Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
54 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Stop ettiğinde camların otomatik kapanması

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Hocam Opel kıvamına gelir diye bişey yok bence. Corsa 1boy önde mi puntodan? bence değil. Astra önde eyvallah çünkü astra C segmenti araç.
    Bakın punto segmentinin en iyi araçlarından biridir. Bu segmentte her aracın birbirine göre üstün yönleri var. Öyle de olmak zorunda rekabeti sağlamak için. Benim demek istediğim bir araç yapılırken, öyle oturup şu donanımı koyalım bunu koymayalım diye kağıt üstünde katalogtan bakar gibi işlem yapılmıyor. Bunların çalışmaları çok derin ve kapsamlı. Yüzlerce insan çalışıyor bunların belirlenmesinde. Nelere bakılıyor aklınız almaz. Ama alıcı için, bu donanımlar katalogda gördüğü birer satırdan ibaret.

Biz fiat kullanıcıları olaraki bu kadar eleştirirsek ( aşırı övmek de saçma geliyor ) diğer insanlar ne yapsın hiç almak istemezler bunları görseler. Hepimiz beğenmiş ve almışız. Sorunlar olabilir, her araçta var. Ancak sorun olmadan, başka araçta görüp neden bende yok diye ağlamak dövünmek saçma geliyor bana.

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Mehmet SOVUK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oguzhan arkadasim bak oyle bos konusuyosun falan olmuyor, oncelikle uslubunu duzelt.
    Ben cocuklugumdan beri calisip kendi alin terimle yaptim bircok seyi ve su yasima kadar da cogu markanin aracini kullandim, ayriyeten ticareti de iyi bilirim, sakin bana bu konuda ders vermeye calisma "ne kadar ekmek o kadar kofte" gibi. Ayriyeten senlik bi durum yoktu neden bu kadar gerildin anlamadim.
    gerginlik bişey yok, sen çocukluğdan beri çalıştında bizede devlet her ay havadan para vermiyor. bizde alın terimizle çalışıp kazanıyoruz, hergün 6'da kalkıp yollara düşüyorum, akşam eve geldiğim saat belli değil, ayrıca bu konuşmanın yeri burasıda değil.

diğer konuya gelelim peki boş konuştun lafı ağır kaçtı diyeyim. bunun için kusura bakma, ben söylediğin şeylere cevaben iki tane araç videosu lan bir başlık gönderdim, avrupali amerikalı vatandaşların kabul etmeyeceğini söylemiştin, boş konuştun demeyeyim onu "tezini çürüttüm" diyeyim. buna cevabın ne olacak peki ?

Mehmet SOVUK
    Mehmet SOVUK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 51

Yigit senin su yazdigin son yazina katiliyorum, bunlara bisey demiyorum. Fakat biz artik o kadar da geri bi ulke digiliz ya, bizi adamlar umursamiyor nasil olsa bu araclari Turkiyede alan var digip yolluyorlar. Benim zaten simdiki dusuncem arabayi aldigim gun olsaydi, yani bu kadar bu detaylara takilsaydim almazdim veya bir ust paketini alirdim. Ama o zaman onume bu secenekleri sunduklarinda biraz aceleyle bunu sectim. Yani direk bana lounch modelini tanitsalardi belki simdiki bu dusuncelerim farkli olacakti. Durum bu.
    Avcılar - Istanbul

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Alıntı tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Opel kıvamına gelir diye bişey yok bence. Corsa 1boy önde mi puntodan? bence değil. Astra önde eyvallah çünkü astra C segmenti araç.
    Bakın punto segmentinin en iyi araçlarından biridir. Bu segmentte her aracın birbirine göre üstün yönleri var. Öyle de olmak zorunda rekabeti sağlamak için. Benim demek istediğim bir araç yapılırken, öyle oturup şu donanımı koyalım bunu koymayalım diye kağıt üstünde katalogtan bakar gibi işlem yapılmıyor. Bunların çalışmaları çok derin ve kapsamlı. Yüzlerce insan çalışıyor bunların belirlenmesinde. Nelere bakılıyor aklınız almaz. Ama alıcı için, bu donanımlar katalogda gördüğü birer satırdan ibaret.

Biz fiat kullanıcıları olaraki bu kadar eleştirirsek ( aşırı övmek de saçma geliyor ) diğer insanlar ne yapsın hiç almak istemezler bunları görseler. Hepimiz beğenmiş ve almışız. Sorunlar olabilir, her araçta var. Ancak sorun olmadan, başka araçta görüp neden bende yok diye ağlamak dövünmek saçma geliyor bana.
    Corsa punto kıyasında punto tabikide tercihimdir. Benim demek istediğim opel kıvamı mesajdada belirttiğim gibi parça kalitesi ve işçilik genel anlamda size soru sorsam kalite ve işçilikte OPEL mi FiAT mı diye zaten siz tarafsız objektif bi şekilde cevabını vereceksiniz.

Mehmet SOVUK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Oguzhan sana cevabim telefonda konusalim olacak.
    Avcılar - Istanbul

Mehmet SOVUK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Bana gore Opel.
    Avcılar - Istanbul

Tony Montana
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok

O kadar geri bir ülkeyiz. Adamlar her açıdan bizden 10-15 yıl öndeler. Batılı ülkeleri kastediyorum.

Bu arada yollayan FIAT yada VW ya da Opel değil. Onların buradaki distribütörleri. Onların yaptığı çalışma.

Yanlış anlamayın ama kabahat sizde. 30-40bin lira diyorsunuz aceleye getirilip alınacak şey mi bu? Satıcı elindeki stoktan kurtulmak isteyecektir. Sizin talepkar olmanız onu yönlendirmeliydi. Böyle şeyler olduğu için Türk kullanıcısının profili düşük.

Tony Montana
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok

Valla ben Opel almam. Opel alman arabası değil. Keza almanlar da almıyor. Bizzat şahidim ben buna. Benim gözümde opel'in fiattan yada renault'dan peugeot'dan farklı bir marka değeri yok. Bakın opel combo Bursa'da tofaşta üretiliyor. Vauxhall olarak da üretiliyor. Doblo'nun 1e1 aynısı. Ama Türk milleti gider alman arabası diye onu alır. Görürsünüz.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Alıntı tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben Opel almam. Opel alman arabası değil. Keza almanlar da almıyor. Bizzat şahidim ben buna. Benim gözümde opel'in fiattan yada renault'dan peugeot'dan farklı bir marka değeri yok. Bakın opel combo Bursa'da tofaşta üretiliyor. Vauxhall olarak da üretiliyor. Doblo'nun 1e1 aynısı. Ama Türk milleti gider alman arabası diye onu alır. Görürsünüz.
    Arkadaşım ben genelden bahsediyorum, combo vs değil. Ben geçen sene 1 aylığına iş gereği almanyaya gittim yolda gördüğüm her 9-10 araçtan biri opeldi gerisi audi vw bmw mini mercedes vs üst sınıf araçlardı,
    kesinlikle opel hayranlığım yok hatta sevmem bile ama objektif olalım ...

o zaman şöyle sorayım 2012 model ASTRA mı BRAVO mu ?

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Tabi herkes kendine göre haklı orhan babanın da zamanında dediği gibi.
    Şimdi avea hat alıyosun. Konuşma süresi çok olsun istiyorsun.Bu sefer internetin olmuyor. İnterneti de sınırsız olsun diyorsun bu kez de fiyatı sana uymuyor.
    Fiat kumpircideki gibi liste verse ne seviosanız onu işaretleyin dese. Herkes kendine göre araç yapsa.Bagaj lambasıdır,tutamaçdır,arka kapığı otomatiğidir vs vs seçsek yine astarı yüzünden pahalıyı gelir.Ben 1.000 TL fazla vermemek adına çelik cantlı, deri direksiyonlu, sis farlı paketi almadım.Genelde punto alan arkadaşlar da benim gibi kıt kanaat araç alanlar.Netice itibariyle her ne kadar eleştirsek de hoşumuza gitmese de strateji bu. Ha Hyundai getz de bile 4 kapı otomatik.Getze puntonun yanında araba demem. Cliodur, Corsadır,Vosvosur bütün modellerde bagaj lambası standart bende yok...Ama bende de ESP var onlarda yok. Kısaca her firmanın kendince bir satış stratejisi var ve herşey 4x4 lük olmuyor.En güzeli iyi araştırmak almadan önce...

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Ne tuhaf bir istir bu anlamadim, ben her iki aracimi da yani dobloyu da puntoyu da 40.000 TL'ye almistim dobloda blue me, kumandadan cam acma kapama gibi ozellikler mevcut puntoda bunlar yok. Puntoda da esp, asr, hilholder var dobloda yok, bu kullanilan sistemler maliyet olarak kac paralik seyler ki koymuyolar anlamiyorum. Eskiden sahinlere, doganlara sag ayna paspas gibi malzemeleri koymayarak bizi dudukluyorlardi simdi de boyle ekipmanlari koymayarak ayni seyleri yapiyorlar. Toplasan 300-500 TL tutacak malzemeleri koymayip insanlari keriz yerine koyuyorlar.
    Şuan ki en güzel örneği punto active versiyonlarda tavan tutamakları ve bagaj lambası yok. 2010 puntoyu sıfır aldığımda akşam oldu bagajı bi açtım.ışık yok. yuh dedim. ertesi gün bir arkadaş tutamak yok mu bunda dedi. oha dedim ondan sonra. Şuan 2011 albea kuulanıyorum tutamak da var bagaj lambası da. bırakın onları torpido gözü lambası bile var.

Mehmet SOVUK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Oguzhan sen konuyu farkli yerlere cektin, fakat benden sonra yazilanlara bakarsan anlatmak istedigimi daha iyi anlayacaksindir. Ben ayriyeten sunu soylemek istiyorum diger bazi markalarda da belki ayni sorunlar vardir, ama 40.000 TL fiyati olan bi aracta arka camin elektrikli olmamamasi ve hatta bazi modellerde el tutacaklari ve bagaj lambasinin olmamasi fiat adina cok buyuk bir eksi. Ayriyeten herkesin emegine calismasina saygim var, ama sen cok fevri takiliyosun bunu bil. Telefonunu istedim sana daha iyi izah etmek icin onu bile yazmadin, bilgisayardan yazmak senin icin daha kolay galiba.
    Avcılar - Istanbul

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kapıyı kitlerken kapatma düğmesine uzun basılı tutarsanız camlarınız kapanır. aynı şekilde açma düğmesine basılı tutarsanızda camlar açılır
    basılı tutunca sonuna kadar kapanıyormu yoksa kapanana kadar basılı tutmak gerekiyor mu?

biraz karşık oldu şöyle sorayım, yarısına kadar kapatmak için napmak lazım?
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Uğur Ayıkol
    Undead Rogue Xenophan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35MAS94
    Edilen teşekkür: 54

Sonuna kadar kapanıyor
    2 ile GT-I9100 cihazımdan gönderildi
    For the Horde!

Ziyaretçi034

Oguzhan sen konuyu farkli yerlere cektin, fakat benden sonra yazilanlara bakarsan anlatmak istedigimi daha iyi anlayacaksindir. Ben ayriyeten sunu soylemek istiyorum diger bazi markalarda da belki ayni sorunlar vardir, ama 40.000 TL fiyati olan bi aracta arka camin elektrikli olmamamasi ve hatta bazi modellerde el tutacaklari ve bagaj lambasinin olmamasi fiat adina cok buyuk bir eksi. Ayriyeten herkesin emegine calismasina saygim var, ama sen cok fevri takiliyosun bunu bil. Telefonunu istedim sana daha iyi izah etmek icin onu bile yazmadin, bilgisayardan yazmak senin icin daha kolay galiba.
    mesajını yanıtladım, sende takdir edersinki günün 24 saatini bu forumda geçirmiyorum.

öncelikle bu aracın fiyatı 40 bin tl değil, fiata ödediğimiz rakam 25 bin lira (rakamı afaki yazdım, vergiyi v.s. tam hesaplamadım) en büyük hatamız bir aracı bu şekilde değerlendirmek. ben puntoma 25 bin tl'lik araç gözüyle bakıyorum. benim için en büyük artısı yakıt ekonomisi. gerisi çokta umrumda değil. alırken bekleme gibi bi şansım yoktu, galeride 2011 model olarak bu araç ve arkasında 2012 model skydome'lu grande punto vardı. bir gece düşündüm evoyu almaya karar verdim ve aldım. tercihimi ben yaptım ve bu aşamadan sonraki söylemler beni çevreme karşı komik duruma düşürür, sonuçta bu arabayı bana zorla satmadılar değil mi? olmuşla ölene çare olmuyor bunu sende biliyorsun. kısmet olurda arabanı yenilersen daha ince eleyıp sık dokursun sende.

ikincisi kendimizi üçüncü dünya ülkesi gibi göstermeyelim artık. avrupaya en kıyak model bize gelenler artıkları diye bişey yok. gördük ki avrupada da saçma donanımlar çıkabiliyormuş.

donanımı ekleme çıkarma olayı her araçta olan bişeydir, bu bir satış stratejisi. müşteri potansiyelin yüksekse ona göre donanım hazırlarsın. müşteri portföyün darsa (mitsubishi v.s. gibi) tek donanımla piyasaya araç sürebilirsin.

her ne kadar kızsanda ne kadar ekmek o kadar köfte işi avrupada var
    sana bir örnek daha, MK2 puntolar hala donyada satılmakta
    fiat.com.mk,????????????
    talep var ki hala satılıyor.

bir yerde başka bi haber okumuştum,

Opel’in, yeni nesilde devamını düşünmediği Astra sedan modelini Türkiye’nin ısrarıyla üretime aldığı ortaya çıktı.

Türkiye’deki sedan pazarının büyüklüğü, üreticilerin kararlarında etkili oluyor. Alman Opel’in, yeni nesilde devamını düşünmediği Astra sedan modelini Türkiye’nin ısrarıyla üretime aldığı ortaya çıktı.
    Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Rusya ile birlikte yeni modelin geliştirilmesi konusunda merkeze baskı yaptıklarını söyledi. Yeni modeli baştan istemeyen Almanya ve Fransa gibi büyük pazarların da aracı gördükten sonra karar değiştirip sıraya girdiğini belirten Keklik, “yeni modelin ilk sevkiyatları İzmir Torbalı’daki merkeze ulaştı.

diye devam eden bir haber, yani otomotiv sektöründe avrupada o kadar da kötü durumda değiliz.

her aracın artısı eksisi mutlaka vardır, golf'e bakıyorsun bi-xenon seçeneği var jettaya bakıyorsun bi-xenon seçeneği yok, hastası olduğum insignia 1,6 180 hp modelde artık çift çıkışlı egzost yok,

ilgisi olan herkesin kötü gözle baktığı astranın 1,3 95 hp motoruna avrupada ilaveten 1,7 lt 110-130 hp arası modelleri olan dizel motor seçeneği var

v.s. v.s. örnekler saymakla bitmiyor gördüğün gibi

ha dersin ki param var elin hans'ına peter'ına otomatik cam kapatma sistemi var, bagaj lambası var, tavan tutamağı varda bana niye yok? o zaman yerden göğe kadar haklısın...

Ziyaretçi034

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    basılı tutunca sonuna kadar kapanıyormu yoksa kapanana kadar basılı tutmak gerekiyor mu?

biraz karşık oldu şöyle sorayım, yarısına kadar kapatmak için napmak lazım?

camlar tamamen açıkken kapıları kapatma tuşuna basılı tut, kapılar kitlendikten 1 saniye sonra camlar kapanmaya başlar, atıyorum yarısınımı kapatmak istiyorsun camlar yarıya gelince parmağını çek camlar öyle kalır. tamamen kapatmak istiyorsanda camlar kapanana kadar parmağını çekme,

açarkende aynı şekilde ne kadar basılı tutarsan o kadar açılır

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tansel ustun
    cnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Plaka
    39 sk 517
    Edilen teşekkür: 19

Standart kapama

arkadaşlar birde şu evolarda kumandadan tavan kapama yaptırabilen varmı yokmu bunun bi çözümü

fuat coşar
    Fuat COŞAR fuatcosar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    60AZ955
    Edilen teşekkür: 44

Arkadaşlar benim araç evo active benim araca olmaz mı bu özellik kodalamayla filan..

ti ner
    tiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 44

Arkadaşlar,
    Evomda kapı kapandıktan sonra basılı tutarak camları kaldırma var zaten. Şimdi "buldun da bunuyorsun" diyenler olabilir ama benim istediğim şey ola ki açık unuttuk camları...Ben arabayı kilitlediğimde bu camlar (ben artı birşey yapmadan) kendisi kapansın. Cam kaldırma modülü zaten var anladığım kadarıyla.Ama bunu anahtarlıkta ki kapama butonuna basılı tutunca aktif hale getiriyor.Ben bunun yerine kontak kapandığında camlarda kapansın istiyorum. Bu mümkün mü?
    Birde konu dışında yazılmayarak kavga etmemeniz mümkün mü?

BERK ORAL
    berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 121

2006 gp dynamicte bu özellik yok galiba

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon