Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Gece 1'de Polisten Park Yasağı Ananonsu

mustafa keskin
    kristaldeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 30

Standart Gece 1'de Polisten Park Yasağı Ananonsu

arkadaşlar hayırlı sabahlar;
    Gece saat 1 gibi polis anonsuyla uyandık.
    Sese dikkat verdim. Sokak başından başlayıp sonuna kadar "yolun sağ tarafına park eden araç sahipleri, araçlarınızı bulunduğu yerden kaldırın. aksi takdirde cezai işlem uygulanacaktır" şeklinde anons ederek geçti. bu arada da plakaları da okuyarak geçiyor.
    ben ne kadar süredir burada oturuyorum ilk defa böyle bir şey gördüm.
    acaba dedim bir şey mi geçecek itfaiye vs. falan o da yok.
    evimin önüne park etmişim. istanbul gibi bir yer sonuçta. oraya park etmeyeceğim de nereye park edeceğim. otopark sağladılar da biz mi park etmedik. millet park edecek yer bulduğunda diğer araçların geçişini riske etmedikçe park ediyor. çünkü yer yok.
    bizim evin önündeki sokakta tek yön. geçişlerde problemde yaşanmıyor tek yön olduğundan. gecenin bi saatinde anlam veremedim anonsa.
    ayrıca araçlarınızı çekin diyorsunuz da napalım yani nereye park edelim. eve mi çıkaralım arabaları. çekecem aracı başka sokaklarda yer arayacağım. aynı muameleyi orda da göreceğim.
    haliyle bir şey yapmadım. akışına bıraktım, yattım geri.
    sokak fotoğrafını da ekledim anlattıklarım anlaşılsın diye.
    sağlıcakla kalın.

Ziyaretçi78
    Ziyaretçi Ziyaretçi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence sizin yada diğer binaların birinde oturan polis yada üst düzey polis park edecek yer bulamadıysa böyle bir şeye başvurmuştur.benim aklıma gelen bu çünki niye ceza yazmamış peki hiç bir araca.Madem gecenin kör karanlığında bu anonsu ediyorsun ceza yazcam diyorsun ve yazmadan gidiyorsun.Bilmiyorum ama bir tahmin tabi bu söylediğim.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

ALP ASLAN
    aozalatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 18

kazı çalışması falan yapılacaktır.
    pek olağan bişey değil..

ben sokağı komple boşaltılması için 20:00 - 22:00 arası anons duydumda bu da saçma olmuş..

gündüzden sokak giriş ve çıkışına 2 tabela koy bilgilendir insafsız..
    Alpaslan Özalatur
    2007 - Fiat Punto - Tek kapı 1,3 M.Jet - 6 ileri

ALP ASLAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

hmm polis olduğuna eminmisin..
    birde fake olmasın 25TLye satıyorlar o anons aletini
    Alpaslan Özalatur

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Evlerin birinde yangın olsa... İtfaiye araçları geçemez.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

mustafa keskin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı Murder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sizin yada diğer binaların birinde oturan polis yada üst düzey polis park edecek yer bulamadıysa böyle bir şeye başvurmuştur.benim aklıma gelen bu çünki niye ceza yazmamış peki hiç bir araca.Madem gecenin kör karanlığında bu anonsu ediyorsun ceza yazcam diyorsun ve yazmadan gidiyorsun.Bilmiyorum ama bir tahmin tabi bu söylediğim.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla
    Arkadaşım ben de anlamadım. 10dk bekledim yattım. İnsem nereye çekeceğim aracı. En uygun yer park ettiğim yer.

Alıntı aozalatur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazı çalışması falan yapılacaktır.
    pek olağan bişey değil..

ben sokağı komple boşaltılması için 20:00 - 22:00 arası anons duydumda bu da saçma olmuş..

gündüzden sokak giriş ve çıkışına 2 tabela koy bilgilendir insafsız..
    Gece gece kuru gürültü oldu. Uyandığımızla kaldık. Herhangi bir çalışma vs. de yok.

Alıntı aozalatur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hmm polis olduğuna eminmisin..
    birde fake olmasın 25TLye satıyorlar o anons aletini

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evlerin birinde yangın olsa... İtfaiye araçları geçemez.
    Öyle geniş düşünürsek İstanbul sokaklarının %80'indan itfaiye araçları geçemez. Hele ki gece herkes araçlarını sokağa park etmişken.
    Aracımın önünde her daim telefon numaram duruyor ki Allah korusun böyle bir durum söz konusu olursa ulaşılabileyim diye.

----

Polis efendi gece gece atraksiyon mu aradı anlamadım. Yanında çömez bir polis vardı da onu mu eğlendiriyordu acaba. "bak şimdi herkesi uykusundan edicem, araçlarını çektircem" gibi

ALP ASLAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Arac camında telefon olayını bende yapıyorum..
    gerçi ben sitede oturuyorum..
    araç kapalı garajda kendime ait yerde duruyor ama nolur nolmaz diye alışkanlık yazıyorum..
    Alpaslan Özalatur

Burak Özbakır
    brkzbkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 14

Ayrıca sağ tarafa çekilen araçlar değil kural olarak sol tarafa araç çekilmez ordan belli bir terslik olduğu

IPhone cihazımdan aracılığıyla gönderildi.

2008 Grande Punto 1.3 Multijet Active 75hp Füme

cagatay gumus
    cagataygumus86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 27

bu ülkede polisten de devlettende herşey beklerim doğal kardeşim adalet olmayan bi yerde saçmalıkların olması

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

iyiki istanbulda yaşamıyorum hep şükrediyorum allah sabır versin size.

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

trdeki sistem çok hatalı 2-3 katın üstüne müsade etmemeleri lazımdı. sokaklara bu çok katlı apartmanları yaptırdıkça manzara değişmez. çünkü toplu konut gibi park yeri bırakılmıyor. ikinci hata ise sokak genişlikleri en az 10mt olması lazım.
    Konu usermm1 tarafından (14/02/2014 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: ilave
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Ankarada öyle bir kaç senedir yeni bina yapımlarında kapalı olmuyorsa açık garaj mecburiyeti var daire sayısı kadar..

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankarada öyle bir kaç senedir yeni bina yapımlarında kapalı olmuyorsa açık garaj mecburiyeti var daire sayısı kadar..
    evet en doğrusu bu. kaç dairelik bina ise o kadarlık o park yeri zorunlu olması lazım.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

zaten ben anlamıyorum bu nasıl bir şehir planı.Cumhuriyet döneminde tamam, şehir planı denen birşey yok malesef, savaş vakti ama.Daha sonra imkan olduğunda şehir plancılığı yapılmadığından günümüzde bu problemleri yaşıyoruz.

mesela yollar karman çorman, çünkü binaya göre yol yapılıyor.halbuki şehir plancılığında yola göre bina yapılır.Önce yol yapılır, gelecekteki planlanan yola göre imar izni verilir.Bizim memlekette imar izni torpille verilir, yol da o torpile hediye edilir.Bu sebeple hiçbirzaman doğru yol düzeni olmaz.işte böyle 2 metrelik ufacık yollarla yetiniriz.Haydi yaptın 2 metrelik yolu, eyvallah tek yön vermişsin.Park yasağı koyduysan eğer oraya otopark hizmet etmek zorundasın.Adamın evinin önüne araç parkettirtmiyorsun, bari bunu yap.

Memleket garip vallahi.Yine de biz de duyarlı olmalıyız.Memleketin yolları berbat, ara sokaklar çorba gibi.Ama yine de düşünün, ambulans ya da itfaiyeye ihtiyaç olan bir durumda herkesi evinden uyandırıp sokağa dökmek gerekir ki araçlar yoldan çıksın.Tabii bu söylediğimin önüne geçilmesi için şehir plancılığı gerekiyor ama, artık çok geç tabii...

Ev .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 403

İzmir'in de geneli bu durumda maalesef. Araç koyacak yer olmadığı için kaldırımlar dahi araba dolu. Yaya olarak hem kızıyorum hem de hak veriyorum, cebimize mi koyacağız bu arabaları diye... Gerçekten acil bir durum olsa vay halimize!

Bir de şu var; insanlar acil durumda ne yapılacağını da bilmiyor.

Geçenlerde tam Çankaya'da, Piriştina Kent Müzesi'nin önünde trafikteyim. Bilenler bilir, yoğun bir trafik var o noktada. Sağ şeritte gıdım gıdım ilerlerken soldan ambulans geldi, acı acı sireni çalıyor. Ben de durdum yaktım dörtlüleri, soldaki araçlara yol veriyorum. Arkamdakiler korna çalıyor. Yahu Ambulansın önü açılabilsin, soldaki araçlara önüme geçsinler diye yol veriyorum! Adam bana "niye ilerlemiyorsun" diye korna çalıyor. Bütün şeritler akarsa ambulans nasıl geçecek? İnat ettim durdum, solumdan geçenlere de önüme geçip durmaları için işaret ettim, ambulans geçti gitti. Tabii arkasından basan bir çakal sürüsü eşliğinde...

mustafa keskin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmir'in de geneli bu durumda maalesef. Araç koyacak yer olmadığı için kaldırımlar dahi araba dolu. Yaya olarak hem kızıyorum hem de hak veriyorum, cebimize mi koyacağız bu arabaları diye... Gerçekten acil bir durum olsa vay halimize!

Bir de şu var; insanlar acil durumda ne yapılacağını da bilmiyor.

Geçenlerde tam Çankaya'da, Piriştina Kent Müzesi'nin önünde trafikteyim. Bilenler bilir, yoğun bir trafik var o noktada. Sağ şeritte gıdım gıdım ilerlerken soldan ambulans geldi, acı acı sireni çalıyor. Ben de durdum yaktım dörtlüleri, soldaki araçlara yol veriyorum. Arkamdakiler korna çalıyor. Yahu Ambulansın önü açılabilsin, soldaki araçlara önüme geçsinler diye yol veriyorum! Adam bana "niye ilerlemiyorsun" diye korna çalıyor. Bütün şeritler akarsa ambulans nasıl geçecek? İnat ettim durdum, solumdan geçenlere de önüme geçip durmaları için işaret ettim, ambulans geçti gitti. Tabii arkasından basan bir çakal sürüsü eşliğinde...
    Arkadaşım afedersin ama bizim şoförlerin çoğunda bi öküzlük var.
    Ulan ambulansa yol veriliyor işte neyin tribini yapıyorsunuz. Yol ver ambulansa sen de, verene de öküzlük yapma. En fazla 2-3 dk geç gidersin gideceğin yere.

Onur Koçyiğit
    katip onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 115

Yıl başından önce trafik denetlemeleri ve radar uygulamaları artmıştı, yıl başından sonra azalır diye düşünüyordum yeni yıla girdikten sonra uygulamalar daha da arttı (Antalya'da).. Polisler ceza yazmak için yer arıyormuş gibi geliyor..

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Anonsu yapan tam cahilmiş.

Eğer bir tarafı boşaltacaksan, yolun gidiş yönüne göre sağ tarafına park edilir, sol tarafında park yasaklanır.

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

kamera şakasıdır yav

Okan VAROL
    EqZoTiC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34AND77

Göreve yeni atanmıştır. Yakında İspark olaya el atar.

Sayfa 1/2 12 SonSon