Sayfa 7/7 İlkİlk ... 34567
139 sonuçtan 121 ile 139 arası

Konu: Bravo mu Focus mu?

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı uraaal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzeeel yani siz sanıosunuzki 100000tllik passatla 30000 tlilik golf farklı parcalar kullanıyor.anladım seri üretim sisteminin mentalitesi budur zaten bir parcayı birden cok iste kullanabilmek.dikkat edin her marka kendi grup araçlarında aynı malzemeyi kullanır burda amaç düşük maliyet yüksek kalite.yol tutus falan denmis de merak ediyorum hic aynı viraja focus ve bravoyla 90da girp denedinizmi yoksa sehir efsanesine ayakmı uyduruyorsunuz.yani sonuc olarak su dunyada bana hitap eden son marka ford acıkcası lada bile daha yakın duruyor maalesef.
    30000 liraya avrupada satılıyor vw ler hatta orada daha ucuz
    focus malzeme kalitesi olarak daha iyi bravodan tasarım derseniz bravo önde.
    Lada viraja giremiyor zaten

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Ahmet Demir
    thekafkef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 30

focus ne bir içecekmi..şans eseri dün bir adet içmem gerekti aman Allahım bu kadarmı balt,hönk bir araç olabilir..tercih kesin bravo.ancak su an ki fiyatlara bakıldıgında acıkcası direkt giulietta
    Focus Titanium u kullandığınızı yada hatta yakından incelediğiniz bile sanmıyorum Focus un bravoya karşı +sı çoktur bence bu segmentte golften bile üstün bi araç focus tabi herkesin kararı farklıdır saygı göstermek lazım.
    Ford Focus 182 Ps Ecoboost

cag gur
    cagcof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

daha önce pejo 307 dizel 110 premium yani full modeli vardı sonra focus kullandım dizel. ikisinin motoruda aynı. Şimdi Bravo dizel 105 active plus var. şimdiki aracım full değil ama bravo hepsine basar. bi kere inanılmaz güzel bi direksiyon var yumuşacık. eğer bakımlarında kaliteli malzeme kullandırırsan bravo güzel araba. evet fiat yapıyo ama bravo farklı bir araç. alfa standartında. hele ki biraz full olanını tercih edersen çoook memnun kalıcaksın buna emin ol. ben çok ön yargıyla yaklaştım ama iyiki de almışım diyorum. genişliğine gelince bravonun bagajı inanılmaz geniş. neler taşımadım bravoyla anlatamam. benim tavsiyelerim bunlar umarım işine yarar.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

bence bravo nun en büyük eksisi ikinci elinin olmaması ve çok kayıp yaşatması..Bunun dışında hangisini kullanırsın deseler ben bravo yu tercih ederim..Ford lar cok ses yapıo bide estetiği pek bana hitap etmiyor.Gerçi bravonun da ön kısmını çok uzun tutmuşlar punto tip olarak göze daha derli toplu geliyor.
    This is not personel, just business..

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

ikisinin de artıları var.
    Konu ibrahim06 tarafından (25/05/2011 Saat 23:20 ) değiştirilmiştir.

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

burdaki en doğru yorumu yapabilcek kişi hem bravo hem focus kullanmış olan kişidir.
    o artılarını eksiklerini yazar goruruz.
    bende aynı tarhilerde bu iki araç arasında kaldım,dışarıdan baktıgında iki araç birbirine yakın duruyor fiyatı ve sportif gorunumu dışında.özellikle bravo daha spor duruyor focus tan,fiyat olarak ta focus daha yuksek.
    ben burda focus ile ilgili yazılanları focus sahibi eski gp ci olarak cevaplayayım

1)focus için çok yakıyor denmiş doğrudur,gp de 5.5 ortalamanın üstüne çıkmayan ben focus ta 6.5 un altına inemedim henuz,belki zamanla alışacağım ama ilk görünüşe göre focus gerçekten yakıyor
    2)ses yalıtımı zayıf denmiş doğrudur,yüksek hızlara ulaştıgınızda yol sesi içeri biraz fazla geliyor normal şartlarda seyir halinde (misal 120 km ile giderken) iken bir ses denildiği gibi tak tuk sesi yok,ancak hız yukseldikçe ruzgar sesi içeriye daha fazla geliyor.
    3)yol tutuşu ii denmiş doğrudur,açıkçası beni en çok şaşırtanda bu oldu,geçen ay abanta giderken,çağrı nickli üye ile otobanda virajlara 190-200 ile girdik bana mısın demedi,ben bu kadar ii olmasını hiç beklemiyordum ki araçta orijinal 16'' jant + orijinal yaylar var.

focus ile ilgili başka sorunuz varsa negatif veya pozitif gördüğünüz yönleri varsa açılklayabildiğim kadarı ile burdan yazabilirim

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

bravodan bahsedilmiş ama ikinci elde en cok kaybettirende bravo sanırım

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

Alıntı thekafkef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Focus Titanium u kullandığınızı yada hatta yakından incelediğiniz bile sanmıyorum Focus un bravoya karşı +sı çoktur bence bu segmentte golften bile üstün bi araç focus tabi herkesin kararı farklıdır saygı göstermek lazım.
    titanium donanım seviyesiyle comfort seviyesinin şasisi,şanzımanı,aküsü farklıymıs diye duydum doğrumudur?
    hi im from world

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

titanium donanım seviyesiyle comfort seviyesinin şasisi,şanzımanı,aküsü farklıymıs diye duydum doğrumudur?
    hi im from world
    şanjumanı ve şasesinin farklı olacağını sanmıyorum. şase hepsinde aynıdır. vites kutusu oranlarıda motor seçeneğine göre değişir.
    titanyumda ses yalıtımı iyidir. confort focus un ses yalıtımı berbat tekrar diyorum. 110 da giderken (arkada da oturdum) gp den biraz fazla lastik sesi alıyordu. ama ghia ve titanyumda ses yalıtımı iyi derece.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şanjumanı ve şasesinin farklı olacağını sanmıyorum. şase hepsinde aynıdır. vites kutusu oranlarıda motor seçeneğine göre değişir.
    titanyumda ses yalıtımı iyidir. confort focus un ses yalıtımı berbat tekrar diyorum. 110 da giderken (arkada da oturdum) gp den biraz fazla lastik sesi alıyordu. ama ghia ve titanyumda ses yalıtımı iyi derece.

collection da aynı şekilde motor sesi yok ama lastik sesi fazla lastikten de olabilir tabi...
    Keyif BMW'Dir...

ŞENOL KARASU
    skydome - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 237

Ya arkadaşlar fiyatı birbirine yakın olan araçları karşılaştırsanız neyse de ne kadar ekmek o kadar köfte demişler...Fiat size sizin verdiğinizden fazla köfte koyuyor içine.Arkadaşımızın biri yazmış focus 62000 tl ye geliyor diye.Varsa cebinde fazladan 12000 15000 git Focus al.Bravonun malzeme kalitesi Focus'a göre evet kötü.Ama teknik özellik bakımından yeni çıkan kasadan önceki modele göre çok çok iyi.Tasarım desen her türlü basar.Zaten cebinde dağa taşa saçacak paran olsa bunları bile konuşmazsın değil mi?Arkadaşlar önemli olan insanın beklentisi her şey bu kadar basit neyi tartışıyorsunuz ki?Ben iç mekan kalitesine önem veririm aracın tasarımı önemli değildir motor teknolojisi beni ilgilendirmez teknik donanımı önemli değildir cebimde de sokağa atacağım bir 10000 param var dersen giderim jant kapaklı doğru düzgün donanımı bile olmayan Golf'e 40000 tl yi basarım hatta 2 ay da sıra beklerim.Dersen ki ortalama bir kaliteyi tuttursun ancak aracıma bakan bi daha baksın ve bunun yanında da kendini kanıtlamış sağlam sınıfının en iyi motor teknolojisine sahip olsun Golf gibi motor teknolojisi fakiri olmasın ya da motoru Focus gibi traktör gibi çalışmasın , sınıfının en yüksek tork değerlerine sahip olsun, cam tavan olsun, teknolojik donanımı en üst düzeyde olsun,Focus gibi 5 vites değil de 6 vites olsun da 140'da bile giderken 2500 devir çevirsin yakıtı sorun etmeden aynı zamanda hız da yapabileyim dersen gidersin Bravo alırsın.Karma yaptım ama durum bu.Beklenti arkadaşlar.Babamda 2006 yılından bu yana dizel focus ghia var ve ben de focus dizel ghia almak niyetiyle yola çıktım ve kendimi Bravo'nun içinde buldum.Öyle körü körüne de almadım.Forumlara girdim, İngiliz 5th gearın yaptığı testleri okudum, test ettim.Sonuç aklımı seveyim aklımı işi bu iş.Allah akıl vermiş düşün diye.Diğer canlılardan bizi ayıran en büyük farkımız bu bu dünya üzerinde o zaman kullanınHa bu arada 2. elde değer kaybettiriyor diye yorumlar yapılmış.Sen malını aşağılarsan zaten karşındaki adam senin malını elinden bedavaya alır.2008-2009 Bravolarını 37000-35750 gibi fiyatlara satan 4 kişi biliyorum.Sadece haberim olanlar.Birisi 1 haftada birisi de 10 günde sattı.Özetle beklenti meselesi...
    Konu skydome tarafından (28/05/2011 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.
    Bravoo Multijet Emoo+lavv+skyy

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Dostlar eşimin doğubeyazıta tayini çıktı.Memuriyette ben ona tabiyim. Bu arada bir de ev aldım Ankarada.Haliyle borca girdim.Niyetim Ford Focustu ama işler değiştiği için benzinli Albea yada Linea alacağım.Doğubeyazıtı gittim gördüm. Hiç kimse oraya dizel arabayla gelmemi tavsiye etmedi. Haliyle benzinli*lpgli araba alacağım. Haftaya cuma itibariyle (3 haziran) elimde biraz para olacak.

Maksimum bütçem 16 bin TL .Ankara içinde benzinli Albea satmayı düşünenler bana yazabilir mi?

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostlar eşimin doğubeyazıta tayini çıktı.Memuriyette ben ona tabiyim. Bu arada bir de ev aldım Ankarada.Haliyle borca girdim.Niyetim Ford Focustu ama işler değiştiği için benzinli Albea yada Linea alacağım.Doğubeyazıtı gittim gördüm. Hiç kimse oraya dizel arabayla gelmemi tavsiye etmedi. Haliyle benzinli*lpgli araba alacağım. Haftaya cuma itibariyle (3 haziran) elimde biraz para olacak.

Maksimum bütçem 16 bin TL .Ankara içinde benzinli Albea satmayı düşünenler bana yazabilir mi?
    hyundai era olur mu düplü? fiyat konusunu bilmiyorum ama sorarım

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

bende 2006 trrend x paketli focus fiyatı almıstım 119 binde 24.5 lira konu focus olunca fiyat nasıl diye soracaktım). bu arada niye dizel aracla gelme diyorlar ki

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 2006 trrend x paketli focus fiyatı almıstım 119 binde 24.5 lira konu focus olunca fiyat nasıl diye soracaktım). bu arada niye dizel aracla gelme diyorlar ki
    Çünkü doğubeyazıtta eurodizel yok. Ordaki PO bile kaçak mazot satıyormuş.Bunu ordaki memurlar söylüyor.benzin ise 85 oktan

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sancar Sönmez
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg. piankhy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı skydome Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar fiyatı birbirine yakın olan araçları karşılaştırsanız neyse de ne kadar ekmek o kadar köfte demişler...Fiat size sizin verdiğinizden fazla köfte koyuyor içine.Arkadaşımızın biri yazmış focus 62000 tl ye geliyor diye.Varsa cebinde fazladan 12000 15000 git Focus al.Bravonun malzeme kalitesi Focus'a göre evet kötü.Ama teknik özellik bakımından yeni çıkan kasadan önceki modele göre çok çok iyi.Tasarım desen her türlü basar.Zaten cebinde dağa taşa saçacak paran olsa bunları bile konuşmazsın değil mi?Arkadaşlar önemli olan insanın beklentisi her şey bu kadar basit neyi tartışıyorsunuz ki?Ben iç mekan kalitesine önem veririm aracın tasarımı önemli değildir motor teknolojisi beni ilgilendirmez teknik donanımı önemli değildir cebimde de sokağa atacağım bir 10000 param var dersen giderim jant kapaklı doğru düzgün donanımı bile olmayan Golf'e 40000 tl yi basarım hatta 2 ay da sıra beklerim.Dersen ki ortalama bir kaliteyi tuttursun ancak aracıma bakan bi daha baksın ve bunun yanında da kendini kanıtlamış sağlam sınıfının en iyi motor teknolojisine sahip olsun Golf gibi motor teknolojisi fakiri olmasın ya da motoru Focus gibi traktör gibi çalışmasın , sınıfının en yüksek tork değerlerine sahip olsun, cam tavan olsun, teknolojik donanımı en üst düzeyde olsun,Focus gibi 5 vites değil de 6 vites olsun da 140'da bile giderken 2500 devir çevirsin yakıtı sorun etmeden aynı zamanda hız da yapabileyim dersen gidersin Bravo alırsın.Karma yaptım ama durum bu.Beklenti arkadaşlar.Babamda 2006 yılından bu yana dizel focus ghia var ve ben de focus dizel ghia almak niyetiyle yola çıktım ve kendimi Bravo'nun içinde buldum.Öyle körü körüne de almadım.Forumlara girdim, İngiliz 5th gearın yaptığı testleri okudum, test ettim.Sonuç aklımı seveyim aklımı işi bu iş.Allah akıl vermiş düşün diye.Diğer canlılardan bizi ayıran en büyük farkımız bu bu dünya üzerinde o zaman kullanınHa bu arada 2. elde değer kaybettiriyor diye yorumlar yapılmış.Sen malını aşağılarsan zaten karşındaki adam senin malını elinden bedavaya alır.2008-2009 Bravolarını 37000-35750 gibi fiyatlara satan 4 kişi biliyorum.Sadece haberim olanlar.Birisi 1 haftada birisi de 10 günde sattı.Özetle beklenti meselesi...
    Yazınıza tamamiyle katılıyorum. Dediğiniz gibi, araç seçimi tamamiyle beklenti meselesi. Herkesin araç alırkenki kriterleri farklıdır. Her zaman şunu iddia ediyorum. Bahsettiğiniz sınıfta biri, bir diğerinden çok daha üstün bir model yok. Birinin bir şeyi daha iyiyken bir diğerinin farklı bir özelliği ön plana çıkabilir. Dediğim gibi yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Tek bir şey haricinde o da VW'nin motor teknolojisi fakiri olması konusu. Bu biraz ağır olmuş. Adamlar özellikle benzinli motor konusunda öncüler. Bir çok motorları birçok farklı hacim kategorilerinde ödül aldı. Bence biraz ağır bir yargı olmuş. Multijet, TDİ'dan daha iyi olabilir. Ama özellikle benzinli ve turbo motorlar konusunda adamlar çığır açıyorlar resmen. Hacim küçültmeyi ilk onlar başlattı TSİ'larla. Ondan sonra diğerleri başladı. Bence bu yorum biraz ağır olmuş.
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg.

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Bir zamanlar Sıfır focus hayali kuruyorduk gittik sıfır jip (albea) aldık. Focus almasına alıyordum lakin eşimin doğubeyazıta atanması ile işler değişti malesef.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı skydome Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1
    Bence bu başlık altında bu yorumdan sonra yoruma gerek kalmamıştır.Benim için ölçüt alacağım mesaj budur.İki aracı da kullanmadan kafadan direk focus iyidir diyen arkadaşların yorumlarını da okumaya değer görmüyorum.Bunlar tamamen marka takıntısı ve önyargıdan başka birşey değil.

Erdem --
    'Drive Safe' ErdmG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

Bagajı geniş olsun diyorsanız Chevrolet Cruze tavsiye ederim. Hem iç dizaynı çok şık hemde 1.6 benzinli ancak fabrika orijinal tüp seçeneği sunuyor.

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 34567