Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İstanbul-İzmir Yol Seçenekleri Yardım?

Serkan Demir
    serkandemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 119

Standart İstanbul-İzmir Yol Seçenekleri Yardım?

Herkese günaydın öncelikle;

istanbul fatih semtinden araba ile izmire gideceğim;

önümde bir çok yol seçeneği var hem ekonomik hemde en kısa sürede gitmek istiyorum şöyle bir kaç seçenek var bana yardımcı olursanız sevinirim;

1-)İstanbul-İzmir Direk gitmek yani feribota binmeden yalovadan dolaşarak o da 600 km tam olarak.direk benzin atıp karayolu harici ödeme yapmadan gitmek..

1) Gidiş Dönüş 1200 km. 8 lt * 12 = 96 lt yakıt, litresi 3.70'ten yaklaşık 350 TL.

2-)Eskihisar-topçular feribotuna binip yolu ksıaltmak toplam mesafeyi 520 kmye indirmek.(90 ytl feribot ücreti var tabi)

2) Gidiş Dönüş 1040 km. 8 lt * 10.4 = 83.2 lt, litresi 3.70'ten 307 TL artı 90 TL feribot = 400 TL.

3-)evime 5 dk uzaklıktaki yenikapı bandırma feribotuna binmek ve mesafeyi 270km ye indirmek toplamda. 3 kişi feribot 340 ytl

3) Gidiş Dönüş 540 km. 8 lt * 5.4 = 43.2 lt, litresi 3.70'ten 160 TL yakıt artı 340 TL feribot = 500 TL.

bu araç çok yakıyor ))

öncelikle ben tahmini giderleri yazdım daha önce istanbuldan izmire giden arkadaşlar var ise nasıl gittiklerini ne kadara gittiklerini yazarlarsa memnun olurum bende daha gerçekçi planlama yapbilirm bide bu seçeneklere göre sizce en mantıklı gidiş yolu hangisi olur

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Ben genellikle körfezi dönüyorum.Ama zaman kısıtlamam olmadığı için...
    Erdek-İstanbul arası ortalama 5.8 lt tüketim ile gidince feribot ile harcayacağım paranın tam yarısına gidiyorum istanbul fındıkzadeye...

Öncelikle yazmış olduğunuz tüketim değeri bence fazla, sollamalardan kaçınmaz ve 120 üzeri kullanırsanız bu değeri görürsünüz gibime geliyor...

Eskihisar-Topçular feribotuna ben bir türlü ısınamadım...Eskiden tatil zamanlarında çok kuyruk olurdu...45dk. feribot bekleyince feribot cazibesini yitirirdi...Şimdi sefer sayılar fazla bile olsa Yalova-Gölcük arası yolun düzeltilmesi ile fazla sıkıntı yaratmıyor...Tabi bu yol hala kaza oranı en yüksek yollardan birisi...

Zaman sıkıntınız yok ise karayolundan ik seçeneğinizdeki usülde gidin...Yazdığınızdan az bile harcarsınız...
    Süre sizin için önemli ise Yenikapı-Bandırma Feribotunu kullanın derim...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Hesaplar iyi guzelde, birde aracin yipranma payini eklersen bence en iyi secenek hizli feribot derim
    Multijet Grande Punto 1.3 75 hp -> 95 HP
    Multijet Grande Punto 1.3 90 hp -> 125 HP
    Multijet Bravo 1.6 105 hp -> 135 HP
    Clio RS 190 HP
    ve Şimdi...
    Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan Demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

izmire devamlı giderim ama arabamla gitmediğim için tam olarak yolda nelerle karşılaşacağımı bilemiyorum daha doğrusu yollar nasıldır gerçekten sabit hızla yada ekonomik yakıtla gidilebilecek mi tam hesaplayamadığım için 8 litre yani şehir içi harcama oranını yazdım bu arada feribottan inince bandırma yolu nasıl bir yoldur?

bu arada bende fındıkzdeden yola çıkacağım siz buaradamı oturuyorsunuz?

rüstem evren baldemir
    phyevren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 81

Alıntı serkandemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izmire devamlı giderim ama arabamla gitmediğim için tam olarak yolda nelerle karşılaşacağımı bilemiyorum daha doğrusu yollar nasıldır gerçekten sabit hızla yada ekonomik yakıtla gidilebilecek mi tam hesaplayamadığım için 8 litre yani şehir içi harcama oranını yazdım bu arada feribottan inince bandırma yolu nasıl bir yoldur?

bu arada bende fındıkzdeden yola çıkacağım siz buaradamı oturuyorsunuz?
    bandırma-balıkesir otoyolu yıllardır tamamlanamayan çalışmalardan dolayı ve kış mevsiminden de yeni çıktığımız için şu anda emin ol çukurlarla doludur.Aslında sıkıntı bandırma-susurluk arasında ama susurluktan izmire kadar yol güzel ve akıcı ama akhisar yakınlarında zaman kaybedebilirsinki çünkü orda da yol yapımı ve patlatma çalışmaları var.

eğer araç kullanırken çok yorulan biri değilsen körfezi dön ama yok yoruluyorsan eskihisar-topçular yapıp yalova-bursa-balıkesir-manisa-izmir yaparsın..

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

şehirler arası yol için 8 lt çok fazla
    ben izmir ankara arasında 6lt yakıyorum(ağırlıklı 100)

hiç maliyet hesabı yapmadık ama pendik yalova hızlı feribotunu kullanıyoruz biz.(anadoluya gidiyoruz)
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Erdek'te oturuyorum ama İstanbul'da kalmaya geldiğim yer Fındıkzade
    Bandırma-Balıkesir arası yol geçen seneye oranla daha iyi..Çift şeride çıkan yerler sayesinde daha iyi oldu...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Buğra Varol
    Fiassa_199 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 AJ 1722
    Edilen teşekkür: 26

Bence de Körfez'i dolaşın, bahar-yaz dönemi Körfez çok güzel oluyor. Yaptığınız hesaplamaya göre de zaten Körfez'den dolaşıp İzmir'e öyle gitmek daha mantıklı. Bir de yolları çift yaptılar daha güzel oldu. Benim önerim Bursa şehir merkezine girmeden direkt otoyola girin. Gerçi Körfeze kadar trafik sorunu var ama olsun.

Şimdiden hayırlı yolculuklar.
    Sedicivalvole Diesel

Serkan Demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

herkese teşekkür ederim sanırım halen bi karar veremedim ve yola çıkana kadar da veremeyeceğim gibi

Utku OKTAY
    utku952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

gidilcek yol belli anlatmışlar .. körfez bursa balkes izmir. Biraz manzara görmek istersen çanakkale - izmir tavsiye edeblirim

Serkan Demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı utku952 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gidilcek yol belli anlatmışlar .. körfez bursa balkes izmir. Biraz manzara görmek istersen çanakkale - izmir tavsiye edeblirim
    orası kaç saat uzatır artık bide bilmediğim yol

Gürcan ÖZPENPECİ
    scarrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 102

çanakkale yolunu kullansanız bile hemen hemen aynı sürede gelirsiniz. İstanbul Tekirdağ ortalama 2 saat, Tekirdağ Çanakkale arası 3 saat, Çanakkale İzmir arası ise 5 saat hesaplarsak toplamda 10 saat sürecektir yol. Bu değerler ortalama hızlar için geçerlidir. Yolun durumuna göre değişecektir. Ancak Bursa üstünden geleceğiniz yola göre daha bozuk bir yol sizi bekliyor olacaktır.

rüstem evren baldemir
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı scarrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çanakkale yolunu kullansanız bile hemen hemen aynı sürede gelirsiniz. İstanbul Tekirdağ ortalama 2 saat, Tekirdağ Çanakkale arası 3 saat, Çanakkale İzmir arası ise 5 saat hesaplarsak toplamda 10 saat sürecektir yol. Bu değerler ortalama hızlar için geçerlidir. Yolun durumuna göre değişecektir. Ancak Bursa üstünden geleceğiniz yola göre daha bozuk bir yol sizi bekliyor olacaktır.
    kesinlikle özellikle çanakkaleden edremite doğru inerken kaz dağlarının göbeğinden geçiyorsunuz manzara süper ama bir gidiş bir geliş ve oldukça dar yol sollama imkanı yok denecek kadar az..önüne kamyon gelmeye görsün..

Sen en iyisi eskihisar topçular oradan bursa-balıkesir-manisa-izmir
    buradan gidersen susurluk yörsan da durup mola vermeyi unutma tüm yemekleri süper ve ucuzz..

Utku OKTAY
    utku952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

_bence en iyisi siz karadan gidin balikesire kadar. Balıkesire girerken bi edremit bide izmir verir siz izmir bergama üzerinde gidin derim. yol yazın yapımdaydı bitmiş ise çok guzel olmuştur..

rüstem evren baldemir
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı utku952 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    _bence en iyisi siz karadan gidin balikesire kadar. Balıkesire girerken bi edremit bide izmir verir siz izmir bergama üzerinde gidin derim. yol yazın yapımdaydı bitmiş ise çok guzel olmuştur..
    sessiz ıssız sakin bir yol

Serkan Demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

peki şöyle bir fikrim var eğer karadan gidersem bende benzinli 1.4 var fire motor 77 beygir onun yerine günlük 75 lira verip 2 gün kiralamak şartı ile 1.3 multijet kiralasam kurtarır mı sizce? en azından arabamı yormamış olcağım ne dersiniz?

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

İzmir' den İstanbul'a sürekli gider gelirim. Feribot asla kullanmam. Çok pahalı. 100 km için bir dünya para vermeye hiç gerek yok. 15 lira mazot yakmak nerde, feribot parası nerde. İstanbul'dan Otobana girip İzmit' ten çıkıyorum. Oradan Yalova,Bursa, Balıkesir, Manisa ve İzmir. Hiç başka yerlerle uğraşma derim. Bir tek Balıkesir yolu biraz bozuktur. Bu yolculuğum normal şartlarda 7 saat sürüyor. İstanbul Avrupa yakasından geliyorum ama. Susurluk' a kadar hiç durmuyorum. Susurluk' ta 15-20 dakika dinlenip yola devam.
    Konu demon tarafından (21/03/2010 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir.

cihangir şengezer
    chngrrrrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    10 AEZ 07
    Edilen teşekkür: 215

bandırma susurluk yolu dışında kalan yol gayet güzel
    susurluk yolu da epey düzeldi
    çift şerit hali bitti
    tek sorun mıcırlı asfalt oluşu
    yol çok ses yapıyor.
    ama bandırma üzerinden gideceksen
    40km o ses çekilebilir aslında

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

bir yola çıkacağınız zaman ilk düşünceniz ne kadar yakıt tüketeceğiniz değil
    hangi güzergahtan daha çabuk daha risksiz daha yorulmadan giderimin hesabı olmalı
    bu sizin ve yanınızdakilerin güvenliği için ve aracınız için en iyisi
    bu bağlamda
    istanbul - izmir arasını en hızlı en güven en az risk alarak en az yorularak ve aracınızı en az yıpratarak gitmenizin yolu
    yenikapı - bandırma susurluk balıkesir manisa izmir güzergahı olacaktır
    diğer seçenekleri kullanarak daha az masraf yapabilirsiniz ama bunun birde başka türlü hesaplarını yapın
    mesala
    köprü
    otoban
    aracın lastiklerinin yıpranması
    fren balatalarının yıpranması
    olası bir kaza riski
    bundan sonra karar senin

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan Demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

yukarıda da yazmıştım ama arada kaynadı sanırım

şöyle bir fikrim var eğer karadan gidersem bende benzinli 1.4 var fire motor 77 beygir onun yerine günlük 75 lira verip 2 gün kiralamak şartı ile 1.3 multijet kiralasam kurtarır mı sizce? en azından arabamı yormamış olcağım ne dersiniz?

Sayfa 1/2 12 SonSon