel olmak için silecekleri çalıştırdım olmadı kornaya bastım olmadı camı açıp para verecek değilim tabii..bu seferde çekçekle camıma vurdu çok korktum tabi...

geçmiş olsun kardeş allahtan bizim burada öyle birşey yok. allahtan arabanı çizmemişler.
    Konu Linos tarafından (04/07/2007 Saat 09:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

doğru söylüyorsun dediğin gibi biliyorum bende ama tartışmaya girmeye gerek yok polislerle

Ömür Kuru
    omurkuru08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    07HAN47
    Edilen teşekkür: 17

sayın arkadaşlar ben bu kadar şeyi okudum dedim en son yazayım bırada yasalardan bahsetmişsiniz tamam yasalar gayet mantıklı ama uyan kim bana gösterin eğer o kuralları tam okursanız aracın plakasının yazısını bile kalın yaptırmak aracın trafikten men edilmesinde yeterlidir cam filmine gelince adam gidio jip alıyo alırkende camlar siyah olsun dior bizim saygıdeğer memarımızda onlara hiç karışmıyo neymiş orjinalmiş fabrika çıkışıymış benim başıma geldi çünkü eniştemin jipiyle gezioduk polis durdurdu ceza yazacam dedi kuzenimde kendilerinin yapmadığnı aracın sıfır alındığında böle olduğnu söledi o da kabul etti aynı şeyi normal bi araç sölese hemen ceza kesilir. gelelim cam açma olayına o konuda tamamen haklısınız hiç bi polis camları kapatda bakayım demiyooo adam zaten arabanın içini görmek istiyo çünkü. bide şu olay var madem araca cam filmi çektirmek istiyosunuz gidin edebinizle içeriyi gösteren cam filmi çektirin yooook illaki arabanın içini göstermek istemiosanız sonuçlarına katlanmak zorundasınız bu konuda yetkili mema konuşmanında etkisi büyük tabi tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır arkadaşlar bide şöyle bi şansımız var aracın orj camlarını lazerle istenilen renge getirme bu şekilde camlar çizilmeden orjinal şkilde duruyor ama renkli yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ama yinede siz unutmayın en önemli şey saygı saygı saygı...

Murat TURAN
    Daywalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 VR 898
    Edilen teşekkür: 80

Standart Laserle renkli cam

bide şöyle bi şansımız var aracın orj camlarını lazerle istenilen renge getirme bu şekilde camlar çizilmeden orjinal şkilde duruyor ama renkli

Şu olayı açar mısın biraz. Laser ile nasıl cam renklendiriliyor ??

Ömür Kuru
    omurkuru08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    07HAN47
    Edilen teşekkür: 17

ya aracın camlarına ısı ile bişeyler yapıolarmışşş camlar istenilen koyulukta ve renkte olabiliyo yanlız baya bi pahalıymış onun için pek tutulmuyomuşş...

nuri durmaz
    fethiyeli7797 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    48 H 7797
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı emre.efe05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya aracın camlarına ısı ile bişeyler yapıolarmışşş camlar istenilen koyulukta ve renkte olabiliyo yanlız baya bi pahalıymış onun için pek tutulmuyomuşş...

Ben bu konuyu araştırmıştım ve geçen yıl istanbul a gitmiştim 4.Levent sanayisinde orijinal camları renkli konuma getiriyorlardı ama fiyatını sorunca geçmiş gün yalan olmasın 600 dolar felan demişlerdi bende tabiki yaptırmadım. Normal bir camcıdan camları değiştirsen aracın üzerindekini alıp renklisini takmaya 200 ytl istemişlerdi. paylaşım için teşekürler iyi formlar

f w
    Hız Manyağı =)) _Darbe_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Eyw emegine saqlık
    GP 1.4 Active 77Hp + Vw Caddy Comfortline 1.6 TDI 105 hp

Bilgehan AYKUL
    biloGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 54

işte aradığımız madde
    Palio Speedgear 1.2 16v

OSMAN TOPCUER
    GRANDE_POLICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    19 HH 519
    Edilen teşekkür: 0

Karizmatik Sökemezler demeyin, çok rahat sökerler...

Alıntı multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar polislerin trafikde veya vize de cam filminize laf etmemelerini istiyorsanız eğer:
    Cam filminizin %70 ışık geçirgenliğne sahip olduğunu bildiren faturayı filmi yaptırdığınız yerden alarak yanınızda bulundurun.
    İlgili kanun maddesi de %70 den az ışık geçirgenliğe sahip filmlerin araçta kullanılması yasaktır diyor. Ben bu kanun maddesinin yazılı olduğu genelgeyi de araçta bulunduruyorum. O zaman birşey diyemiyorlar. İsteyen arkadaşlar olursa izmir buluşmamızda çoğaltabiliriz.
    Arkadaslar uzun zamandır aranızda yoktum, kusura bakmayın...
    Konuya gelince yonetmelik belli,
    KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ MADDE 63 diyor ki;
    'taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı(orjinal camlar için geçerli) veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması(sonradan çekilen %95 dahi olsa filmler) yasaktır.' diyor.
    Buda demek oluyoki o anki polis arkadasın trafik bilgisine bağlı, eğer bilgisi yoksa belge fatura inanabilir, ama bilgisi varsa vede ısrar ederseniz gaza gelip aracınızı bağlayabilir.

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Hemen her günüm Kanunları okumakla ve onları yorumlamakla geçtiği için şunu söylemek istiyorum, kanunlarda birçok şey ilk okunduğunda açıkça anlaşılacak şekilde yazılmaz, bu da o şekildeki maddelerden birisi. 63 no.lu maddedeki o satırda;

Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır.

şeklinde geçen ibare "renkli film kullanımını" tamamen yasaklamaktan bahsetmiyor. Kanunlarımız başta ana konu ile ilgili bir betimleme kullandıysa, maddenin ilerleyen kısımlarında onu tekrar etmez genellikle. Bu yüzden ilk başta belirttiği "taşıtların camlarının" kısmı bu cümlenin ana konusu. Ayrıca bu cümlede "renkli film tabakaları"ndan önce "veya" kelimesini kullanmış.

Anlatmak istediği; taşıt camları görüntüyü değiştirecek seviyede renkli olamaz veya taşıt camlarına görüntüyü değiştirecek seviyede renkli film tabakaları yapıştırılamaz. İşin özü bu.

Kanunlar yazılır ve okunur ama yorumlamak ayrıdır. Haa burada işin havada kalan bir noktası var. O da nedir? "görüntüyü değiştirecek seviyede". İşte bunun kesin bir tanımı olmadığı için, bana göre görüntüyü orta ton değiştiriyordur, başkasına göre koyu ton. Kişisine, yani burada kanun uygulayıcı her kim ise ona göre değişecek bir tanımlama bu. Siz yine de çok koyu yaptırmayın, görüntüyü değiştirmeyin.

Bir başkası belki bu maddeyi başka şekilde yorumlayabilir ama benim yorumum bu. Çünkü düşünün ki, görüntüyü değiştirmeyecek seviyede renkli camlı bir araç ile aynı renkte ve tonda renkli filmli başka bir araç var. Böyle bir durumda renkli camlı olana sen geç, filmli olana sen dur demek kanunlara aykırı ve gerekçesi belli olmayan bir davranış olur.
    Konu civcivx tarafından (29/01/2008 Saat 16:55 ) değiştirilmiştir.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

olçum gönülşen
    CarChaRodoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 CAP 08
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen her günüm Kanunları okumakla ve onları yorumlamakla geçtiği için şunu söylemek istiyorum, kanunlarda birçok şey ilk okunduğunda açıkça anlaşılacak şekilde yazılmaz, bu da o şekildeki maddelerden birisi. 63 no.lu maddedeki o satırda;

Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır.

şeklinde geçen ibare "renkli film kullanımını" tamamen yasaklamaktan bahsetmiyor. Kanunlarımız başta ana konu ile ilgili bir betimleme kullandıysa, maddenin ilerleyen kısımlarında onu tekrar etmez genellikle. Bu yüzden ilk başta belirttiği "taşıtların camlarının" kısmı bu cümlenin ana konusu. Ayrıca bu cümlede "renkli film tabakaları"ndan önce "veya" kelimesini kullanmış.

Anlatmak istediği; taşıt camları görüntüyü değiştirecek seviyede renkli olamaz veya taşıt camlarına görüntüyü değiştirecek seviyede renkli film tabakaları yapıştırılamaz. İşin özü bu.

Kanunlar yazılır ve okunur ama yorumlamak ayrıdır. Haa burada işin havada kalan bir noktası var. O da nedir? "görüntüyü değiştirecek seviyede". İşte bunun kesin bir tanımı olmadığı için, bana göre görüntüyü orta ton değiştiriyordur, başkasına göre koyu ton. Kişisine, yani burada kanun uygulayıcı her kim ise ona göre değişecek bir tanımlama bu. Siz yine de çok koyu yaptırmayın, görüntüyü değiştirmeyin.

Bir başkası belki bu maddeyi başka şekilde yorumlayabilir ama benim yorumum bu. Çünkü düşünün ki, görüntüyü değiştirmeyecek seviyede renkli camlı bir araç ile aynı renkte ve tonda renkli filmli başka bir araç var. Böyle bir durumda renkli camlı olana sen geç, filmli olana sen dur demek kanunlara aykırı ve gerekçesi belli olmayan bir davranış olur.

işin özü budur işte

HAKAN AK
    konsept - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 GDP 59

Standart yanlış bilgi öylebir kanun yok yazan arkadaş yanılıyor

Selam bende filim çektirmş bir atkadaş olarak yazıyorum..

Dikkatlice okuyun
    2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 30. maddesinin b bendinde

Araçların teknik şartlara uygunluğu
    MADDE 30- Araçların, esasları yönetmelikte belirtilen şekilde ve tarzda teknik şartlara uygun durumda bulundurulması zorunludur.
    a) Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullanan sürücüler 49,00 YTL para cezası (Değişik:17.10.1996-4199/13 md./Değişik: 25.05.1997-4262/4 md.),

b) Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler 101,00 YTL para cezası (Değişik: 25.05.1997-4262/4 md.),
    İle cezalandırılırlar
    kaynak : KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU
    saygılarımla

HAKAN AK
    konsept - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 GDP 59

Standart canfilmi yasal düzenlemesi hakkında

unutmadan aşagıdaki linkide kontrol edebilirsiniz

İZMİR POLİS

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Ben ceza yediğimde polis filmlerin koyuluğunu dikkatle incelemişti peki madem film yasak o zaman neden cezayı direk yapıştırmadı da camlar açık mı koyu mu diye baktı,sonra da aynı toptan çıkan arka camdaki filmi diğerlerinden koyu görüp ceza yazdı..

aycan tekin
    byraistlin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16AT224
    Edilen teşekkür: 6

ben bu konuyu daha yenı okudugum ıcın bayagı gec bı zaman oabılır ama suan gp orjınal renklı camları uretıldı fabrika cıkıslı olarak takılı ve fark tum camlar dahıl 300 ytl sadece fılmler yuzunden defalarca basım ağrıdı eğer trfıkte tanıdıklarımız olmasaydı halen her cevırmede sokuyo olucaklardı artı olarak camlae değişince ruhsata bı ıslem yapmaada gerek kalmıyo yakın bızamanda taktırıcam bılgılerınıze...

Arda KALANTOR
    eardak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Standart Siyah cam

Arkadaşlar meraba gp im bikaç güne geliorçfilm taktırmayı düşünüyorum.Ama kafama takılan bişe var trafikte ceza almamam için ne yapmalyım yani bunun bi derecesi falan varmı..yoksa siyah camı mı tavsye edersiniz??

Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon