19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sabah neşesi-fıkralar

yusuf şenol çetin
    Yalın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 737

herkeze günaydın

Adamın biri gazete okurken gazetede bir haber ilgisini çeker. Mutfakta olan hanımına bağırır ,,
    — Hanımm ...... hanımm GeL! Bak gazetede ne yazıyor?
    Kadın işini yarım bırakır gelir;
    — Ne oldu?
    — Bak diyor ki kadınlar günde ondörtbin cümle kuruyorlarmış ,, erkeklerde yedibin….Gördün mü BiLim BiLe sizin ne kadar geveze olduğunuzu kanıtLamış..
    Kadın kocasına döner ,
    — Tabi, sizin gibi beyinsizlere bir lafı iki kere anlatırsak, Bir CümLeyi İki Kere Kurmuş oLuyoruz ..
    Adam karısına döner ve şaşkın şaşkın ,,
    — Ne dedin senn? x))))

evliymiş gibi yapalım
    Soğuk ve karlı bir gecede tipiden yolunu kaybeden bir işadamı ve sekreteri arabalarını terketmek zorunda kalırlar ve uzun bir yürüyüşten sonra üşümüş ve ıslanmış durumdayken bir kulube bulurlar.Kulubede bir yatak, bir uyku tulumu ve birsürü battaniye bulunmaktadır. Geceyi geçirmeye hazırlanırlar ve işadamı bir centilmen olarak, yatağı sekreterine verir. Ben yerde uyku tulumunda uyurum, der. Sekreter yatağa yatar, adam uyku tulumunun içine girerek fermuarı çeker. Bir süre sonra tam uyumak üzereyken, sekreterinin sesini duyar: - Efendim, ben çok üşüyorum. Adam fermuarı açar, uyku tulumundan çıkar, bir battaniye alıp kadının üzerine örter, tekrar uyku tulumuna girer, tam uyumak üzereyken yine sekreterinin sesini duyar: - Efendim, ben hala çok üşüyorum. Adam yine fermuarı indirir, tulumdan çıkar, bir battaniye daha alıp kadının üstüne örter, uyku tulumuna girerek fermuarı çeker. Tam uykuya dalacağı sırada yine duyar: - Ben yine çoooook üşüyorum. Adam yattığı yerden: - Bir fikrim var, der. Burası ıssız bir yer. Neler olduğunu kimse göremez, istersen evliymişiz gibi davranabiliriz. Genç kadın kıkırdar: - Tamam, bana göre hava hoş. Adam yattığı yerden avazı çıktığı kadar bağırır: - Öyleyse kalk ve kahrolası battaniyeyi kendin al...

aldatma
    Uluslararasi ölçekte bir kadin arastirmasi yapan sosyolog, dünyanin çesitli ülkelerinde kadinlara bir soru sormus.Kocanizi baska bir kadinla yakalarsaniz ne yaparsiniz??? Soruya ülkelere göre verilen yanitlar ise söyle olmus: Isveçli : Neyimi begenmedigini sorarim.Rus : Evi terk ederim.Fransiz : Sesimi çikarmam, sevgilime gider beni teselli etmesini isterim.Italyan : Kadini vururum.Ispanyol: Kocami vururum.Yunanli : Her ikisini de vururum.Türk : Benim kocam yapmaz!
    Konu Scottie tarafından (13/08/2010 Saat 10:45 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesajı için 6 kişi Yalın'ye teşekkür etti:

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Paylaşımınız için Teşekkürler...

zafer kaplan
    zaferkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 237

Ünlü diş hekimi Sam ve esi 50. evlilik yıl dönümlerini kutluyorlardı. Sam birden... eşine bir soru sordu :

-"Sevgilim, bu elli yıl içinde beni hiç aldattın mı?"
    -"O da nerden çıktı?" diye sinirlendi eşi, "cevabı öğrenmek istemezsin herhalde" dedi.
    -" İsterim" dedi Sam. "Lütfen anlat."
    -"Madem öğrenmek istiyorsun, evet, seni üç kez aldattım" diye cevap verdi eşi.
    -" Kimlerdi bunlar? " diye sordu Sam.
    -"İlki" diye anlatmaya basladı esi " hani sen 30 yaşındaydın ve kendi kliniğini kurmak istiyordun da hiç bir banka sana kredi açmıyordu. Sonra bir banka müdürü eve geldi; hiçbir şey sormadan tüm kağıtları imzaladı ve sen en modern aletlerle kliniğini açabildin..."
    -" Canım benim. Benim için kendini feda ettin demek. Benim sevgili kariciğim" dedi Sam. "Peki ikincisi?"
    -" Hani 50 yasinda kalp krizi geçirmistin ya, kritik bir by-pass ameliyati olman gerekiyordu, hiçbir doktor o cesareti gösteremiyordu. Her an ölebilirdin. Dr. Halery onca yoldan kalkti geldi, ameliyatini yapti. Sen hayata döndün" dedi esi.
    -"Ah benim sevgili karim. Hayatimi kurtarmak için kendini bir kez daha feda ettin, öyle mi? Peki üçüncü aldatisin?"
    -"Hatirliyor musun, yillar önce dis hekimleri odasi baskani olmak istemistin de 248 oy eksikti...'

5. Bu mesajı için 8 kişi zaferkaplan'ye teşekkür etti:

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Hahahaaha

zafer kaplan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Evin hanımı gece yarısı uyanır ve kocasının yatakta olmadığını
    farkeder. Yatakta...n kalkar ve kocasını mutfakta bulur. Koca dalgın-dalgın kahve içmektedir ve aklı cok uzaklardadır. Üstelik gözlerinden yaş gelmektedir.

"Ne oldu sevgilim?" diye sorar kadın.

"20 yıl önceki ilk buluşmamızı hatırlıyor musun?" der adam.

"Tabi" der kadın.

"16 yaşındaydın o zaman. Arka koltukta baban basmıştı bizi".

"Evet hatırlıyorum."

"Babanın silahını yüzüme dayayıp -ya kızımla evlenirsin ya da 20 sene
    hapiste yatarsın- demesini de hatırlıyor musun?"

"Hatırlamaz mıyım..."

Adam yanağındaki gözyaşlarını silerek:

"Biliyor musun, bugün hapisten çıkmış olacaktım..."

8. Bu mesajı için 4 kişi zaferkaplan'ye teşekkür etti:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

‎"Alo efendim"
    "Pardon galiba yanlış numarayı çevirdim"
    "Dikkat etsene geri zekâlı "
    "Geri zekâlı sensin, üstüne birde bit beyinlisin"
    "Ne sen kiminle konuştuğunu biliyormusun? ??"
    "Hayır"
    "Ben İstanbul emniyet müdürüyüm"
    (biraz sessizlikten sonra)
    "Sen kiminle konuştuğunu biliyor musun?"
    "Hayır"
    "Ohhh çok şükür"

10. Bu mesajı için 4 kişi Scottie'ye teşekkür etti:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Bir hanımefendi yıllık kontrol için doktora gitmiş.

"Doktor" demiş.. "Ben fevkalade sağlıklı bir kadınım. Bir tek kusurum var. Gaz kaçırıyorum. Durmadan gaz kaçırıyorum. Evde, işte, Kilisede, Otobuste, asansorde, super markette.. Durmadan kaçırıyorum.. Ama fazla da şikayetim yok. Kendime hiç sorun yapmıyorum bunu.. Çünkü benim kaçırdığım gazın ne kokusu var, ne de sesi çıkıyor.."

Doktor, bir hap yazmis kadinin recetesine.. "Bu haplardan gunde uc tane al, haftaya gel gene beni gor" diye..

Ertesi hafta kadin hisimla girmis doktorun muayenehanesine.. "Doktor" demis.. "Gecen hafta verdigin haplardan sonra, kacirdigim gazlar les gibi kokmaya basladi.."

Doktor "Guzel" demis.. "Cok guzel.. burnunuzu tedavi ettik demek. Simdi sira geldi, kulaklariniz uzerinde calismaya.."

12. Bu mesajı için 5 kişi JASMINE'ye teşekkür etti:

Onur Yılmazer
    Kafa biDüny@ evolodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35½
    Edilen teşekkür: 742

süpermiş gerçi ben gece okudum kusura bakma
    Hem çekilmezim hem vazgeçilmez Allah başka dert vermesin

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

süper...

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Roma'da dünyaca ünlü San Pietro Kilisesi'nde büyük bir pazar ayini... Görkemli bir dinsel tören.. Papa bile katılıyor. Koskoca meydan mahşer yeri gibi. Kilisenin içi de dışı da tıklım tıklım. Bu arada kilise kapısında iki adam özellikle dikkati çekiyor. Ikisinin de boynunda kocaman birer levha asılı. Birinde "Ben koyu bir Hristiyanım, lütfen bana yardım ediniz" yazılı. Ötekinde ise sadece "Ben koyu bir Yahudiyim" yazıyor. Tabii ki kiliseden çıkanlar Hristiyan olduğunu ifade eden adama yanaşıyorlar ve ellerini ceplerine atıp cömertçe bir şeyler veriyorlar. Yahudi olduğunu ifade eden adamda ise siftah yok. Bu arada kiliseden çıkan iyi niyetli biri "Yahudiyim" yazısı taşıyana sokuluyor. "Bana bak kardeş" diyor, "..dürüstlük iyi bir şey, ama binlerce Hristiyan kiliseden çıkarken, senin Yahudi olduğunu böyle aleni olarak ifade etmen kanımca hiç de akıllıca bir hareket değil. Bak kimse sana para da vermiyor zaten.. Bence çıkar o yazıyı boynundan, sen de şu Hristiyan gibi..." deyince; boynunda "Yahudiyim" yazılı adam "Hristiyanım" yazılı olana dönüp sesleniyor: - Heey! Salamon! Herife bak be! Gelmiş bize ticaret öğretiyor..

Fizikçi, matematikçi, kimyacı, jeolog ve antropologdan oluşan bir heyet bir araştırma için arazide bulunmaktadır. Birden yağmur bastırır. Hemen yakındaki bir arazi evine sığınırlar. Ev sahibi bunlara bir şeyler ikram etmek için biraz ayrılır. Hepsinin dikkati soba üzerinde toplanır. Soba yerden 1 m. kadar yukarda, altındaki dizili taşların üzerindedir. Sobanın niçin böyle kurulmuş olabileceğine dair bir tartışma başlar.
    Kimyacı, "adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece daha kolay yakmayı amaçlamış";
    fizikçi, "adam sobayı yükselterek konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sağlamak istemiş";
    jeolog, "burası tektonik hareketlilik bölgesi olduğundan herhangi bir deprem anında sobanin taşların üzerine yıkılmasını sağlayarak yangin olasılığını azaltmayı amaçlamış";
    matematikçi, "sobayı odanın geometrik merkezine kurmuş, böylece de odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sağlamış";
    antropolog, "adam ilkel topluluklarda görülen ateşe tapmanın daha hafif biçimi olan ateşe saygı nedeniyle sobayı yukarıya kurmuş".

Bu sırada ev sahibi içeri girer ve ona sobanın yukarda olmasının nedenini sorarlar., Adam cevap verir: - "Boru yetmedi."
    Konu JASMINE tarafından (15/08/2010 Saat 14:17 ) değiştirilmiştir.

16. Bu mesajı için 5 kişi JASMINE'ye teşekkür etti:

Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS

ehuehue.... sağol Yasemin.....

18. 15/08/2010, 14:41

Sebep
    siyasi tartışma yaratacağı için.

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

hahaha eline sağlık yasemin...

Mehmet BAŞLI
    mehmetbasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 72

Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ehuehue.... sağol Yasemin.....
    biraz önceki mesajımı sildiğiniz için sizi esefle kınıyor ve yanlı bir tavır içinde olduğunuzu kanıtladığınızı ve kendinizi etiketlediğinizi düşünüyorum. daha önce de bu ve benzeri bir çok mesajım maalesef bloke edilmedi veya silinmedi. ancak nedense siz rahatsız oldunuz. oysa bu forumda bir sürü moderatör tarafında incelenmesine rağmen neşredilmesinde hiçbir sakınca görülmeyen cinsel, siyasi içerikli veya ahlaka mugayir sayılabilecek bir çok mesaj yer almaktayken neden benim mesajım sizi rahatsız etti veya böyle bir eyleme tenezzül ettiniz. hem bu tercih hakkının bu şekilde bir kişi veya zümrenin insiyatie olması ne kadar demokratik? bu forum sitesi aydın demokrat emekçi sosyal adalet ve paylaşım yanlısı bir çok arkadaşı barındıryor ve benim mesajımı silme bahanenizdeki tartışma hakkıda demokratik bir hak olduğunu bildiğiniz halde insanların düşüncelerini söyleme haklarını engelleme lüksünü gösterdiğiniz eyleminizden dolayı bravo. lütfen o zaman sitedeki tüm uygunsuz mesajları da silinki tartışma ortamı olmasın tartışmayalım ne yapalım ozaman uyuyalım sen ne istersen o olsun zahmet buyur 1 ay önce yazdığım şu mesajı da silde seni ve senin gibi düşünenleri tahrik ve rahatsız etmesin değerli moderatör arkadaşım... ha eklemeyi unutmadan biraz kendine saygın varsa eylemini ve tavrını göözden geçir ve tarafsız olmaya karşılık haklara ve düşüncelere saygı göstermeye gayret et. hadi sana yakışanı ve bekleneni yap ve banla beni.

https://forum.grandepuntotr.com/geyi...ralariniz.html
    Konu mehmetbasli tarafından (15/08/2010 Saat 15:22 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS

sayın mehmet bey... mesajınız aşağıdaki nedenden dolayı silinmiştir.

1. Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı,siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz. Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Genel mesaj yoluyla küfür (kısaltmalar dahil), hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip mesajlar göndermek: 10 gün süreli uzaklaştırma...

keyifli forumlar...

zafer kaplan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Tilki ormanda gezmektedir. Bir ağacın dalında asili bir geyik budu görür.
    Açtır ama şüphelenir kontrol etmeye baslar ve görür ki bu bir tuzak.
    Geyik budu bir iple bombaya bağlıdır.
    Epeyce uzağa gider ve başını kollarının üzerine koyarak yatar, biraz sonra kurt gelir, budu görür ve yatan tilkiyi de tabi…
    Tilkiye sorar ‘ne yapıyorsun dostum’
    Tilki cevap verir ‘hiç… Yatıyorum’
    -Burada bir but var
    -Evet var
    -Neden yemedin
    Tilki sakince cevap verir;
    ‘BU GÜN ORUCUM’
    Kurt kendinden emin;
    ‘Ben yiyeyim o zaman’
    Tilki ‘Buyur afiyet olsun’ der.
    Kurt buta uzanır uzanmaz bir patlama, ortalık toz duman, kurt yaralı, hareketsiz, 10 metre uzakta, perişan halde yatarken tilki sakince budu yemeye başlar.
    Bunu gören kurt;
    ‘LAN SEREFSIZ HANI ORUCTUN’
    Tilki pişkin pişkin;
    ‘Biraz önce top patladı duymadın mı..

23. Bu mesajı için 3 kişi zaferkaplan'ye teşekkür etti:

Mehmet BAŞLI
    mehmetbasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 72

Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın mehmet bey... mesajınız aşağıdaki nedenden dolayı silinmiştir.

1. Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı,siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz. Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Genel mesaj yoluyla küfür (kısaltmalar dahil), hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip mesajlar göndermek: 10 gün süreli uzaklaştırma...

keyifli forumlar...
    katılıyorum ama kesinlikle ikna olmadım hele de bir özür beklerken... o halde sakıncalı içeriğe sahip silmen gereken hatta sana adresini verdiğim ile daha bir sürü mesaj var onlarla niye ilgilenmiyorsun etik ve kurallar ben olunca mı geçerli? ne keyfi, keyif mi bıraktın. Al piyasa senin olsun istediğin gibi at koştur. Demokratik ve insancıl samimi bir rüzgarın estiği bu forumda gerçekten farklı görüşlere ve anlayışlara sahip kaliteli olduğunu düşündüğüm çok farklı kitlelerle tanıştım büyük bir zevkle bir sürü şey paylaştım fayda gördüm fayda sundum. Bu forumda bazı forumlarda ki gibi seviyesiz yanlı bir tutumla, engellemeye daha önce hiç şahit olmadım böyle birşeyin olacağı son yerdir diye düşünmüştüm. dikkat edin buradaki herkes doğruyu eğriyi ayırt edecek kapasitede ham insanlar değil. yazılanlarla ne kastedilmek isteniyor içeriğiyle zaten maksat bellidir. ama başkalarının aynı şeyi yapması mümkün iken bazılarına tavır almak ne kadar dürüstçe üstelik daha ciddi ama gerçekten sıkıntıya sebep olma potansiyeli daha fazla olanlar varken. İnsanlar hata yapabilir ya da yaptığının bir hata olup olmadığını da bilemeyebilir. bunu tekrarlaması veya hataya göz yummak esef vericidir. Ancak kasıtlı kırmak ve incitmek ortamdan ayrıştırmak insiyatifi kendinin bilmek adil ve kimsenin tekelinde değildir. Özelden bir mesajla iletip yakışanı yapmak varken iyi niyetli olduğuna ısrarla inanmama rağmen bu tavırla kendini vebalı biriymiş ikinci sınıf hissettirmek bunu eyleme döken için iyi şeylerin söylenemeyeceği yapıda karakter sahibi olduğunu gösterir. Tavrınız ve olayları basitçe değerlendirmeniz beni gerçekten incitti hele hele moderatör olmaya bu kadar istekli biri yüzünden. Ben kaynaklı bir sorun yaşansın katiyen istemem hele hele benim yüzünden ne bir kurumun ne bir şahsın ne de samimiyetimle söylüyorum bu forumu ayakta tutan destek veren paylaşan insanlara sıkıntı olsun istemem kesinlikle. Tavrınız insanı forumdan soğutuyor. Neyse dediğim o ki ben de sana teşekkür ediyorum zahmet buyursun zati aliniz üyeliğimi iptal edin çünkü kendini kara mercii sayıp herkesn üstünde gören mesajların yayınlanıp yayınlanmamasını lütuf sayan kurallar yerine kendi kurallarını uygulayan adam seçen senin gibi biriyle aynı ortamda bulunmak artık beni geriyor ve rahatsız ediyor ve üzüyor...
    Konu mehmetbasli tarafından (16/08/2010 Saat 00:40 ) değiştirilmiştir.

yusuf şenol çetin
    Yalın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 737

Bir avcı, evine gelen misafirlerine eski bir ayıpostunu göstererek der ki: "Bu ayıyı Bolu ormanlarında vurmuştum." Misafirlerden biri, bu palavraya inanmayıp sorar: "Nasıl olur? Bu kutup ayısıdır. Bolu'dabulunmaz."Avcı gülümseyerek cevap verir:"Kardeşim ayı bu. Buranın kutup olmadığını, Bolu ormanları olduğunu nereden bilsin?"

Ava çıkmış adam, başına gelenleri anlatıyormuş : Ormanda ilerlerken, karşıma kocaman bir Ayı çıkmaz mı? Çifteyi doğrultacak vakit yok!..Silahı bir kenara attığım gibi başladım kaçmaya. Fakat Ayı peşimde! Benden hızlı koşuyor.Bir ara ayının sıcacık nefesini ensemde hissettim.O kadar yaklaşmıştı.Derken Ayının ayağı kaydı, yere düştü...Fırsat bu fırsat, tabana kuvvet arayı açtım.Ama Ayı toparlandı, kalktı, bana yetişti. Yine nefesi ensemde... Pençesini uzatsa omuzumdan yakalayacak.Allahtan tam o sırada yine Ayının ayağı kaydı, yere düştü.Talih bana gülüyor!Hızımı arttırabildiğim kadar arttırdım, yeniden arayı beşyüz metre kadar açtım.Tanrı sizi inandırsın arkadaşlar, Ayı yine bana yetişti.Yine nefesi ensemde...şansa bakın...Ayının tekrar ayağı kayıp yere düşmez mi? Serüveni dinleyenlerden biri dayanamamış : -Sen de çok yürekliymişsin kardeşim!...Hayvan bana üç defa nefesi enseme gelecek kadar sokulsa, çok ayıptır söylemesi, ben korkumdan altıma ederim. Avcı dönüp ters ters sözünü kesene bakmış : -Lafı karıştırma yahu!Ayı üç kez neyin üstüne bastı da ayağı kayıp yere düştü

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı mehmetbasli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    katılıyorum ama kesinlikle ikna olmadım hele de bir özür beklerken... o halde sakıncalı içeriğe sahip silmen gereken hatta sana adresini verdiğim ile daha bir sürü mesaj var onlarla niye ilgilenmiyorsun etik ve kurallar ben olunca mı geçerli? ne keyfi, keyif mi bıraktın. Al piyasa senin olsun istediğin gibi at koştur. Demokratik ve insancıl samimi bir rüzgarın estiği bu forumda gerçekten farklı görüşlere ve anlayışlara sahip kaliteli olduğunu düşündüğüm çok farklı kitlelerle tanıştım büyük bir zevkle bir sürü şey paylaştım fayda gördüm fayda sundum. Bu forumda bazı forumlarda ki gibi seviyesiz yanlı bir tutumla, engellemeye daha önce hiç şahit olmadım böyle birşeyin olacağı son yerdir diye düşünmüştüm. dikkat edin buradaki herkes doğruyu eğriyi ayırt edecek kapasitede ham insanlar değil. yazılanlarla ne kastedilmek isteniyor içeriğiyle zaten maksat bellidir. ama başkalarının aynı şeyi yapması mümkün iken bazılarına tavır almak ne kadar dürüstçe üstelik daha ciddi ama gerçekten sıkıntıya sebep olma potansiyeli daha fazla olanlar varken. İnsanlar hata yapabilir ya da yaptığının bir hata olup olmadığını da bilemeyebilir. bunu tekrarlaması veya hataya göz yummak esef vericidir. Ancak kasıtlı kırmak ve incitmek ortamdan ayrıştırmak insiyatifi kendinin bilmek adil ve kimsenin tekelinde değildir. Özelden bir mesajla iletip yakışanı yapmak varken iyi niyetli olduğuna ısrarla inanmama rağmen bu tavırla kendini vebalı biriymiş ikinci sınıf hissettirmek bunu eyleme döken için iyi şeylerin söylenemeyeceği yapıda karakter sahibi olduğunu gösterir. Tavrınız ve olayları basitçe değerlendirmeniz beni gerçekten incitti hele hele moderatör olmaya bu kadar istekli biri yüzünden. Ben kaynaklı bir sorun yaşansın katiyen istemem hele hele benim yüzünden ne bir kurumun ne bir şahsın ne de samimiyetimle söylüyorum bu forumu ayakta tutan destek veren paylaşan insanlara sıkıntı olsun istemem kesinlikle. Tavrınız insanı forumdan soğutuyor. Neyse dediğim o ki ben de sana teşekkür ediyorum zahmet buyursun zati aliniz üyeliğimi iptal edin çünkü kendini kara mercii sayıp herkesn üstünde gören mesajların yayınlanıp yayınlanmamasını lütuf sayan kurallar yerine kendi kurallarını uygulayan adam seçen senin gibi biriyle aynı ortamda bulunmak artık beni geriyor ve rahatsız ediyor ve üzüyor...
    neden bu kadar sinirlendiniz anlamış değilim...

zafer kaplan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak,500 TL maaşla, bir bekçi işe almaya karar verir. Bir süre sonra düşünülür ; ''Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak'' Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere, 7...50'şer TL maaşla, iki kişi işe alınır.Bir süre sonra ''İşleri yapıp yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz'' diye düşünülerek, 1.000'er TL maaşla, iki denetmen işe alınır,biri denetim yapar diğeri raporları yazar . Bir süre sonra'' Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek '' diye tartışılırve 1.500'er TL maaşla, bir malimüsavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır. Bir süre sonra ;''Peki bunlardan kim sorumlu olacak.'' Diye düşünülür ve 5.000 TLmaaşlı bir müdür ve 3.000'er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır. Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır...

29. Bu mesaj için teşekkür edenler: